Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Kitesurfingowy wyjazd do Brazylii: szkolenia, pro camp, super integracja!

Dwa niesamowite tygodnie z kitesurfingiem na brazylijskim wybrzeżu. Trzy najlepsze na świecie spoty dla miłośników dobrej fali. Noclegi w klimatycznych pousadach i apartamentach.

Ten wyjazd jest również dla osób, które nigdy nie próbowały kitesurfingu!

Atrakcje

 • kitesafari plażami stanu Ceara,
 • Cumbuco - wrota do kitesurfingowego raju,
 • niezapomniane downwindy w Jericoacoara,
 • Pedra Furada,
 • 700 km bezdroży,
 • 4 laguny,
 • 3 spoty,
 • polscy instruktorzy.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Alan Krzempek

  Instruktor

  Instruktor kitesurfingu POIK, asystent IKO. Żyje sportami wodnymi: to kitesurfing windsurfing, wakeboard, surfing.

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Spoty zlokalizowane są na wybrzeżu brazylijskiego stanu Ceara, gdzie utrzymuje się pewny wiatr, a fale zachęcają do aktywnego wypoczynku. Pierwszy spot znajduje się zaledwie 20 km od centrum Fortalezy.

Plan wyjazdu

W trakcie 2 tygodni planowane wypady na kite w 3 miejscowościach:

 • Cumbuco (26.11 - 29.11.2019) - dawniej skromna wioska rybacka, dziś miejsce znane jako centrum sportów wodnych. Wieje tu stały wiatr od morza (od czerwca do stycznia z prędkością 4-6 B), niemal przez cały rok świeci słońce, a wybrzeże jest bardzo bezpieczne.

35 km od miasteczka znajduje się plaża Quebra Mar zlokalizowana w pobliżu miejscowości Paracuru, gdzie działa jedyna polska baza windsurfingowa w Brazylii - VentoBrasil. Oferuje wypożyczanie i serwis sprzętu, kursy i szkolenia. SPOTY: Cumbuco-plaża, Laguna Tabuba, Laguna Cauipe,


 • Jericoacoara (29.11 - 03.12) - najsłynniejsza miejscówka w północnej Brazylii znana ze wspaniałych downwindów i niezapomnianego życia nocnego. SPOTY: Tatajuba, Spot Kite Wydma, Prea, Lagoa De Paraiso i Lagoa Azul,

 • Guajiru (03.12 - 10.12) - rajska miejscowość, bardzo bezpieczna i popularna wśród kitesurferów. SPOTY: plaża Guajiru, Lagoa de Jegi, Ebuaca.

Podczas wyjazdu można fakultatywnie udać się do jednej z największych atrakcji regionu - Pedra Furada, która jest symbolem Parku Narodowego Jericoacoara. Wysunięta w ocean formacja skalna znajduje się ok. 2 km na wschód od miasteczka, niedaleko plaży Praia de Malhada, 2 godz. spacerem w obydwie strony.

Zakwaterowanie

Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieszkają w miejscach położonych blisko plaży, w 3 lokalizacjach (w pierwszej możliwość wyboru).

Cumbuco:

Sexta Quadra - pousada z niepowtarzalnym klimatem, położona zaledwie 30 m od plaży, posiada restaurację oraz bar, a każdy pokój ma swój własny taras z miejscem do odpoczynku,

Ocean View - zlokalizowany w pierwszej linii brzegowej, komfortowy, bardzo dobrze wyposażony apartament, duży taras z widokiem na ocean, basen.

Jericoacoara:

Recanto do Barao w centrum Jericoacoara, zaledwie 150 m od plaży, oferuje odkryty basen, pokoje z balkonem, wi-fi, klimatyzacją, TV i sejfem; na terenie obiektu znajdują się basen, bar, restauracja i strefa masażu.

Guajiru:

Rede Beach, obiekt bezpośrednio przy plaży, posiada pokoje z łazienką, klimatyzacją, wi-fi i przepięknymi widokami na szerokie piaszczyste plaże; na terenie obiektu znajdują się basen, siłownia, plac zabaw i restauracja z zapierającym dech w piersi widokiem na morze.

Pogoda

Temperatura powietrza w tym regionie Brazylii wynosi przez cały rok 27-28°C. Temperatura wody osiąga wartości 25-26°C (w lutym ok. 22°C).

Wybrzeże stanu Ceara to miejsce idealne dla kitesurferów ze względu na wiatr. Najwięcej dni wiatrowych odnotowuje się w okresie od lipca do stycznia. W październiku i listopadzie wartość ta osiąga maksymalne wartości 98-99%, we wrześniu natomiast 95%.

Cena zawiera

 • 12-14 noclegów w Brazylii,
 • przelot na trasie Warszawa/Kraków - Fortaleza - Warszawa/Kraków,
 • ubezpieczenie podstawowe i kitesurfingowe AXA Multitravel na świat,
 • transfer do hotelu/apartamentu w Brazylii,
 • śniadania w wyznaczonych obiektach,
 • przewóz bagażu głównego – 1 do 23 kg oraz bagażu podręcznego do 12 kg.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (nie dotyczy śniadań w wyznaczonych obiektach),
 • wycieczek fakultatywnych,
 • kursów kitesurfingowych i wypożyczenia sprzętu,
 • kosztów przewozu sprzętu kitesurfingowego, 100€ w jedną stronę (waga do 23 kg - należy zgłosić chęć zabrania takiego bagażu niezwłocznie przy rezerwacji),
 • kosztów zużycia energii w niektórych obiektach,
 • miejsca w aucie terenowym i kosztów paliwa za przeprawy w drugim tygodniu pobytu (ok. 1000 BRL) - istnieje też możliwość samodzielnego najmu terenowego samochodu,
 • transferów na spoty.

Ceny

Regularna cena wyjazdu do Brazylii zazyna się od 7290 zł/os.

Pro Camp z Alanem Krzempkiem:


 • najważniejszy element szkoleniowy 2-tygodniowego wyjazdu łączonego do Cumbuco + Jericoacoara + Guajiru,

 • szkolenia w grupie maksymalnie 6-osobowej,

 • możliwość wypożyczenia sprzętu kitesurfingowego (Nobile 2019, Cabrinha 2019, Ozone 2019 i Duotone 2019).

Cennik Pro Campu:


 • 1 tydzień 1000 zł

 • 2 tygodnie - Cumbuco + Jericoacoara + Guajiru – 1600 zł,

 • dojazdy na spoty dodatkowo płatne.

Szkolenie kitesurfingowe grupowe pakiet 10 h / osobę, w grupie 2-osobowej (szkolenia grupowe możliwe, gdy osoby są na podobnym poziomie umiejętności i o przybliżonej wadze), w tym certyfikowany instruktor IKO, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria (podana obok cena dotyczy 1 osoby)

1 400 PLN

Szkolenie kitesurfingowe indywidualne 1 h, w tym certyfikowany instruktor IKO, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria

200 PLN

Szkolenie kitesurfingowe indywidualne - pakiet 10 h, w tym certyfikowany instruktor IKO, sprzęt kitesurfingowy, akcesoria

1 900 PLN

Wypożyczenie sprzętu - komplet: latawiec + deska + trapez / tydzień (tylko dla osób pływających), kaucja: 1000 EUR

1 200 PLN

Wypożyczenie sprzętu - komplet: latawiec + deska + trapez / 2 tygodnie (tylko dla osób pływających), kaucja: 1000 EUR

1 900 PLN

Wypożyczenie sprzętu - deska / tydzień (tylko dla osób pływających)

400 PLN

Wypożyczenie sprzętu - deska / 2 tygodnie (tylko dla osób pływających)

600 PLN

Pakiet asekuracyjno-doradczy: opieka i asekuracja w czasie downwindów, podpowiedzi szkoleniowe, sprawdzenie i strymowanie sprzętu

800 PLN

Ważne informacje

Przy wjeździe wymagane jest okazanie ważnego paszportu. Turyści otrzymują ważną przez 90 kolejnych dni pieczątkę (wizę - nieodpłatną) oraz kartę turysty, którą należy zwrócić przy wyjeździe.

Nie ma obowiązku żadnych szczepień przy przyjeździe. Warto jednak zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, a także innym chorobom zgodnie z aktualnymi zaleceniami polskich służb sanitarnych.

Napięcie w sieci w Brazylii wynosi 110 V / 220 V; 60 Hz (wtyczki elektryczne: typ A, typ B, typ C, typ C-2, typ I).

Strefa czasowa (w stanie Ceara): UTC -3.

Waluta: l real brazylijski (BRL) = 100 centavos. 1 BRL = 1,03 PLN (lipiec 2019). W miejscach turystycznych można płacić kartą. Bankomaty mogą pobierać prowizje.

Bezpieczeństwo: W dużych miastach istnieje wysokie ryzyko rabunku na ulicy. W małych miejscowościach turystycznych jest spokojniej. Nie zaleca się jednak samotnych spacerów wyludnionymi i ciemnymi ulicami. Wszelkie incydenty należy zgłosić policji i dopilnować otrzymania protokołu, ważnego przy staraniach o odszkodowanie.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.