Lwów+Żółkiew - wyjazd autokarowy od maja do września

Odwiedź Lwów, miasto, gdzie niezwykły klimat łączy się z bogatą historią i tradycją. Miasto, które rozkwitając wiosną, wita turystów spragnionych wrażeń, poznania nowych miejsc oraz legend z nim związanych. Tutaj duch minionych lat jest ciągle żywy i zaprasza tych z Was, którzy żądni są inspirujących przygód i niebanalnie spędzonego czasu u naszych wschodnich sąsiadów.

Atrakcje

 • objazdowa eksploracja Lwowa: Baszta Prochowa, Opera Lwowska, pomnik Nikifora, Apteka Muzeum, Czarna Kamienica i kamienica królewska, Muzeum Historyczne, place Bernardyński i Halicki, Wały Hetmańskie,
 • zabytki architektury sakralnej: katedra ormiańska i łacińska, kaplica Boimów, Cerkiew Wołoska, Kościół Dominikanów,
 • Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich,
 • zwiedzanie okazałych kościołów Św. Elżbiety i Marii Magdaleny,
 • szlakiem polskiej inteligencji zobaczymy też Pałac Potockich, Ossolineum, Uniwersytet Jana Kazimierza,
 • Żółkiew, zwiedzanie kolegiaty św. Wawrzyńca i cerkwi Bazylianów, zamek i podziwianie miasta.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka charakteryzuje się niskim poziomem zaawansowania. Każdy zainteresowany wyjazdem będzie mógł wziąć udział w wycieczce do Lwowa!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lwów to ważne miejsce na mapie Europy, a dla nas szczególne, bo przez wiele lat metropolia należała do Polski. Miasto położone jest w sercu kontynentu, na ukraińskiej równinie, nad rzeką Pełtwią. Pamięta niejedno epokowe wydarzenie, wojnę czy powstanie.

To tu rodziła się polska tradycja, którą kultywujemy do dziś. To też ośrodek akademicki, który wychował wielu słynnych intelektualistów i polskich pisarzy okresu przedwojennego.

Plan wyjazdu

Program ramowy wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

Dzień 1:

Startujemy o poranku. Wyjeżdżamy z Polski i kierujemy się w stronę perły Ukrainy, Lwowa. Pierwszy dzień wyprawy jest przesycony różnorodnymi atrakcjami. Zaczynamy od Baszty Prochowej, miejsca stanowiącego część XVI-wiecznych fortyfikacji obronnych. Podążając dalej szlakiem zabytków, kierujemy się w stronę Cerkwi Wołoskiej.

Świątynia została wzniesiona przez kluczowych ówcześnie architektów i była jedną z piękniejszych w tym rejonie Europy. Służyła ona bractwu prawosławnemu. Bractwa w miastach niegdysiejszej Rusi i Litwy stanowiły ważną instytucję życia religijnego i społecznego prawosławnych mieszczan i szlachty.

Zobaczymy też arsenał królewski i miejski, kościół dominikanów, pomnik Nikifora i słynną Aptekę Muzeum, przejdziemy się miejskimi arteriami w kierunku Rynku, kamienicy królewskiej, Czarnej Kamienicy, obejrzymy zbiory Muzeum Historycznego. Oprócz tego: kaplica Boimów, plac Mickiewicza, katedra łacińska, plac Bernardyński i Halicki, katedra ormiańska, Wały Hetmańskie, Opera Lwowska.

Dzień 2:

Po śniadaniu jedziemy do centrum i zaczynamy objazd śladami historii miasta. Na początku zobaczymy kościół św. Elżbiety, jeden z najwspanialszych zabytków architektury sakralnej na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej, budynek Politechniki czy kościół Marii Magdaleny. Odwiedzimy polską szkołę, aby następnie przysiąść na chwilę w klimatycznej knajpce na aromatyczną kawę lub coś mocniejszego.

Kolejne miejsca to niekwestionowane pomniki polskiej tożsamości. Pierwszym zakątkiem odwiedzanym przez turystów na mapie Lwowa są Cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Znajdują się na nich mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, inteligencji dawnej Polski.

Później zwiedzamy Pałac Potockich, Ossolineum, Uniwersytet Jana Kazimierza, słynne kasyno. Wracamy do centrum, aby skorzystać z czasu wolnego i zjeść obiadokolację. Nocleg.

Dzień 3:

Świt przywitamy na wzgórzach Wysokiego Zamku. Podziwiamy malowniczą panoramę Lwowa prosto z Kopca Unii Lubelskiej. Dalej podróżujemy do Żółkwi, a tam zwiedzamy kolegiatę Św. Wawrzyńca i cerkiew Bazylianów. Idziemy dalej, podziwiać legendarny zamek, klimatyczny rynek i chłonąć nastrój miasteczka.

Zakwaterowanie

Organizator zapewnia 2 noclegi w 3* hotelu w pokojach 2-osobowych. Podróżujące rodziny będą mogły być zakwaterowane w pokojach 3-osobowych.

Pogoda

Pogoda i klimat panujące na Ukrainie nie różnią się zbyt wiele od naszych. Statystycznie najzimniejszym miesiącem jest styczeń, a najcieplejszym lipiec. We Lwowie przywitamy ciepłą wiosnę już w maju, a sezon zakończymy we wrześniu. Średnie temperatury w lecie wynoszą od 21 do 26°C.

Cena zawiera

 • transport komfortowym autokarem,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie,
 • okazjonalną kawę bądź coś mocniejszego,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • wydatki indywidualne,
 • dodatkowe wyżywienie,
 • wydatki na atrakcje nie objęte programem ramowym.

Ceny

Koszt wycieczki do Lwowa: od 690 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wyjeżdżając w tę podróż, pamiętajcie, żeby wasz paszport był ważny przez co najmniej przez 6 kolejnych miesięcy.

Walutą obowiązującą na Ukrainie jest hrywna. Warto mieć ze sobą gotówkę. Polskie złote najbezpieczniej jest wymieniać na Ukrainie.

Ceny są niższe niż w Polsce.

Najlepszą pamiątką z Lwowa będą oryginalne słodycze, z których słynie to wschodnioeuropejskie państwo.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Naszą specjalnością są wycieczki do Lwowa, na Ukrainę, do Odessy, wczasy w Truskawcu, a także objazdówki – Kijów i Czarnobyl.

Wycieczka do Lwowa:

+ Wyjeżdżając w okresie letnim, możemy przygotować się na słoneczną pogodę i letnie powietrze, ale kurtka przeciwdeszczowa zajmuje niewiele miejsca i może wybawić nas z opresji. Oprócz tego warto spakować zestaw podróżnika, m.in. wygodne obuwie do przemierzania wielu kilometrów, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy i krem z filtrem UV.

+ Ciekawostką miejsca są marszrutki - swego rodzaju miejskie autobusy, które dość często kursują po mieście. Komunikacja miejska jest tania, często przejazdy kosztują poniżej polskiej złotówki.

+ Kulinarna mapa Lwowa powinna nas zaprowadzić na niepowtarzalny barszcz ukraiński i słodkie pierogi, tzw. varenyki. Smacznego!

Sprawdź podobne wyjazdy

Lwów, Ukraina

25 kwiecień 2020

+ 46 więcej

od150 PLN

/ os.

Odessa, Ukraina

27 kwiecień - 2 maj 2020

+ 7 więcej

od1 350 PLN

/ os.

Kamieniec Podolski, Ukraina

10 - 14 czerwiec 2020

+ 4 więcej

od1 065 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.