Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Chorwacja na kajaki morskie (8 dni)

Jeśli marzy Ci się aktywny wypoczynek na rajskich wyspach, Chorwacja jest idealnym kierunkiem! Słoneczne wybrzeże Adriatyku, bajeczne rafy koralowe i nauka pływania kajakiem po morzu to tylko kilka z niezwykłych atrakcji, jakie mamy do zaoferowania w tej 8-dniowej wycieczce. Przygotuj się też na niezwykłe noce w dzikich zatokach oraz pięknych plażach.

Atrakcje

 • słoneczne wybrzeże Adriatyku,
 • piękne rafy koralowe (snorkeling),
 • niezwykłe zabytki,
 • nauka kajakarstwa morskiego,
 • zróżnicowany nocleg.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie ma szczególnych wymagań fizycznych ani kondycyjnych. Jedyną trudność może sprawdzić pływanie kajakiem, jednak przy pomocy doświadczonego instruktora można będzie dostosować poziom atrakcji do możliwości uczestników.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chorwacja to kraj piaszczystych plaż, gdzie błękitne niebo styka się z krystalicznie czystą wodą. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, jak też sportów wodnych.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wyruszymy z Katowic o 8. rano. Skierujemy się autobusem na południe Europy i późnym wieczorem dojedziemy do nadmorskiego miasta Jablanac. Uczestnicy do wyboru będą mieli nocleg w hotelu lub prywatnym apartamencie.

Dzień 2:

Dzień zacznie się od aktywności nad wodą. Do południa uczestnicy będą mogli nauczyć się pływać w kajaku morskim oraz wyprawowym. Dzięki temu będą w stanie bezpiecznie poruszać się tym środkiem transportu w dalszej części podróży. Następnie wyruszymy na wyspę Rab, słynącą ze złotych piasków. Jest to idealne miejsce dla osób lubiących ciszę i spokój, ponieważ nawet w sezonie nie ma tu tłumu turystów. Nocleg odbędzie się w zatoce Mag.

Dzień 3:

Po śniadaniu zaczynamy eksplorować wyspę. Od strony południowo-zachodniej Rab jest bogata w tereny zielone z pięknymi zatokami idealnymi dla kajakarzy. Natomiast część północno-wschodnia jest urozmaicona pięknymi formacjami skalnymi i wysokimi klifami. W mieście Rab wybierzemy się na lokalne zakupy oraz zwiedzanie kamiennej architektury.

Te bajeczne wąskie uliczki oraz widoki na morze tworzą urokliwy klimat nadmorskiej miejscowości. W dalszej części popłyniemy do hotelu leżącego na półwyspie Kalifront.

Dzień 4:

Pierwszą atrakcją jest mała wyspa Maman, słynąca z pięknych raf koralowych, więc jest to idealne miejsce dla osób lubiących snorkeling. Następnie wyruszymy do miasta Supetarska Draga, gdzie kupimy potrzebne zapasy oraz odwiedzimy cerkiew z XVII wieku. Resztę dnia spędzimy na półwyspie Lopar, który cechuje się romantycznymi krajobrazami oraz krystalicznie czystą wodą.

Dzień 5:

Tego dnia uczestnicy będą mogli samodzielnie zwiedzać bajeczny półwysep, aby poczuć magię miejsca. Lopar ma 22 złociste plaże, w tym 3 są przeznaczone dla nudystów.

Dzień 6:

Zwiedzimy niewielką wyspę Sveti Grgur, gdzie zobaczymy m.in opuszczony łagr, po którym można swobodnie chodzić bez obsługi czy strażników. Jest to bardzo intrygujące miejsce z nietypowymi zabytkami, np skały widoczne z wody ułożone w formę napisu “Tito”. Po eksploracji wyspy przenocujemy w innej zatoce na tym samym półwyspie.

Dzień 7:

W mieście Lopar zrobimy ostatnie zakupy oraz przepłyniemy w pobliżu klifów Kamenjak, obok których wyjdziemy na ląd w niewielkiej zatoce. Nocleg odbędzie się w Mag.

Dzień 8:

Po obfitym śniadaniu wyruszymy do Polski, mijając Słowenię, Austrię oraz Czechy. Na miejscu zameldujemy się wieczorem.

Zakwaterowanie

Zarówno pierwszą, jak i ostatnią noc uczestnicy spędzą w mieście Jablanac w prywatnych pokojach hotelowych. Reszta noclegów odbędzie się we własnych namiotach (na polach kempingowych oraz dzikich zatokach). Prysznice będą dostępne każdego dnia na postojach przy publicznych plażach.

Pogoda

Najlepszy czas na wypoczynek na chorwackich wyspach to okres od czerwca do września - wtedy to temperatura przekracza 20°C. Natomiast w lipcu i sierpniu (najcieplejszych miesiącach) termometry pokazują ponad 27°C. Również noce w Chorwacji są ciepłe i przyjemne.

Cena zawiera

 • atrakcje na wodzie,
 • 7 noclegów w namiotach lub kempingach, z czego 1-2 noce odbędą się “na dziko”,
 • kajaki przygotowane do pływania po morzu,
 • wyspecjalizowani instruktorzy kajakarstwa,
 • ubezpieczenie KL oraz NNW,
 • film - relacja z wycieczki,
 • jednorazowy datek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Cena nie zawiera

 • dojazdu, który z organizatorem kosztuje dodatkowe 400 PLN,
 • wyżywienia (każdego dnia będziemy w pobliżu sklepów i restauracji).

Ceny

Koszt wyjazdu od osoby na 8 dni: 2499 PLN + dojazd + wyżywienie.

Ważne informacje

Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, aby wjechać do Chorwacji. Żadne szczepienia nie są też wymagane.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Chorwacja - język

Na wyspach chorwackich większość osób mówi w języku angielskim, jednak znajomość języka rosyjskiego może być dużym atutem.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.