Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Birmy (Mjanma) na zamówienie

Wyjazd w poszukiwaniu buddyjskich świątyń, zagubionych pośród gór i tropikalnych lasów. Wycieczka będzie okazją do spotkania z inną kulturą i niekiedy szokującymi miejscowymi zwyczajami. To także szansa na poszukiwanie spokoju wśród niezwykłych okoliczności przyrody.

UWAGA: wyjazd do Birmy dostępny już od 2 osób w dowolnym terminie w 2020 r. Podane terminy są przykładowe. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów Twojej wyprawy do Azji.

Atrakcje

 • spotkania z mieszkańcami birmańskich wsi i ich kulturą,
 • degustacja birmańskiego wina,
 • zwiedzanie pagód i świątyń położonych wśród gór,
 • zakupy na lokalnych targowiskach,
 • eksploracja osad usytuowanych na wodach jeziora,
 • wizyta w królewskich siedzibach dawnych stolic.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka jest objazdowa. W planie przewidziane są spacery (trwające po ok 2 godz.) oraz wejście na jeden ze szczytów, jednak te aktywności nie będą wymagały odpowiedniego przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mjanma, zwana także Birmą, jest jednym z państw na Półwyspie Indochińskim. Niegdyś brytyjska kolonia, od 1947 r. niepodległy kraj. Słynie z uprawy ryżu.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Ruszamy w podróż samolotem do Yangon, dawniej stołecznego miasta Birmy.

Dzień 2

Po przybyciu do Yangon zameldujemy się w miejscu noclegowym i wybierzemy się na oglądanie najważniejszych zabytków miasta. Będą wśród nich Chaukhtatgyi, centrum religijne z olbrzymią figurą Buddy, ogrody Mahabandoola i Kandawgyi, zbiornik wodny z królewską łodzią, mieniącą się kolorem złota. Na koniec udamy się do jednego ze świętych miejsc w kraju, liczącej 25 stuleci pagody Shwedagon.

Dzień 3

Lecimy do Baganu, miasta istniejącego od kilku tysiącleci, w którym znajduje się ponad 2 tys. buddyjskich świątyń. Zwiedzimy kilka z nich, m.in.: Shwezigon, Wetkyi-In Gubyaukgyi oraz Ananda, zaliczaną do najpiękniejszych w Birmie.

Później przejdziemy do zakładów rzemieślniczych, w których wykorzystuje się żywicę laki do tworzenia arcydzieł sztuki zdobniczej. Przy pięknej pogodzie będzie okazja do podziwiania zachodzącego słońca z tarasu jednej z pagód.

Dzień 4

Od rana możliwość podziwiania budzącego się dnia ponad dachami Bagan w trakcie przelotu balonem. Po posiłku odwiedzimy mieszkańców okolicznych osad, dzięki czemu poznamy kulturę i obyczaje wiejskiej społeczności Birmy.

Następnie udamy się do kolejnych świątyń, tym razem Dhammayangyi i Dhammayazika, słynnej ze względu na kopułę pokrytą złotymi zdobieniami. Po południu eleganckimi konnymi pojazdami dojedziemy nad brzeg rzeki Irawadi. Podczas spływu tradycyjną, miejscową łodzią będziemy obserwować słońce chowające się za horyzontem. Podczas wieczornego posiłku obejrzymy lokalny teatr marionetek.

Dzień 5

Wyprawa autami z napędem na cztery koła do stanu Chin. Jest to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Birmie. Będzie możliwość zrobienia zakupów na lokalnym targowisku w miasteczku Chauk. Następnie wyruszamy w kierunku szczytów Arakańskich. W leżącej poniżej nich wsi Kazunma zjemy obiad, a drogami wiodącymi wśród malowniczych krajobrazów dojdziemy do Saw na filiżankę herbaty.

Ostatecznie trafimy do Kanpetlet, gdzie poznamy lokalny zwyczaj - ozdabianie twarzy tatuażami z henny. Podczas tej wyprawy należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. Ze względu na zmiany wysokości może się ochłodzić.

Dzień 6

Rano wyjdziemy w liczącą 15 km trasę do podnóży góry Wiktorii, jednej z najwyższych w Birmie (3094 m n.p.m.). Po krótkim wypoczynku ruszymy na zbocza tego szczytu, położonego w centrum parku narodowego. To będzie wyprawa w niezwykły świat natury, zakończona malowniczymi widokami na sąsiednie góry Arakańskie. Zejdziemy do wsi Aye, by poznać kolejne birmańskie obyczaje.

Dzień 7

Rano udamy się do niedużego miasta Mindat. Czeka nas spacer po jego atrakcjach oraz wędrówka po okolicznych wsiach.

Dzień 8

Po zakupach na bazarze w Mindat wrócimy do Baganu. W trakcie podróży zjemy obiad w jednej z osad i zrobimy postój w Ponetaung Ponenyar, by podziwiać szczyty gór. Zatrzymamy się też w Pakokku na zwiedzanie pagody Hsihoshin. Na noc dotrzemy do Baganu.

Dzień 9

Podróż do Mandalay, niegdyś siedziby królów, obecnie ważnego centrum religijnego, zamieszkanego przez buddyjskich mnichów. Odwiedzimy ich w zespołach klasztornych Mahagandayon i Shwenandaw. W programie dnia będą również pagody Mahamuni i Kuthodaw. Ta ostatnia, ze względu na ponad 700 płyt z zapiskami mnichów, zwana jest największą księgą na ziemi.

To nie koniec rekordów. Droga powiedzie nas do Amarapura z najdłuższym mostem tekowym świata (wspieranym przez tysiąc drewnianych słupów). Wieczorem relaks przy zachodzącym słońcu na pokładzie łodzi z degustacją lokalnych smakołyków.

Dzień 10

Rzeką Irawadi dopłyniemy do Mingun, gdzie zobaczymy świątynię buddyjską, która dawniej była jedną z najwyższych budowli na świecie. Nigdy jej jednak nie ukończono. Kolejno pagoda Hsinbyume i przejazd do Ava, jednego z miast królewskich z zachowanym pałacem i zrujnowaną fortecą.

Znajduje się tam imponujący, drewniany zespół klasztorny Bagaya. Ostatnim punktem podróży będzie Sagaing z buddyjskim ośrodkiem Kaunghmudaw i wzgórzem Sagaing Hill, na którym zakończymy dzień.

Dzień 11

Rano udamy się na spacer górskimi ścieżkami do dawnego letniska kolonialnego, Pyin Oo Lwin. Zwiedzimy zabytki miasta w przerwach w trakcie konnej przejażdżki. Będzie możliwość zakupów na lokalnym bazarze i odpoczynku w ogrodzie botanicznym. Na wieczór wrócimy do Mandalay.

Dzień 12

Samolotem dotrzemy do Inle Lake, aby potem udać się do Nyaung Shwe, miasta nad pięknym jeziorem, gdzie bardzo popularny jest nietypowy transport wodny. Przewoźnicy wywodzący się z ludu Intha podczas spływów zamiast wioseł używają swoich nóg.

Mijając ogrody i osady postawione na wodzie, dopłyniemy do Phaung Daw Oo, znanego sanktuarium. Wracając, zobaczymy świątynię Nga Phe Kyaung (Świątynia Skaczącego Kota), w której mnisi uczą koty skakania przez obręcze. Po zachodzie słońca dobijemy do brzegu. Na noc powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 13

Zanim wyruszymy w drogę, pójdziemy na rotujący bazar, który codziennie odbywa się w innej z pobliskich osad. Łodzią dopłyniemy do Indein, otoczonej buddyjskimi świątyniami ulokowanymi na zboczach pobliskich wzgórz. Dzień zakończymy na degustacji w lokalnej winiarni Red Mountain.

Dzień 14

Dzień zaczniemy, wysiadając z samolotu w Yangon, miasta kilku kultur. Zwiedzimy chrześcijańską katedrę św. Maryi, buddyjską Sule Paya, w której zwyczajem jest uwalnianie złapanych wcześniej ptaków oraz bożnicę, w której poznamy dzieje lokalnej diaspory żydowskiej. Pójdziemy na rynek Bogyoke, by zakupić pamiątki z wyprawy. Następnie powrócimy do portu lotniczego.

Dzień 15

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi są przewidziane w pokojach 2-osobowych w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Birma to kraj mogący się poszczycić dobrą pogodą. Najbardziej deszczowe są miesiące letnie, przez cały rok temperatura utrzymuje się w granicach 25-27°C.

Cena zawiera

 • transport lotniczy między miastami w Birmie,
 • noclegi,
 • poranne posiłki,
 • usługi przewodników mówiących w języku angielskim,
 • opłaty za wejście do atrakcji turystycznych,
 • spływy po rzece i jeziorach,
 • przejazdy pojazdami konnymi,
 • poczęstunek podczas rejsu w Amarapura,
 • spektakl marionetkowy,
 • wodę każdego dnia oraz specjalne chłodząco-odświeżające ręczniki,
 • ubezpieczenia NNW, KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • transportu lotniczego z i do Polski (z międzylądowaniem),
 • opłaty za wizę,
 • opłaty za opcjonalne atrakcje,
 • dodatkowych opłat lokalnych (w tym napiwków),
 • dopłaty za jedynki w hotelach,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu do Birmy 2570 USD + loty od 3500 PLN.

Wskazana cena dodatkowa to suma kosztów lotów z Polski, wizy, opłat lokalnych oraz TFG.

Opłata za wizę do Birmy

60 USD

Opłaty lokalne (w tym napiwki)/ dziennie

4 USD

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Opłata za pokój jednoosobowy w hotelach

650 USD

Ważne informacje

Wymagane jest posiadanie wizy, którą można wyrobić, wypełniając formularz internetowy (e-wiza).

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz że?

W Birmie obowiązuje 8-mio dniowy tydzień? Nie zmienia to jednak kalendarza, ponieważ za dodatkowy dzień uznaje się środowe wieczory. Taka zmiana wymuszona została przez wierzenia mieszkańców Birmy. Pagody posiadają osiem ścian, które są odpowiednikami jednego dnia w tygodniu.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.