Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Trekking po bieszczadzku - wyprawa szlakiem schronisk na połoninach

Zimowa wyprawa po najpiękniejszych bieszczadzkich szlakach z nocami spędzonymi w kultowych schroniskach. Propozycja dla poszukiwaczy przygód w malowniczych górskich sceneriach, z dala od tłumów na trasie.

Atrakcje

 • zimowy trekking po bieszczadzkich połoninach,
 • noclegi w kultowych stanicach, poza sezonem,
 • zwiedzanie nieznanych jaskiń,
 • zapomniane górskie wioski,
 • podróż do źródeł Sanu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Górskie wejścia max. na poziom 1600 m.n.p.m. Wysokość poziomu będzie zależała od warunków pogodowych na szlakach.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bieszczady to jeden z najbardziej i mniej uczęszczanych zakątków Polski. Turystów przyciągają urokliwe połoniny, opuszczone sioła i cerkwiska. Do II wojny światowej ten obszar był gęsto zaludniony. Wyprawa w górne partie Bieszczad jest idealna dla mniej zaawansowanych turystów.


Plan wyjazdu

Program może ulec zmianom ze względu na pogodę i poziom zmęczenia uczestników. Ostateczną decyzję o zmianie planów i tras podejmują instruktorzy.

Dzień 1

Spotkanie uczestników przy Bazie nad Roztokami w Tarnawie niżnej - g. 16.00. Ulokowanie na kwaterze i sprawdzenie ekwipunku. Wieczorem integracja przy ognisku. 

Dzień 2

Wyjazd do Bukowca, skąd zacznie się wyprawa do początków rzeki San. Grupa dojedzie tak daleko, jak pozwolą warunki pogodowe. Później przy wykorzystaniu rakiet śnieżnych postara się dotrzeć do źródeł rzeki, jednak to również uwarunkowane będzie aurą i pokrywą śnieżną. Na trasie znajdą się m. in. znany z legend Grób Hrabiny i nieistniejąca wioska Sianki.

Dzień 3

Celem będą najwyżej położone rejony Bieszczad. Początek wycieczki będzie wiódł bardzo pochyłym szlakiem w kierunku Połoniny Dźwiniackiej. Przy bezchmurnym niebie będzie okazja podziwiać inne połoniny, a także góry po ukraińskiej stronie i tatrzańskie szczyty.

Dalej droga prowadzi od Krzemienia do Przełęczy Goprowskiej, skąd grupa wejdzie na Tarnicę (1346 m.n.p.m) - najwyższy punkt Bieszczad po polskiej stronie. Trasa zakończy się w Ustrzykach Górnych, do których prowadzi szlak Szerokim Wierchem.

Dzień 4

Po porannym posiłku powrót na połoniny. Gęsto porośniętymi buczyną lasami grupa wejdzie na Wielką Rawkę, będącą punktem wypadowym do Trójstyku Granic na Krzemieńcu (1221 m.n.p.m.).Następnie powrót tą samą trasą, by udać się w stronę Małej Rawki i Działu w stronę Wetliny. Długość wędrówki będzie uzależniona od panujących warunków pogodowych.

Dzień 5

Start na Górnej Wetlince, celem będzie Połonina Wetlińska. Pierwszy etap wędrówki to dotarcie do Głównego Szlaku Bieszczadzkiego. Szczytem połoniny, mijając stanicę Chatka Puchatka, grupa ruszy do Zatwarnicy trasą wiodącą przez Suche Rzeki i Przełęcz Orłowicza. 

Dzień 6

Czas na spokojniejszą wycieczkę. Przejście szlakiem w pobliżu Zatwarnicy na Otryt i dalej w stronę noclegu w Chacie Socjologa.

Dzień 7

Zacznie się przejściem do Dwernika i wędrówką równolegle do potoku Caryńskiego. Na trasie nietypowa atrakcja Bieszczad - groty w Nasicznem. Później ponowny marsz wzdłuż strumienia do kwatery na przełęczy Przysłup Caryński.

Dzień 8

Pochyłym podejściem grupa dojdzie do Połoniny Caryńskiej. Tam będzie okazja ostatni raz zobaczyć bieszczadzkie szczyty, które były zdobywane w poprzednich dniach.

Droga przez połoninę powiedzie do Berehów Górnych i dalej na Berdo Magadowskie i Wyżniańską Przełęcz, z której grupa dotrze do ostatniego punktu etapu - Bacówki pod Małą Rawką.

Dzień 9

Przełęczą Wyżniańską grupa opuści Bieszczady, kończąc wędrówkę. Powrót uczestników w zależności od wybranej opcji.

Zakwaterowanie

Każdej nocy grupa zostanie zakwaterowana w innym miejscu. Podczas wędrówki po połoninach będą to schroniska, w niższych partiach będą to nieduże pensjonaty lub niższej klasy hotele.

Cena zawiera

 • podróż z Krakowa do punktu zbornego wraz z powrotem (wariant z busem),
 • zakwaterowanie + dwa posiłki dziennie (rano i wieczorem),
 • polskojęzycznego opiekuna.
 • obligatoryjną wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

Cena nie zawiera

 • wypożyczenia rakiet do chodzenia po śniegu - 70 PLN,
 • wyżywienia poza ofertą,
 • opłat za bilety Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Ceny

Koszty wyjazdu: 1850 PLN za 1 os. + 50 PLN przy wariancie z busem.

Ważne informacje

Wyjazd busem - odjazd o g.10:00 spod Hotelu Wyspiański w Krakowie lub w ustalonym miejscu podczas podróży do Chyżnego. Min. liczba uczestników: 6 

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co spakować w Bieszczady?

Wyposażenie wymagane: plecak (poj. 30 l.), raki, śpiwór, ciepłe obuwie trekkingowe, ocieplane spodnie, ciepła wkładka pod spodnie, stuptuty, kurtka zabezpieczająca przed wiatrem i śniegiem, grube skarpety, czapka, odzież termiczna, nieprzemakalne rękawice, kijki teleskopowe, latarka na czoło, baterie, termos, wyżywienie, widelec, łyżka, nóż, menażka.

Wyposażenie dodatkowe: wyposażenie apteczki, okulary do ochrony przed słońcem, kremy zabezpieczające, parasol, obuwie prysznicowe. Sprzęt trekkingowy do wyprawy zimowej można wynająć u organizatora.

Lepiej posiadać gotówkę, nie w każdym miejscu będzie szansa na płatności kartą.

Przeczytaj Zima w górach. Jak się ubrać?

Sprawdź podobne wyjazdy

Kutaisi, Gruzja

Ostatnie miejsca

22 sierpień - 2 wrzesień 2022

od4 700 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.