Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na Azory - portugalskie, wulkaniczne wyspy na Atlantyku

Aktywna wyprawa na Azory, podczas której będziemy eksplorować aż 4 z 9 wysp wchodzących w skład archipelagu.

Wejdziemy na wulkan i zobaczymy słynne winnice na Pico, ogromne klify i wulkan Capelinhos zachwyci nas na wyspie Faial, głębokie kaniony rzeczne i wodospady to wizytówka Sao Jorge, a odpoczynek na piaszczystych plażach i wędrówki po wiecznie zielonych, górskich lasach zapewni nam pobyt na wyspie Terceira.

Zapewniamy, że nie zamierzamy się nudzić nawet przez chwilę, a czas zapełnią nam niesamowite atrakcje i aktywności na świeżym powietrzu: trekking na wulkan Pico, przejażdżka po ścieżkach rowerowych na klifach, rejsy między wyspami i kąpiele w oceanie i basenach wulkanicznych.

Będzie też okazja, żeby spróbować przysmaków lokalnej kuchni, a Azory słyną z wyśmienitych win, nalewek, soków, owoców morza i serów. Koniecznie trzeba tu spróbować ekologicznego burgera i słynnego “wina z wielorybem”.

Atrakcje

Można też skorzystać z fakultatywnych atrakcji: rejsu na wieloryby, przejażdżki rowerowej, przejażdżki samochodowej po wyspie.

 • spacery po Lizbonie,
 • eksploracja wyspy Pico,
 • trekking na wulkan Pico (2351 m n.p.m.) i wulkan Capelinhos,
 • rejs promem na wyspę Faial,
 • zabytkowe miasto Hort,
 • trekking po klifach na wyspie Sao Jorge,
 • kąpiel w oceanie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyprawy uczestnicy wezmą udział w licznych spacerach po wyspach lub przejażdżkach rowerowych. Z bardziej wymagających atrakcji zaplanowany jest trekking na wulkan Pico (2351 m n.p.m.). Kondycja uczestników powinna pozwalać na udział we wszystkich aktywnościach. Przed wyjazdem należy dokładnie zapoznać się z planem wyjazdu.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Azory to archipelag 9 wulkanicznych wysp znajdujący się na Oceanie Atlantyckim. Pobyt na wyspach to gwarancja odpoczynku w gorących basenach i na słonecznych plażach, a także możliwość aktywnego spędzania czasu.

Na odwiedzanych wyspach możemy wybrać się na trekking na szczyty wulkanów, przechadzkę po zielonych lasach lub przejażdżkę rowerową nad klifami.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy do Lizbony. Po wylądowaniu i zakwaterowaniu w hostelu wyjdziemy na krótki spacer po stolicy Portugalii.

Dzień 2

Lecimy na Pico - drugiej co do wielkości wyspy Azorów. Dzień spędzamy aktywnie: jedziemy do starych winnic i portu, korzystamy z kąpieli i spacerujemy.

Dni 3-4

Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to wyruszamy na trekking i zdobywamy szczyt wulkanu Pico (2351 m n.p.m.). Istnieje możliwość, żeby wybrać się tylko na trekking wokół wulkanu lub na wycieczkę krajoznawczą po wyspie. Oprócz zjawiskowych widoków ze szczytu wulkanu zobaczymy także plantacje, porty i zatrzymamy się w licznych punktach widokowych, żeby podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Jeśli trekking odbędzie się 3-go dnia to kolejnego dnia możemy wybrać się na przejażdżki rowerowe (opcjonalnie), rejs na wieloryby (opcjonalnie), przejażdżki samochodowe po wyspie (opcjonalnie).

Dzień 5

Płyniemy promem na wyspę Faial i wyruszamy na trekking po wulkanie Capelinhos lub do zabytkowego miasta Horta. Wieczorem wracamy na Pico.

Dzień 6

Ponownie wsiadamy na prom i płyniemy na Sao Jorge (15 km od Pico). Rozpoczynamy trekking z krótkimi przystankami w punktach widokowych na klifach, z których można podziwiać pobliskie wyspy i wulkan Pico. W stolicy Velas zobaczymy najciekawsze miejsca i będziemy mieli możliwość degustacji lokalnych przysmaków. Na nocleg wracamy na Pico.

Dzień 7

Spędzamy dzień na Pico, podczas którego ponownie możemy kąpać się w oceanie lub skorzystać z fakultatywnych atrakcji: rejsu na wieloryby, przejażdżki rowerowej, przejażdżki samochodowej po wyspie.

Dzień 8

Lecimy na Sao Miguel - największą wyspę, gdzie po kolacji wybierzemy się na wieczorny spacer po stolicy Azorów - Ponta Delgada.

Dzień 9

Lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas podróży zatrzymamy się w pensjonatach lub hostelach. Śpimy w 2-osobowych pokojach z łazienkami.

Pogoda

Podczas pobytu na Azorach będziemy zachwyceni pogodą: średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą 17-20 °C. W maju opady występują sporadycznie a temperatura wody w oceanie wynosi ok 18°C. Panujące warunki atmosferyczne sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu , eksploracji najciekawszych miejsc na wyspach i kąpielom w oceanie.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • transport lokalny,
 • opiekę polskiego przewodnika,
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu,
 • wyżywienia (ok. 20-25 EUR/os./dzień),
 • opłat za wstęp do odwiedzanych obiektów i dodatkowych atrakcji,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 9 dni: 3900 PLN od osoby + koszty przelotu ok. 1000 PLN/os.

Ważne informacje

Zabieramy ze sobą ważny dowód osobisty i paszport. Walutą obowiązującą na Azorach jest EUR, można posługiwać się także kartami płatniczymi i kredytowymi.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Wycieczki fakultatywne

Podczas wyprawy można skorzystać z fakultatywnych wycieczek:


 • rejs na wieloryby - 80 EUR/os,

 • wypożyczenie rowerów i przejażdżka zjawiskowymi trasami - 20 EUR/os.,

 • przejażdżka po wyspie wypożyczonym autem - ok 15 EUR/dzień.

Sprawdź podobne wyjazdy

Marphie, Nepal

2 - 17 listopad 2022

od8 050 PLN

/ os.

Quito, Ekwador

Tokyo, Japonia

Ostatnie miejsca

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.