Birma: szlakiem starożytnych świątyń, cudownych plaż i zaskakujących smaków

Birma należy do krajów mniej eksplorowanych przez turystów, jednak w czasie tej wyprawy zobaczymy, jak bardzo zasługuje na to, by ją zobaczyć. Zwiedzimy najpiękniejsze świątynie buddyjskie w kraju. Zobaczymy barwne targi, na których znajdziemy niespotykane nigdzie indziej produkty. Poznamy życie lokalnej społeczności, na talerzach znajdziemy więcej, niż moglibyśmy sobie wyobrazić.

Dodatkowo będziemy pływali łodzią po Jeziorze Inle oraz relaksowali się na urokliwych i nieobleganych plażach. Przed nami 2 tygodnie fantastycznej wyprawy po Birmie!

Atrakcje

 • wizyty na lokalnych targach,
 • wizyty na lokalnych targach,
 • smaczna regionalna kuchnia,
 • niespotykane przysmaki (szczury, karaluchy, ropuchy),
 • puste i piękne plaże Ngapali,
 • zwiedzanie Rangun, Mandalay, Amarapury, Mingun, Inwy,
 • zwiedzanie najpiękniejszych świątyń, klasztorów i pagod buddyjskich,
 • wyprawa do Baganu,
 • Święta Góra Popa,
 • Jezioro Inle.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, w której uczestnicy nie muszą wykazać się większą sprawnością fizyczną.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Birma, inaczej Mjanma, to kraj w południowo-wschodniej Azji. Sąsiaduje m.in. z Tajlandią, która pod względem zainteresowania turystycznego mocno kontrastuje z Birmą. W Tajlandii zawsze jest mnóstwo ludzi, a plaże są oblegane, podczas gdy w Birmie nawet w szczycie sezonu jest spokojnie i pusto. I wcale nie chodzi o to, że nie ma tu warunków turystycznych. Wręcz przeciwnie, Birma jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajów Azji.

Czas się tu trochę zatrzymał i państwo zostało nieco zapomniane przez turystów, dzięki czemu w Birmie jest po prostu taniej i można poczuć się znacznie swobodniej na prawie pustych plażach. Jednocześnie kraj słynie z ogromnej liczby świątyń, klasztorów i pagod buddyjskich, których zwiedzanie przynosi wielką satysfakcję.

Tropikalna przyroda, egzotyka i wyjątkowa kultura sprawiają, że pobyt w Birmie jest bardzo odkrywczy. Z kolei gościnni i uśmiechnięci ludzie bardzo pozytywnie nastrajają.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Początek wyprawy

Wylatujemy z Warszawy.

Dzień 2: Rangun

Lądujemy w Bangkoku, by przesiąść się do samolotu, który zawiezie nas do Rangunu, stolicy Birmy. Jedziemy do hotelu i zaczynamy zwiedzać miasto. Pierwszym krokiem będzie wizyta na Targu Scott. Wieczorem zobaczymy pagodę Shwedagon, buddyjską świątyni, najpiękniejsze miejsce w Rangun.

Dzień 3: Mandalay i Amarapura

Lecimy do Mandalay, skąd przeprawiamy się Amarapury, na przedmieścia słynące z rzemiosła (to przede wszystkim wyroby z brązu) oraz z przemysłu jedwabniczego. Zwiedzamy świątynię Mahamuni znaną z brązowego posągu Buddy uznawanego jako jedyna jego dokładna podobizna. Legenda mówi, że została ona wykonana jeszcze za życia Buddy.

Następnie udamy się na most U Bein i wrócimy do Mandalay, gdzie zwiedzimy Shwenandaw Monastery, tekowy klasztor buddyjski oraz Kuthodaw Pagoda, czyli miejsce, w którym znajduje się największa książka świata.Na tych płytach zostały spisane nauki Buddy. Ponadto zobaczymy Shweinbin Monastery, a ze wzgórza Mandalay będziemy podziwiać zachód słońca.

Dzień 4: Mingun i Inwa

Udajemy się na przystań, gdzie zaokrętujemy się na łódce. Przeprawimy się do Mingun. Tam przespacerujemy się po wiosce i obejrzymy niedokończoną stupę i Myatheindan Pagoda. Będziemy podziwiać największy działający dzwon świata. Potem łodzią udamy się do Inwy, gdzie zobaczymy Krzywą Wieżę, Maha Aungmye Bonzan i klasztor Bagaya Kyaung. Na noc wrócimy do Mandalay.

Dzień 5: Wyprawa do Bagan

Łodzią przeprawiamy się do Baganu, miasta słynącego z ogromnej ilości świątyń, klasztorów i pagod buddyjskich. Podróż potrwa cały dzień.

Dzień 6: Zwiedzanie Baganu

Z samego rana udamy się na lokalny targ, na którym można kupić owoce, warzywa, mięsa i ryby. Następnie będziemy zwiedzać świątynie i pagody. Zaczynamy od najpotężniejszej Złotej Pagody Shwe Zi Gone, następnie zobaczymy najpiękniejszą świątynię Ananda.

Potem zwiedzimy Wet Kyiin i Myinkaba, gdzie obejrzymy malowidła z dawnych epok znajdujące się na ścianach. Kolejnym krokiem będzie zwiedzenie świątyni Manuha, pagody Shwesandaw oraz manufaktury, w której powstaje laka, czyli żywica wykorzystywana w sztuce zdobniczej.

Dzień 7: Mount Popa

Pojedziemy ku świętej górze Popa będącej wygasłym wulkanem, który powstał najprawdopodobniej na skutek ogromnego trzęsienia ziemi. Na samym szczycie Mount Popa znajduje się świątynia, gdzie będzie można się wspiąć. Święta góra słynie z niesamowitych widoków oraz możliwości spotkania z dobrymi duchami.

Dzień 8: Jezioro Inle

Lecimy do Heho, by stamtąd autobusem pojechać nad Jezioro Inle. Tutaj atrakcją będzie pływanie w łodzi po jeziorze. W pobliżu znajdują się wioski, które słyną ze skręcania cygar, z budowania łodzi oraz z tkactwa. Zwiedzimy barwną pagodę Phaung Daw Oo, gdzie znajdziemy mnóstwo sklepów z regionalnymi produktami oraz pływające ogrody.

Dzień 9: Całodzienna wyprawa łodzią po Jeziorze Inle

Będziemy przeprawiać się łodzią przez Jezioro Inle, przystając przy najważniejszych świątyniach oraz zatrzymując się na targu pięciodniowym. Mieszkańcy przychodzą na ten targ w swoich etnicznych strojach, więc jest on bardzo barwny. Nie można na nim kupić pamiątek, bardziej herbatę i przyprawy.

Dzień 10: Ngapali Beach

Z lotniska w Heho udajemy się do Thandwe, gdzie Ngapali Beach powita nas pięknymi i pustymi plażami, byśmy mogli czuć się swobodnie, pływać i opalać się. Plaże te stanowią ogromny kontrast w stosunku do np. Tajlandii, która jest bardzo oblegana przez turystów.

Dzień 11: Dalszy odpoczynek w Ngapali Beach

Cały dzień mamy tylko dla siebie. Możemy go poświęcić na lenistwo i odpoczynek na plaży.

Dzień 12: Rangun

Samolotem udajemy się ponownie do Rangun, gdzie będziemy zwiedzać miasto. Zobaczymy Świątynię Leżącego Buddy i centrum kolonialne.


Dzień 13: Wylot do Polski

Z samego rana polecimy do Bangkoku, by tam przesiąść się do samolotu do Polski.

Dzień 14: Powrót

Lądujemy na lotnisku w Warszawie.

Zakwaterowanie

Nocujemy w 3- i 4* hotelach.

Pogoda

W Birmie wyróżnia się trzy pory roku: suchą chłodną (listopad - luty), suchą gorącą (marzec - maj) oraz deszczową (maj/czerwiec - październik). Najlepsza na podróż po Birmie jest pora sucha chłodna. Wtedy to nie przeszkadzają opady, a temperatura jest przyjemna. W porze suchej gorącej upały mogą być trudne do zniesienia. Średnie najniższe temperatury przez cały rok są wyższe niż 15°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (2 posiłki dziennie),
 • przeloty wewnątrz Birmy,
 • transport prywatny w czasie wyjazdu,
 • koszt biletów wstępu,
 • ubezpieczenie,
 • opiekę polskiego pilota oraz miejscowych przewodników.

Cena nie zawiera

 • przelotów z Polski do Birmy i z Birmy do Polski (2800-3500 PLN),
 • opłaty lotniskowej (10 USD),
 • kosztu wizy do Birmy (45 USD),
 • napiwków (ok. 55 USD),
 • dopłaty do 1-osobowego pokoju (465 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 2096 USD od osoby + przeloty (2800-3500 PLN).

Ważne informacje

Istnieje możliwość dopłacenia do 1-osobowego pokoju.

Wyjeżdżając do Birmy, należy postarać się o wizę turystyczną. Nie można jej opłacić na lotnisku, więc koniecznym jest wcześniejsze ubieganie się o nią. Należy wypełnić stosowny wniosek i wnieść opłatę 50 USD. W ciągu 48 godzin otrzymamy wizę na adres mailowy. Konieczne jest jej wydrukowanie, gdyż bez tego możemy nie przejść odprawy na lotnisku.

Trzeba też pamiętać, że do wniosku o wizę potrzebna będzie elektroniczna wersja zdjęcia paszportowego. Od momentu uzyskania wizy można jednorazowo wyjechać do Birmy w ciągu 90 dni na okres nie dłuższy niż 28 dni. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku po wyprawie do Birmy.

Organizator

Organized by ESTA TRAVEL

Niezależne Biuro Podróży, concierge podróżniczy dla osób indywidualnych, grup, rodzin i firm.

Podróż do Azji - o czym warto pamiętać?

Część Birmy leży w rejonach górskich, dlatego należy pamiętać, że temperatury tam będą niższe, więc warto zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubrania.

Płatności kartą kredytową w Birmie mogą być nieco utrudnione. Najwygodniej przyjechać z dolarami amerykańskimi i na miejscu wymienić je na walutę Birmy, jednak pamiętajmy, że nie można wywozić tej waluty z kraju. Z kolei wszelkie pamiątki z wizerunkiem Buddy nie mogą zostać wywiezione bez zgody birmańskich władz.

Aby uniknąć przykrych nieporozumień, warto przestrzegać reguł panujących w Birmie, m.in. pamiętajmy o zdejmowaniu butów przed wejściem do miejsc kultu religijnego oraz o przykrywaniu nóg i ramion podczas zwiedzania obiektów religijnych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

13 listopad - 2 grudzień 2020

od2 915 USD

/ os.

Hanoi, Wietnam

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.