Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Polska: bieszczadzki trekking na Tarnicę

Intensywny wyjazd w Bieszczady. Zmierzymy się z najwyższym szczytem pasma po stronie polskiej, czyli Tarnicą, a także zawędrujemy na Połoninę Wetlińską, by podziwiać wyjątkowy widok na pozostałe szczyty.

Atrakcje

 • wspinaczka na najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie gór - Tarnicę,
 • wędrówka po Połoninie Wetlińskiej,
 • zakwaterowanie blisko szlaku na Tarnicę.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W trekkingu w Bieszczadach każdy może wziąć udział - poziom podstawowy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Połonina Wetlińska jest jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów w Bieszczadach. Dzięki jej położeniu ze szlaku możemy podziwiać szczyty po obu stronach masywu. Ustrzyki Górne, gdzie będziemy zakwaterowani, a także sama Tarnica, znajdują się w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Nocny przejazd autokarem w Bieszczady. Zbiórka o godz. 22. - PKP Warszawa Stadion.

Dzień 2

Trekking z Wołosatego w kierunku Przełęczy Goprowskiej. Wejście na Tarnicę (1346 m n.p.m.), czyli najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie pasma. Powrót szlakiem prowadzącym do Ustrzyk Górnych.

Dzień 3

Jedno z najpopularniejszych miejsc w Bieszczadach, czyli Połonina Wetlińska. Eksplorujemy masyw, z którego rozciągają się najbardziej malownicze widoki w okolicy. Po południu wracamy do stolicy, na miejscu będziemy ok. godz. 23.

Zakwaterowanie

Drugiego dnia, po zejściu z Tarnicy, kwaterujemy się w schronisku w Ustrzykach Górnych. To wieś położona u podnóża szczytu, w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-ukraińskiej.

Pogoda

Pogoda w Bieszczadach bywa kapryśna, zwłaszcza jeśli chodzi o niespodziewane opady. Najbardziej deszczowy okres to listopad i początek grudnia.

Temperatura nie odbiega mocno od tej w innych rejonach kraju, jednak w górach jest nieco niższa. Średnia temperatura roczna to 4-5°C (na Przedgórzu Bieszczadzkim 7-7,5°C). Najcieplejsze miesiące w Bieszczadach to zazwyczaj lipiec i sierpień, gdzie średnia temperatura wynosi 14-15°C.

Cena zawiera

 • przejazdy w obie strony,
 • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków,
 • wyżywienie: obiadokolacja drugiego dnia, śniadanie,
 • opieka doświadczonego pilota wycieczki,
 • nocleg w schronisku w Ustrzykach Górnych.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia, którego nie zostało wymienione wcześniej,
 • składki na TFG,
 • biletów na szlak na Połoninę Wetlińską oraz Tarnicę.

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni (łącznie z przejazdem) to 330 PLN. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł płatne dodatkowo.

Ważne informacje

Pierwszego dnia zbiórka przy stacji kolejowej Warszawa Stadion. Należy zadbać o spakowanie odzieży trekkingowej adekwatnej do pory roku. Przydadzą się kije trekkingowe, wygodne buty trekkingowe, stuptuty i termos. We własnym zakresie zabieramy ze sobą prowiant na drogę oraz wędrówkę po szlakach. Konieczny jest też dokument ze zdjęciem.

Wyjazd przewidziany dla grupy 30 osób.

Należy pamiętać, że na szlaku podróżujemy z plecakami - z tego względu warto ograniczyć się do wzięcia jedynie najpotrzebniejszych rzeczy. Mile widziane są zarówno osoby podróżujące samotnie, jak i rodzice z dziećmi. Każdy z uczestników pokonuje trasę we własnym tempie. Na początku wszyscy otrzymamy mapy z zaznaczonymi szlakami.

Organizator

Organized by Aktywna Warszawa

Aktywności sportowe i nie tylko przez cały rok, na powietrzu oraz wewnątrz w każdym wieku - sprawdź imprezy i obiekty sportowe!

Bieszczady - ciekawostki

W miejscowości Wołosate, z której rozpoczniemy wędrówkę na Tarnicę, znajduje się Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego. Prowadzi ją Bieszczadzki Park Narodowy

Sprawdź podobne wyjazdy

Astana, Kazachstan

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.