Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka dla singli - Kaliningrad - atrakcje i historia bursztynowego miasta

Wycieczka do Kaliningradu dla singli to nie tylko doskonała okazja, aby poznać nowych i interesujących ludzi, ale także do odkrycia tajemnicy słynnej Bursztynowej Komnaty. Podczas 3 dni odwiedzimy miejsca, w których wspomniano o niej po raz ostatni. Wędrówka śladami historii połączona z poznawaniem teraźniejszego oblicza słynnego rosyjskiego miasta.

Atrakcje

 • zwiedzanie zabytków,
 • historia Bursztynowej Komnaty,
 • tradycyjna kuchnia,
 • słynne piwa i browary,
 • integracje.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kaliningrad to stolica obwodu kaliningradzkiego. Jego bogata historia przyciąga wielu turystów z całego świata. Fascynuje ich także Bursztynowa Komnata. Kaliningrad to także miasto wybitnych uczelni i miejsce narodzin znanych osobistości. Na świecie kojarzony jest głównie z bursztynem (znajduje się tu kopalnia tego kamienia).

Plan wyjazdu

Uwaga! Prezentowany plan wycieczki może ulec zmianie - jego realizacja zależy od panującej pogody i preferencji uczestników.

Dzień 1: Wyjazd z Polski

Większość dnia spędzimy w podróży. Przystanek na obiad jeszcze na terenie Polski, po południu - już w Kaliningradzie - zakwaterowanie w hotelu i wspólny spacer po mieście. Koniec dnia to kolacja zapoznawczo-integracyjna.

Dzień 2: Kaliningrad - atrakcje i historia

Dzień spędzimy aktywnie, poznając Kaliningrad. Oprowadzać nas będzie polskojęzyczny przewodnik. Odwiedzimy m.in. muzeum Bursztynu, Plac Zwycięstwa, bramy: królewską, brandenburską, rossgarteńską, radziecką łódź podwodną oraz katedrę.

Do niektórych z obiektów będziemy mogli wejść (jeśli będzie taka możliwość i będą zainteresowani). Wieczorem będziemy odpoczywać w barze lub szaleć na parkiecie.

Dzień 3: Bałtyk, bursztyny i zwiedzanie

Z samego rana wyruszamy nad Bałtyk. Naszym celem będą kurorty Swietlogorsk i Jantarny. Tu pospacerujemy z przewodnikiem, który przekaże nam wiele ciekawych informacji na temat tych regionów. Odwiedzimy też kopalnię bursztynu. Po południu wrócimy do Kaliningradu. Po chwili dla siebie udamy się na pożegnalną kolację.

Dzień 4: Czas wracać

Wyruszamy z samego rana, by około godziny 20:00 dotrzeć do Warszawy (czas przejazdu może zmienić się w zależności od sytuacji na przejściu granicznym).

Zakwaterowanie

Organizator mocno skupia się na komforcie uczestników wycieczki. Nocować będziemy w hotelu 3*, w pokojach 2-osobowych - pojedyncze łóżka. Noclegi ze śniadaniem kontynentalnym. W hotelu znajduje się bezpłatne wi-fi.

Pogoda

Kaliningrad to nadmorska miejscowość, należy więc przygotować się na deszczową i wietrzną jesień. Miasto leży w strefie klimatu umiarkowanego zimnego. Średnie temperatury w Kaliningradzie w dzień w październiku sięgają kilkunastu °C. Obfite opady występują tutaj nawet podczas pory suchej.

Cena zawiera

 • przejazd busem do Kaliningradu oraz z powrotem,
 • zakwaterowanie ze śniadaniami,
 • lokalny transport,
 • wizę do Kaliningradu (obwodu kaliningradzkiego),
 • opiekę pilota,
 • wejście do klubu tanecznego,
 • ubezpieczenie turystyczne (NL i NWW),
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (poza śniadaniami w hotelu),
 • opłaty klimatycznej (300 RUB - 18 PLN),
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (1650 RUB - 100 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu do Kaliningradu na 4 dni: 899 PLN od osoby.

Ważne informacje

By wjechać na teren Kaliningradu, należy posiadać wizę. Organizator pomoże w załatwieniu formalności.

Ceny w Kaliningradzie zbliżone są do polskich (posiłki mogą być nieznacznie droższe, dlatego zaleca się zabranie ze sobą ok. 200 PLN na samo jedzenie).

Organizator

Organized by LA-VENTURA/OneFun.pl

LA-VENTURA jest licencjonowanym organizatorem turystyki.

Z kim jedziemy do Kaliningradu?

Wyjazd do Kaliningradu przewidziany jest dla grupy 15 osób.

Wycieczka przeznaczona dla singli. Jej ideą jest więc poznawanie nowych ludzi. Można jednak zabrać ze sobą 2-3 znajomych.

Przeważająca liczba uczestników wycieczki mieści się w przedziale wiekowym 35-60 lat.

Trasę do Kaliningradu pokonamy busem klasy LUX.

Sprawdź podobne wyjazdy

Hawana, Kuba

8 - 22 październik 2020

od5 499 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.