Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Październik w Bieszczadach. Jesienne trekkingi

Złota jesień w polskich Bieszczadach? Nie ma lepszego miejsca na wyprawę na zakończenie trekkingowego sezonu. Podczas naszej wycieczki wyjdziemy na cudowne, kolorowe już połoniny i odkryjemy uroki dzikiej przyrody. Jesień przyniesie nam też długie wieczory przy trzaskającym ogniu i świetną zabawę z dala od miejskiego pośpiechu i tłumów.

Atrakcje

 • jesienne panoramy bieszczadzkie,
 • 4 trasy trekkingowe,
 • zdobycie Tarnicy,
 • spotkanie z bieszczadzkim bardem.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Bieszczadzkie trasy nie należą do najtrudniejszych i każdy amator gór z pewnością da sobie na nich radę. Znajdą się i trudniejsze momenty, które mogą dać nam w kość, ale możemy obiecać, że widoki i satysfakcja będą warte każdego wysiłku.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bieszczady to najmniej turystycznie wyeksploatowane góry w Polsce. Ukryte nieco na południowym-wschodzie od wielu lat są regionem niezwykle barwnym i inspirującym. Historia tych ziem jest bogata, a krajobrazy i widoki zapierają dech w piersi. Szczególnie jesienią, kiedy lasy na górskich stokach przybierają nowe, różnorodne barwy.

Bieszczady kuszą spokojem i możliwością zwolnienia, a dodatkowym atutem będzie aktywne spędzenie czasu podczas 4 dni na górskim szlaku.

Plan wyjazdu

Może się zdarzyć, że niekorzystne warunki pogodowe zmuszą nas do zmiany planów. Opcją jest objazdowa wycieczka szlakiem bieszczadzkich cerkwi lub też zwiedzanie skansenu w Sanoku. Zmianie może ulec również kolejność wycieczek górskich.

Dzień 1

Wspólny wyjazd ze Świdnicy i Wrocławia późnym wieczorem. Możliwe jest również dołączenie do nas w Katowicach i Krakowie.

Dzień 2

Dojazd na miejsce do Brzegów Górnych. Możliwe będzie przebranie się w odpowiedni ubiór i przepakowania do małego plecaka idealnego na kilkugodzinną trasę. Przejście trasą prowadzącą od Brzegów Górnych przez słynne schronisko Chatka Puchatka (aktualnie w przebudowie), Połoninę Wetlińską, aż po Smerek i Kalnicę.

Po dotarciu na miejsce zakwaterujemy się, zjemy obiadokolację i odpoczniemy.

Dzień 3

Rano zjemy śniadanie, po którym ruszymy na górską trasę od Wołosatego, przez Przełęcz Bukowską, Halicz, na najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę. Po podziwianiu z niego niezwykłej bieszczadzkiej panoramy wrócimy do Wołosatego. Nocleg po obiadokolacji.Dzień 4

Śniadanie, a po nim kolejna wyprawa w bieszczadzkie lasy. Tym razem czeka nas trekking od Pszczelin na Bukowe Berdo. Dalej przez Przełęcz Goprowską, Szeroki Wierch, aż do Ustrzyk Górnych. Po długim dniu maszerowania odpoczniemy i zjemy pożywną obiadokolację.

Dzień 5

Poranny posiłek i ostatnia wspólna trasa. Marsz rozpoczynamy w miejscowości Nasiczne. Przejdziemy przez Caryńskie aż do schroniska Koliba. Wejdziemy też na Połoninę Caryńską, z której pożegnamy się z bieszczadzkimi widokami. Zejście do Brzegów Górnych i wyruszamy w drogę powrotną. Do Wrocławia i Świdnicy dotrzemy w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

W trakcie wyjazdu spać będziemy w iście górskich warunkach w pokojach 3-, 4- lub wieloosobowych.

Pogoda

Październik w Bieszczadach jest już dosyć chłodny. Średnie temperatury nie przekraczają 10°C, a opady będą nieco niższe niż latem. Nie zmienia to faktu, że mogą przyjść niespodziewanie.

Dlatego przypominamy o wzięciu ze sobą odpowiedniego sprzętu, aby móc cieszyć się każdą chwilą w górach.

Cena zawiera

 • 4 wyprawy trekkingowe (wg programu),
 • przejazdy autokarem,
 • dojazd na szlaki turystyczne,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • obsługę koordynatora wyjazdu,
 • 3 noclegi,
 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje,
 • wieczór z “bieszczadzkim bardem”.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • dodatkowych posiłków (w tym prowiantu na trasy),
 • wejściówek do BPN,
 • wejściówek do innych atrakcji,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (ok. 3% wartości umowy),
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży turystycznej i następstw chorób przewlekłych (ok. 7% wartości umowy).

Ceny

Koszt wyprawy w Bieszczady wynosi 590 PLN od osoby.

Ważne informacje

Z Dolnego Śląska wyjedziemy w środę w godzinach późnowieczornych. Na miejsce dojedziemy następnego dnia o takiej porze, że spokojnie pójdziemy jeszcze na szlak. Ostatniego dnia wyprawy, w niedzielę, zejdziemy ze szlaku i dopiero wówczas wsiądziemy do autokaru w drogę powrotną.

Organizator

Organized by Piotr Żuk Biuro Turystyczne

Jesteśmy profesjonalnym organizatorem wycieczek trekkingowych.

Co wziąć ze sobą w Bieszczady?

Pamiętajmy, że pogoda w górach może gwałtownie się zmieniać. Przypominamy o konieczności wzięcia ze sobą ubrań, które ochronią nas nie tylko przed jesiennym chłodem, ale i przed deszczem. Świętością na takich szlakach są odpowiednie buty trekkingowe, najlepiej usztywniające kostkę. Przydatne będą pokrowce na plecaki, płaszcze przeciwdeszczowe, czapki i rękawiczki, skarpety na zmianę i stuptuty.

Sprawdź podobne wyjazdy

Sighisoara, Rumunia

25 czerwiec - 5 lipiec 2021

od1 900 PLN

/ os.

Tbilisi, Gruzja

11 - 23 sierpień 2021

od3 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.