Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Chorwacja - Dalmacja: majówkowy rejs dla singli

Wybierz się na niezapomniany rejs po Morzu Adriatyckim w Chorwacji. Jesteś singlem? Nie martw się! Podczas rejsu na pewno poznasz nowych znajomych, z którymi wyjazd upłynie w miłej atmosferze. W czasie wyprawy poczujesz śródziemnomorską bryzę, poznasz kulisy życia na morzu oraz zwiedzisz najpiękniejsze miasta portowe Dalmacji. Pamiętaj, żyje się tylko raz!

Atrakcje

 • przygoda i dobra zabawa,
 • miłe towarzystwo singli,
 • rejs luksusowym jachtem Sun Odyssey/Dufour,
 • zwiedzanie miast:Vis, Split, Kastela, Komiza,
 • imprezy integracyjne nad brzegiem morza,
 • malowniczy krajobraz nad Morzem Adriatyckim.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Aby uczestniczyć w rejsie, nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chorwacja to idealne miejsce na żeglarską przygodę. Położone na granicy Europy Środkowej i Południowej państwo przyciąga turystów nie tylko ze względu na doskonałą pogodę, ale również malownicze widoki i świetną atmosferę. Nie ma nic lepszego niż rejs po krystalicznych wodach Adriatyku o zachodzie słońca.

Podczas rejsu eksplorujemy Dalmację, krainę historyczną, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego obejmujący tereny Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

Plan wyjazdu

Organizator zastrzega sobie zmianę ramowego planu rejsu ze względu na możliwość wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Dzień 2 (sobota)

Rozpoczynamy chorwacką przygodę. Ok. godziny 14. dotrzemy do Kastela, nowoczesnego portu, gdzie odbierzemy jacht i zaplanujemy wieczorną zabawę integracyjną.

Dzień 3 (niedziela)

Dzień zaczniemy od szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego i podstaw żeglarstwa. Ok. godz. 11. opuścimy port i skierujemy się na wyspę Solta. Czeka nas 4-5 godz. żeglugi, przemierzymy ok. 20 mm. Rejs zakończymy w porcie Maslinica. Zejdziemy na ląd i zaliczymy pobliskie kawiarnie i restauracje z dalmacką kuchnią.

Wieczorem odbędzie się impreza tematyczne o nazwie “Biały szkwał”.

Dzień 4 (poniedziałek)

O godz. 11. wyruszymy z portu w kierunku wyspy Vis. W ciągu 5-6 godz. przepłyniemy ok. 30 mm. Dziś dotrzemy do uroczego XII-w. miasteczka Komiza. Zwiedzimy najważniejsze punkty na wyspie, w tym kościół Matki Boskiej Pirackiej oraz X- w. klasztor benedyktynów.

Dzień 5 (wtorek)

W godzinach przedpołudniowych wypłyniemy z mariny w kierunku Vis. Dziś pokonamy ok. 20 mm. Rejs potrwa ok. 4 godz. Odwiedzimy największe miasto i port na północy, Vis. Przejdziemy się urokliwymi uliczkami miasta, które tworzą niezapomniany klimat.

Późnym popołudniem (fakultatywnie) przespacerujemy się po centrum i skosztujemy lokalnych trunków. W godzinach wieczornych czeka nas zabawa w klimatach piracko-żeglarskich.

Dzień 6 (środa)

Po śniadaniu, o godz. 10. wypłyniemy z portu. Kierunek na dziś to miasto Stari Grad na wyspie Hvar. Przed nami do przepłynięcia odległość 24 mm. Rejs zajmie nam ok. 5 godz.

Po dopłynięciu do wyspy Hvar eksplorujemy miasto, spacerując po starówce i odwiedzając przy okazji kawiarnie z aromatyczną kawą. Wieczorem skosztujemy chorwackiej kuchni w jednej z lokalnych tawern.

Dzień 7 (czwartek)

Wypoczęci w godzinach przedpołudniowych obierzemy kurs na wyspę Brać. Zacumujemy w porcie Bobvsca lub Milna. Dziś do przepłynięcia mamy ok. 17 mm. Zajmie to nam ok. 4 godz.

Dzień 8 (piątek)

Dziś wrócimy do miejsca początkowego wyprawy, Kastela. W ciągu 3 godz. pokonamy ok. 16 mm. Po dotarciu do portu zatankujemy jacht i powoli będziemy żegnać się z morską przygodą.

Osoby zainteresowane mogą odwiedzić pominięte podczas rejsu miasto Split, które znajduje się ok. 15 km od portu. Wieczorem zjemy kolację pożegnalną.

Dzień 9 (sobota)

Ok. godziny 10.30 zdajemy jachty do portu i wyruszamy autokarem do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas rejsu w Chorwacji będziemy nocować na jachcie (kabiny 2-osobowe) w portach jachtowych (marinach), przy bojach oraz na kotwicowiskach. Jacht posiada w pełni wyposażoną kuchnię, toalety oraz prysznic.

Pogoda

Chorwacja znajduje się w dwóch strefach klimatycznych - kontynentalnej i śródziemnomorskiej. W okresie letnim średnia temperatura wynosi 26-28 °C. Na Chorwację najlepiej podróżować w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu. Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy maj, czerwiec i lipiec. Pogoda na Chorwacji sprzyja turystom przez cały rok.

Cena zawiera

 • noclegi na jachcie i w porcie,
 • opłaty portowe + pozwolenie na rejs,
 • serwis jachtu + paliwo,
 • wynajem jachtu w Chorwacji dla grupy 8-12 os.,
 • dostęp do wszystkich udogodnień typu kuchnia, łazienka, prysznic,
 • opiekę przewodnika wycieczki i kapitana jachtu,
 • atrakcje w czasie podróży - animacja czasu wolnego,
 • zajęcia z jogi, rozciągania, skoków do wody oraz aqua aerobiku,
 • plan zwiedzania atrakcji “lądowych”,
 • ubezpieczenie NNW (2000 EUR) i KL (10 000 EUR).

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (ok. 100 EUR),
 • biletów wstępu do parków narodowych i muzeów,
 • wyjazdów fakultatywnych,
 • podatku lokalnego (ok. 7 EUR na os. za rejs, opłatę należy uregulować u kierownika wyjazdu),
 • sprzątania jachtu (20 EUR/os.),
 • cumowania w portach dodatkowych (ok. 15 EUR),
 • kaucji bezzwrotnej (ok. 50 EUR ).

Ceny

Koszt wyjazdu wynosi 1899 PLN (Premium w cenie standard) lub 2 699 PLN (katamaran De lux) od uczestnika, w zależności na jaką opcję się zdecyduje.

Ważne informacje

Wyjazd skierowany jest do uczestników w przedziale wiekowym od 30 do 60 lat.

Transport:

Wyjazd na Chorwację autokarem orgaznizowany jest z Katowic i Częstochowy (koszt 450 PLN) oraz Łodzi i Warszawy (koszt 500 PLN).

Data wyjazdu: 24.04.2020 ok. godz. 18.

Miejsce zbiórki: Pałac Kultury i Nauki od strony Kinoteki.

Miasta przejazdowe: Łódź, Katowice.

Przyjazd na miejsce: 25.04.2020 ok. godz. 14.

Istnieje możliwość zorganizowania transportu lotniczego na własną rękę. W rezerwacji biletów lotniczych może pomóc organizator (koszt obsługi 100 PLN).

Organizator

Organized by LA-VENTURA/OneFun.pl

Profesjonalne wyjazdy dla singli.

Chorwacja - rejs dla singli

Jednym jachtem może płynąć maksymalnie 8 uczestników + kapitan. W ramach rejsu cała załoga ma obowiązek pełnić wachty, utrzymywać porządek na pokładzie oraz przygotowywać wspólne posiłki.

Na rejs warto ze sobą zabrać: strój kąpielowy, ręczniki, buty umożliwiające pływanie w morzu, sprzęt pływacki (płetwy, maskę i rurkę), bluzę lub polar na chłodniejsze wieczory, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.