Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Tadżykistan: trekkingowa wyprawa przez dziki Pamir

Wyprawa trekkingowa przez dziki Pamir do Tadżykistanu na wyciągnięcie ręki. Spakuj najważniejsze akcesoria trekkingowe i wyrusz z nami w niezapomnianą podróż z widokiem na przełęcz Vrang, jezioro Karakul oraz szczyty Engelsa i Marksa. Tadżykistan czeka!

Atrakcje

 • lekki trekking,
 • dobre trasy trekkingowe,
 • Pamir Highway,
 • przełęcz Vrang,
 • jezioro Karakul,
 • trekking w Kirgistanie - Pik Lenina,
 • podziwianie szczytów Engelsa i Marksa.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa przeznaczona dla osób zaawansowanych i średniozaawansowanych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Pamir jest uznawany za jeden z największych węzłów górskich. To właśnie tu zbiegają się łańcuchy górskie: Hindukusz, Karakorum, Himalaje oraz Tienszan, które przekraczają 7000 m n.p.m.

Znajdziemy tu również malownicze krajobrazy lodowcowe, a pośród nich Lodowiec Fedczenki o ok. 70 km długości. Pod wpływem topnienia lodowców powstają wpisujące się w krajobraz tej azjatyckiej krainy zielone i turkusowe jeziora.

Plan wyjazdu


Dni 1-2 (02.08.-03.08.)

Wylatujemy do Kirgistanu (z przesiadką). Nad ranem dotrzemy na południe, do Oszu. Z tego punktu wyruszymy w okolice Piku Lenina znajdującego się na wysokości 7134 m n.p.m. Wieczorem odpoczynek i nocleg w górach.

Dni 3-4 (04.08.-05.08.)

Nim zawitamy do Tadżykistanu, wybierzemy się na trekking w okolicach Piku Lenina. Wyprawa potrwa dwa dni. Zachwycimy się wyjątkowym krajobrazem jednego z siedmiotysięczników, który uznawany jest za jeden z najłatwiejszych do zdobycia.

Dzień 5 (06.08.)

Dziś przekroczymy granicę z Tadżykistanem, podróżując przez przełęcz Kizil Art. Pokonamy aż 400 km. Ze względu na stan i jakość drogi zajmie nam to cały dzień. Po drodze będziemy mogli obserwować jezioro Karakul, które powstało niemal 5 mln lat temu w miejscu, gdzie uderzył meteoryt.

Przemierzając drogę nazywaną “Dachem Świata”, dotrzemy do najwyżej położonej miejscowości na obszarze dawnego ZSRR, Murgabu. Miejscowość na wysokości 3612 m n.p.m zamieszkała jest głównie przez obywateli Kirgistanu. Wieczorem odpoczniemy w jednym z domów gościnnych.

Dzień 6 (07.08.)

Dziś pokonamy samochodami terenowymi odcinek ok. 200 km, przemierzając Autostradę Pamirską. Punktami docelowymi wyprawy będą: sanatorium Dżelondy znajdujące się na wysokości 3545 m n.p.m oraz przełęcz Koi Tezak na 4272 m n.p.m. Nocleg spędzimy w namiotach.

Dzień 7 (08.08.)

Rozpoczynamy wyprawę trekkingową z przewodnikiem z Dżelondy do jeziora Turumati. Nocleg w namiotach.

Dzień 8 (09.08.)

Wyprawa trekkingowa będzie przebiegać od jeziora Turumtu do przełęczy Tokizbulok. Dzień zakończymy z widokiem na górskie jezioro Kokbay, gdzie rozbijemy namioty.

Dzień 9 (10.08.)

Trekking od jeziora Kokbay wzdłuż rzeki Dżawszangoz. Punktem docelowym dzisiejszej wyprawy jest wieś Robot. Nocujemy w namiotach.

Dzień 10 (11.08.)

5 dnia górskiego trekkingu po wzgórzach Pamiru dojdziemy do najwyższego punktu podczas wyprawy. Eksplorując dolinę Redżik, dotrzemy do okolic jeziora Vrang.

Dzień 11 (12.08.)

Dziś dojdziemy do przełęczy Vrang (5067 m n.p.m.) - najwyższej na naszej dotychczasowej trasie trekkingowej. Podczas wyprawy zachwycimy się widokiem na pasmo Hindukuszu, które wyznacza granicę między Pakistanem i Afganistanem.

Przejdziemy przez stożki napływowe po drugiej stronie rzeki Piandż, Korytarz Wachański oraz liczne afgańskie wioski. Atrakcją dnia będą mijane osady pasterskie oraz urokliwe potoki. Czeka nas zróżnicowany krajobraz od suchych dolin po wilgotniejsze przełęcze, gdzie przez cały rok leży śnieg. Nocleg spędzimy w wiosce Vnukut.

Dzień 12 (13.08.)

Ostatniego dnia trekkingowej wędrówki wyruszymy z Vnukut wzdłuż Autostrady Pamirskiej do wsi Wrang, położonej nieopodal Korytarza Wachańskiego. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze - wówczas zobaczymy Pik Karola Marksa liczący 6723 m n.p.m. Dziś nocujemy w jednym z domów gościnnych.

Dzień 13 (14.08.)

Powrót do Murgabu samochodami terenowymi z noclegiem w domach gościnnych.

Dzień 14 (15.08.)

Podróż z Tadżykistanu do Oszu. Wieczór spędzimy w jednym z pogranicznych miast.

Dzień 15 (16.08.)

Ostatni dzień wyprawy poświęcimy na zwiedzanie Oszu, miasta, które jest drugie pod względem wielkości na terenie Kirgistanu. Funkcjonuje jako ważny ośrodek i centrum edukacyjno-kulturalne. Nad ranem transfer na lotnisko.

Dzień 16 (17.08.)

Lot powrotny do Polski z przesiadką.

Zakwaterowanie

Podczas trekkingu spędzimy 8 noclegów pod namiotami. Zwiedzając tadżyckie miasta, będziemy nocować w hotelach oraz pensjonatach.

Pogoda

W okresie letnim pogoda w Tadżykistanie sprzyja osobom lubiącym wyprawy trekkingowe. Średnia temperatura waha się w przedziale od 23°C do 30°C. Podczas wyprawy może być upalnie, jednak przełom lipca i sierpnia to optymalna pora na trekking po tadżyckich górach.

Cena zawiera

 • wyżywienie podczas trekkingu,
 • bilety lotnicze (bagaż podręczny i rejestrowany zgodny z limitem linii lotniczych),
 • opiekę pilota wycieczki oraz miejscowego przewodnika górskiego,
 • opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • noclegi ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach (6),
 • przejazdy miejscowe,
 • ubezpieczenie bagażu, KL i NNW,
 • pakiet podróżniczy (informator +mapy),
 • transport bagażu (tragarze, osły).

Cena nie zawiera

 • wyżywienie na terenie miast (oprócz śniadań),
 • opłat wizowych (Tadżykistan) i zezwolenia na pobyt na obszarze Pamiru (ok. 100 EUR).

Ceny

Koszt 16-dniowego wyjazdu do Tadżykistanu wynosi 8490 PLN za osobę.

Ważne informacje

Pobyt na terenie Tadżykistanu jest możliwy po uzyskaniu wizy turystycznej. Wniosek wizowy należy złożyć w ambasadach znajdujących się w Berlinie, Moskwie lub Mińsku. Czas oczekiwania to ok. 3 dni.

Wizę tadżycką można również uzyskać na lotnisku w Duszanbe, Chudżand i Kulob. Każda osoba podróżująca do Tadżykistanu powinna mieć ważny paszport przez co najmniej 6 miesięcy.

Organizator

Organized by Barents

Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie.

Trekking w Tadżykistanie

Wyjazd przeznaczony dla małych grup - od 7 do 14 osób.

Podczas wyprawy warto ze sobą zabrać: ciepłą odzież, czapkę, wygodną i lekką kurtkę, buty trekkingowe, kije trekkingowe oraz najpotrzebniejsze leki i rzeczy osobiste.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

5 - 10 czerwiec 2020

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

25 lipiec - 8 sierpień 2020

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Gelati, Gruzja

3 - 15 lipiec 2020

+ 2 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.