Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Czechy: rowerowa wyprawa dla miłośników bursztynowego trunku - zwiedzanie czeskich browarów

Czechy to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży turystycznych Polaków. Nic dziwnego, przecież w Pradze jest wiele zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czechy zachwycają zamkami, pałacami, aquaparkami, ośrodkami narciarskimi oraz wspaniałym piwem.

Atrakcje

 • kurs cepovania piwa, czyli kurs poprawnego nalewania piwa,
 • wycieczka rowerowa, etapy po ok. 50 km,
 • możliwość spróbowania piw warzonych w czeskich browarach,
 • zwiedzanie zabytków wpisanych na Listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa jest łatwa, brak na niej bardziej wymagających podjazdów. Dzienny dystans: 50 km (+/- 15 km).

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Czechy zachęcają turystów mnóstwem atrakcji, piękną przyrodą, cudownymi miastami z Pragą na czele, ośrodkami narciarskimi oraz smacznymi piwami.

Podczas wycieczki zwiedzimy kilkanaście czeskich browarów, m.in. Budvaiser, Kozel, Cvijany i Regent, pięknych zamków oraz miast wpisanych na Listę UNESCO – Pragę, Czeski Krumlov, Telcz, Treboń, Holasovice.

Plan wyjazdu

Program jest orientacyjny. Jego elementy mogą zmienić się przez na warunki atmosferyczne, kondycję rowerzystów i inne. Jednak organizator będzie starać się zrealizować program możliwie najdokładniej.

Dzień 1: Jicin

Przejazd do czeskiego Jicina – miasta Rumcajsa. Następnie rowerami udamy się do Nova Paka (browaru) oraz browaru zamkowego Detenice.

Dzień 2: Czeski Raj

Zwiedzanie browarów Svijany, Rohozec i Detnice, gdzie będziemy mogli napić się czeskiego piwa. Miasta skalne, bajeczne widoki, wiekowe zamki, największe podziemne jezioro w Czechach to miejsca, które z pewnością nas zachwycą.

Dzień 3: Mielnik

Zwiedzimy skalne labirynty regionu Kokořínsko oraz jeden z najbardziej romantycznych czeskich zamków. Zajrzymy też do Mladej Bolesław, gdzie znajduje się muzeum Skody. Przyjedziemy rowerami nad brzegi Łaby do miejscowości Mielnik, zatrzymując się po drodze w browarach Koweń i Lobec.

Dzień 4: Praga

Rowerami przejedziemy wzdłuż rzeki Wełtawy do Pragi - stolicy Czech. Zwiedzimy Zamek Nelahozeves, Most Karola, Hradczany i piwiarnię U Fleku, gdzie napijemy się czeskiego piwa.

Dzień 5: Czeski Krumlov

Przejedziemy busem z Pragi do Czeskich Budziejowic, po drodze zatrzymując się w browarze Kozel. Będzie okazja do nauki poprawnego nalewania piwa. Jadąc na rowerach, zwiedzimy Czeskie Budziejowice, Czeski Krumlow oraz klasztor cystersów w Zlatej Korunie.

Dzień 6: Czeski Krumlov

Zwiedzimy Czeskiego Krumlova, w tym centrum miasta, browar oraz jeden z najpiękniejszych zamków Republiki Czeskiej. Miasto zachowało średniowieczny układ, dlatego też zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Dzień 7: Trebon

Udamy się do Uzdrowiska Třeboň. Zwiedzimy browar Zevluv Mlyn, browar Jihlovice oraz okolice miasta Třeboň bogate w malownicze krajobrazy: stawy, wysepki, torfowiska.

Dzień 8: Telc

Przejedziemy ścieżką nazywaną Czeską Kanadą. Zobaczymy zamek w Jindrichowie, miasto Telcz oraz restaurację Svejka, gdzie będziemy mieli okazję napić się piwa.

Dzień 9

Powrót po południu do Jicina, a wieczorem do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie zmieniać się w zależności od miejsca podróży. Nocujemy w pensjonatach oraz turystycznych kwaterach.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • transport autokarem z/do Krakowa oraz Katowic,
 • transport bagaży podczas trasy,
 • opiekuna uczestników,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • opcjonalnej dopłaty za dojazd z Warszawy i z powrotem - 200 PLN (wymogiem jest zebranie odpowiedniej liczby chętnych),
 • możliwej zniżki 150 PLN/os. w przypadku dojazdu własnego autem do Jicina.

Ceny

Koszt wyprawy: 2200 PLN od osoby.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Galaway, Irlandia

Cres, Chorwacja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.