Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Majówka na rowerze. Pogranicze czesko-niemieckie

Pełen sportowych wrażeń wypad majówkowy na pogranicze czesko-niemieckie. Czeka nas wiele kilometrów przyjemnych tras rowerowych, które dadzą nam o wiele więcej niż tylko kolarskie emocje. Otoczenie, w jakim się znajdziemy będzie niezwykle piękne i klimatyczne, a miejsca, które na naszej trasie odwiedzimy, okażą się być nad wyraz ciekawe, gościnne i przyjazne.

Atrakcje

 • rowerowe trasy przez ciekawe i unikatowe miejsca,
 • piwo z lokalnego browaru w Krasnej Lipie,
 • pieszy szlak do Pravcickiej Bramy,
 • towarzystwo innych pasjonatów kolarstwa,
 • niezwykłe widoki i świetne asfaltowe trasy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd zdecydowanie nie jest przeznaczony dla osób nieobytych z siodełkiem. Nasze trasy to długie kilometry, które ciągną się po wzniesieniach. Odległości, jakie będziemy pokonywać, zdecydowanie nadają się dla kolarzy, którzy posiadają pewne doświadczenie na szosówkach.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Szwajcaria Sasko-Czeska jest terenem z niezwykłą kulturową mieszanką wpływów z obu stron granicy przebiegającej przez te tereny. Okolica jest niezwykle piękna, a miejscowości, jakie napotkamy na trasie, oferują nie tylko lokalne specjały, ale także przepiękną architekturę. Natura zachwyca, a widoki, jakie przyjdzie nam zobaczyć z poziomu siodełka, zaprą dech w piersiach.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Poranny wyjazd z Krakowa. Po przybyciu na miejsce w godzinach popołudniowych czeka nas rowerowa runda wynosząca ok. 30/40 km.

Dzień 2 - 1700 m, dystans: 120 km

Trasa drugiego dnia wyprawy poprowadzi nas po malowniczej Szwajcarii Saskiej, a wiodła będzie przez następujące miejsca: Decin - Bad Schandau - Hohnstein - Sebnitz - Hrensko - Janov - Decin. Jej długość to ok. 120 km, a przewyższenia, jakie pokonamy, wyniosą 1700 m.

Dzień 3 - 1900 m, dystans: 100 km

Trzeci dzień przyniesie ze sobą Szwajcarię Czeską, a my przemierzymy trasę: Decin - Jetrichovice - Krasna Lipa - C. Kamienice - Nova Oleska - Decin. Tego dnia zrobimy ok. 100 km, a przewyższenia pokonane przez nas wyniosą 1900 m.

Dzień 4

Ostatni dzień rowerowych przygód. Rano udamy się w ostatnią już rundę rowerową, a wczesnym popołudniem wyjedziemy do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zrealizowane zostanie w hotelu 3*, w którym zapewnione będziemy mieli również śniadania. Hotel posiada basen zewnętrzny, a także połączony jest z lokalnym aquaparkiem. Znajduje się blisko centrum miasteczka, w którym znajdują się lokale gastronomiczne.

Pogoda

Początek kwietnia powinien przynieść przyjemne temperatury, które wahać się będą w okolicach 15°C. Są to idealne warunki na podróże rowerem, gdyż nie będziemy męczyć się z powodu upału lub chłodu. Maj to również początek intensywniejszych opadów w tej części Europy - ubiór przeciwdeszczowy może się przydać.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie podczas wyjazdu,
 • transport rowerów i bagaży vanem,
 • usługi pilota-przewodnika,
 • realizację zamierzonych tras,
 • ubezpieczenia KL, NNW, OC,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • miejscowe opłaty (city tax),
 • dokumentację zdjęciową i/lub filmową.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • posiłków nieuwzględnionych w cenie.

Ceny

Wyjazd na majówkę na 4 dni kosztuje 1150 PLN za osobę.

Ważne informacje

Wyjazd przewidziany jest dla maksymalnie 6 osób.

Organizator

Organized by MJPro Tour

Profesjonalna i kompleksowa organizacja rowerowych wypraw. Z nami obejrzysz również najsłynniejsze kolarskie wyścigi!

Rowerowa majówka

Zalecamy zabranie ze sobą takiego sprawdzonego sprzętu na rower, jaki maksymalnie ułatwi i umili nam trasę.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.