Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Bhutanu na zamówienie

Wycieczka do serca Himalajów to bliskie spotkania z buddyzmem i przepięknie ulokowanymi świątyniami, położonymi na zboczach najwyższych gór świata. Wizyty w licznych klasztorach będą okazją do zgłębienia historii i sensu religii Tybetańczyków.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • spotkania z kulturą Bhutanu w dużych miastach i górskich wioskach,
 • bliskie spotkania z buddyzmem,
 • wyprawa śladami najważniejszych świątyń w Tybecie,
 • zwiedzanie górskich warowni,
 • trekking górskimi dolinami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa zawiera część trekkingową, która nie wymaga przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bhutan to niewielkie królestwo położone na zboczach Himalajów. Stolicą jest Thimphu. Dominującą religią jest buddyzm. W Bhutanie widać silnie zarysowaną miejscową tradycję i kulturę, pozbawioną obcych wpływów. Państwo przez wiele wieków prowadziło politykę izolacjonizmu.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy do Paro.

Dzień 2

Międzylądowanie w Delhi lub Kalkucie w drodze do Paro, miasta w Bhutanie, kraju w sercu Himalajów. Po dotarciu na miejsce pierwsza wyprawa doliną Paro wzdłuż brzegów rzeki Pa Chu do Ta Dzong i Paro Dzong, tybetańskich fortec w górskich krajobrazach. Przed udaniem się na nocleg zwiedzimy jeszcze buddyjską świątynię Tachogang Lhakhang.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzamy zabytki Thimphu, stolicy Bhutanu. Będziemy podziwiali rękopisy buddyjskich mnichów prezentowane w Bibliotece Narodowej, zobaczymy wystawy w muzeach Folklorystycznym i Tekstyliów oraz wstąpimy do Taschichhodzong, siedziby rządu w starej warowni (w jednym z największych budynków w Bhutanie).

Odwiedzimy także miejsce pamięci Czorten, z relikwiami trzeciego króla Królestwa Bhutanu. Jest to duża konstrukcja z punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę Thimphu.

Dzień 4

Przełęczą Dochula (na wysokości 3088 m n.p.m.) dotrzemy do Punakha. W trakcie podróży będzie okazja do podziwiania szczytów Himalajów podczas popijania miejscowego naparu herbacianego. Punakha to dawna stolica Królestwa, zniszczona przez klęski żywiołowe. Odbudowana, imponuje kunsztem współczesnych architektów. Po obiedzie szybka wyprawa trekkingowa do świątyni Chimi Lhakhang, wiodąca przez pola uprawy ryżu.

Dzień 5

Po śniadaniu licząca blisko 4 godz. droga do Trongsa. Po drodze przystanki na przełęczy Pele (na wysokości 3420 m n.p.m.) i przy czortenie Chendebjee. W Trongsa zobaczymy wielopoziomowy klasztor buddyjski Trongsa Dzong i miejscową twierdzę. Pochodzi stąd rodzina króla Bhutanu. Zatrzymamy się w miejscowym hotelu na nocleg.

Dzień 6

Celem będzie Bumthang, do którego dotrzemy po 3 godz. podróży. Droga będzie wiodła przez niezwykle malownicze tereny Himalajów, w programie przewidziane liczne przystanki. Bumthang to religijne centrum Bhutanu. W okolicy znajdują się świątynie (Jakar oraz w dolinach Chokhor, Tang, Ur) i sanktuarium Kurjey Lhakhang.

Dodatkowo zobaczymy wiekową Jambay Lhakhang, świątynię należącą do najstarszych kościołów buddyjskich w Tybecie. Na koniec wyprawy szlakiem świętych miejsc w Bhutanie wizyta w Tamshing Lhakhang, dzongu z XV w.

Dzień 7

Spotkanie z tubylcami mieszkającymi w dolinie rzeki Tang. Następnie dotrzemy do rezydencji Tang Ugyencholing z XVI w., w którym żyła i tworzyła Kunzang Choden, bhutańska literatka opisująca życie mieszkańców królestwa. Lunch zjemy w jednym z domostw i wracając do Bumthang, zobaczymy Mebar Tsho, kolejne święte miejsce buddystów.

Obok znajduje się małe jezioro, w którym wg legendy Terton Pema Lingpa odnalazł skarb. Mebar Tsho jest znanym miejscem wśród pielgrzymów. Wieczór spędzimy w Bumthang, w którym zjemy ostatni posiłek dnia.

Dzień 8

Kilkugodzinny spacer w niezwykłych okolicznościach przyrody dolin Gangtey i Phobjikha. Droga do nich zajmie ok 6 godz., zrekompensują ją piękne widoki oraz przejście do świątyni Gangtey drogą wiodącą wśród typowych chat mieszkańców gór. Na noc pozostaniemy w lokalnym hotelu.

Dzień 9

Rano powrót do Paro, ze zwiedzaniem Simtokha Dzong, kolejnego ważnego ośrodka religijnego. Po dotarciu do celu podróży czekają na nas dwie świątynie Kyichu Lhakhang, zbudowane niemal w bliźniaczy sposób. Starsza pochodzi z VII w., druga z 1968 r. Zobaczymy także zrujnowany fort Drukgyal Dzong, powstały dla upamiętnienia triumfu podczas walk z Tybetańczykami. Na noc meldujemy się ponownie w Paro.

Dzień 10

Docieramy do doliny Haa. Czeka Nas wędrówka w sąsiedztwie dziewiczej przyrody, trasami z rzadka odwiedzanymi przez ludzi. Zwiedzimy świątynię w Chuzom i klasztor Dobje Dzong, znajdujący się w budynkach mieszczących niegdyś więzienie. Noc spędzimy w Haa.

Dzień 11

Wędrówka na przełęcz Chele La (na wysokości 3988 m n.p.m.). Stąd widać Jomolhari, jedną z najwyższych gór Bhutanu (7314 m n.p.m.). W drodze powrotnej będzie można skorzystać z rowerów lub udać się na spacer wśród rododendronów. Miniemy klasztor na zboczu góry Kila Goemba.

Trafimy także do Dumtse lhakhang. Aby zwiedzić to miejsce, będziemy potrzebować odpowiedniej zgody. Na koniec ekspedycji wizyta w Rimpung Dzhong, najsłynniejszej świątyni w Paro.

Dzień 12

“Tygrysie Gniazdo”, tak na język polski można przetłumaczyć nazwę klasztoru Taktshang, górującego nad doliną rzeki Paro. Zwiedzimy zabytek po liczącym blisko 2,5 godz. trekkingu. Wracając, zobaczymy niezwykle starą świątynię Kyichu Lhakhang.

Dzień 13

Z Paro udajemy się na lotnisko, skąd dolecimy do Kalkuty lub Delhi.

Dzień 14

Lot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dla dwóch osób w hotelach 3* i 4*.

Pogoda

W Bhutanie panują upalne lata (do 35°C), w miesiącach wiosennych i jesiennych pogoda jest umiarkowana. Bhutan położony jest w strefie zwrotnikowej i monsunowej, dlatego latem występują obfite deszcze. Kraj jest górzysty, im wyżej, tym niższe temperatury. Na wysokości ok. 4500 m n.p.m. zaczyna się granica wiecznych śniegów.

Cena zawiera

 • transport samochodami z klimatyzacją,
 • noclegi,
 • trzy posiłki dziennie,
 • Bhutan: opłatę za wizę,
 • opiekę przewodników mówiących w języku angielskim,
 • opłaty za wejścia do atrakcji turystycznych,
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • opłat za przeloty,
 • opłaty za wizę do Indii,
 • trunków zamawianych podczas posiłków,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu do Bhutanu: 3295 USD od osoby.

Bilety lotnicze z Polski w dwie strony (Delhi)

2 400 PLN

Bilety lotnicze z Polski w dwie strony (Kalkuta)

3 000 PLN

Bilet lotniczy w dwie strony (Paro)

590 USD

Opłata za wizę do Indii (e-wiza)

80 USD

Wiza do Indii w ambasadzie

580 PLN

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Ważne informacje

Wymagane są wizy do Bhutanu oraz do Indii (ze względu na międzylądowanie), ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Bhutan na zamówienie

Wycieczka wyłącznie na indywidualne zamówienia. Skontaktuj się z nami - ustalimy terminy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.