Chiny: wspaniała podróż przez Pekin, Xian, Luoyang, Suzhou i Szanghaj

Chiny to państwo, w którym zderzymy się z nowoczesnością, jak i tradycją. Wielki Mur Chiński i Armia Terakotowa z pewnością wprowadzą w zachwyt niejednego turystę, tak jak tętniące życiem ulice Szanghaju. Będąc tam nie można przejść obojętnie obok urokliwych świątyń i lokalnej kuchni.

Atrakcje

 • zwiedzanie Pekinu i Szanghaju,
 • zdobycie Wielkiego Muru Chińskiego,
 • odwiedzenie muzeum Armii Terakotowej,
 • lekcja kaligrafii,
 • rejs statkiem po rzece Huang Pu,
 • przejażdżka rikszami,
 • degustacja zielonej herbaty i lokalnej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chiny to dynamicznie rozwijające się państwo. To tam bardzo nowoczesna zabudowa miast przeplata się z widokiem na wprawiające w zachwyt zabytki i piękne ogrody.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przylot do Pekinu. Następnie zwiedzanie jednego z największych sakralnych obiektów Chin - Świątyni Nieba i spacer urokliwą uliczką Qianmen.

Dzień 2

Wycieczkę rozpoczniemy od zobaczenia Placu Tiananmen, będącego jednym z największych placów świata. Następnie przejście do Zakazanego Miasta, stanowiącego rezydencję cesarzy. W planie znajduje się także spacer w Parku Jingshan i Beihai.

Dzień 3

Udamy się poza miasto, w kierunku Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming. Szczególną atrakcją tego dnia będzie spacer po jednym z odcinków Wielkiego Muru.

Dzień 4

Skierujemy się w stronę pekińskiego ZOO. Tego dnia zwiedzimy również jeden z największych cesarskich ogrodów - Letni Pałac i Świątynię Harmonii i Pokoju. Po wycieczce przejażdżka rikszami i przejazd nocnym pociągiem do Xian.

Dzień 5

Odwiedzimy Muzeum Armii Terakotowej, znajdujące się poza miastem. Następnie udamy się do Muzeum Prowincji Shaanxi i przespacerujemy się dzielnicą muzułmańską. Wieczorem spróbujemy wielu rodzajów pierożków - tradycyjnej chińskiej potrawy.

Dzień 6

Dzień rozpoczniemy od zobaczenia historycznych murów miejskich. Później pojedziemy pociągiem do Luoyang, gdzie zwiedzimy buddyjskie Groty Longmen.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się w kierunku Świątyni Białego Konia. Zobaczymy również miejsce, gdzie powstał styl walki Kung Fu. Wieczorem przejazd pociągiem do Suzhou.

Dzień 8

Skierujemy się w stronę Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na Listę UNESCO. Możliwość spróbowania zielonej herbaty po spacerze. Następnie przejedziemy do Fabryki Jedwabiu. Tego dnia zobaczymy również Muzeum Suzhou i Instytut Hafciarstwa.

Dzień 9

Wycieczkę rozpoczniemy od lekcji kaligrafii w Ogrodzie Sztuki. Następnie przespacerujemy się po Ogrodzie Pokornego Zarządcy i zobaczymy między innymi Bramę Panmen.

Dzień 10

Odwiedzimy Luzhi - jedną ze średniowiecznych osad. Atrakcją tego dnia będzie przejażdżka łodziami po kanałach. Następnie skierujemy się w stronę Szanghaju, gdzie będziemy podziwiać panoramę miasta. Przespacerujemy się również po szanghajskim, malowniczym nabrzeżu.

Dzień 11

Zobaczymy jedną z buddyjskich świątyń - Nefrytowego Buddy. Przespacerujemy się po Ogrodzie Yu Yuan i po Starym Mieście. Wieczorem popłyniemy statkiem w rejs po rzece Huang Pu.

Dzień 12

Powrót.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3- i 4*. Za dodatkową opłatą możliwy nocleg w pokoju 1-osobowym.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • bilety kolejowe,
 • transport autokarami,
 • zakwaterowanie w hotelach,
 • wyżywienie,
 • zwiedzanie z przewodnikiem.

Cena nie zawiera

 • napiwki dla kierowców i przewodników.

Ceny

Koszt wyjazdu na 13 dni wynosi 8450 zł od osoby. Należy zabrać ze sobą dodatkowo 50 USD.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Naszą misją jest promowanie turystyki kulturowej, aktywnej i przygodowej, z poszanowaniem lokalnych wartości i obyczajów oraz środowiska naturalnego.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tibilisi, Gruzja

Dżakarta, Indonezja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.