Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Weekend we Wrocławiu, w zamku Książ i Świdnicy busem z Warszawy

Weekend w niezwykłych zakątkach Dolnego Śląska. Zwiedzanie Kościoła Pokoju w Świdnicy, wpisanego na listę UNESCO. Wycieczka do Wałbrzycha do jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce - zamku Książ oraz dzień spędzony we Wrocławiu, zwanym Wenecją Północy.

Atrakcje

 • Kościół Pokoju z listy UNESCO w Świdnicy,
 • Zamek Książ (trzeci co do wielkości w Polsce) oraz zamkowa palmiarnia,
 • Stare Miasto i Ostrów Tumski we Wrocławiu,
 • multimedialne centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Będąca jednym z najstarszych miast Dolnego Śląska Świdnica może poszczycić się wspaniałym architektoniczno-sakralnym zabytkiem: Kościołem Pokoju z 1657 r.

Wałbrzyski Zamek Książ należy do największych i najpiękniejszych w Polsce. Rezydencja jest malowniczo położona na skalnym cyplu. Punktem obowiązkowym wizyty na zamku oprócz zwiedzania komnat i przechadzania się po przepastnych korytarzach jest chwila spędzona w fenomenalnej palmiarni.

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, nazywany jest Wenecją Północy ze względu na liczne wyspy na czterech rzekach. To miasto o wyjątkowej atmosferze, której bliżej do stolic Europy zachodniej niż polskich miast.

Plan wyjazdu

Terminy i program wyjazdu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Spotykamy się na Placu Bankowym w Warszawie o godz. 5.10 i ruszamy na Dolny Śląsk (przewidziany postój na posiłek). Pierwszym punktem programu będzie Kościół Pokoju w Świdnicy. Około południa zaczniemy zwiedzanie zamku Książ z podziemiami i ogrodami oraz palmiarni założonej przez księżną Daisy. Pod wieczór (ok. 18.30) wrócimy do Świdnicy, w której spędzimy noc.

Dzień 2

Po śniadaniu ruszamy do Wrocławia (ok. 9.). Miejscowy przewodnik pokaże nam Stare Miasto, potem każdy będzie miał wolny czas na Ostrowie Tumskim. Udamy się jeszcze do Hydropolis. Po lunchu ok. 16.30 wracamy do Warszawy. Podróż potrwa ok. 5 h.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu w pokojach (z łazienkami) od 1 do 3 osób. W pokojach wi-fi, czajniki oraz herbata. Śniadanie - stół szwedzki.

Cena zawiera

 • przejazdy,
 • zakwaterowanie + śniadanie,
 • opiekę przewodnika na Starym Mieście we Wrocławiu,
 • pomoc opiekuna grupy,
 • ubezpieczenia NNW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza ofertą,
 • opłat za wstęp do atrakcji turystycznych m.in. palmiarni, Hydropolis,
 • dopłaty za jedynkę w hotelu.

Ceny

Koszt wyjazdu to 395 PLN/os.

Opłaty dodatkowe:

dopłata za jedynkę w hotelu

80 PLN

Bilet normalny do zamku Książ (przewodnik, palmiarnia, ogrody, podziemia)

57 PLN

Ogrody Światła

15 PLN

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

14 PLN

Hydropolis

23 PLN

Ważne informacje

W związku z sytuacją epidemiologiczną należy stosować się do zaleceń i obostrzeń reżimu sanitarnego.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Na wycieczkę trzeba wziąć:

wygodne buty idealne na długie spacery, odzież dostosowaną do aury - proszę sprawdzić prognozy meteo przed wyjazdem, aparat fotograficzny.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.