Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Dzika Ukraina: off-road na weekend

Off-roadowa trasa weekendowa przez ukraińskie pasmo Karpat. Odwiedzimy słynne Gorgany, żeby móc napawać się dzikością tutejszych lasów, a także żeby spróbować się w raftingu po górskiej rzece. Na trasie spotkamy wiele miejsc, które zachwycają zarówno przyrodników, jak i szeregowych amatorów lasów, gór i natury w ogóle.

Podany termin i cena są przykładowe. Szczegóły na zapytanie lub bliżej terminu wyjazdu.

Atrakcje

 • górska trasa 4x4,
 • rafting,
 • jezioro Synewir,
 • widoki na górskie szczyty i doliny,
 • miasta Stryj, Mukaczewo, Jaremcza,
 • długie wieczory i noce w obozie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd przeznaczony jest dla kierowców, którzy nie boją się przedzierać przez lasy i rumowiska. Niczym zaskakującym będą dla nas jary, a także przeprawy przez wartkie strumienie, rzeki i potoki. Pamiętajmy, że są to tereny górskie, a więc nieuniknione będą podjazdy. Na miejscu będzie jednak z nami instruktor.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraińskie Karpaty to do dziś niezwykle dzikie i niezagospodarowane tereny. Wioski nie są liczne, ale za to mieszkańcy niezwykle przyjaźni. Turystów przyciąga klimat nietkniętej ludzką ręką przyrody i natury, która żyje w spokoju. Górskie szczyty dopełniają klimatu tajemniczości, a wysokie skały zachwycą niejednego.

Jest to zdecydowanie miejsce, w które warto się wybrać, szczególnie z namiotem.

Plan wyjazdu

Weekendowe ukraińskie Karpaty kryją w sobie wiele ciekawostek, a także niezwykłych miejsc. Oto kilka z tych, które przyjdzie nam zobaczyć na naszych dzikich trasach.

Stryj: Miasto leżące nad rzeką o tej samej nazwie. Położone jest ono u podnóża gór. Przyciąga wielu fanów ekstremalnych sportów wodnych - rzeka Stryj w tym miejscu to istny raj do uprawiania raftingu. Emocje gwarantowane!

Miłośnicy natury znajdą tu również coś dla siebie - okolice miasta składają się z pięknych formacji skalnych utworzonych z piaskowca. W pobliżu wioski Urycz znajdziemy niezwykłe skalne ostańce tego typu.

Mukaczewo: miasto, które zaliczamy do najstarszych na Ukrainie. Leży nad rzeką Ltorica w otoczeniu przepięknych i dzikich gór.

Jezioro Synewir: zbiornik ten stanowi jedną z większych okolicznych atrakcji. Zwany jest też czasami Morskim Okiem i Perłą Karpat. Leży na wysokości 989 m n.p.m. i przyciąga wodą o błękitnej barwie, a także niewielką wysepką, która pojawia się na jej powierzchni latem. Jest to zdecydowanie miejsce, w którym polecamy odetchnąć pełną piersią jodłowym powietrzem ukraińskich szczytów.

Park Narodowy Synewir: znajdziemy go w pobliżu jeziora. Jest równie czarujący jak ono samo. Pełny gęstych lasów, które zdają się być nieprzebyte, a także pędzących górskich rzek, w tym Terebly i Czarnej. Tryskają tu też mineralne źródła.

Jaremcza: Miasto otoczone szczytami Gorganów. Leży ono w dolinie rzeki Prut i zachwyca naturą, która żyje wokół niego. Świetne miejsce, żeby zgubić kontakt z szalejącą codziennością i udać się po przygodę.

Zakwaterowanie

W góry wybieramy się po to, żeby zbliżyć się nieco do natury. Z tego też powodu nocować będziemy w warunkach biwakowych, w namiotach rozbijanych w przeróżnych miejscach.

Pogoda

Temperatury w Gorganach są niższe, niż te, które latem możemy spotkać w Polsce. Dlatego w najcieplejszym momencie roku, czyli latem, nie przekraczają one 20°C. W zimie spadają za to do -5°C. Należy jednak pamiętać, że będziemy znajdować się w górach, a co za tym idzie, temperatura będzie spadała, im wyżej się znajdziemy.

Co do opadów na Ukrainie: największe występują w miesiącach letnich, czyli w lipcu i sierpniu.

Cena zawiera

 • miejsce w wyprawie i w samochodzie,
 • możliwość prowadzenia pojazdu,
 • opiekę instruktora,
 • paliwo,
 • wyżywienie na biwakach (przygotowywane przez uczestników),
 • noclegi w namiotach,
 • namioty i karimaty,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • ewentualnych noclegów w pensjonatach,
 • śpiworów,
 • wejść i biletów do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych miejsc,
 • raftingu,
 • dodatkowych posiłków.

Ceny

Koszt weekendowego wyjazdu wynosi 1400 PLN za osobę (przy 4 osobach w pojeździe + instruktor).

Podany termin i cena są przykładowe. Szczegóły na zapytanie lub bliżej terminu wyjazdu.

Ważne informacje

Wiza do Ukrainy:

Obywatele Polski, którzy przekraczają granicę w celach turystycznych, nie są objęci ruchem wizowym.

Organizator

Organized by FunSail

Nasza specjalność to turystyka aktywna i podróże szyte na miarę!

Off-road na Ukrainie

Minimalna liczba uczestników w wyjeździe wynosi 2 samochody.

Zachęcamy do wzięcia ze sobą wszelkiego sprzętu, gadżetów, akcesoriów, które uznacie za przydatny pod namiotem. Szczególnie zwracamy uwagę na ciepłe ubranie i coś do ochrony przed słońcem, gdyż nie wiemy, na jakie warunki natrafimy. Dodatkowo przydać się mogą latarki i powerbanki.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.