Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Egipt: safari nurkowe na Morzu Czerwonym

Zapierające dech w piersiach safari nurkowe w Egipcie, podczas którego przeżyjemy niesamowite chwile pod wodą! Nurkowanie w czystych wodach Morza Czerwonego wśród rekinów, płaszczek i najpiękniejszych raf koralowych to oferta skierowana zarówno do początkujących nurków, jak i osób z większym doświadczeniem.

Atrakcje

 • nurkowanie w wodach Morza Czerwonego,
 • niezwykłe rafy koralowe, podwodne korytarze, groty,
 • nurkowanie z rekinami,
 • snorkeling z delfinami,
 • niezwykła podwodna flora i fauna,
 • 7 dni na komfortowej łodzi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Egipt to jedno z najpopularniejszych wśród turystów państw Afryki. Tysiące odwiedzających pragnie odpocząć w luksusowych hotelach, opalać się na piaszczystych plażach, kąpać w czystym morzu.

Ten kraj niemal wiecznego lata staje się powoli mekką dla wszystkich spragnionych wypoczynku. Afryka to jednak także doskonałe miejsce dla tych, którzy na wakacjach w Egipcie chcą czegoś więcej. Zapraszamy na safari nurkowe!

Safari planowo rozpoczniemy w Marsa Alam, skąd wyruszymy łodzią w rejs celem nurkowania w najciekawszych miejscach podwodnego świata Morza Czerwonego.

Plan wyjazdu

Uwaga! Prezentowany ramowy program safari nurkowego w Egipcie może ulec zmianie! Jego realizacja uzależniona jest od panującej pogody oraz od innych niemożliwych do przewidzenia okoliczności.

Dzień 1: Wylot z Polski

Po przylocie do Egiptu od razu udajemy się do portu, gdzie czekać na nas będzie komfortowa łódź Long Island.

Dzień 2: Zaczynamy nurkowanie w Egipcie!

Wypływamy z portu i udajemy się na próbne nurkowanie do Shaab Marsa Alam. Po dwóch testowych zanurzeniach rozpoczniemy rejs do Raf Świętego Jana - St. John’s. Rejs potrwa całą noc.

Dzień 3: Egipskie rafy koralowe

Rafy Świętego Jana to niezwykłe miejsce pełne wspaniałych podwodnych korytarzy oraz skupisk roślinnych. Na teren tego obszaru (zajmującego ok. 290 km²) nie wpływa wielu turystów, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie nurkować (Abu Fandera: Gotta Kriba, Dangerous reef oraz Habili Ali).

Dzień 4: Matka Dziur

Um El Khararim, czyli słynna Matka Dziur, to chyba najpopularniejsza rafa tego regionu. Słynie z czystych wód, niezwykłych zwierząt oraz wąskich tuneli oraz grot. Nurkowanie w Egipcie nigdy nie było tak ekscytujące!

Dzień 5: Podwodne safari w Afryce

Celem 5. dnia wyprawy nurkowej do Egiptu będzie przepłynięcie będzie przepłynięcie korytarzami raf Claudia i Malahi oraz odwiedzenie Shaab Sharm. Trasy są ciekawe i niekiedy wymagające, jednak nie powinny sprawić nikomu większych trudności technicznych.

Dzień 6: Kolejny dzień po wodą

Nie zwalniamy tempa i następny dzień spędzamy na nurkowaniu. Towarzyszyć nam będą żółwie wodne, płaszczki, mureny oraz delfiny.

Dzień 7: W wodach Elphinstone Reef

Ostatni dzień nurkowania w Egipcie spędzimy w wodach wokół rafy Elphinstone. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy żyjące w tych wodach rekiny białopłetwe.

Dzień 8: Powrót do Polski

Przylatujemy do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas naszego afrykańskiego safari przez tydzień gościć będziemy na łodzi Long Island. To niezwykle komfortowa łódź motorowa, która z powodzeniem pomieści członków załogi i niezbędny sprzęt do nurkowania.

Na łodzi znajduje się kilka pokładów - m.in. pokład słoneczny, jadalnia, salon, dive deck oraz część z kajutami (najniższy pokład). 2-osobowe kajuty są wygodne i przestronne (przypominają pokoje hotelowe).

Zastrzegamy sobie możliwość spędzenia jednej z nocy w hotelu zamiast na pokładzie łodzi Long Island - dotyczy 1 lub ostatniego noclegu.

Pogoda

Egipt to państwo, w którym przeważa klimat skrajnie suchy zwrotnikowy. Oznacza to, że praktycznie nie występują tu żadne opady. Lata i zimy są tu upalne i suche. Pogoda w Egipcie podczas nurkowania nas nie zaskoczy.

Cena zawiera

 • przelot do Egiptu i z powrotem do Polski,
 • transfer z lotniska na łódź oraz transfer powrotny,
 • noclegi,
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie, przekąski, owoce), napoje gorące (kawa, herbata) oraz zimne napoje gazowane,
 • polskiego przewodnika nurkowego,
 • nurkowanie (2x pierwszego dnia, 3-4 nurkowania podczas safari, 2 nurkowania przed wylotem),
 • butle z powietrzem (12 l) + ich napełnianie,
 • balast (bez taśm i kieszeni),
 • ubezpieczenia NNW oraz KL (w tym na nurkowanie rekreacyjne).

Cena nie zawiera

 • wizy do Egiptu (koszt ok. 25 USD),
 • napiwków dla załogi (ok. 40 EUR) i przewodników (10 EUR),
 • dodatkowego wyżywienia (poza łodzią),
 • sprzętu nurkowego nie wymienionego wyżej,
 • opłat - Reef Protection (15 EUR) oraz portowej (ok. 10-20 EUR, jeśli rejs rozpoczniemy lub skończymy w Porcie Ghalib).

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni: 920 EUR + 1550 PLN od osoby.

Ważne informacje

By wjechać na teren Egiptu, musimy mieć paszport i wizę - informacje o jej wyrobieniu można znaleźć na stronach rządowych.

Szczepienia przed wyjazdem nie są wymagane. Zaleca się jednak zabranie ze sobą podstawowych leków.

Organizator

Organized by Nautica

Nurkowanie w Egipcie tylko z nami! Afrykańskie safari podwodne na Morzu Czerwonym, wyspy Chorwacji i inne magiczne zakątki na świecie.

Nurkowanie dla początkujących i zaawansowanych

Program wycieczki do Egiptu i nurkowania w wodach Morza Czerwonego dopasowany jest do umiejętności początkujących nurków. Zaawansowani uczestnicy również znajdą tu dla siebie wiele atrakcji.

Obowiązującą walutą Egiptu jest funt egipski (EGP).

Sprawdź podobne wyjazdy

Denpasar, Indonezja

30 październik - 8 listopad 2020

od2 900 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.