Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Niemcy - Berlin: weekendowa fotowyprawa

Fotografia to Twoja pasja? Interesujesz się fotografią uliczną? Wybierz się z nami na fotoweekend do Berlina, jednego z najciekawszych europejskich miast podczas Europejskiego Miesiąca Fotografii (European Month of Photography). Poznasz tajniki ulicznej fotografii pod okiem fotografa i wykładowcy Akademii Nikona, Michała Leji.

Fotowyprawa do Berlina odbywa się w ramach specjalnego projektu, obejmującego odwiedziny w 12 europejskich stolicach. Patronat nad nim objęła Akademia Nikona (Nikon School).

Wyjazd będzie realizowany w październiku 2021 r. Dokładny termin zostanie ustalony po zebraniu chętnych. Podana data jest orientacyjna.

Atrakcje

 • historyczne miejsca Berlina - East Side Gallery z fragmentami muru berlińskiego, pozostałości wież strażniczych, Check Point Charlie, Potsdamer Platz, Brama Brandenburska,
 • atrakcje w ramach Europejskiego Miesiąca Fotografii (European Month of Photography),
 • wizyty w kultowych galeriach fotografii C/O Berlin i Camera Work Gallery oraz w Helmut Newton Foundation,
 • eksplorowanie miasta z aparatami pod okiem doświadczonego fotografa Michała Leji - wykładowcy i doradcy programowego Akademii Nikona, laureata prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo 2018.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Michał Leja

  Instruktor

  Fotograf i podróżnik. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii, wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona.

Poziom zaawansowania

Fotowyprawa dla wszystkich zainteresowanych fotografią.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Berlin jest stolicą Niemiec i największym miastem tego. To miasto sztuki, artystów i muzeów, charakteryzujące się kreatywnością przyciągającą ludzi z całego świata. Berlin to połączenie historycznych zabytków z nowoczesnością oraz zielone miasto z jeziorami i rzeką Sprewą. Znajduje się tu więcej mostów niż w Wenecji. ok, 1700. Podobno Berlin ma także więcej dróg wodnych niż Amsterdam, Sztokholm i Wenecja razem!

Plan wyjazdu

Podczas 4 dni odkryjemy dwie “twarze” Berlina: wschodnią i zachodnią. Co prawda podział miasta na Wschód i Zachód został już dawno zatarty, ale wciąż można natknąć się na jego ślady. Nadal zobaczymy fragmenty muru berlińskiego czy pozostałości wieży strażniczych. Złożona historia Berlina będzie dla nas punktem wyjścia do uchwycenia na zdjęciach charakteru miasta.

Fotograficzną wyprawę z przewodnikiem-fotografem Michałem Leją rozpoczniemy na wschodzie od East Side Gallery, galerii sztuki na wolnym powietrzu, czyli murali na najdłuższym fragmencie muru berlińskiego. Następnie dotrzemy do zachodniej części miasta przez Check Point Charlie i będziemy szukać dobrych kadrów przy turystycznych atrakcjach - na Potsdamer Platz i przy Bramie Brandenburskiej.

Berlin odwiedzimy podczas Europejskiego Miesiąca Fotografii (European Month of Photography) - zajrzymy do kultowych galerii fotografii C/O Berlin i Camera Work Gallery, a także do Helmut Newton Foundation na specjalne wystawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami w centrum Berlina (3 noce).

Pogoda

Klimat i warunki pogodowe w Berlinie są bardzo podobne jak w Polsce. Średnia roczna temperatura wynosi od 9 do 15°C. Lato jest łagodne, ale nie upalne. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień z temperaturą od 18 do 26°C. Najzimniej jest w styczniu ze średnią temperaturą około -1°C. Z uwagi na obecność klimatu morskiego opady w Berlinie są dosyć częste.

Cena zawiera

 • 3 noclegi,
 • transfer publiczny lotnisko-hotel-lotnisko,
 • transport komunikacją miejską,
 • wyżywienie: śniadania 3x, obiady 2x, kolacje 3x,
 • opiekę merytoryczną i warsztaty prowadzone przez fotografa i wykładowcę Akademii Nikona, Michała Leję,
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • bilety lotnicze (Warszawa - Berlin - Warszawa), koszt ok. 400 PLN,
 • napojów do posiłków,
 • wydatków natury osobistej,
 • dodatkowych opłat na wejścia do obiektów, część posiłków i napiwki trzeba przeznaczyć 150 EUR (płatne na miejscu w gotówce).

Ceny

Promocja przy wczesnej rezerwacji: 3981 PLN od osoby + loty ok. 400 PLN.

Ważne informacje

Wyjazd przewidziany jest dla kameralnej grupy 4-8 osób.

Z Warszawy do Berlina lata kilku przewoźników, w tym polskie linie LOT.

Organizator

Organized by Soul Travel

Soul Travel – wyrusz w życiową podróż! Organizujemy autorskie wyprawy, dzięki którym odkryjesz siebie na nowo.

Berlin atrakcje

W Berlinie znajduje się East Side Gallery, najdłuższa galeria na wolnym powietrzu. To galeria będąca swoistym “pomnikiem dla wolności” stworzona z dzieł artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego o długości 1316 m. Składa się z około 106 obrazów, w tym najbardziej znanego muralu “Braterski pocałunek”. Galeria znajduje się we wschodniej części Berlina niedaleko Dworca Wschodniego.

Sprawdź podobne wyjazdy

Skopje, Macedonia

7 - 17 lipiec 2021

od4 000 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.