Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Rosji z Bajkałem

Ekspedycja nad Bajkał, najpiękniejsze jezioro Rosji. Wyprawa ukaże nie tylko piękno surowej, syberyjskiej przyrody. To także spotkanie z kulturą tubylców. Bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w polskiej wsi, zamieszkałej przez potomków zesłańców. Zobaczymy także zabytki uznane przez Rosjan za bezcenne.

Atrakcje

 • degustacja smakowitych muli prosto z sieci rybackich,
 • polska wioska nad Bajkałem,
 • eksploracja największej wyspy Bajkału,
 • spotkanie z kulturą szamańską,
 • surowa przyroda tajgi widziana z okien pociągu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka ma charakter objazdowy, od uczestników nie wymaga się przygotowania kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bajkał to najgłębsze jezioro na świecie i najsłynniejszy zbiornik wodny w Rosji. Znajduje się w pobliżu granicy z Mongolią. W XIX wieku oraz podczas II wojny światowej okolice Bajkału były miejscem zsyłki Polaków.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Lecimy z Warszawy do Irkucka.

Dzień 2:

Docieramy do Irkucka i po krótkim relaksie wyruszamy poznawać miasto. Zobaczymy świątynię prawosławną p.w. Objawienia Pańskiego i przejdziemy się nabrzeżem Angary. Ciekawostką jest, że tylko ta rzeka wypływa z wód jeziora Bajkał.

Dzień 3:

Pojedziemy do Listwianki, wsi bardzo popularnej wśród turystów i miejscowych, znanej jako doskonałe miejsce do odpoczynku. Zwiedzimy skansen z oryginalnym, syberyjskim drewnianym budownictwem.

Dzień 4:

Zanim wyruszymy na spotkanie z Bajkałem, poznamy jego przyrodę w muzeum w Listwiance. Resztę dnia spędzimy na spacerze po miasteczku.

Dzień 5:

Najpierw ze statku, następnie z pociągu zobaczymy piękno syberyjskich krajobrazów oraz historyczne pamiątki we wsiach i miasteczkach. Licząca 84 km trasa kolei bajkalskiej prowadzi brzegiem jeziora, w tym również licznymi tunelami kolejowymi. W ten sposób ponownie dotrzemy do Irkucka.

Dzień 6:

Odwiedzimy Polaków mieszkających w wiosce Wierszyna. Zobaczymy Dom Polski, miejscową świątynię. Poznamy historię rodaków w niedużym muzeum. Z wód zatoki Maloe More wypłyniemy w podróż na wyspę Olchon, największą ze wszystkich na Bajkale.

Dzień 7:

Dzień spędzimy na wycieczce objazdowej po Olchonie, poznając jej historię i kulturę mieszkańców. Zobaczymy ciekawsze miejsca na wyspie.

Dzień 8:

Południowy fragment wyspy Olchon porasta roślinność stepowa i ten rejon będzie naszym celem. Lunch zjemy w cieniu ruin fortyfikacji sprzed ponad 1000 lat, z piękną panoramą na Bajkał.

Dzień 9:

Każdy będzie mógł dowolnie spędzić czas na wyspie Olchon.

Dzień 10:

Po obejrzeniu ekspozycji w Muzeum Olchon, promem ruszymy na wody Bajkału. Dopłyniemy do miejsca, gdzie jezioro jest najgłębsze. Pod koniec dnia dotrzemy do Ust-Barguzin.

Dzień 11:

Wyprawę zaczniemy do półwyspu Światoj Nos, będącego pozostałością Gór Barguzińskich, zatopionych w Bajkale. Złożymy wizytę w rybackiej wsi Kurbylik, w której miejscowi poławiacze poczęstują nas dopiero co złowionymi mulami. Pójdziemy na krótki spacer i zobaczymy panoramę na Zatokę Cziwyrkujską.

Dzień 12:

Zobaczymy, jak żyją syberyjscy szamani. Potem dotrzemy do Doliny Barguzin i Gór Barguzińskich. Trasa podróży będzie przebiegała tajgami parku narodowego, jednego z pierwszych w Rosji.

Dzień 13:

Rano trafimy do Ulan-Ude, ważnego miasta na szlakach handlowych między Rosją i Chinami. Zobaczymy piękne budynki handlowe z II poł. XIX wieku oraz miejscowe świątynie: Dacan Iwołgiński i monastyr.

Dzień 14:

Rozpoczniemy mistycznie, od zobaczenia zabudowań Dacanu Iwołgińskiego, w którym rezyduje buddyjski duchowy przywódca w Rosji. Klasztor zaliczany jest do bezcennych zabytków.

Dzień 15:

Wsiadamy do wagonów kolejowych i ruszamy do Irkucka, do którego dotrzemy wieczorem.

Dzień 16:

Podróż powrotna do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*.

Pogoda

Średnia temperatura nad Bajkałem w miesiącach urlopowych wynosi ok 16°C. Lato jest najbardziej deszczowym okresem w tej części Syberii.

Cena zawiera

 • transport busami i koleją wg programu,
 • noclegi,
 • 14 porannych posiłków,
 • 10 lunchów,
 • 7 posiłków na koniec dnia,
 • miejscowych przewodników,
 • opiekę opiekuna mówiącego po polsku,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • dodatkowych atrakcji,
 • jedzenia poza programem i trunków,
 • opłaty wizowej,
 • opłat lokalnych, w tym napiwków,
 • dodatkowych kosztów za jedynkę w hotelach.

Ceny

Koszt wyjazdu: 6450 PLN i 1450 USD od osoby.

Składka na TFG

13 PLN

Wiza do Rosji

500 PLN

Dopłata za jedynkę

200 USD

Ważne informacje

Aby wjechać do Rosji, wymagane jest wcześniejsze uzyskanie wizy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

W okolicach Irkucka w 1866 r. wybuchło powstanie zabajkalskie, wzniecone przez polskich zesłańców.

Wierszyna to wieś prawdziwie polska. Została założona przez emigrantów (głównie górników ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego), którzy dobrowolnie przybyli nad Bajkał.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 4 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.