Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ukraina - Czarnobyl - fascynująca wyprawa do serca nuklearnej katastrofy

Unikalna wycieczka do Czarnobyla, podczas której na własne oczy zobaczymy jedno z bardziej tragicznych miejsc na ziemi, spotkamy się z ludźmi, którzy przeżyli wybuch reaktora, wysłuchamy licznych opowieści i zobaczymy mnóstwo zdjęć, które przeniosą nas do 1986 r.

Niesamowite emocje z pewnością będą towarzyszyć nam także podczas pobytu w opuszczonym w pośpiechu mieście Prypeć - miejsca zmuszającego do refleksji i zadumy.

Nie martwmy się o bezpieczeństwo podczas wyjazdu do Czarnobyla. To miejsce całkowicie bezpieczne! Wycieczka przeznaczona jest dla osób powyżej 18. r.ż i nie dla kobiet w ciąży (to tylko dodatkowy środek ostrożności).

Wyjazd dostępny przez cały rok - wybierz najlepszy termin!

Atrakcje

 • wizyta w Czarnobylskiej Strefie Wyłączonej,
 • zwiedzanie opuszczonego miasta Prypeć,
 • bogaty program wyprawy i opowieści przewodnika eksperta,
 • fotografie przedstawiające Czarnobyl i Prypeć przed katastrofą atomową,
 • spotkanie z ludnością Ukrainy, która przeżyła wybuch,
 • pocztówka z Czarnobyla.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Wyprawa ma charakter objazdowy.

Grupa uczestników będzie międzynarodowa a przewodnik anglojęzyczny - z tego względu ważna jest znajomość j. angielskiego co najmniej na poziomie średnio zaawansowanym.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Czarnobyl to miasto na Ukrainie, które słynie z katastrofy, jaką był wybuch reaktora w elektrowni jądrowej. Wizyta w strefie zamkniętej pozwoli nam poznać historię tego miejsca, zobaczyć skutki tragicznych wydarzeń z 1986 r. a przede wszystkim porozmawiać z mieszkańcami, którzy opowiedzą nam zarówno o samym wybuchu, jak i o pośpiesznej ewakuacji.

Plan wyjazdu

Uwaga: plan wyjazdu może zostać zmieniony ze względu na ograniczenia w strefie zamkniętej w Czarnobylu.

Dzień 1:

Wyjazd z Tomaszowa Lubelskiego ok. godz. 12.50 (bez dopłaty), natomiast z Lublina wcześniej, ok. 10.30 (dopłata 30 PLN). Docieramy do Lwowa i w zależności od godziny przyjazdu można wybrać się na spacer lub obiad w lokalnej restauracji. Wszyscy spotykamy się na dworcu kolejowym we Lwowie i wyruszamy nocnym pociągiem do Kijowa.

Dzień 2:

Rankiem dotrzemy do Kijowa i spotkamy się z przewodnikiem. Wraz z nim wsiadamy do mikrobusa i jedziemy do Czarnobyla, a w trakcie podróży usłyszymy o zasadach obowiązujących w strefie zamkniętej. Po zakwaterowaniu w hotelu wyruszamy na zwiedzanie najważniejszych punktów.

Pójdziemy pod pomnik strażaków, ku reaktorowi nr 4, na most śmierci, do portu rzecznego i zobaczymy Czerwony Las. Będziemy mogli nakarmić sumy, które pływają w kanale chłodzącym reaktora. Zatrzymamy się także w miejscu, z którego widać Oko Moskwy. Podczas pobytu w strefie zamkniętej spotkamy się z jej mieszkańcami.

W ciągu dnia znajdziemy czas na lunch i kolację, a także będziemy mieli okazję kupić pamiątki. Po powrocie do hotelu porozmawiamy z przewodnikiem i ekspertami o wypadku w elektrowni atomowej i przeprowadzanej ewakuacji, oraz o planach dotyczących strefy zamkniętej.

Dzień 3:

Po śniadaniu pojedziemy do miasta Prypeć, gdzie wejdziemy do szkoły podstawowej, przedszkola, na basen, do szpitala oraz hotelu i innych opuszczonych w pośpiechu miejsc. Po lunchu, który zjemy w stołówce przy elektrowni, pojedziemy zobaczyć okoliczne, opustoszałe wioski.

Wracamy do hotelu i przygotowujemy się do drogi powrotnej do Kijowa. Wieczorem, podczas pobytu w Kijowie, korzystamy z czasu wolnego, a następnie nocnym pociągiem jedziemy do Lwowa.

Dzień 4:

Rano docieramy do Lwowa, odświeżamy się i wyruszamy w podróż powrotną do miejsca zamieszkania. W Tomaszowie będziemy ok. godz. 17.50, w Lublinie ok. godz. 20.

Zakwaterowanie

W Czarnobylu zatrzymamy się w miejscu noclegowym, w którym będziemy mogli spróbować ukraińskich posiłków. Śpimy w pokojach typu studio przeznaczonych dla 2, 3 lub 4 osób. W każdym pokoju jest łazienka, lodówka, TV oraz podstawowe przybory kosmetyczne (mydło, szampon), ręczniki i pościel.

Podczas przejazdu nocnym pociągiem śpimy w przedziałach 4-osobowych.

Pogoda

W Czarnobylu występuje klimat kontynentalny, który charakteryzuje się ciepłym latem i niskimi temperaturami w zimie. Najwyższe średnie temperatury wynoszą 27°C w lipcu, a najniższe -3°C w styczniu.

Cena zawiera

 • opłatę za przejazdy autokarem rejsowym na trasie: Tomaszów Lubelski - Lwów, Lwów - Tomaszów Lubelski,
 • przejazd pociągiem nocnym 2 klasy, w 4-osobowych wagonach sypialnych (trasa Lwów-Kijów),
 • pościel podczas podróży pociągiem nocnym,
 • przejazdy mikrobusem: Kijów-Czarnobyl-Kijów,
 • posiłki (1x śniadanie, 1x kolacja, 2x lunch),
 • nocleg w Czarnobylu,
 • licznik Geigera-Müllera,
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika,
 • 2 dni pobytu w strefie zamkniętej,
 • wejścia do 3 bezpiecznych stref podczas pobytu w Czarnobylskiej Strefie Wyłączonej,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • wyjazdu z Lublina - dopłata 30 PLN.
 • przejazdu pociągiem w 1 klasie - dopłata 280 PLN,
 • noclegu w pokoju 1-osobowym - dopłata 30 EUR,

Ceny

Koszt wyjazdu do Czarnobyla z Tomaszowa Lubelskiego na 4 dni: 1409 PLN od osoby.

Ważne informacje

Każdy z uczestników wybierający się na Ukrainę musi mieć ze sobą ważny paszport.

Pomagamy w doborze przewoźnika i połączeń liniowych do Kijowa z innych miast niż Tomaszów Lubelski - wystarczy do nas zadzwonić. Zapraszamy do kontaktu!

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Wyprawa do Czarnobyla:

Wyjazd jest całkowicie bezpieczny, przewidziany tylko dla osób pełnoletnich, w grupach liczących maksymalnie 15 osób. Weź ze sobą zakryte buty, długie spodnie i bluzę z długimi rękawami.

W związku z tym, że uczestnicy wyprawy przyjadą z różnych stron świata, obowiązującym językiem jest angielski.

Waluta Ukrainy to hrywna (UAH).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.