Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Słowenia+Austria: rafting i kajaki górskie (8 dni)

Najpierw rafting wśród pięknej przyrody Słowenii, później kajakarstwo górskie na wodach rzeki Salz, płynącej przez środkowe Alpy. Wycieczka to ponad tydzień nauki praktycznej raftingu i mierzenia się z siłami natury. Bonusem są niesamowite krajobrazy najsłynniejszego pasma górskiego Europy i dodatkowe atrakcje dla tych, którym wciąż mało adrenaliny.

Atrakcje

 • nauka raftingu wraz ze spływem,
 • spływ kanadyjkami po górskiej rzece,
 • white water dla amatorów,
 • kanioning,
 • zipline na tyrolce,
 • zdobycie jednego z alpejskich szczytów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa wymaga przygotowania kondycyjnego i dobrej koordynacji ruchów, wymagana jest umiejętność pływania. Stopień trudności: WWII i WWIII.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Salza to prawy dopływ rzeki Aniza. Rzeka położona jest w środkowej części Austrii, w większości na terenie Alp. Soca to rzeka mająca swoje źródła w Alpach Julijskich we Włoszech. Przepływa przez Słowenię i wraca do Włoch, gdzie uchodzi do Zatoki Weneckiej.

Plan wyjazdu

Realizacja punktów programu może ulec zmianie.

Dzień 1

Przyjazd na nocleg na godz. 21. Odbiór uczestników w zależności od miejsca: PKS w Katowicach o 8.30, w Wiedniu o 16.15 w przypadku podróży autokarem i o 16.30 w przypadku podróży samolotem.

Dzień 2

Z samego rana rozpoczniemy przygotowania do raftingu. Po odebraniu sprzętu i oswojeniu się z kanadyjkami (oraz poznaniu technik spływu) ruszymy na pierwszy spływ rzeką Socą. Po przebyciu pierwszej trasy czeka nas jeszcze prelekcja dotycząca raftingu w górach.

Dzień 3

Ruszymy w dalszą trasą na Soce. W dzisiejszym rejonie Soca ma bardzo wąskie koryto, otoczone licznymi ostańcami z wapienia. Nauczymy się wpływać do cofki i bezpiecznie opuszczać nurt. Na koniec dnia odczyt o rzekach w górach i występujących na nich osobliwościach.

Dzień 4

Dziś zaczniemy prelekcją o asekuracji, pływaniu i kolejnych manewrach. Następnie ruszymy fragmentem rzeki z silniejszym nurtem i licznymi przeszkodami. Będziemy kontynuować naukę poruszania się po rzece i na własnej skórze przekonamy się o zjawiskach na niej występujących.

Dzień 5

Zaczniemy nietypowo, bo od przejażdżki nad wąwozem Ucja kolejką tyrolską, tzw. zipline. Trasa tej niecodziennej wyprawy liczy łącznie 4 km, najdłuższy fragment to 800 m zjazdu. To największa taka górska atrakcja na całym kontynencie.

Następnie spróbujemy się w kanionigu. Zabawa będzie polegała na wejściu na szczyt skały, wskoczeniu na nią, ześlizgując się lub podjeżdżając na linach. Atrakcję trzeba dodatkowo opłacić. Dla niezainteresowanych proponujemy trekkingową wycieczkę nad jezioro Krnsko, wycieczkę rowerową lub podziwianie okolic z wysokości paralotnią albo szybowcem.

Dzień 6

To nasz ostatni dzień nad Socą. Będzie okazja do zobaczenia jej w pełnej krasie z perspektywy kolei linowej Kanin, która dowiezie nas w okolice szczytu o tej samej nazwie (2587 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie warto wspiąć się na jego wierzchołek i podziwiać niesamowitą panoramę Alp. Ruszymy do kolejnego miejsca noclegowego, tym razem w Alpach.

Dzień 7

W kajaku czy w pontonie? Dołączymy do ekspedycji weekendowej i wspólnie ruszymy ku nurtowi rzeku Salzy. Początkowo płynąca spokojnie, z każdym kolejnym kilometrem stanie się bystrzejsza i pełna przeszkód. W ramach przerwy możliwość orzeźwienia podczas kąpieli w rzece. Dopłyniemy do toru w Wildalpen. Dzisiejszy rafting będzie trwał do 5 godz. Przed nami powrót do miejsca noclegowego i wieczorna zabawa.

Dzień 8

Wyjazd zakończymy raftingiem po urokliwym wąwozie Salzaklamm, w którym będziemy mogli podziwiać przepiękne, wysokie skały otaczające rzekę. Opcjonalnie będzie szansa na skoki do wody z trampoliny o wysokości 4 m. Dziś będzie krótko, zaledwie 2 godz. Ok. 12.30 zakończymy przygodę i rozjedziemy się do domów.

Zakwaterowanie

W Słowenii zostaniemy zakwaterowani w popularnym kurorcie Bovec, w kwaterach dla 4 lub 6 osób. Na wyposażeniu aneks kuchenny, dostęp do łazienki i internetu. W Austrii spędzimy jedną noc, w pokoju dla wielu osób w hostelu przy miejscu kempingowym nad rzeką Salzą.

Pogoda

Klimat w Austrii i Słowenii jest umiarkowany. W dolinach górskich latem temperatura wynosi ok 20°C. Możliwe jest występowanie obfitych opadów deszczu w górach.

Cena zawiera

 • rafting,
 • miejsca noclegowe (w przypadku posiadania własnych namiotów lub kamperów),
 • kanadyjki i odpowiedni ubiór do raftingu,
 • opłaty za dostęp do rzek,
 • wizytę w atrakcjach nie wymagających opłat: Most Napoleona, Wzgórze Kobarid, Boka i Virje,
 • nadzór szkoleniowców raftingowych i zabezpieczenie medyczne,
 • ubezpieczenia NNW i KL od sportów wysokiego ryzyka,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • pamiątkowy film z wyjazdu.

Cena nie zawiera

 • opłat za korzystanie z dodatkowych atrakcji: zipline, kanioning, kolejka na Kanin,
 • dojazdu na zakwaterowania w Słowenii i podróży powrotnej,
 • posiłków.

Ceny

Koszt wyjazdu: od 2699 PLN za osobę.

Kanioning (fakultatywnie)

50 EUR

Zipline (fakultatywnie)

59 EUR

Kolejka na Kanin (fakultatywnie)

16 EUR

Odbiór z Wiednia

300 PLN

Transport

400 PLN

Ważne informacje

Istnieją trzy możliwości dojazdu: samolotem do Wiednia z opcją odbioru (dotyczy też powrotu), autokarem na VIB Wien Erdberg z opcją odbioru (dotyczy również powrotu) lub autobusem z Katowic.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Bezpieczeństwo na raftingu

Wyjazd obejmuje kurs nauki pływania kajakiem w górskich rzekach oraz zasady bezpieczeństwa i podejmowania akcji ratunkowych. Każdy uczestnik otrzyma zestaw informacji z wykładów.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.