Wyprawa do Birmy (Mjanma)

Wyprawa do Birmy, która ma na celu przybliżenie wielokulturowości tego kraju, poznanie codziennego życia mieszkańców i ich religii. Wybieramy się na intensywne poznawanie pięknej przyrody i klimatycznych wiosek oraz osad zamieszkanych przez charakterystyczne plemiona, a także podziwianie bogato zdobionych świątyń, pagód i wizerunków Buddy.

Atrakcje

 • złota świątynia Shwedagon,
 • eksploracja świątyń i pagód w Baganie,
 • spotkania z członkami lokalnych plemion,
 • pływające ogrody i rybacy wiosłujący nogami na jeziorze Inle,
 • degustacja wina w winiarni Red Mountain.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Birma (Myanmar) to różnorodne i jedno z bardziej tajemniczych państw azjatyckich, w którym bogactwo świątyń i pagód przeplata się z dziewiczą przyrodą. W Birmie możemy spotkać członków plemion, które można rozpoznać po charakterystycznych strojach, wytatuowanych twarzach lub uszach ozdobionych lokalnymi wyrobami.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy do Yangonu w Birmie.

Dzień 2

Przylot do Yangon i zakwaterowanie w hotelu. Wyruszamy na eksplorację miasta i oglądanie największych atrakcji turystycznych. Na naszej liście obiektów znajdują się: ogrody Mahabandoola i świątynia Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy.

Następnie pojedziemy nad jezioro Kandawgyi, gdzie zobaczymy złotą barkę Karaweik, a potem do pagody Shwedagon. Zdobiona złotem i diamentami świątynia z pewnością wzbudzi w nas zachwyt.

Dzień 3

Lecimy do Baganu i poznawanie miasta zaczynamy od przejścia przez wypełniony ludźmi rynek. Wejdziemy też do najważniejszych świątyń: Wetkyi-In Gubyaukgyi, Ananda i pagód: Shwezigon, Htilominlo. Po południu przejedziemy do warsztatu laki, która używana jest do zdobienia. Na koniec pójdziemy do jednej z wyższych pagód, aby podziwiać zjawiskowy zachód słońca.

Dzień 4

Dzień możemy rozpocząć od fakultatywnej atrakcji, jaką jest lot balonem nad pagodami w baganie. Lot trwa niecałą godzinę, a podczas jego trwania możemy podziwiać świątynię i niezwykłą panoramę sięgającą Gór Arakańskich. Po śniadaniu pojedziemy do okolicznych wiosek, gdzie zobaczymy codzienne życie i zwyczaje mieszkańców, porozmawiamy z nimi i odwiedzimy ich domy.

Wejdziemy także do pagody Dhammayazika i Dhammayangyi. Po południu wybierzemy się na przejażdżkę bryczkami konnymi, którymi dotrzemy nad rzekę Irawadi. Zjawiskowy zachód słońca będziemy podziwiać podczas rejsu po rzece. Na nocleg wrócimy do Baganu, gdzie przed snem czeka nas kolacja połączona z tradycyjnym przedstawieniem kukiełkowym.

Dzień 5

Po śniadaniu wsiadamy do wynajętych aut terenowych i przemieszczamy się do stanu Chin. Pierwszy postój będziemy mieli na targu w miasteczku Chauk. Przeprawiamy się na drugi brzeg Irawadi i jedziemy w kierunku gór Arakańskich.

Zjemy lunch w wiosce Kazunma i wyruszamy w dalszą drogę, aż do Saw, gdzie wypijemy herbatę, którą uprawia się na okolicznych wzgórzach. Podróż w dniu dzisiejszym zakończymy w Kanpetlet, gdzie spotkamy się z kobietami z ludu Chin. Możemy podziwiać ich twarze przyozdobione tatuażami i przekłute uszy. Nocleg w Kanpetlet.

Dzień 6

Jemy śniadanie i jedziemy do miejsca, z którego rozpoczniemy wspinaczkę na Górę Wiktorii (3094 m n.p.m.). W drodze na szczyt (2h) podziwiamy tropikalną roślinność i niespotykane gatunki ptaków. Na szczycie zjemy lunch i przy okazji doświadczymy wspaniałych widoków na góry Arakańskie. Po odpoczynku pójdziemy do wioski Aye, którą zamieszkują plemiona Chin i Muun.

Dzień 7

Rano jedziemy do położonego w górach miasteczka Mindat i wybierzemy się na eksplorację miasta i okolicznych wiosek. Poznamy bliżej kulturę, obyczaje i codzienne życie ludu z plemiona Chin.

Dzień 8

Poranna wizyta na targu, na którym znajdziemy świeże produkty i ręcznie wytwarzane towary. Następnie powrót do Baganu. W drodze będziemy zatrzymywać się w malowniczych punktach widokowych, w wioskach i w paśmie górskim Ponetaung Ponenyar. Zjemy też lunch w jednej z mijanych wiosek, a w Pakokku wejdziemy do świątyni Hsihoshin. W hotelu w Baganie odpoczniemy po podróży.

Dzień 9

Lecimy do dawnej stolicy Birmy, Mandalay. Wejdziemy do świątyni Mahamuni, w której zobaczymy pomnik Buddy pokryty listkami złota. Pojedziemy też do klasztoru mnichów Mahagandayon, klasztoru Shwedagon i do pagody Kuthodaw, nazywanej największą książką na świecie - znajduje się tam 729 płyt marmurowych, na których wygrawerowane są buddyjskie pisma.

Następnie pojedziemy do Amarapura, która słynie z najdłuższego tekowego mostu U-Bein. Zachód słońca będziemy podziwiać podczas rejsu drewnianą łódką. Możemy też spróbować lokalnych smakołyków.

Dzień 10

Przepłyniemy łodzią po rzece Irawadi, aby dotrzeć do Mingun, gdzie zobaczymy niedokończoną, największą na świecie pagodę. Oprócz tego wejdziemy do pagody Hsinbyume i będziemy podziwiać 90-tonowy, wykonany z brązu dzwon. Z Mingun pojedziemy do Ava i tam po przeprawie przez rzekę wsiądziemy do bryczek konnych i pojedziemy do klasztoru Bagaya, wybudowanego z drewna tekowego.

Obejrzymy też ruiny fortu i pałacu królewskiego. Następnie pojedziemy zobaczyć białe pagody, klasztory i złotą kopułę pagody Kaunghmudaw w Sagaing, a zjawiskowy zachód słońca obejrzymy z Sagaing Hill.

Dzień 11

Śniadanie i przejazd (2h) do Pyin Oo Lwin, położonego w górach miasteczka założonego przez Brytyjczyków, w którym pójdziemy na tradycyjny bazar z lokalnymi produktami i barwnymi kwiatami. Przejedziemy tradycyjną brytyjską bryczką wśród kolonialnych budynków i dotrzemy do przepięknych ogrodów botanicznych. Po południu wrócimy do Mandalay.

Dzień 12

Rano lecimy do Inle Lake i jedziemy do Nyaung Shwe, miasteczka nad brzegiem Jeziora Inle. Cały dzień spędzimy na eksploracji jeziora, które zamieszkuje lud Intha. Zobaczymy wiosłujących nogami rybaków, pływające farmy, ogrody i całe osady. Wejdziemy do świątyni Phaung Daw Oo, w której jest pięć złotych wizerunków Buddy.

Podczas corocznej procesji wizerunki te przenoszone są na pozłacaną barkę i opływają w niej jezioro. Po południu przejdziemy po lokalnych wioskach, których mieszkańcy zajmują się tkaniem jedwabiu, żłobieniem łodzi i produkcją cygar. Wejdziemy także do znajdującego się na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung i zobaczymy koty, które skaczą przez obręcze. Wracamy do hotelu, zachód słońca podziwiamy z pokładu łódki.

Dzień 13

Odwiedzamy targ, który codziennie odbywa się w innej wiosce, a na nim spotkamy członków lokalnych ludów w charakterystycznych ubraniach. Na łódkach płyniemy do kompleksu Indein i odkrywamy stupy rozmieszczone wśród okolicznych wzgórz, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie wiosek zamieszkanych przez lud Pa-O.

Wieczorem będziemy podziwiać malowniczy zachód słońca podczas delektowania się wyśmienitym winem w winiarni Red Mountain.

Dzień 14

Lecimy do Yangon i wyruszamy na odkrywanie atrakcji turystycznych. Wejdziemy do Katedry Św. Maryi, do buddyjskiej świątyni Sule Paya i do 100-letniej synagogi, w której poznamy dzieje birmańskich Żydów. Pamiątki z wyjazdu, wyroby z laki i ręcznie wytwarzaną biżuterię możemy nabyć na rynku Bogyoke.

Po zakupach udamy się do indyjskiej i chińskiej dzielnicy, aby obserwować różnorodność kultur i życie mieszkańców. Wieczorem jedziemy na lotnisko i wylatujemy do Polski.

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o wypoczynek na dziewiczej plaży Ngapali.

Zakwaterowanie

Noclegi podczas wyjazdu mamy zapewnione w 3- i 4* hotelach w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Birma znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego, z dwoma porami roku: deszczową i suchą. Pora deszczowa przypada na okres od maja do października, natomiast pora sucha od listopada do kwietnia. Od listopada do lutego średnie temperatury wynoszą 30-35°C w dzień i 19°C w nocy. W marcu zaczyna robić się cieplej i do maja temperatury rosną do 37°C. Podczas pory deszczowej jest wilgotno i gorąco.

Cena zawiera

 • bilety na loty międzynarodowe,
 • przeloty wewnętrzne,
 • zakwaterowanie,
 • śniadania,
 • opiekę pilota (polskojęzyczny) i lokalnych przewodników (angielskojęzyczni),
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji turystycznych,
 • rejsy łódkami (napoje i przekąski),
 • przejażdżki bryczkami,
 • przedstawienie kukiełkowe podczas kolacji w Baganie,
 • wodę mineralną i ręczniki odświeżające,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • opłaty za e-visę - ok. 120 USD,
 • napiwków - 4 USD/dzień,
 • dodatkowych atrakcji,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 650 USD,
 • wpłaty na turystyczny fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.

Ceny

Niezależnie od wybranego terminu koszt wyjazdu na 15 dni wynosi 5750 PLN + 2295 USD + ok. 175 USD (wiza, napiwki, TFG) od osoby.

Indywidualną wyprawę realizujemy już od 2 osób w cenie 5750 PLN + 2570 USD + ok. 175 USD (wiza, napiwki, TFG). Termin dowolny.

Ważne informacje

Do podróży niezbędne jest posiadanie wizy do Birmy.

Waluta Birmy to kyat (MMK). Należy też posiadać przy sobie dolary amerykańskie (USD).

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Należy pamiętać o zabraniu odpowiednich ubrań - w niektórych świątyniach należy mieć zasłonięte ramiona.

Koniecznie zabieramy ze sobą krem z filtrem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

15 - 25 sierpień 2020

od8 290 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.