Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Chile - Wyspa Wielkanocna: wyprawa do Ameryki Południowej

Wyprawa do Chile to doskonała okazja na wypoczynek i aktywne spędzenie urlopu. Zapamiętasz tę podróż na długo. Malownicze widoki, zapierające dech w piersiach kamienne monumenty maui na Wyspie Wielkanocnej i aktywne gejzery El Tatio sprawią, że zechcesz tu wrócić!

Atrakcje

 • wyjątkowe widoki na lagunę,
 • hotel blisko oceanu,
 • zwiedzanie Santiago, stolicy Chile,
 • port Valparaiso z Listy UNESCO,
 • Salar de Atacama, największa pustynia w Chile,
 • El Tatio, najwyżej położone na świecie skupisko gejzerów,
 • kąpiel w wodach termalnych,
 • Wyspa Wielkanocna, kamienne maui,
 • Pukará de Quitor, kamienne ruiny XII w. fortecy,
 • degustacja chilijskiej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chile to państwo położone w Ameryce Południowej, o powierzchni 756 950 km². Stolicą Chile jest Santiago. Od zachodu kraj ma dostęp do Oceanu Spokojnego (4,3 tys. km wybrzeża). Graniczy m.in. z Argentyną, Peru i Boliwią.

Do Chile należą liczne wyspy oceaniczne oraz przybrzeżne, w tym Wyspa Wielkanocna. Wycieczka do niesamowitych miejsc ze wspaniałymi krajobrazami na długo pozostanie w pamięci.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy z warszawskiego lotniska do jednego z międzynarodowych przesiadkowych portów lotniczych.

Dzień 2

Przylatujemy do Santiago de Chile, stolicy kraju. Jedziemy do hotelu na krótki odpoczynek, po czym udajemy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy największe zabytki stolicy w tym: XVIII w. katedrę, plac główny Plaza de Armas oraz dawny pałac prezydencki La Moneda.

Odwiedzimy dzielnicę chilijskiej bohemy, Bellavista oraz wzgórze San Cristobal, gdzie będziemy podziwiać widok na całe miasto. Miejsce to znane jest z ogromnej figury sylwetki Matki Boskiej (36 m). Przejedziemy przez dzielnice Vitacura, Pedro de Valdivia Norte i Ias Condes. Po całym dniu wrażeń wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3

Dziś czeka nas całodniowa wycieczka na wybrzeże Pacyfiku. Odwiedzimy jeden z najpiękniejszych nadmorskich ośrodków wypoczynkowych, Viña del Mar. Kolejnym punktem wycieczki będzie spacer po wybrzeżu, które wiedzie przez doliny pokryte winnicami, Casablanca i Curacavi.

W planach mamy również przejazd niezwykłą aleją Avenida Peru, przy której znajdują się hotele i kasyna z lat 30. XX w.

Przy okazji zobaczymy port Valparaiso, który w 2003 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Port, ze względu na swoją wyjątkową architekturę, przyciąga turystów z całego świata. Zwiedzimy też muzeum Pabla Nerudy, chilijskiego laureata literackiej nagrody Nobla. Po wyczerpującym dniu wrócimy do hotelu.

Dzień 4

Rano wylatujemy do miasta Calama. Po przylocie przemieszczamy się do San Pedro de Atacama. W drodzę będziemy mieli okazję podziwiać wyjątkowy krajobraz pustyni Atakama.

Dotrzemy do hotelu i po krótkim odpoczynku wybierzemy się na wycieczkę do Valle de La Muerte (Dolina Śmierci) oraz Valle de la Luna (Dolina Księżycowa). Stanowią one część Narodowego Rezerwatu Los Flamencos. Pierwsza z nich zaliczana jest do najsuchszej i najbardziej odludnej części świata. Druga natomiast przyciąga swoim urokiem ze względu na niesamowite formy skalne i wyjątkowe kolory podczas zachodu słońca. Wieczorem wrócimy do hotelu.

Dzień 5

Dziś dotrzemy do Salar de Atacama - największej solnej pustyni w Chile. W drodze będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe krajobrazy oraz egzotyczne gatunki roślin. Odwiedzimy dwie laguny, Miñique i Miscanti, które leżą na wysokości 4300 m n.p.m. Nie ominie nas również widok na wulkan Licancabur mierzący aż 5920 m n.p.m.

W ramach wędrówki po dotarciu do Salar de Atacama zwiedzimy lagunę Chaxa. Laguna ta jest najlepszym miejscem do obserwacji chilijskich flamingów. Na trasie będziemy mogli zaobserwować również alpaki, lamy, wiskacze czy zagrożone wyginięciem wikunie.

Po lunchu w jednej z lokalnych restauracji przemieścimy się do Pukará de Quitor - kamiennych ruin XII w. fortecy, która została wpisana na listę Zabytków Narodowych Chile w 1982 r. W planach mamy też zwiedzanie odkrytej w 1958 r. osady Tutor.

Dzień 6

O godzinie 4:30 wyruszymy do El Tatio - najwyżej położonych na świecie gejzerów (4320 m n.p.m). Miejsce to skupia w jednym miejscu aż 80 aktywnych gejzerów, które wyrzucają wodę na wysokość ok 6 m. Nie odmówimy sobie kąpieli w gorących źródłach, gdzie temperatura wody wynosi 40°C. Może uda nam się zobaczyć gejzery o zachodzie słońca?

Zrelaksowani i wypoczęci udamy się do wioski Machuca, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków, do których zaliczamy sopaipillas i empanadas. Wieczorem czeka nas lot do Santiago.

Dzień 7

Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu i jedziemy na lotnisko. Przemierzymy dziś aż 3600 km, żeby dotrzeć na Wyspę Wielkanocną. Po przylocie zameldujemy się w jednym z hoteli i wyruszymy na zwiedzanie największych atrakcji wyspy.

Zaliczamy do nich m.in. zbocza wulkanu Rano Kau oraz pozostałości po wiosce Orongo. Będąc na wysokości krateru wulkanu, zachwycimy się urzekającym widokiem na ocean.

Dzień 8

Dziś będziemy kontynuować dalsze zwiedzanie wyspy. Zobaczymy wizytówkę Wysp Wielkanocnych, czyli 887 monumentalnych kamiennych moai. Dzięki nim Rapa Nui została wpisana na Listę UNESCO w 1995 r.

Podczas wyprawy będziemy zachwycać się wyjątkowymi platformami moai na zboczach krateru Ahu Te Pito Kura i Rano Raraku. Zobaczymy m.in. Te Tokanga i El Gigante, największe ze wszystkich kamiennych moai.

W ramach lunchu urządzimy sobie piknik na plaży Anakena. Zwiedzanie wyspy nie obędzie się bez Ahu Tongariki, najlepszego punktu widokowego na wyspie.

Dzień 9

Ostatniego dnia na Wyspie Wielkanocnej odwiedzimy szczególne miejsce na wyspie - obiekt kultu: Ahu Akivi. Znajdziemy tam 7 monolitów o podobnych kształcie i wymiarach. Mieszkańcy traktują to miejsce jako obserwatorium astronomiczne. W porze wiosennej promienie słońca oświetlają twarze moai, jesienią natomiast słońce oświetla ich plecy.

Kolejnym punktem zwiedzania będą Puna Pau - kamieniołomy, które dawniej służyły mieszkańcom do pozyskiwania materiałów na tworzenie nakryć głowy. Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie miasto Hanga Roa, gdzie zwiedzimy okoliczne zabytki, muzea i miejsca kultu.

Dzień zakończymy kolacją w hotelu, a po niej czeka nas wyjazd na spektakl folklorystyczny.

Dzień 10

Wylot do Santiago. Spacer po stolicy i ostatnia chwila na zakupienie pamiątek z podróży.

Dzień 11

Wylatujemy z Santiago do jednego z przesiadkowych portów lotniczych w Europie.

Dzień 12

Przylatujemy do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki w Chile będziemy nocować w 3* hotelach. Istnieje możliwość wynajęcia w hotelach pokoju 1-osobowego.

Pogoda

Chile charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Pogoda w Chile sprzyja turystom przez cały rok. Temperatura powietrza w dzień wynosi od 22 do 32°C. W nocy spada do ok. 16°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • przejazd lokalnymi środkami transportu.

Cena nie zawiera

 • przelotów na trasie Warszawa - Santiago - Warszawa (ok. 4000 PLN),
 • przelotów na trasie Santiago - Calma - Santiago (ok. 800 zł),
 • przelotów na trasie Santiago - Rapa Nui - Santiago,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • ubezpieczenia,
 • biletów wstępu do parku Rapa Nui (ok. 60 USD).

Ceny

Koszt wycieczki wynosi 3250 USD za osobę.

Dodatkowe 4000 PLN to koszt przelotów na trasie: Warszawa – Santiago – Warszawa.

Ważne informacje

Istnieje możliwość wynajęcia w hotelach pokoju 1-osobowego przy dopłacie 600 USD.

Waluta Chile to chilijskie Peso (500 CLP = 2,77 PLN).

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Warto wiedzieć

Minimalna liczba osób biorących udział w wyprawie to 8 uczestników.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

27 październik - 13 listopad 2020

od2 650 USD

/ os.

La Fortuna, Kostaryka

Hanoi, Wietnam

16 - 27 październik 2020

od1 720 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.