Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Filipiny: 17 dni w raju + eksploracja Singapuru

Wybierz się na niezwykłą wycieczkę do Filipin, gdzie poczujesz się jak w raju! Zobaczysz najpiękniejsze plaże na świecie, zanurkujesz razem z największymi rybami i zjedziesz ekstremalną tyrolką nad kanionem. To tylko fragment atrakcji, których doświadczysz podczas tej 17-dniowej podróży po Azji.

Na koniec wybierzemy się też do Singapuru, aby zobaczyć dzielnice chińską i indyjską oraz wspaniałe dzielnice biznesowe, będące centrum finansowym świata.

Termin wyjazdu jest potwierdzony - wyprawa na pewno się odbędzie!

Atrakcje

 • island hopping po najpiękniejszych wyspach Filipin,
 • zwiedzanie stolicy Filipin - Manili,
 • pływanie z rekinami wielorybimi,
 • snorkeling i nurkowanie wśród bajecznych raf koralowych,
 • najmniejsze małpy na świecie,
 • zjazd tyrolką,
 • zwiedzanie wysp Palawan i Cebu,
 • pływanie po podziemnej rzece,
 • czekoladowe góry,
 • Gardens by The Bay w Singapurze,
 • Little India i Chinatown w Singapurze.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie ma wymagań kondycyjnych. Wiele tras będzie pokonywanych skuterem, jednak osoby nie czujące się na siłach będą mogły poruszać się vanem.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Filipiny to rozległy kraj składający się z ponad 7000 wysp, znany z niebiańskich plaż, turkusowych lagun i cudownych krajobrazów. Najpopularniejsze wyspy na Filipinach to Cebu i Palawan, uznany dwukrotnie za najlepszą wyspę na świecie.

Singapur natomiast to miasto-państwo pomiędzy Malezją a Indonezją. Jest jednym z najbogatszych krajów na świecie. Singapur słynie z dzielnic biznesowych i pięknych rozwiązań architektonicznych.


Plan wyjazdu


Dzień 1:

Zbierzemy się na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie i o godzinie 13. wyruszymy liniami Emirates Airlines do Cebu (Filipiny).

Dzień 2:

Dotrzemy do Cebu w okolicach 15.30, po czym się zakwaterujemy na 3 noclegi. Zjemy wspólną kolację w mieście i odpoczniemy o trudach lotu.

Dzień 3:

Wczesnym rankiem (ok. 5. rano) wyruszymy na spotkanie z największymi rybami na świecie, czyli rekinami wielorybimi. Te niezwykłe organizmy osiągają długość do 12 metrów i można je spotkać na wolności w pobliżu miasta Oslob. Wcześnie rano rekiny są karmione w odległości 100 m od linii brzegowej, co umożliwia pływanie nawet w odległości 2 metrów od tych majestatycznych zwierząt.

Podpłyniemy tam łódkami, a chętni będą mieli okazję zanurkować wraz z asekuracją w pobliżu rekinów. Zadbamy również, aby uczestnicy wyjechali z niezwykłymi zdjęciami z tego zjawiskowego spotkania. W okolicach godziny 10. pojedziemy do Moalboal na island hopping, czyli pływanie od wyspy do wyspy.

Będziemy mieli do dyspozycji łódź wynajętą tylko dla naszej grupy, dzięki czemu sami ustalimy, jak długo chcemy być w poszczególnych miejscach. Zobaczymy m.in. ławicę sardynek, cudowną rafę koralową w pobliżu wyspy Pescador oraz popływamy z wielkimi żółwiami morskimi! Po całym dniu ekscytujących wrażeń wrócimy do naszego hotelu, robiąc wcześniej kółko wokół wyspy wynajętym vanem.

Dzień 4:

O poranku wyruszymy promem w godzinny rejs na wyspę Bohol. Na miejscu czekać będą na nas samochody, dzięki czemu zwiedzimy najważniejsze punkty tego miejsca. Na początku wybierzemy się do Tarsier Sanctuary, czyli parku wyraków. Jest to leśny rezerwat przyrody, w którym wyruszymy na trekking po lesie deszczowym w poszukiwaniu najmniejszych małpek na świecie.

W dalszej części podróży udamy się na Czekoladowe Wzgórza, które zostały wpisane na listę UNESCO. Jest to kompleks około 1260 wzniesień na przestrzeni 50 km², które wyglądają jak ogromne stożki z gładkim zakończeniem. Niektóre z nich sięgają nawet do 100 m! Odbędziemy też rejs na rzece Loboc i zjemy pyszny obiad (do wyboru będą dania z morskiego menu).

Po południu obejrzymy lokalny taniec o nazwie tinikling, który polega na skakaniu między kłodami bambusa w rytm muzyki. Następnie wybierzemy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park, gdzie zjedziemy tyrolką nad pięknym kanionem rzeki Loboc! Widoki z tego bajecznego miejsca zostaną z nami na wiele lat.

Po tych niezwykłych wrażeniach udamy się do portu, skąd popłyniemy na wyspę Cebu, gdzie znajduje się nasz hotel.

Dzień 5:

Rano wyruszymy na jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, Palawan. Odbędziemy godzinny lot i spędzimy tam 6 dni. W 2013 i 2017 roku ta wyspa zdobyła nagrodę “World’s Best Island”, więc jest to miejsce, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć. Na Palawan znajduje się sama esencja Filipin: cudowne rafy koralowe, piaszczyste plaże, lasy deszczowe oraz endemiczne gatunki flory i fauny.

Pierwszego dnia pobytu na wyspie wybierzemy się skuterami na plażę Nagtabon Beach, aby doświadczyć piękna rajskiej wyspy. Można tam skorzystać z różnego rodzaju sportów wodnych lub cieszyć się bajecznym zachodem słońca. Wieczorem spacer wzdłuż plaż. Zatrzymamy się w jednym z lokali serwujących owoce morza.

Dzień 6:

Kolejny dzień zaczniemy od island hopping między wyspami Starfish, Luli i Pandanon. Natomiast na wyspie Cowrie chętni skorzystają z relaksacyjnego masażu. Cała łódź będzie do naszej dyspozycji, więc będziemy obierać własne kierunki i nie poczujemy presji innych turystów. Do naszej dyspozycji będzie też ekipa 4-5 osób, które będą pomagać w czasie nurkowania oraz sesji fotograficznych.

Dzień 7:

Tego dnia wybierzemy się do jednego z 7 cudów świata, czyli w kierunku podziemnej rzeki! Znajduje się ona w Parku Narodowym Puerto Princesa Subterranean River i w 1999 r. znalazła się na liście UNESCO. Turyści mogą eksplorować 1,5-kilometrowy odcinek, a przepłynięcie zajmuje ok. 40 minut.

Podczas tej przeprawy zobaczymy stalaktyty zwisające ze stropu, liczne skamieliny sięgające do 20 mln lat oraz cudowne gatunki flory i fauny. Wybierzemy się do Sabang, gdzie zrelaksujemy się na plaży oraz będziemy mieli możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji: to np. 700-metrowa tyrolka lub snorkeling. Następnie ruszymy vanami do Port Barton, zjemy tam wspólną kolację i zakwaterujemy się.

Dzień 8:

Cały dzień spędzimy na island hopping po wyspie Palawan. W Port Barton nacieszymy się sielankowym klimatem miasteczka oraz zrobimy zakupy. Odwiedzimy też m.in. całkowicie białe plaże nad turkusową wodą w German Beach oraz idealną lokalizację do nurkowania w Lagoon Reef. Dalej ruszymy dużym vanem do El Nido, gdzie przenocujemy.

Dzień 9:

O poranku wyruszymy skuterami lub vanem (w zależności od chęci uczestników) po północnym obszarze wyspy oraz ponad 700-metrową tyrolką przedostaniemy się na sąsiednią wyspę. Dalej ruszymy w kierunku najpiękniejszej wyspy na Palawanie, Nacpan Beach. Tam zjemy pyszny obiad, napijemy się wody ze świeżego kokosa oraz będziemy mogli skorzystać z lokalnych masaży.

Wieczór spędzimy na El Nido, gdzie nacieszymy się nocnym życiem wyspy w lokalnych barach i restauracjach.

Dzień 10:

Tego dnia znów wynajmiemy łódź dla siebie i wyruszymy na kolejne island hopping. Zaczniemy wycieczkę przed resztą zorganizowanych grup, więc unikniemy tłoku. Zobaczymy cudowne turkusowe laguny, białe plaże oraz idealne miejsca na snorkeling i nurkowanie. W połowie island hoppingu zjemy obiad w lokalnej restauracji serwującej świeże owoce morza.

Po 7 godzinach pływania po wyspach wrócimy do El Nido, gdzie będziemy mieli czas wolny. Warto w tym czasie wybrać się na Canopy Walk, czyli główny punkt widokowy. Znajdują się tam bajeczne mosty wiszące oraz kładki z asekuracją. Jest to też idealne miejsce na niezapomnianą sesję zdjęciową.

Dzień 11:

Z samego rana (okolice 6.) wypłyniemy promem do Coron, perły Filipin. Jest to małe miasto na wyspie Busuanga, w którym spędzimy najbliższe 3 dni. Wynajmiemy tam skutery lub vany, aby objechać południową część wysepki. W centrum można też nabyć pamiątki i odwiedzić lokalne atrakcje.

Dzień 12:

W Coron wyruszymy na kolejne island hopping, dzięki czemu zobaczymy kilkanaście małych wysepek archipelagu Busuanga. Będziemy tam podziwiać cudowną rafę koralową, zjawiskowe formacje skalne, śnieżnobiałe koralowce odbijające odcienie zieleni, turkusu i fioletu, liczne skorupiaki i inne egzotyczne stworzenia.

Gdy wrócimy na ląd, chętni mogą się wybrać na górę Tapyas, która mieści się w centralnym punkcie miasta.

Dzień 13:

Ponownie wyruszymy na island hopping, zwiedzając miejsca, których nie udało się zobaczyć poprzedniego dnia. Odwiedzimy rajskie laguny, zjawiskowo przejrzyste Jezioro Kayangan. Będzie to dzień przeznaczony na regenerację i relaks w cudownym otoczeniu. Wczesnym wieczorem wyruszymy promem w nocną podróż do Manili.

Dzień 14:

Od rana zwiedzamy stolicę Filipin, czyli Manilę. Miasto stanowi duży kontrast dla egzotycznej części kraju, ponieważ jest ogromną metropolią. Po stolicy będziemy się poruszać lokalnym autobusem, który będzie wynajęty do naszego użytku. Wczesnym wieczorem wyruszymy na lotnisko, aby odbyć lot do Singapuru.

Dzień 15:

Pierwszą atrakcją w Singapurze będzie Chinatown, gdzie przespacerujemy się niezwykłymi uliczkami rodem z Państwa Środka. Odwiedzimy też lokalne bazary, Świątynię Zęba Buddy oraz świątynie hinduistyczne i muzułmańskie. Każdy będzie miał czas dla siebie, zwiedzając okoliczne kawiarenki, cukiernie i food court’y.

Wieczorem wybierzemy się na zjawiskowy laser show widziany ze statku typu bum boat. Przepłyniemy w pobliżu dzielnicy kolonialnej z zabytkami z XIX w. O 21. wyruszymy do Lau Pa Sat, gdzie spróbujemy słynnych szaszłyków.

Dzień 16:

Z rana wyruszymy do Little India, czyli dzielnicy indyjskiej. Zwiedzimy tam Tikka Market, Serangoon Road (dzielnicę handlarzy złota) oraz liczne świątynie. Zjemy też wyborny obiad w indyjskim stylu. Restauracje w tej dzielnicy są znane z doskonałego curry i masali. Po południu wyruszymy do Downtown, gdzie zobaczymy ogromny pomnik Merliona, symbolu miasta powstałego z połączenia lwa i syreny.

Odwiedzimy również polski akcent w Singapurze, czyli pomnik Józefa Korzeniowskiego (Josepha Conrada), który odwiedził to miasto. W trakcie naszej podróży nie może też zabraknąć takich obiektów jak Millenium Bridge czy nadbrzeże Boat Quay oraz dzielnica kolonialna z Victoria Hall. Pod wieczór wybierzemy się do Gardens by The Bay, czyli ogromnego kompleksu metalowych drzew.

Kolację zjemy w jednym z najnowocześniejszych hoteli na świecie, Marina Bay Sands. Jest to budowla złożona z trzech wieżowców połączonych poziomym budynkiem na szczycie. Obiekt ten robi piorunujące wrażenie i jest świetnym miejscem do sesji zdjęciowej.

Dzień 17:

Dotrzemy do Polski w okolicach 11.20.

Zakwaterowanie

Noclegi w domkach turystycznych lub hotelach 2- i 3*.

Pogoda

Pogoda na Filipinach jest dobra lub umiarkowana przez cały rok z wyjątkiem czerwca i lipca, kiedy występują tam silne opady. Temperatura w kraju oscyluje w granicach 30°C.

Cena zawiera

 • koszt biletu z Warszawy do Cebu, z Cebu do Singapuru i z Singapuru do Warszawy,
 • transport po wyspach i wewnątrz Singapuru,
 • przeprawa promem z Coron do Manili,
 • noclegi podczas całej podróży,
 • codzienne śniadania,
 • nurkowanie z rekinami wielorybimi,
 • spływ rzeką z obiadem na łódce,
 • island hopping na wyspie Cebu,
 • bilet wstępu do parków: Park Wyraków, Czekoladowe Wzgórza, Sanktuarium Motyli oraz pomniejszych atrakcji,
 • dostęp do płatnych plaż,
 • obsługę dwóch pilotów,
 • wejście do Gardens by The Bay,
 • Bumboat Laser Show w Singapurze,
 • składkę na fundusz gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż.

Cena nie zawiera

 • przelot na trasie Cebu - Puorto Princessa (50 USD),
 • posiłków pozaprogramowych,
 • napiwków,
 • opłaty lotniskowej (ok. 10 USD),
 • island hopping na Palawan i Coron (od 18 do 25 USD),
 • przepłynięcia podziemnej rzeki (40 USD).

Ceny

Składowe ceny to 7800 PLN + 300 USD od osoby.

Ważne informacje

Wyruszając na Filipiny w podróż poniżej 30 dni, Polacy nie potrzebują wizy.

Walutą w kraju jest peso filipińskie. Jeden peso odpowiada ok. 0,08 PLN.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Naszą misją jest promowanie turystyki kulturowej, aktywnej i przygodowej, z poszanowaniem lokalnych wartości i obyczajów oraz środowiska naturalnego.

Ciekawostki przed wyprawą na Filipiny:

Filipiny to jeden z nielicznych krajów Azji, którego mieszkańcy są w większości katolikami.

Język angielski jest drugim językiem użytkowym w tym kraju.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

Quito, Ekwador

Tibilisi, Gruzja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.