Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Białoruś: 4-dniowa wycieczka - bez wizy

Objazdowa wyprawa po Kresach na Białorusi. W programie miejsca związane z Polakami, położone w bliskiej odległości od granicy z Polską. Zobacz rodzinne strony jednych z najwybitniejszych Polaków w historii.

Atrakcje

 • Twierdza Brzeska,
 • miejsce narodzin Adama Mickiewicza i Tadeusza Kościuszki,
 • pałac w Mirze wpisany na listę UNESCO,
 • ruiny pałacu Sapiehów w Różanach,
 • zwiedzanie Grodna.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd ma charakter objazdowy. Od uczestników nie wymagane jest przygotowanie kondycyjne.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wszystkie odwiedzane miejscowości do 1939 roku znajdowały się w granicach Polski. Obecnie najbliżej kraju leży Brześć, który jest miastem granicznym. Od Polski dzieli go tylko rzeka Bug. Ze wszystkich zwiedzanych miast największym jest Grodno.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie. Przy posiłkach oznaczenia: śniadanie (Ś), obiadokolacja (OK), obiad (O).

Dzień 1

Wyjazd z Tomaszowa Lubelskiego o godzinie 3. z postojami w Zamościu, Krasnymstawie i Lublinie w celu zabrania uczestników. Dojedziemy do granicy białoruskiej w Brześciu. Zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Zaczniemy od Twierdzy Brzeskiej. Zwiedzimy Muzeum Obrony Twierdzy Brzeskiej, Bramę Terespolską i zespół koszar.

Następnie udamy się do Muzeum Techniki Kolejowej. Podczas spaceru po sercu miasta zobaczymy liczne świątynie, w tym kościół pw. Podwyższenia Św. Krzyża i cerkiew pw. Św. Mikołaja. Przejdziemy się główną ulicą miasta, wzdłuż której znajdują się zabytkowe domy.

Posiłek: OK.


Dzień 2:

Zaczniemy od wyprawy do rezydencji Niemcewiczów w Skokach. W Prużanie zwiedzimy pałac, miejscowy kościół i budynki targowe. W Kosowie Poleskim pójdziemy do pałacu i miejscowej świątyni. Znajduje się ona na fundamentach kościoła, w którym udzielono chrztu Tadeuszowi Kościuszce.

Ponadto zobaczymy miejsce narodzin Naczelnika Powstania w Mereczowszczyźnie. Dzień zakończymy w Różanach, w których zachowały się relikty pałacu Sapiehów i świątynia p.w. Św. Trójcy.

Posiłki: Ś i OK.

Dzień 3:

Pałac w Mirze to jeden z najważniejszych zabytków na Białorusi. Cały zespół znajduje się na liście UNESCO. Po jego zwiedzeniu zobaczymy pozostałe atrakcje historyczne miasta: synagogę i jesziwę, rynek, grobowiec właścicieli pałacu oraz tutejsze świątynie. Kolejnym punktem programu jest Zaosie, w którym na świat przyszedł Adam Mickiewicz. W miejscowości odbudowano dworek.

Ruszymy dalej śladami wieszcza. W Nowogródku nie brakuje pamiątek po nim: kopiec, pomnik, muzeum Mickiewicza, kościół Przemienienia (tu miał chrzest). Zobaczymy pozostałości zamku i dom, w którym wychowywał się Czesław Wydrzycki, bardziej znany jako Czesław Niemen.

Posiłki: Ś i OK.

Dzień 4:

Ostatnim etapem wyprawy będzie Grodno. Z miastem związana była Eliza Orzeszkowa, której nagrobek znajduje się na miejscowym cmentarzu. Upamiętniono ją również pomnikiem. W Grodnie odwiedzimy zamek, świątynie prawosławne, bazylikę pw. Franciszka Ksawerego i nekropolię polskich żołnierzy walczących podczas wojny w 1920 r. Po wizycie w Grodnie wrócimy do Polski.

Posiłki: Ś i O.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach 2- i 3*, w pokojach dla 2 lub 3 osób.

Pogoda

Najcieplej na Białorusi jest w okresie letnim, gdy temperatura w dzień osiąga ok. 25°C.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • przewóz,
 • posiłki,
 • przewodnika,
 • usługi opiekuna grupy,
 • opłaty za zwiedzanie atrakcji,
 • opłaty lokalne,
 • opłaty na granicy,
 • ubezpieczenia NNW i KL.

Cena nie zawiera

 • opłaty dodatkowej za pokój - jedynkę (220 PLN).

Ceny

Koszt wycieczki na Białoruś wynosi 1299 PLN za osobę.

Ważne informacje

Uczestnicy, którzy nie będą mieć pary do pokoju, będą dokwaterowani do pokojów dla 2 osób.

Wszyscy muszą mieć przy sobie ważny paszport, wiza jest zbędna.

Istnieje możliwość rabatów: do 12 lat 10%, więcej niż 60 lat - 5%.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Czy wiesz, że?

+ W Brześciu w 1939 roku odbyła się wspólna defilada wojsk niemieckich i radzieckich? Było to symboliczne przypieczętowanie rozbioru Polski.

+ Grodno było miastem królewskim w Rzeczypospolitej Obojga Narodów?


Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Mukaczewo, Ukraina

Lwów, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.