Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na zamówienie do Birmy i Laosu

Wycieczkę po Birmie rozpoczynamy od wizyty w dawnej stolicy Birmy, Rangun. Odwiedzimy tam liczne świątynie i pagody z posągami Buddy. Podczas codziennych wypraw będziemy mogli bliżej poznać codzienne życie mieszkańców, a także podziwiać niesamowite widoki i zachody słońca.

Zobaczymy również najpiękniejsze miejsca na mapie Laosu - Luang Prabang, która wraz z atrakcjami i zabytkami została wpisana na listę UNESCO, a także stolicę, Vientiane. Nie zabraknie rejsów po jeziorach w otoczeniu malowniczych krajobrazów oraz atrakcyjnego spływu kajakowego.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • rejs po jeziorze Inle: pływające farmy, ogrody,
 • wizyty w lokalnych wioskach i rozmowy z mieszkańcami,
 • pozłacane posągi Buddy w świątyniach i jaskiniach,
 • degustacja wina w winiarni Red Mountain,
 • przejazd bryczką konną między pagodami,
 • spływ kajakiem po rzece nam Song,
 • Luang Prabang (lista UNESCO).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie wymaga przygotowania fizycznego. Zaplanowane są liczne spacery, rejsy łódką i spływ kajakiem.


Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Birma to piękny, barwny i różnorodny kraj, gdzie zachwycają krajobrazy, malownicze zachody słońca oraz majestatyczne świątynie i jaskinie, w których znajdują się pozłacane posągi Buddy. Podczas wycieczki można spotkać się z niebywałą gościnnością mieszkańców i wysłuchać licznych opowieści o ich życiu i rzemiośle.

Laos to egzotyczne państwo pełne atrakcji turystycznych i zabytków związanych z kultem Buddy znajdujących się przede wszystkim w Vientiane i Luang Prabang. To także przepiękna przyroda i niesamowite miejsca, wśród których szczególnie wyróżniają się wodospady Kuang Si.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot z Warszawy do Rangun.

Dzień 2

Lądowanie w Rangun, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Dzień 3

Rozpoczynamy eksplorację miasta Rangun. Na początek pójdziemy do ogrodów Mahabandoola, potem rikszą przejedziemy się po kolonialnej dzielnicy. Odwiedzimy też świątynię Chaukhtatgyi, w której znajduje się posąg leżącego Buddy, mierzący 70 m i przejedziemy się podmiejską kolejką “Circular Train”.

Wybierzemy się także nad jezioro Kandawgyi, gdzie zobaczymy pozłacaną barkę. Ostatnim miejscem, gdzie dziś będziemy, jest pagoda Shwedagon, pokryta złotem i diamentami. Stąd będziemy podziwiać zachód słońca.

Dzień 4

Lecimy do stanu Shan i jedziemy do miasteczka Nyaung Shwe, leżącego nad brzegiem jeziora Inle. Będziemy pływać łódka po jeziorze - zobaczymy pływające osady, farmy, ogrody, ludzi wiosłujących nogami i złożymy wizytę w świątyni Phaung Daw Oo, aby podziwiać 5 złotych posągów Buddy.

Przemieścimy się także po okolicznych wioskach, aby poznać codzienne życie mieszkańców i posłuchać o technikach tkania jedwabiu, produkcji cygar czy też żłobienia łodzi. Potem popłyniemy do klasztoru Nga Phe Kyaung, a w drodze powrotnej boski zachód słońca.

Dzień 5

Dzień rozpoczynamy od wizyty na tradycyjnym targu, a następnie płyniemy do kompleksu stup Indein. Ciekawostek o produkcji regionalnego wina wysłuchamy w winiarni Red Mountain. Dzień kończymy degustacją wyśmienitego wina i podziwianiem zachodu słońca.

Dzień 6

W drodze do miasteczka Pindaya, zatrzymamy się w drewnianym klasztorze Shwe Yan Pyay. Pindaya oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych, a największą z nich jest sieć jaskiń, w których znajdują się posągi Buddy. Po południu lecimy do Baganu.

Dzień 7

ATRAKCJA FAKULTATYWNA: Prawie godzinny lot balonem nad pagodami znajdującymi się w mieście Bagan. Z lotu ptaka podziwiamy liczne świątynie, rzekę Irawadi i zarys Gór Arakańskich.

Następnie wszyscy przejdziemy na rynek miasta, a potem odkrywamy najważniejsze pagody: Shwezigon i Htilominlo oraz świątynie: Wetkyi In Gubyaukgyi i Ananda. Pójdziemy też do warsztatu laki, żywicy używanej do zdobienia artystycznego. Dzień kończymy przejażdżką bryczką konną po okolicznych atrakcjach.

Dzień 8

Wycieczka objazdowa po okolicach Baganu, podczas której odwiedzimy wioski i osady, obserwując przy tym codzienne życie mieszkańców Birmy. Po powrocie do Baganu pójdziemy jeszcze zobaczyć majestatyczne pagody Dhammayazika i Dhammayangyi. Lecimy do Rangunu.

Dzień 9

Lecimy do Luang Prabang (lista UNESCO), religijnej stolicy Laosu. Zwiedzamy dawny Pałac Królewski, a obecnie Muzeum Narodowe, świątynie Wat Mai i Wat Xieng Thong.

Dzień 10

Wczesnym rankiem obserwujemy przechadzających się mnichów, którzy niosąc ze sobą blaszane miski, zbierają jałmużnę, a darczyńcom dziękują błogosławieństwem. Następnie wizyta na targu i przejazd pod wodospady Kuang Si zakończony kąpielą pod jednym z nich. Odwiedzimy schronisko, w którym żyją niedźwiedzie himalajskie. Po powrocie możemy wyjść na zakupy i nocny spacer po mieście.

Dzień 11

Płyniemy wzdłuż Mekongu do jaskiń Ban Pak Ou, w których zobaczymy pozłacane posągi Buddy. Po zejściu na ląd jedziemy do Vang Vieng. W drodze będziemy mieli przystanek w jednej z wiosek, zamieszkanych przez plemię Hmong.


Dzień 12

Wybieramy się na spływ kajakowy po rzece Nam Song, podczas którego możliwa będzie orzeźwiająca kąpiel. Po 3-godzinnej atrakcji pojedziemy nad lagunę Tham Phou Kham, gdzie eksplorujemy jaskinię Tham. Dzień pełen wrażeń zakończymy odpoczynkiem w basenie i podziwiamy zachód słońca.

Dzień 13

Jedziemy do Vientiane, stolicy Laosu. Zobaczymy tu łuk triumfalny Patuxai, świątynię Wat Si Saket, Ho Phra Keo i stupy That Luang. Wieczorem wylatujemy do Polski.

Dzień 14

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Noclegi mamy zarezerwowane w hotelach, w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

W Birmie mamy porę zimną i suchą - trwającą od listopada do lutego (średnia temperatura 20-25°C), suchą i gorącą, przypadającą na miesiące marzec i kwiecień (temperatura 30-35°C) oraz porę deszczową, trwającą od maja do października, wtedy temperatury wynoszą 25-30°C.

Pogoda w Laosie w Vientiane i Luang Prabang: przez cały rok występują wysokie temperatury. Pora sucha przypada na okres od listopada do lutego. Częste opady deszczu odnotowywane są natomiast od maja do września, a najbardziej deszczowy jest sierpień.

Cena zawiera

 • bilety na przeloty międzynarodowe: Warszawa-Rangun, Vientiane-Warszawa,
 • przelot z Rangun do Luang Prabang,
 • bilety na przeloty wewnętrzne,
 • zakwaterowanie,
 • przejazdy samochodami (z uwzględnieniem programu),
 • rejsy łodzią,
 • przejażdżkę bryczką konną,
 • spływ kajakowy po rzece Nam Song,
 • opłaty strefowe,
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji turystycznych,
 • wodę mineralnę i ręczniki odświeżające (codziennie).

Cena nie zawiera

 • opłat za wizę do Birmy,
 • napiwków,
 • wydatków własnych,
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 6800 PLN + 1850 USD od osoby.

Ważne informacje

W czasie podróży niezbędne jest posiadanie wizy do Myanmar i Laosu, a także paszportu z 6-miesięcznym okresem ważności.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Waluta Birmy to kiat, jednak najczęściej używaną przez turystów walutą jest USD. Walutą Laosu jest kip, jednak w tym przypadku również lepiej mieć walutę amerykańską.

Sprawdź podobne wyjazdy

Konakry, Gwinea

Bali, Borneo, Indonezja

1 - 13 grudzień 2022

od1 990 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.