Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Egipt: safari nurkowe - wraki, rafy, wyspy

Chcesz poznać tajemnice zabytkowych wraków, leżących na dnie Morza Czerwonego? Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji i wyrusz na safari nurkowe do Egiptu. Uroki podwodnego świata, egzotyczna roślinność, różnobarwne rafy koralowe - to wszystko w ciągu 9 dni. Zarezerwuj wycieczkę już dziś - nurkowe safari w maju czeka!

Atrakcje

 • podwodny świat Morza Czerwonego,
 • nurkowanie wśród raf koralowych,
 • podwodne zwiedzanie wraków (Numidia, Aida, Dunraven, SS Thistlegorm),
 • niezapomniana przygoda,
 • nurkowe safari w dobrym towarzystwie,
 • malownicze wyspy Małego i Wielkiego Brata.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa safari nurkowego przeznaczona jest dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Organizator wymaga, aby uczestnik posiadał stopień OWD/P1 i wykonał co najmniej 20 nurkowań.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Arabska Republika Egiptu to bardzo popularny kierunek wśród polskich turystów. Państwo położone na terenie północno-wschodniej Afryki z przylegającym półwyspem Synaj to doskonałe miejsce na safari nurkowe.

Egipt ma dostęp do Morza Czerwonego. Wzdłuż linii brzegowej rozciągają się malownicze plaże z krystaliczną, lazurową wodą. Państwo egipskie sąsiaduje z Izraelem, Palestyną, Sudanem oraz Libią.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy do Egiptu. Po wylądowaniu transfer na łódź Long Island, która będzie naszym domem przez następne dni.

Dzień 2

Safari nurkowe rozpoczniemy od nurkowania sprawdzającego i głównego w okolicach Marsa Alam lub Hurghady. Następnie wypłyniemy w całonocny rejs na otwarte morze w kierunku Wyspy Braci.

Dzień 3

Po dotarciu na Wyspy Braci czekają nas 3 nurkowania. Pod wodą zwiedzimy wrak frachtowca Numidia (na północy) oraz wrak Aida (zachodnia część wyspy). Trzecie nurkowanie odbędzie się na południowym plateau wyspy, gdzie być może uda nam się spotkać stado rekinów. Późnym popołudniem możemy wybrać się na zwiedzanie najwyższej egipskiej latarni morskiej.

Dzień 4

Poranek rozpoczniemy od safari nurkowego nieopodal Wyspy Małego Brata. Podczas nurkowania na obszarze północnego plateau wyspy będziemy podziwiać rekiny szare poruszające się po zakątkach rafy koralowej. Nurkując po wschodnim wybrzeżu, zobaczymy wyłaniające się z malowniczych gorgonii ławice wielobarwnych ryb oraz rekiny rafowe.

Po południu wybierzemy się na safari nurkowego na zachodnim wybrzeżu wyspy, odkrywając uroki rafy koralowej.

Dzień 5

Odwiedzimy rejon Ras Mohammad, gdzie w ramach nurkowego safari zanurkujemy dwa razy na rafie Yolanda i Shark. Dotrzemy również do Mahmud Ed, gdzie zwiedzimy wrak Dunraven. W sumie czekają nas dziś aż 4 nurkowania.

Dzień 6

Następnym punktem na mapie nurkowego safari będzie okolica cieśniny Gubal. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, zanurkujemy trzy razy na najsłynniejszym wraku z II Wojny Światowej - SS Thistlegorm - na Morzu Czerwonym.

Celem safari nurkowego dnia będzie również Stalowa Rafa (Abu Nuhas), w skład której wchodzą 3 zabytkowe wraki: Chrysoula, Gianis D i Carnatic. Zanurkujemy na jednym z nich.

Dzień 7

Z samego rana wyruszymy po raz ostatni na nurkowe safari w okolicach Hurghady. Zanurkujemy na rafie koralowej (Giftun lub Abu Ramada) oraz przy wraku ścigacza El Mina, który został zatopiony w czasie wojny 7-dniowej.

Dzień 8

Pakowanie i transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Egiptu na safari nurkowe noclegi są przewidziane na łodzi Long Island, składającej się z 4 pokładów. Do dyspozycji uczestników safari nurkowego będzie 15 wygodnych kajut, które pomieszczą 30 osób. Na pokładzie uczestnicy mogą w pełni korzystać z jadalni, kuchni oraz salonu z TV.

Jedną noc (w zależności od realizacji planu safari nurkowego) - pierwszą lub ostatnią - spędzimy w hotelu.

Pogoda

Do Egiptu najlepiej jechać w okresie od maja do września. Najcieplejsze miesiące to maj, czerwiec, lipiec i sierpień. Ze względu na suchy klimat, w Egipcie opady występują bardzo rzadko. Średnia roczna temperatura powietrza oscyluje w granicach 23°C.

Cena zawiera

 • noclegi (7),
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie + napoje, owoce i przekąski),
 • bilety lotnicze na trasie: Polska-Egipt-Polska,
 • transport: lotnisko-łódź-lotnisko,
 • ubezpieczenie NNW(nurkowanie rekreacyjne) i KL,
 • 18-20 nurkowań w ciągu całej wyprawy,
 • opiekę przewodnika nurkowego,
 • butle 12 l (+napełnienie) i balast.

Cena nie zawiera

 • wypożyczenia pozostałego sprzętu do nurkowania,
 • wizy do Egiptu (25 USD),
 • opłaty portowej (koszt ok. 10-20 EUR, w przypadku zakończenia lub rozpoczęcia safari nurkowe w Port Ghalib),
 • napiwków dla załogi (ok. 50 EUR) i przewodników (ok. 10 EUR),
 • dodatkowego wyżywienia,
 • opłaty parkowej (ok. 50 EUR),
 • składki na Reef Protection (15 EUR).

Ceny

Koszt wyprawy na safari nurkowe w Egipcie wynosi 950 EUR + 1550 PLN za osobę w przypadku terminu majowego i 920 EUR + 1550 PLN za osobę w przypadku terminu lipcowego.

Ważne informacje

Aby dostać się na teren Egiptu i przebywać tam legalnie, należy wcześniej złożyć podanie o wizę turystyczną. Wniosek wizowy trzeba wypełnić na stronie internetowej: www.visa2egypt.gov.eg . Opłata za wizę turystyczną do Egiptu (ważną przez 30 dni) wynosi 25 USD (wiza jednokrotnego wjazdu).

Istnieje możliwość uzyskania wizy wielokrotnego wjazdu do Egiptu, co wiąże się z wyższą opłatą (ok. 60 USD).

Organizator

Organized by Nautica

Nurkowanie w Egipcie tylko z nami! Afrykańskie safari podwodne na Morzu Czerwonym, wyspy Chorwacji i inne magiczne zakątki na świecie.

Nurkowe safari - Egipt

Wyjazd organizowany jest maksymalnie dla 30 osób.

Na safari nurkowe zabierz ze sobą: strój kąpielowy, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, klapki, polar na chłodniejsze wieczory oraz nakrycie głowy. Pamiętaj też, żeby spakować najpotrzebniejsze leki.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.