Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Dalmacja: rowerowa przejażdżka brzegiem Adriatyku

Podczas wyprawy przejedziemy rowerem przepiękne wybrzeże dalmantyńskie, które ze względu na swoje walory przyrodnicze jest jednym z najchętniej wybieranym kierunków przez turystów z całej Europy.

Odwiedzimy wspaniałą Riwierę Makarską słynącą z pięknych plaż, oblanych szmaragdowymi wodami Adriatyku, czy bajkowe miasteczka portowe, jak Trogir i Szybenik. Chorwacja to wakacyjny raj, a rower pozwoli nam na wnikliwą eksplorację jego najbardziej skrytych zakątków.

Atrakcje

 • Riwiera Makarska,
 • Park Narodowy Wodospadów Krka,
 • Wyspa Pasam,
 • Wyspa Murter.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa dość płaska, przeważają drogi szutrowe, podjazdy będą niewielkie i nieliczne. Rekomendowany rower MTB, ewentualnie trekkingowy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chorwacja to perła Adriatyku i jedno z najpiękniejszych państw Europy. Lazurowe wody ciepłego morza łączą się z majestatycznymi górami oraz niezwykłą, wzorowaną na włoskiej, architekturą. Chorwacja to także kraj tysiąca wysp, gdzie prócz tych najbardziej zatłoczonych, możemy odpocząć na tych niemal bezludnych, położonych gdzieś na środku spokojnego morza.

Plan wyjazdu

Zastrzegamy, że dystans dzienny może w praktyce różnić się o 15 km, a program może zostać zmieniony wskutek obiektywnych czynników. Jednak organizator postara się zrealizować go możliwie najwierniej.

Dzień 1

Wyjazd autobusem do Chorwacji.

Dzień 2 - Biograd na Moru

W tym znanym kurorcie zostaniemy aż na trzy dni, stanie się on naszym punktem wypadowym rowerowych wycieczek. Pierwszego dnia planujemy jednak tylko wylegiwanie się na pięknej plaży i imprezę integracyjną.

Dzień 3 - Wyspa Pasman (48 km)

Promem udamy się na pobliską wyspę Pasman, którą zwiedzimy już na rowerach, odkrywając jej piaszczyste plaże i piękne widoki.

Dzień 4 - Murter (45 km, opcjonalnie 65 km)

Dziś znowu udajemy się na wyspę, tym razem o wiele bardziej znany Murter, do której prowadzi zwodzony most. W trakcie wycieczki będzie dużo czasu na plażowanie.

Dzień 5 - Biograd na Moru-Sibenik (70 km)

Nasza wyprawa będzie biec przez piękny Park Krajobrazowy Vranskiego Jeziora, który zachwyci nas krajobrazami i zapachami bujnie rosnącej tu dzikiej roślinności. Wieczorem zatrzymamy się w klimatycznym portowym miasteczku, Sibenik, gdzie warto przede wszystkim przejść się po wspaniałej marinie.

Dzień 6 - Park Narodowy Wodospadów Krka (55 km)

Dziś z Sibenika udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Wodospadów Krka. Piękne zielonkawe wodospady zachwycą nas swoim urokiem, ale też ciepłą wodą, w której można pluskać się do woli.

Dzień 7 - Szybenik-Trogir (72 km)

Nasza trasa będzie biec przez primosteńskie wzgórza, pełne winnic, gęstych sosnowych lasów, w pobliżu pięknych plaż. Odwiedzimy najpiękniejszą chorwacką marinę Krernik, by wieczorem podziwiać zabytki, założonego 3000 lat temu przez Greków Trogiru.

Dzień 8 - Trogir-Makarska (36 km)

Rano udamy się autobusem do Omisa, skąd rozpoczniemy kolejny etap naszej wyprawy rowerowej przez majestatyczną Riwierę Makarską z najpiękniejszymi plażami nad całym Adriatykiem.

Dzień 9 - Makarska (50 km)

Dziś będziemy mogli wylegiwać się cały dzień na plażach riwiery, ale dla żądnych wyzwań możliwość wjazdu na szczyt sv Jurija (1700 m), skąd rozciąga się cudowny widok na całą Dalmację.

Dzień 10

Rano wracamy do Polski.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy będziemy spać na kempingach pod namiotami.

W przypadku wyboru terminu wiosennego jest możliwość zakwaterowania w pensjonatach - dopłata 300 PLN. Zapisy na nocleg w pensjonatach trwają do miesiąca przed rozpoczęciem wyprawy.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przejazd autokarem z/do Katowic/Krakowa,
 • transport bagaży na trasie przejazdu,
 • wsparcie opiekuna grupy,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia.
 • opcjonalnej dopłaty za dojazd z Warszawy i z powrotem - 200 PLN,
 • opcjonalnej dopłaty za nocleg w pensjonatach - 300 PLN/os. (tylko wiosną).

Ceny

Cena za uczestnictwo w wyprawie rowerowej to: • 2300 PLN/os. wiosną,


 • 2400 PLN/os. latem.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.