Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Bałkany: rowerowa podróż przez Czarnogórę, Albanię, Chorwację i Bośnię

Bałkany to region, w którym każdy odnajdzie swoje miejsce. Turystów przyciągają piękne miasteczka, gdzie nie można się nudzić, plaże z niecodziennym widokiem i niezwykła przyroda. Zwiedzając Bałkany, należy chociaż raz odwiedzić tamtejsze targi i stragany oraz porozmawiać z otwartymi i serdecznymi mieszkańcami zakątka.

Atrakcje

 • plażowanie nad Adriatykiem,
 • zwiedzanie obiektów z Listy UNESCO,
 • kąpiel pod wodospadami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Poruszamy się głównie po asfaltowych drogach i zaliczamy na trasie kilka podjazdów, ale niezbyt długich. Mimo to wyprawa może okazać się za trudna dla początkujących rowerzystów-podróżników, zwłaszcza tych o słabszej kondycji.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bałkany od niedawna są kierunkiem, który turyści wybierają niezwykle chętnie. To tam możemy zwiedzać urokliwe miasteczka, zabytki czy świątynie, podróżując po górzystych terenach. W bałkańskich krajach odnajdą się także miłośnicy przyrody, którzy będą podziwiać przepiękną, jednak nieco dziką florę.

Plan wyjazdu

UWAGA: Program Organizatora jest orientacyjny. Podane dzienne dystanse mogą różnić się o około 15 km. Poszczególne elementy programu mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy więc nie traktować tego programu zobowiązująco, jednak Organizator dołoży wszelkich starań, by zrealizować go jak najdokładniej.

Dzień 1:

Zbiórka w Katowicach, Krakowie i w Warszawie, następnie przejazd przez Słowację, Austrię oraz Chorwację.

Dzień 2:

Dystans 24 km.

Dzień rozpoczniemy od wycieczki na przepiękną plażę z wulkanicznym piaskiem i spędzimy tam kilka godzin. Następnie zwiedzimy zachwycające miasteczko Ulcinj, gdzie zobaczymy między innymi meczety, urokliwe wąskie uliczki czy stragany z owocami.

Dzień 3:

Dystans 50 km.

Skierujemy się w stronę miejscowości Szkodra w Albanii. Miejsce to uznawane jest za stolicę rowerów, więc tego dnia na pewno nie zabraknie atrakcji.

Dzień 4:

Dystans 70 km.

Na rowerach przejedziemy wzdłuż Jeziora Szkodarskiego. Jest to największe jezioro na Bałkanach, gdzie spotykamy pelikany oraz hipopotamy.

Dzień 5:

Dystans 55 km.

Wycieczkę zaczniemy od odwiedzenia Cetinje. Znajdują się tam nie tylko galerie i muzea, ale też XV-w. klasztor. Atrakcją tego dnia będzie niewątpliwie przejazd przed nieprzeciętne wioski, które nieczęsto odwiedzają turyści.

Dzień 6:

Dystans 40 km.

Ruszymy w kierunku Kotoru, miejscowości przepełnionej wąskimi uliczkami, zabytkami czy świątyniami w różnych stylach. Zobaczymy tam także mury, które otaczają miasto z dwóch stron: od gór i morza.

Dzień 7:

Dystans 65 km.

Wyruszamy w stronę Chorwacji. Przejedziemy wokół Boki Kotorskiej, gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Herceg-Novi w Czarnogórze. Zobaczymy tam architekturę orientalną, romańską i bizantyjską oraz bujną roślinność, w tym drzewa cytrusowe czy palmy.

Dzień 8:

Dystans 40 km.

Dzień spędzimy na zwiedzaniu Dubrownika. W mieście znajdują się zabytki z Listy UNESCO, urokliwe ulice, malownicze kamieniczki i kafejki, przy których warto zatrzymać się chociaż na chwilę. Następnie dotrzemy do miejscowości Trebinje w Bośni, uznawaną za jedną z najpiękniejszych w tym kraju.

Dzień 9:

Dystans 90 km.

Będziemy jechać długo, ale głównie po płaskim. Przed nami wyżyna Popowo Polje. W tutejszych wioskach znajdują się cudowne meczety i ślady po wojnie. Naszym celem będzie Neum - jedyny kurort Bośni nad morzem. To dlatego, że to państwo posiada tylko 20-km wybrzeża.

Dzień 10:

Dystans 80 km.

Kierujemy się do Mostaru, ale atrakcją dzisiejszej wyprawy będą Kravice - mniej komercyjna wersja Plitwickich Jezior. Możliwość kąpieli pod wodospadami.

Rowerami przejedziemy do położonego na wzgórzu miasteczka Pocitielja. Następnie skierujemy się w stronę Blagaju, gdzie zobaczymy źródło rzeki Buny i XVI-w. klasztor.

Kolejnym punktem wycieczki będzie podróż do Mostaru. Udamy się tam na bazar oraz starówkę. Ponadto odwiedzimy Kujundiluk - dzielnicę miasta.

Dzień 11:

Dzień rozpoczniemy od spaceru po Mostarze. Tego dnia do południa możemy zrobić ostatnie zakupy.

Dzień 12:

Powrót.

Zakwaterowanie

Jako miejsca noclegowe będą służyć nam turystyczne kwatery oraz pensjonaty. Warunki raczej skromne, dla mniej wybrednych.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • transport autokarem z i do Katowic i Krakowa,
 • transport bagaży podczas wypraw,
 • opiekuna,
 • składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny),
 • ubezpieczenia KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • dla chętnych (pod warunkiem zebrania odpowiedniej ich liczby): dojazdu z i do Warszawy - dopłata 200 PLN.

Ceny

Cena wyjazdu: 2600 PLN lub 2700 PLN od osoby, zależnie od terminu.

Ważne informacje

Dojazd z/do Warszawy dodatkowo płatny - 200 zł. Jego realizacja zależy od tego, czy zgłosi się odpowiednia liczba uczestników z Warszawy chętnych na taki dojazd.

Program wycieczki może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Marrakesz, Maroko

14 - 25 kwiecień 2021

od3 800 PLN

/ os.

Locorotondo, Włochy

16 - 25 kwiecień 2021

+ 1 więcej

od3 000 PLN

/ os.

Cres, Chorwacja

9 - 18 lipiec 2021

+ 1 więcej

od2 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.