Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Birma i Kambodża

Wyruszamy w podróż do tajemniczych, nieodkrytych jeszcze w pełni krajów azjatyckich: Birmy i Kambodży. Spotkamy się tam z odmienną kulturą i zwyczajami mieszkańców, zachwycimy dziką przyrodą, którą będziemy podziwiać także podczas rejsów, gdy widoki na okazałe świątynie zapierają dech w piersiach.

Atrakcje

 • rybacy wiosłujący nogami na jeziorze Inle w Birmie,
 • pływające ogrody na jeziorze Tonle Sap w Kambodży,
 • pobyt w starożytnym mieście Pagan,
 • eksploracja kompleksów świątyń Kak-Ku i Angkor,
 • odkrywanie uroków stolicy Kambodży, Phnom Penh,
 • spacer po tekowym moście U-Bein.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagane przygotowanie fizyczne.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kambodża to fascynujące, azjatyckie państwo, które przede wszystkim kojarzy się z kompleksem świątyń Angkor, pięknych i bogato zdobionych. Ten kraj ma do zaoferowania dużo więcej, bogatą historię, niesamowitą przyrodę i towarzystwo niezwykle gościnnych mieszkańców.

Birma to miejsce pełne świątyń, pagód, przepięknych widoków i osobliwych zwyczajów mieszkańców. Podczas pobytu warto wybrać się w rejs po jeziorze Inle, gdzie można zobaczyć codzienne życie mieszkańców, warto też pojechać do starożytnego paganu, aby poznać historię tego kraju.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot z Warszawy do Rangun.

Dzień 2

Po przylocie do Rangun jedziemy do hotelu i po zakwaterowaniu cieszymy się czasem wolnym.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszamy na odkrywanie najciekawszych atrakcji Rangun. Zobaczymy Shwedagon Paya, Muzeum Narodowe i pagody Sule i Chauk Htat Gyi. Nocleg w Rangun.

Dzień 4

Jemy śniadanie i wyruszamy w stronę lotniska, skąd polecimy do Mandalaj. Tam zwiedzimy pagodę Kuthodaw i Mahamuni, fort i klasztor Shwenandaw Kyaung. Panoramę miasta będziemy podziwiać ze wzgórza Mandalay.

Dzień 5

Po śniadaniu wybierzemy się na eksplorację okolicznych miast - Amarapura i Ava. Zobaczymy także pagody Kyauktawgyi i Pahtodawgyi i klasztor Mahagandayon, a także przejdziemy przez tekowy most U Bein. Nocleg w Mandalay.

Dzień 6

Po przebudzeniu i śniadaniu wyruszamy statkiem w rejs rzeką Irawadi. Naszym celem będzie Pagan, w którym zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wyruszamy zobaczyć starożytny Pagan (lista UNESCO), a na naszej liście atrakcji będą świątynie: Htilominlo, Dhammayangyi, Ananda oraz pagoda Shwezigon. To fascynujące miasto i jego okolice będziemy podziwiać z tarasu jednej ze świątyń. Kolejny nocleg w Paganie.

Dzień 8

Po śniadaniu polecimy do Heho, skąd wyruszymy nad jezioro Inle. Jest to nietypowe jezioro, na którym można spotkać rybaków wiosłujących nogami i z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców. Następnie wybierzemy się do klasztoru Nga Phe Kyaung. Nocleg w hotelu nad jeziorem Inle.

Dzień 9

Zjemy śniadanie i wybierzemy się na wycieczkę do kompleksu stup Kak-Ku. Spędzimy tu cały dzień, a na nocleg wracamy nad jezioro.

Dzień 10

Po porannym posiłku ponownie wybierzemy się w rejs. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć pływające ogrody, a nawet pływający targ. Po południu lecimy do Rangun. Noc spędzimy w hotelu.

Dzień 11

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Bangkoku, a następnie do Kambodży. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

Dzień 12

Śniadanie i przejazd do kompleksu świątyń Angkor Wat (lista UNESCO). Jest to ogromny obszar 100 km2, na którym znajdują się liczne budowle sakralne. Zobaczymy świątynie Bayon i Ta Prom, Taras Słoni, Taras Króla Trędowatego. Na nocleg wracamy do Siem Reap.

Dzień 13

Po śniadaniu jedziemy nad jezioro Tonle Sap, po którym pływają osiedla i wsie rybackie. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 14

Zjemy śniadanie i wyjdziemy na odkrywanie pozostałych świątyń znajdujących się poza kompleksem Angkor. Po południu lecimy do stolicy Kambodży, Phnom Penh.

Dzień 15

Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację Phnom Penh. Zobaczymy Pałac Królewski ze Srebrną Pagodą, Muzeum Narodowe, Pomnik Niepodległości i muzeum Tuol Sleng upamiętniające zbrodnie reżimu Pol Pota. Następnie jedziemy na lotnisko i wylatujemy do Polski.

Dzień 16

Lądowanie w Warszawie.

UWAGA: Pobyt można wydłużyć o kilka dni i przeznaczyć je na odpoczynek na plażach Kambodży.

Istnieje też możliwość rozszerzenia oferty wyjazdu o Laos i Wietnam - zapytaj o szczegóły.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu śpimy w hotelach 3-4*, w pokojach 2-osobowych, każdy z łazienką i klimatyzacją.

Pogoda

Pogoda w Kambodży: od listopada do maja trwa pora sucha. W listopadzie temperatury wynoszą 23-30°C, od grudnia do marca 21-32°C, a w kwietniu i maju 26-36°C. Pora mokra przypada na miesiące czerwiec-październik. W tym okresie temperatury oscylują w granicach 30°C, a przyroda budzi się do życia.

W Birmie wyróżniamy 2 klimaty: na południu podzwrotnikowy monsunowy ze średnimi temperaturami 25°C, w pozostałej części kraju klimat monsunowy. Pora sucha na tym obszarze trwa od listopada do kwietnia i średnie temperatury wynoszą wtedy 22-26°C, natomiast pora deszczowa ze średnimi temperaturami 30-32°C trwa od maja do października.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze: Warszawa-Rangun; Phnom Penh-Warszawa,
 • loty w Kambodży i Birmie,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem lub autobusem (zgodne z programem),
 • zakwaterowanie,
 • 2 posiłki dziennie,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu do obiektów i atrakcji turystycznych (zgodnie z programem),
 • opłaty za rejsy po jeziorach,
 • wizę do Birmy,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • wizy do Kambodży - 25 USD (płatne na granicy),
 • opłat lotniskowych - 50 USD,
 • opłat za wycieczki dodatkowe,
 • napojów do posiłków,
 • napiwków - 4 USD/dzień,
 • dopłaty do wysokiego sezonu - 600 PLN,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 700 USD,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni (niezależnie od terminu) to 6995 PLN + 2295 USD od osoby + wiza do Kambodży + opłaty lotniskowe.

Ważne informacje

Należy ze sobą zabrać paszport z okresem ważności min. 6 miesięcy.

Do pobytu w Birmie i Kambodży uprawnia nas wiza turystyczna.

Przed wyjazdem należy zaszczepić się przeciw malarii.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ciekawostki przed wyjazdem

Walutą Birmy jest kyat birmański (MMK). Możemy zabrać ze sobą dolary amerykańskie (USD).

Waluta Kambodży to riel (KHR), ale tak jak w przypadku pobytu w Birmie, tak i tu w większości miejsc możemy płacić dolarami (USD).

Wybierając się do Kambodży w listopadzie, weźmy ze sobą lekkie, bawełniane ubrania, krem SPF 50, nakrycie głowy i bluzę na chłodniejsze wieczory. Warto też zaopatrzyć się w kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową.

W okresie grudzień-marzec, pakujemy strój kąpielowy, krem z filtrem, nakrycie głowy i cieplejszą bluzę. W kwietniu i maju warto mieć strój kąpielowy, krem z filtrem i okrycie przeciwdeszczowe. Czerwiec-wrzesień to pora mokra, więc zabieramy ubrania przeciwdeszczowe.

Sprawdź podobne wyjazdy

Katmandu, Nepal

1 - 16 grudzień 2020

od2 950 USD

/ os.

Thimphu, Bhutan

7 - 20 grudzień 2020

od3 295 USD

/ os.

Erywań, Armenia

7 - 16 grudzień 2020

od1 850 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.