Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wspaniała wyprawa do Doliny Bhumtang

Wyprawa do serca kulturowej stolicy Bhutanu - doliny Bhumtang, to wyjątkowe doświadczenie.

Każdy, kto zdecyduje się z nami wyruszyć, będzie świadkiem niezwykłej feerii barw i artystycznych tańców na lokalnych festiwalach, w których weźmiemy udział.

Wszystkim, którzy będą chcieli bliżej poznać kulturę i tradycję, a także poczuć niezapomnianą atmosferę, do gustu przypadną wizyty w małych wioskach i gościna u zaprzyjaźnionych rodzin oraz mnichów.

Będziemy się także relaksować i regenerować podczas aromatycznych, leczniczych kąpieli z gorącymi kamieniami.

Wyprawa do tej przepięknej doliny, skierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą nie tylko obserwować otaczającą ich przyrodę i odwiedzane miejsca, ale przede wszystkim całymi sobą doświadczać poznawanych tradycji i zwyczajów.

Atrakcje

 • uczestnictwo w pudży,
 • spacery przez małe wioski,
 • udział w lokalnych festiwalach,
 • spotkanie z lokalną autorką legend bhutańskich,
 • wizyta u bhutańskiej rodziny,
 • degustacja trunku “ara” i piwa Weissbier,
 • zdrowotna kąpiel z gorącymi kamieniami,
 • widoki na Himalaje,
 • wizyty w świątyniach i dzongach,
 • wyprawa do Tygrysiego Gniazda,
 • poznawanie kultury i tradycji mieszkańców,
 • wysłuchiwanie mnisich opowieści,
 • wyprawa do doliny Bhumtang,
 • degustacja odżywczej, lokalnej i międzynarodowej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Bartek Sabela

  Przewodnik

  Nagradzany pisarz, reporter zagraniczny, podróżnik, architekt, pasjonat fotografii oraz wspinania skałkowego.

Miejsce

Dolina Bhumtang to niesamowite miejsce bogate w piękne krajobrazy, najstarsze świątynie, maleńkie klasztory i urokliwe wioski, gdzie mieszkają serdeczni, uśmiechnięci ludzie.

Jest to niezwykły skrawek ziemi, który oferuje duchowe przeżycia, możliwość głębszego poznania tradycji i kultury. Miejsce, w którym możemy spędzić kilka chwil z mnichami, by w skupieniu wsłuchiwać się w ich fascynujące opowieści, uczestniczyć przez moment w ich życiu, celebracjach, modlitwach oraz codziennych rytuałach. 

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot z Warszawy do Delhi. Lądowanie nocą.

Dzień 2

Przelot do Paro. Czeka nas niesamowity lot z widokiem na przepiękne Himalaje. Wylądujemy w otoczeniu soczystej zieleni, w dolinie Paro, gdzie w buthańskim stylu powita nas lokalny przewodnik. Po ceremonii powitalnej zostaniemy zakwaterowani w hotelu i skorzystamy z chwili wolnego czasu by odpocząć po podróży.

Po południu wybierzemy się na spacer po fascynującym mieście Paro, a dzień zakończymy przepyszną kolacją w miejscowej restauracji.

Dzień 3

Przelot do doliny Bhumtang - określanej mianem religijnego i kulturowego serca kraju. To piękne i malownicze, a zarazem rzadko uczęszczane miejsce, dzięki czemu w spokoju będziemy mogli eksplorować jego najwspanialsze zakątki.

Postaramy się bliżej poznać zwyczaje i życie mieszkańców oraz udamy się do jednego z maleńkich klasztorów i weźmiemy udział w pudży.

Dzień 4

Zobaczymy kameralny klasztor, jeden z najstarszych, Jambay Lhakhang. Z pewnością powita nas tam widok ludzi pogrążonych w oracji, podczas której palą aromatyczne kadzidła i poruszają młynkami modlitewnymi.

Udamy się też do klasztoru Kurjey Lhakhang - miejsca medytacji Guru Rinpocze i do klasztoru Tamshing Lhakhang.

Dzień 5

Wybierzemy się na kameralny festiwal Tsechu. Poczujemy tu prawdziwą rodzinną atmosferę, usłyszymy wiele rozmów, zobaczymy świąteczne tańce oraz szczere uśmiechy mieszkańców i mnichów. Będzie to niezwykła uczta obfitująca w przepiękne kolory i nieznane tradycje.

Następnie wyruszymy do rodzinnej wioski naszego przewodnika, gdzie czeka nas wieczorna, regenerująco-lecznicza kąpiel, do której używane są kamienie z okolicznych rzek. Kamienie są podgrzewane i wrzucane do wypełnionych wodą i ziołami drewnianych wanien.

Dzień 6

Dzień zaczniemy od spaceru wzdłuż rzeki Chamkhar Chu i wśród pól do wysoko położonej wioski Ugyencholing. Po drodze zajrzymy również do pochodzącego z XVI w. Pałacu Tang Ugyencholing, należącego do rodziny pisarki Kunzang Choden.

Znajdziemy tam niezwykle bogate zbiory rodzinnych pamiątek. Potem spędzimy czas z mieszkańcami wioski, poznamy ich zwyczaje i tradycje i zjemy wspólny posiłek.

Dzień 7

Kolejny dzień, który spędzimy w bliskim otoczeniu lokalnej społeczności. Będziemy świętować i degustować lokalne przysmaki oraz napoje. Zostaniemy uraczeni bhutańskim piwem Weissbier, które tworzone jest według szwajcarskiej receptury.

Dzień 8

Pojedziemy do miasteczka Trongsa, które jest kolebką ujednolicenia władzy w Bhutanie. Następnie przejedziemy do doliny Phobjikha, która znajduje się w Parku Narodowym Czarnych Gór. Można tam zobaczyć żurawie czarnoszyje. Wieczorem czeka nas uczta w typowym, bhutańskim domu, gdzie zostaniemy poczęstowani trunkiem “ara”.

Dzień 9

Na początek wysłuchamy mnisich opowieści. Mnisi przedstawią nam fascynujące historie związane z duchową pracą i ich życiem za klasztornymi murami. Potem przespacerujemy się wzdłuż gospodarstw i lasów sosnowych.

Kolejnym punktem będzie wizyta w Pałacu Wielkiego Szczęścia, wybudowanego w 1637 r. Jest to zarazem zimowa rezydencja głównego duchownego oraz 1000 mnichów. Zachwycą nas tam przepiękne murale i świątynie.

Dzień 10

Przejedziemy przez przełęcz, z której będziemy mieli genialny widok na główny łańcuch Himalajów. Pójdziemy też na spacer do lasu pełnego modlitewnych flag i labiryntu składającego się ze 108 stup.

Potem wciągnie nas pełne życia miasto Thimpu. Spędzimy też czas w kawiarniach, w których serwowane są aromatyczne kawy i zajrzymy na pocztę, aby wysłać pocztówki z pozdrowieniami. Wieczorem pojedziemy do Paro.

Dzień 11

Wyprawa do klasztoru Taktsang, zwanego Tygrysim Gniazdem. Po stromym podejściu naszym oczom ukaże się najpiękniejsza, bhutańska budowla, która jest celem licznych pielgrzymek. Zgodnie z wierzeniami miejsce to zostało ochrzczone imieniem Tygrysiego Gniazda, gdy Guru Rinpocze dotarł na grzbiecie latającego tygrysa na medytację do jaskini znajdującej się za klasztorem.

Dni 12-13

Przelot do Warszawy przez Delhi.

Przed podróżą zostaniemy zakwaterowani w hotelu, z którego pojedziemy na lotnisko. Przylot do Warszawy - o świcie.

Zakwaterowanie

W Delhi będziemy nocować w 4* hotelu. Podczas pobytu w Bhutanie zatrzymamy się w 3* hotelach, w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Przewidziany jest także 1 nocleg w namiotach dwuosobowych na kempingu królewskim (to wielki przywilej).

Cena zawiera

 • loty międzynarodowe Delhi - Paro / Paro - Delhi.
 • przelot lokalny Bhumtang - Paro,
 • wizy do Indii i Bhutanu,
 • transport autokarem w Bhutanie i Indiach,
 • zakwaterowanie,
 • kucharz na kempingu,
 • wyżywienie - 3 posiłki dziennie,
 • kąpiel z gorącymi kamieniami,
 • opieka pilota polskojęzycznego i lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Polska - Delhi - Polska,
 • biletów wstępu do obiektów, donacji dla mnichów, zwyczajowych napiwków (na to wszystko należy przeznaczyć 370 USD i przekazać na miejscu przewodnikowi).

Ceny

Koszt 13-dniowej wyprawy: 4000 PLN + 3870 USD od osoby.

Organizator

Organized by Soul Travel

Soul Travel powstało po to, by towarzyszyć innym w poznawaniu odmiennych kultur, a przez to i samego siebie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Ghardaïa, Algieria

21 listopad - 5 grudzień 2020

od4 000 PLN

/ os.

Skopje, Macedonia

8 - 18 lipiec 2020

od4 000 PLN

/ os.

Ulaanbaatar, Mongolia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.