Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Egipt: rejs po Nilu, eksploracja największych miast, monumentalne świątynie i piramidy

13 dni wyjątkowej wyprawy do Egiptu i aktywnie spędzony czas wypełniony obcowaniem z przyrodą i niesamowitymi zabytkami. Rejs statkiem po Nilu, liczne piramidy oraz świątynie. Czeka na nas mnóstwo arcyciekawych anegdot związanych z historią Egiptu, jego mieszkańcami i budowlami.

Atrakcje

 • świątynie oraz meczety,
 • piramidy, grobowce, cytadele, muzea,
 • Miasto Umarłych,
 • Mumie Królewskie,
 • rejsy feluką oraz statkiem,
 • lokalne targi,
 • Tama Asuańska,
 • lot balonem.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa dla każdego. Poziom trudności: łatwy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Egipt jest republiką położoną w płn.-wsch. Afryce. Jest 30. krajem co do wielkości powierzchni oraz 17. pod względem liczby mieszkańców. Walutą Egiptu jest funt egipski (EGP).

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie lub Berlinie. Przelot z jednego z tych miast do Kairu. Tego samego dnia lądowanie W Egipcie i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czekają nas kolacja i odpoczynek po podróży.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyprawa przez miasto w kierunku cytadeli. Będzie to nasz pierwszy kontakt ze stolicą Egiptu, Kairem, która znana jest z wyjątkowego zatłoczenia. Ujrzymy liczne taksówki, rzędy samochodów oraz przemykających między nimi pieszych.

Udamy się na punkt z widokiem na wzgórze i Meczet Alabastrowy, który następnie zwiedzimy wraz z całym jego kompleksem. Następnie przyjrzymy się z bliska zabytkowym budowlom u stóp cytadeli.

Zobaczymy Meczet Ibn Tuluna (przykład budowli sprzed wielu wieków) oraz Miasto Umarłych: wyjątkowe miejsce na mapie Egiptu, gdzie ścieżki żywych i umarłych krzyżują się ze sobą. Kolejnym punktem dnia będzie Kair Koptyjski.

Wieczorem kolacja i spacer po wielkim targowisku (souku) pomiędzy straganami z bogatym i wszechstronnym asortymentem (Egipcjanie znani są z handlowania wszędzie i wszystkim).

Dla chętnych oraz głodnych wrażeń przejazd kairską taksówką.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Gizy, której zwiedzanie rozpoczniemy od wejścia do wnętrza Wielkiej Piramidy i wysłuchaniu obszernej opowieści o historii jej budowy. Następnie czeka nas spacer dookoła budowli i Piramida Chefrena i Mykerinosa.

Przejazd na punkt widokowy z panoramą na wszystkie 3 piramidy wybudowane w Gizie. Udamy się do Sfinksa i poznamy najciekawsze historie związane z jego budową. Następnie wrócimy do słynnego centrum miasta, gdzie czeka nas zwiedzanie Muzeum Egipskiego z mnóstwem cennych eksponatów. Zobaczymy m.in. skarby z grobowca Tutanchamona oraz Mumie Królewskie.

Po kolacji przejazd pociągiem do Asuanu (w pociągu miejsca siedzące samolotowe, kuszetka za dopłatą).

Dzień 4:

Docieramy do Asuan: miasta położonego najdalej na południe na naszej trasie. Miasto nazywane jest “Czarnymi Wrotami Afryki” oraz krainą złota. Dzień rozpoczniemy przejazdem poza miasto i udamy na zwiedzanie Ptolemejskiej Świątyni Philae. Jest ona przepięknie położona na wysepce, a poświęcona została skrzydlatej Bogini Izis.

To jedna z uratowanych świątyń, które były zagrożone zalaniem wodami Nilu po uruchomieniu Tamy Asuańskiej. Misja ratunkowa odbyła się przy współudziale polskiej misji archeologicznej.

Wyruszymy w rejs feluką wiodący do Ogrodów Kitchenera. Tutaj czeka nas przechadzka pośród bujnej roślinności oraz charakterystyczna nubijska wioska. Następnie powrót do hotelu i kolacja. Dla chętnych dodatkowy spacer po aromatycznym targu i możliwość nabycia lokalnych egzotycznych przypraw, pamiątek z Egiptu, a nawet złota.

Dzień 5:

Po śniadaniu transfer w kierunku granicy z Sudanem do Abu Simbel (ok. 280 km). Ujrzymy tutaj Świątynię Ramzesa II oraz jego małżonki: Nefertari. Eksplorujemy wykute w skale świątynie i obejrzymy doskonale zachowane malowidła przedstawiające wydarzenia z życia Ramzesa II.

Udamy się w drogę powrotną do Asuanu przez Tamę Asuańską. Czeka nas przystanek przy kolejnej odratowanej przez archeologów świątyni. Udamy się do Kalabsha: rzadko odwiedzanej przez turystów budowli z niezwykle ciekawą i skomplikowaną historią.

Dzień 6:

Dzień rozpoczniemy rejsem po Nilu feluką (charakterystyczną łodzią z olbrzymim żaglem, która porusza się zygzakiem. Po przeprawie na drugi brzeg wyruszymy na wielbłądach w kierunku grobów egipskich dostojników. Następnie Muzeum Nubijskie oraz kamieniołomy. Obejrzymy z bliska niedokończony obelisk. Tego dnia kolacja oraz nocleg na statku.

Dzień 7:

Kolejny rejs po Nilu. W planie dnia 2 świątynie: Kom Ombo i Edfu. Pierwsza z nich poświęcona jest dwóm bogom i stanowi przykład Świątyni Bliźniaczej. Dzięki malowniczemu położeniu nad brzegiem Nilu gwarantuje niezapomniany widok podczas zachodu słońca.

Edfu jest ptolomejską Świątynią Horusa. Jest niemal idealnie zachowana, wraz z jej murami zewnętrznymi, wielkimi pylonami, dziedzińcami oraz sanktuarium. Ściany świątyni zdobione są historiami bóstw.

Dzień 8:

Kontynuujemy rejs, a po drodze czekają nas przystanki przy najbardziej znanych obiektach starożytnego Egiptu. Odwiedzimy miejscowość Esna i pozostałości tutejszej świątyni wybudowanej na cześć Boga Chnuma.

Po powrocie na statek: odpoczynek, kolacja i nocleg.

Dzień 9:

Tego dnia czeka nas zwiedzanie Luksoru, a tam Karnak, znany obiekt kultu starożytnych bóstw egipskich z wyjątkową salą hypostylową. Budowla stanowi doskonały przykład rozmachu tamtejszej epoki oraz potęgi władców.

Po zakończeniu eksploracji świątyni czas wolny dla uczestników na zwiedzanie miasta. Nocą czeka na nas Świątynia Luksorska - to czas, kiedy budowla najbardziej olśniewa pięknem i rozmiarem.

Dzień 10:

Łódką przepłyniemy na zachodni brzeg Nilu. Czeka nas całodzienne zwiedzanie, które rozpoczniemy bladym świtem, by zdążyć przed skwarem doskwierającym w południe. Zaczniemy od Doliny Królów i wejścia do 3 grobowców.

Później udamy się do Świątyni Hatszepsut (jedynej kobiety-Faraona), przy której od lat pracuje polska misja archeologiczna. Dla chętnych możliwość pokonania całej drogi pieszo (wejście na szczyt góry).

Następnie Dolina Rzemieślników, gdzie obejrzymy 2 grobowce. Ich niewielki rozmiar rekompensuje kunszt wykonania, przewyższający nawet te z Doliny Królów. Zwiedzanie zakończymy w Świątyni Ramzesa III Habu z XII w. Budowla stanowi unikalny przykład tak głębokich reliefów oraz zachowanych do dziś kolorów.

W trakcie drogi powrotnej zatrzymamy się przy Kolosach Memnona oraz pozostałościach Świątyni Amenhotepa III.

Dzień 11:

Wyprawa do 2 świątyń zlokalizowanych na północ od Luksoru. Najpierw Świątyni Bogini Hathor w Denderze, następnie transfer do miejscowości Abydos ze Świątynią Ramzesa II. Budowę świątyni, będącej jednym z bardziej urokliwych miejsc na mapie Egiptu, zapoczątkował ojciec Ramzesa II. Na jej ścianach ujrzymy doskonale zachowane malowidła.

Nocą czeka nas przejazd pociągiem do Kairu.

Dzień 12:

Śniadanie w pociągu. Z Kairu udamy się do Dahszur, miejsca wzniesienia 2 piramid (romboidalnej oraz “czerwonej”). Następnie przejazd do Meidum przez pola uprawne. Po dotarciu do celu eksplorujemy Piramidę Hufu.

Jeśli czas pozwoli, będzie także szansa na wejście do Mastaby nr 17. Potem udamy się do piramidy schodkowej w Sakkarze, którą obejdziemy dookoła i zajrzymy do Świątyń Południowej i Północnej.

Kolejnymi punktami wyprawy będą Piramida Tetiego oraz grobowiec Mereruki z pięknie zachowanymi reliefami. Następnie powrót do Kairu, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 13:

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie wycieczki.

Zakwaterowanie

Gdzie śpimy w Egipcie? Na wycieczce do Afryki czekają na nas hotele klasy turystycznej.

Pogoda

Egipt posiada 3 strefy klimatyczne. Jedną z nich jest klimat pustynny, który występuje m.in. w miejscu naszego przylotu w Kairze. Średnia temperatura w ciągu roku wynosi 21,3°C, a średnia opadów całorocznych to zaledwie 18 mm.

Cena zawiera

 • koszty zakwaterowania,
 • rejs statkiem po Nilu,
 • koszty wyżywienia - podczas rejsu 3x dziennie, na lądzie 2x dziennie,
 • bilety wstępu do odwiedzanych miejsc (wymienionych w programie),
 • koszty ubezpieczenia,
 • prywatny transport na całej trasie wycieczki,
 • przejazdy pociągiem na trasach: Asuan - Kair oraz Luksor - Kair (przedziały z miejscami siedzącymi),
 • opiekę miejscowego przewodnika,
 • opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie.

Cena nie zawiera

 • lotów międzynarodowych,
 • kosztów wizy (25 USD),
 • napiwków (50 USD),
 • dopłaty do kuszetek w pociągach (170 USD),
 • przelotu balonem nad Zachodnim Brzegiem Nilu (140 USD),
 • wejścia do wnętrza Wielkiej Piramidy w Gizie (22 USD),
 • biletu wstępu do Sali Mumii w Muzeum Kairskim (20 USD),
 • wejścia do grobowca Tutanchamona (18 USD),
 • dopłaty do pokoju 1-os. (370 USD).

Ceny

Cena pakietu wycieczki to 1550 USD + loty na trasie: Warszawa - Kair - Warszawa ok. 1400-2500 PLN.

Ważne informacje

Wizy do Egiptu wydawane są na 30 dni. Paszport musi posiadać co najmniej półroczną ważność od dnia wjazdu.

Nie ma obowiązku wykonywania szczepień ochronnych, niemniej podczas pobytu należy przestrzegać zasad higieny: możliwie jak najczęściej myć ręce oraz pić wodę oryginalnie butelkowaną lub przegotowaną.

Podczas spożywania pierwszych posiłków mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W takim wypadku należy zaopatrzyć się w leki dostępne bez recepty (ceny są stosunkowo niskie) lub udać się do lekarza.

Poziom świadczonych w Egipcie usług medycznych jest bardzo zróżnicowany.

Organizator

Organized by ESTA TRAVEL

Niezależne Biuro Podróży, concierge podróżniczy dla osób indywidualnych, grup, rodzin i firm.

Bezpieczeństwo w Egipcie:

+ W Egipcie okresowo ogłoszony bywa stan wyjątkowy. Można się spodziewać kontroli przy wejściach do kościołów oraz budynków użyteczności publicznej.

+ Gdy występuje zagrożenie terroryzmem, należy zachować szczególną ostrożność w miejscach najczęściej narażonych na ataki (budynkach rządowych, obiektach kultu religijnego, lotniskach, atrakcjach turystycznych).

+ Na terenie Egiptu nie obowiązują rygory obyczajowe, niemniej zasady religii muzułmańskiej mają duży wpływ na życie w kraju. Należy zwracać uwagę na ubiór, dlatego poza obiektami turystycznymi nie zaleca się noszenia krótkich spodni, spódnic oraz strojów plażowych.

+ Podczas kontaktu z autochtonami kobiety powinny mieć ubranie, które zakrywa nogi do kolan oraz ramiona. Należy także pamiętać o możliwości zaczepek w momencie, gdy kobieta nie znajduje się w towarzystwie mężczyzny.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.