Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Czechy: rowerowa wyprawa dla miłośników bursztynowego trunku - zwiedzanie czeskich browarów

Czechy to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży turystycznych Polaków. Nic dziwnego, przecież w Pradze jest wiele zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czechy zachwycają zamkami, pałacami, aquaparkami, ośrodkami narciarskimi oraz wspaniałym piwem.

Atrakcje

  • kurs cepovania piwa, czyli kurs poprawnego nalewania piwa,
  • wycieczka rowerowa, etapy po ok. 50 km,
  • możliwość spróbowania piw warzonych w czeskich browarach,
  • zwiedzanie zabytków wpisanych na Listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa bardzo łatwa, maksymalny dzienny dystans: do 50 km (+/- 15 km).

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Czechy zachęcają turystów mnóstwem atrakcji, piękną przyrodą, cudownymi miastami z Pragą na czele, ośrodkami narciarskimi oraz smacznymi piwami.

Podczas wycieczki zwiedzimy kilkanaście czeskich browarów, m.in. Budvaiser, Kozel, Cvijany i Regent, pięknych zamków oraz miast wpisanych na Listę UNESCO – Pragę, Czeski Krumlov, Telcz, Treboń, Holasovice.

Plan wyjazdu

Program Organizatora jest orientacyjny. Poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy nie traktować tego programu zobowiązująco, jednak Organizator dołoży wszelkich starań, by zrealizować go jak najdokładniej.

Dzień 1: Jicin

Przejazd do czeskiego Jicina – miasta Rumcajsa. Następnie rowerami udamy się do Nova Paka (browaru) oraz browaru zamkowego Detenice.

Dzień 2: Czeski Raj

Zwiedzanie browarów Svijany, Rohozec i Detnice, gdzie będziemy mogli napić się czeskiego piwa. Miasta skalne, bajeczne widoki, wiekowe zamki, największe podziemne jezioro w Czechach to miejsca, które z pewnością nas zachwycą.

Dzień 3: Mikulov

Zwiedzimy skalne labirynty regionu Kokořínsko oraz jeden z najbardziej romantycznych czeskich zamków. Zajrzymy też do Mladej Bolesław, gdzie znajduje się muzeum Skody. Przyjedziemy rowerami nad brzegi Łaby do miejscowości Melnik, zatrzymując się po drodze w browarach Koweń i Lobec.

Dzień 4: Praga

Rowerami przejedziemy wzdłuż rzeki Wełtawy do Pragi - stolicy Czech. Zwiedzimy Zamek Nelahozeves, Most Karola, Hradczany i piwiarnię U Fleku, gdzie napijemy się czeskiego piwa.

Dzień 5: Czeski Krumlov

Przejedziemy busem z Pragi do Czeskich Budziejowic, po drodze zatrzymując się w browarze Kozel. Będzie okazja do nauki poprawnego nalewania piwa. Jadąc na rowerach, zwiedzimy Czeskie Budziejowice, Czeski Krumlow oraz klasztor cystersów w Zlatej Korunie.

Dzień 6: Czeski Krumlov

Zwiedzimy Czeskiego Krumlova, w tym centrum miasta, browar oraz jeden z najpiękniejszych zamków Republiki Czeskiej. Miasto zachowało średniowieczny układ, dlatego też zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Dzień 7: Trebon

Udamy się do Uzdrowiska Třeboň. Zwiedzimy browar Zevluv Mlyn, browar Jihlovice oraz okolice miasta Třeboň bogate w malownicze krajobrazy: stawy, wysepki, torfowiska.

Dzień 8: Telc

Przejedziemy ścieżką nazywaną Czeską Kanadą. Zobaczymy zamek w Jindrichowie, miasto Telcz oraz restaurację Svejka, gdzie będziemy mieli okazję napić się piwa.

Dzień 9: Powrót do kraju.


Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie zmieniać się w zależności od miejsca podróży. Nocujemy w pensjonatach oraz kwaterach turystycznych.

Cena zawiera

  • noclegi w pensjonatach i kwaterach turystycznych,
  • przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic,
  • transport bagaży na trasie,
  • usługi opiekuna grupy,
  • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia.

Ceny

Koszt wyprawy na 10 dni: 1950 PLN od osoby. Podana cena jest promocyjna, obowiązuje przy zapisach do 15.03.2020 r.

Ze sobą zabieramy min. 300 CZK.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.