Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Majówka na Filipinach z mnóstwem atrakcji

Wyprawa na Filipiny to spełnienie marzeń! Pozwól sobie na podróż do Raju już podczas nadchodzącej Majówki.

Atrakcje

 • island hopping na Cebu,
 • Kawasan Falls,
 • pływanie z rekinami wielorybimi w Oslob,
 • sanktuarium Simala Shrine,
 • Bohol - park wyraków, Czekoladowe Wzgórza, spływ rzeką Loboc, pokaz tańca Tinikling, Loboc Eco-Tourism Adventure Park,
 • Palawan, island hopping, Puerto Princesa Subterranean River, opcjonalny trekking do Saban, tyrolka do Depeldet, Nacpan Beach,
 • island hopping po El Nido,
 • Canopy Walk,
 • wyspa Coron, island hopping, Jezioro Kayangan,
 • opcjonalne wejście na górę Taypas,
 • nocny prom na Luzon,
 • zwiedzanie Manili, dzielnica Intramuros, Luneta Park,
 • tradycyjne dania filipińskie,
 • odpoczynek na białych plażach i kąpiele w turkusowym morzu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd przeznaczony jest dla absolutnie każdego. Wszelkie bardziej ekstremalne atrakcje, pokroju tyrolki czy canyoneeringu nie są obligatoryjne. Reszta atrakcji wiąże się z przyjemnym odpoczynkiem na pięknych, białych plażach, a także ze spokojnym podziwianiem cudów filipińskiej natury.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Filipiny to azjatycka republika, gdzie dominuje katolicyzm. Wyspiarski kraj ze stolicą w Manili oblewają wody Oceanu Spokojnego.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wspólnie wylatujemy z warszawskiego Okęcia liniami Emirates.

Dzień 2:

Lądujemy na lotnisku Mactan-Cebu w okolicach godz. 15.30. Następnie udajemy się do hotelu, w którym spędzimy następne 4 noce, a wieczorem czeka nas kolacja, pierwsza na Filipinach.

Dzień 3:

Wczesnym porankiem wsiądziemy do vana, który podjedzie pod nasz hotel. Zabierze nas do Moalboal, gdzie wsiądziemy na pokład łódki (na wyłączność). Udamy się na nasz pierwszy island hopping. Z poziomu wody obserwować będziemy rafę koralową wokół Pescador, wypatrzymy ławice sardynek, zjemy pyszne mango, a także popływamy z morskimi żółwiami. Kiedy już wrócimy na ląd, czekają na nas lunch i dalsza trasa. Tym razem celem będą Kawasan Falls. W pobliskich jeziorkach będziemy mogli wypocząć, a wszystko to odbędzie się w niezwykłych okolicznościach bajkowych wodospadów.

Chętni będą mogli udać się tu na canyoneering, czyli przejście trasą w dół rzeki pełnej wodospadów. Odbywa się to poprzez skakanie coraz to niżej, do jeziorek. Wszystko oczywiście pod okiem profesjonalnych instruktorów. Niektóre ze skoków to nawet 15 metrów w dół, a więc atrakcja zapewni wiele wrażeń i adrenaliny.

Dzień 4:

Rano udamy się do Oslob, którego wybrzeże słynie z populacji największych znanych nam ryb - rekinów wielorybich, które są tu karmione. Ryby te są przyjazne człowiekowi, a my wypłyniemy na łódce, by móc przyjrzeć się im z niewielkiej odległości. Możliwe jest także zanurkowanie z asekuracją w ich towarzystwie.

Kolejną atrakcją będzie wizyta na wyspie Sumilon. Tam z kolei wypoczniemy na białych plażach, wykąpiemy się w morzu o cudownym kolorze, a także odprężymy się dzięki plażowemu barowi.

Podczas powrotu do hotelu zatrzymamy się jeszcze w Simala Shrine, czyli sanktuarium religijnym, bardzo popularnym na Cebu. Miejsce to przypomina zamek, a powstało dzięki pracy mnichów z Pampanga, aby uczcić cuda, które się tu wydarzyły.

Dzień 5:

Poranek przyniesie nam niedługi, bo trwający ok. godzinę rejs promem na wyspę Bohol. Na miejscu wsiądziemy do czekających vanów, które zabiorą nas w trasę po najpiękniejszych i najciekawszych zakamarkach wyspy. Zaczniemy od Tarsier Sanctuary, czyli parku wyraków. Wyraki to najmniejsze małpki świata, a my, zamiast w zoo, obejrzymy je w ich naturalnym środowisku.

Dalej czekają na nas wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Czekoladowe Wzgórza. Popłyniemy też w rejs po rzece Loboc, a w jego trakcie zjemy obiad w formie bardzo obfitego bufetu. Również na pokładzie obejrzymy pokaz tańca Tinikling. Zobaczymy też słynny most Tigabo, a następnie udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park, w którym będziemy mieli szansę zjechać tyrolką nad kanionem.

Następnie wrócimy do portu, skąd popłyniemy do naszego hotelu na wyspie Cebu.

Dzień 6:

Poranek będzie wiązał się z niedługim, bo trwającym 75 min., przelotem na wyspę Palawan. Będzie to nasza baza na najbliższe 6 dni. Miejsce to kilkukrotnie zdobyło tytuł “World’s Best Island” magazynu “Travel + Leisure”.

Kiedy już zakwaterujemy się w naszym hotelu, vanami i skuterami (opcja przejazdu do wyboru, koszt zależny od ilości chętnych) udamy się na lokalną plażę Nagtabon. Tutaj odpoczniemy po kilku poprzednich dniach, a także zobaczymy cudowny zachód słońca.

Już wieczorem, kiedy wrócimy do Puerto Princesa, możemy pójść na spacer wzdłuż zatoki, a także wejść do którejś z wielu lokalnych restauracji serwujących świeże owoce morza.

Dzień 7:

Dziś czeka nas drugi podczas wyjazdu island hopping na wynajętej łodzi. Z hotelu odbiorą nas vany. W programie znajduje się odkrywanie Honda Bay. Są tu takie atrakcje, jak Starfish Island, Luli, czy też Cowrie, gdzie zjemy lunch. Będzie tam też opcja dokupienia masażu na plaży (godzinnego lub półgodzinnego).

Obsługa łodzi pomoże nam podczas nurkowania, a także porobi pamiątkowe zdjęcia w wodzie. Do portu zawiniemy w okolicach godz. 17., wrócimy do hotelu, a potem udamy się do miasta, by zjeść kolację. Będzie to też szansa na zrobienie zakupów w galerii handlowej.

Dzień 8:

Dziś zobaczymy wyjątkowe miejsce, które od 1999 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2011 roku okrzyknięte zostało jednym z 7 nowych cudów świata. Jest nim podziemna rzeka Puerto Princesa Subterraenan River, której mierzący ok. 1,5 km długości odcinek otwarty jest dla podróżnych.

Na miejscu odbędzie się rejs, potrwa 40 min., a w jego trakcie zobaczymy bogactwo podziemnych nacieków skalnych i przeróżnych form wydrążonych przez wodę. Niektóre ze stalaktytów mają nawet po 20 milionów lat!

Po zwiedzaniu będziemy mieli do wyboru - powrót pieszo lub łodzią. Pieszy szlak do Sabang to ok. 5 km trasy przez dżunglę. Jeśli na trekking zdecyduje się przynajmniej 6 osób, wtedy będziemy mogli podzielić się na dwie podgrupki, każda ze swoim pilotem.

Po 14. wypoczniemy na plaży w Sabang. Na miejscu znajdują się też takie atrakcje, jak tyrolka, która mierzy aż 700 m. Do hotelu w Port Barton udamy się dopiero późnym popołudniem, tam zjemy też kolację. Nasz hotel znajduje się przy plaży, a więc będziemy też mogli zażyć wieczornej kąpieli.

Dzień 9:

Dziewiąty dzień przynosi trzeci island hopping, tym razem w pobliżu Palawanu. Dziś zwiedzimy niewielkie wioski, które nie są zatłoczone turystami, takie jak Port Barton. Odpoczniemy na białym piasku plaż takich jak German Beach. Ponurkujemy też w Lagoon Reef, a obiad zjemy na pięknej Exotic Island.

Dopiero późnym wieczorem wybierzemy się do El Nido, gdzie zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 10:

Rankiem wsiądziemy na wypożyczone dwuosobowe skutery i do wypożyczonych vanów. Zwiedzimy dziś północ wyspy, a chętni będą mogli odbyć niezwykły zjazd mierzącą 750 m tyrolką z Las Cabañas Beach aż na wyspę Depeldet. Po południu udamy się na Nacpan Beach. Zjemy tam obiad, a także napijemy się świeżej wody kokosowej. Możliwość zabukowania dodatkowego masażu.

Istnieje też opcja zorganizowania tradycyjnej filipińskiej uczty, czyli Boodle Fight, również na Nacpan Beach. Jedzenie na takiej uczcie to przede wszystkim świeże owoce morza, grillowane warzywa, a wszystko to serwowane na liściach bananowców. Je się na stojąco i nie używa żadnej zastawy kuchennej.

Dzień 11:

Wyruszamy na island hopping po El Nido. Po raz kolejny łódź jest tylko nasza i zabierze nas w spokojne i piękne miejsca. Atrakcja będzie trwała aż 7 godz., w jej trakcie zjemy pyszny obiad w formie bufetu na jeden z wysepek. Kiedy już wrócimy do El Nido, będziemy mieli chwilę czasu wolnego, który możemy wykorzystać na pójście na Canopy Walk.

Dzień 12:

O godz. 6. rano popłyniemy promem do Coron, czyli miasteczka na wyspie Busuanga. Spędzimy tu kolejne 2 noce. Po zakwaterowaniu będziemy mogli zwiedzić południowy-wschód wyspy w vanach i na skuterach. Opcją będzie też pozostanie w mieście, zrobienie zakupów, czy też zwykły relaks. Wieczorem zjemy w lokalnej restauracji, a także zajrzymy do baru.

Do wyboru w trakcie dnia może być też spacer na górę Tapyas. Droga na szczyt to jedyne 25 min. od naszego hotelu.

Dzień 13:

Plan na dziś to kilkanaście wysp i liczne zatoczki podczas island hoppingu na Coron. Z prywatnej łodzi obejrzymy cudowne rafy koralowe, a także odpoczniemy na jej pokładzie. Kiedy wrócimy do miasta, warto będzie zaopatrzyć się w pamiątki, jako że będzie to nasz ostatni wieczór na rajskiej wyspie.

Dzień 14:

Kończymy nasz island hopping po Coron. Dziś w planach cudowne laguny, a także jezioro Kayangan, na wybrzeżu którego będziemy spędzać ostatnie chwile na wyspie. W godzinach wieczornych zakwaterujemy się na wygodnym promie, który podczas nocnego rejsu weźmie nas na Luzon, do stolicy kraju, czyli Manili. Zamieszkamy w 4-os. kabinach z łóżkami piętrowymi i prysznicem.

Prom zapewni nam wiele rozrywek, od restauracji i baru, po karaoke.

Dzień 15:

Zdecydowanie warto będzie wstać nieco wcześniej, żeby załapać się na wschód słońca nad morzem. Kiedy wylądujemy już w Manili, przesiądziemy się do Jeepney, czyli lokalnego autobusu, bardzo tu popularnego. Samochody te zbudowano z pozostawionych po II WŚ Jeepów Willysów.

W dzielnicy Intramuros wstąpimy na śniadanie (to najstarsza część miasta). Otoczono ją mierzącymi 6 m wysokości murami, które zbudowali Hiszpanie w XVI w. Następnie pojedziemy do Rizal Park, a dalej na obiad i spacer wzdłuż Zatoki Manilskiej.

Po obiedzie wybierzemy się na lotnisko. Najprawdopodobniej wylot odbędzie się o 23.30 i do w Dubaju znajdziemy się w nieco ponad 9 godz. Poczekamy 3 godz. 20 min, a następnie siądziemy na pokład samolotu do Warszawy.

Powyższy rozkład lotów jest orientacyjny i może się zmienić.

Dzień 16:

Lądowanie w Warszawie w okolicach godz. 12.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu na Filipiny śpimy w hotelach.

Pogoda

Pogoda na Filipinach:

Cały rok na wyspach Filipin pogoda przynosi słońce i rajskie warunki dla ciepłolubnych! Dzienne temperatury wynoszą tu od 28 do ponad 30⁰C, a woda przy plażach jest niewiele chłodniejsza. Okres między lutym a kwietniem nie wiąże się z praktycznie żadnymi opadami, a między październikiem a styczniem pada dość rzadko.

Cena zawiera

 • przeloty samolotowe na trasie Warszawa-Cebu i Manila-Warszawa (z przesiadkami),
 • prom nocny z Coron do Manili (w kajutach 4-os.),
 • lokalne przejazdy i przeprawy promowe,
 • zakwaterowanie,
 • śniadania,
 • pływanie z rekinami wielorybimi w Oslob na Cebu,
 • island hopping na Cebu,
 • wejściówkę do Wodospadów Kawasan,
 • spływ Loboc z obiadem,
 • bilety do Parku Wyraków, Butterfly Sanctuary, Chocolate Hills i innych atrakcji na Bohol,
 • wejściówki na płatne plaże,
 • usługi dwóch pilotów,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wewnętrznego przelotu Cebu-Puorto Princesa (cena to ok. 60 USD z dopłatą za bagaż),
 • dodatkowych posiłków (ceny za obiad/kolację to ok. 5 USD),
 • napiwków (na początku wyjazdu pilot zbiera po 20 USD od osoby),
 • opłaty lotniskowej podczas wylotu (ok. 10 USD),
 • island hoppingu na Coron i Palawan (5 dni po 18-25 USD każdy) z lunchami,
 • wejścia do Underground River (ok. 40 USD).

Ceny

Cena za wyjazd wynosi 7820 PLN od osoby. Jest ona jednak orientacyjna i może się zmieniać ze względu na ceny np. biletów lotniczych czy też wahania kursów walut.

Canyoneering w wodospadach Kawasan

30 USD

Wypożyczenie dwuosobowego skutera/dzień

10 USD

Wynajem vana z kierowcą na Palawanie i Coron (max)

70 USD

Zjazdy tyrolką

18 USD

Masaże (max/godzina)

14 USD

Kolacja boodle fight na Nacpan

10 USD

Ważne informacje

Wiza Filipiny:

Polacy nie muszą posiadać żadnych dokumentów wizowych dla pobytów turystycznych do 30 dni. Jedyny wymóg dotyczy paszportu - musi być ważny przynajmniej 180 dni od przyjazdu i musi posiadać choć jedną wolną stronę.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Szczepienia - Filipiny:

Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień, ale zaleca się te przeciwko WZW typu A i B, błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, durowi brzusznemu i japońskiemu zapaleniu mózgu.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

Quito, Ekwador

Tibilisi, Gruzja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.