Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Laos i Wietnam - wyprawa na zamówienie

Intensywna wyprawa dla miłośników przygód, podczas której zobaczymy niezwykłe miejsca w Laosie i Wietnamie. Odwiedzimy piękne świątynie i muzea, wybierzemy się w rejs po malowniczej zatoce i złożymy wizytę w wiosce zamieszkiwanej przez grupę etniczną Alack. Prawdziwa gratka dla osób szukających nowych wrażeń i smaków!

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • eksploracja Luang Prabang (lista UNESCO),
 • ruiny świątyń Khmerskich (lista UNESCO),
 • pobyt w Krainie Czterech Tysięcy Wysp,
 • rejs po zatoce Ha Long,
 • zjawiskowe wodospady i pięknie zachowane świątynie,
 • eksploracja płaskowyżu Bolaven,
 • wizyta w wiosce grupy etnicznej Alack,
 • pobyt w Sajgonie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Laos to egzotyczny, nieodkryty w pełni kraj Azji Południowo-Wschodniej. Podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu można poczuć niesamowicie spokojną atmosferę, zobaczyć codzienne życie jej mieszkańców, podziwiać niezwykłe rękodzieło i spróbować przysmaków lokalnej kuchni.

Wietnam jest bardziej dostępnym krajem chętnie odwiedzanym przez turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć piękne świątynie i poczuć klimat tętniących życiem miast. Czeka tu mnóstwo atrakcji przyrodniczych, a najsłynniejsza z nich to zatoka Ha Long pełna wapiennych wysp.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylatujemy z Lotniska Okęcie w Warszawie do Luang Prabang.

Dzień 2:

Lądowanie w Luang Prabang i przejazd do hotelu.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację Luang Prabang (lista UNESCO). Wejdziemy do Muzeum Narodowego, Klasztoru Złotego Miasta, obejrzymy stupę Wat Visoun i rezydencję patriarchów buddyjskich, Sangkharat. Na przystani wsiadamy na łódź i płyniemy do jaskiń Pak Ou Caves, w których znajdziemy tysiące posągów Buddy (niektóre z nich mierzą nawet 2 metry). Na nocleg wracamy do Luang Prabang.

Dzień 4:

Po śniadaniu lecimy do Pakse, gdzie pojedziemy zobaczyć wpisane na listę UNESCO ruiny świątyń Khmerskich Wat Phu. Następnie pojedziemy na wyspę Don Khong, największą w Krainie Czterech Tysięcy Wysp. Zatrzymamy się tutaj na nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie i wyjazd do kolonialnego miasteczka Ban Khone. Po wizycie w tym mieście pojedziemy w stronę granicy Kambodży i Laosu, nad wodospady Liphi, a następnie nad wodospady w Khone Phapheng. Po dniu pełnym atrakcji przejazd do Pakse, gdzie spędzimy noc.

Dzień 6:

Po porannym posiłku jedziemy na płaskowyż Bolaven. To ogromny obszar, który zamieszkują liczne grupy etnicznego. Oprócz tego uprawia się tu kawę, herbatę, kardamon, owoce i warzywa. W planach mamy wejście do Muzeum Mniejszości Etnicznych, wizytę u jednej z grup etnicznych Alack, przystanek na plantacji kawy i herbaty oraz podziwianie wodospadów Xeset i Tad Fane. Noc spędzimy w Pakse.

Dzień 7:

Dzisiejszy dzień przeznaczamy na odkrywanie najciekawszych miejsc w Pakse. Korzystamy także z czasu wolnego, a po południu lecimy do stolicy Laosu - Vientiane. Po przylocie wybierzemy się do świątyń Wat Si Saket i Haw Pha Kaew i zobaczymy Łuk Triumfalny Patouaxi. Podczas kolacji obejrzymy pokaz laotańskiego tańca.

Dzień 8:

Po śniadaniu udamy się do kompleksu świątyń, w których znajduje się złota stupa Pha That Luang. Następnie pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Hanoi. Po przylocie pojedziemy do hotelu, w którym zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 9:

Wyruszamy na eksplorację stolicy Wietnamu. Zwiedzanie rozpoczynamy od wizyty na Starym Mieście, wejdziemy do Świątyni Literatury, świątyni Quanh Thanh, do Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Historycznego, do pagody Tran Quoc, a także pójdziemy na plac Badinh, na którym znajduje się mauzoleum Ho Szi Mina, dawnego przywódcy Wietnamu. Możliwość przejażdżki rikszami po Starym Mieście (dla chętnych).

Dzień 10:

Jedziemy nad Zatokę Ha Long (lista UNESCO). Będziemy pływać wietnamską dżonką po zatoce i podziwiać wapienne, otaczające nas wyspy. Podczas rejsu zjemy obiad i kolację, a noc spędzimy na dżonce.

Dzień 11:

Dla miłośników wcześniejszego wstawania mamy wspaniały widok - wschód słońca. Po śniadaniu popłyniemy zobaczyć jaskinie, a następnie zjemy obiad. Podczas podróży do Hanoi zatrzymamy się w wiosce Dong Trieu, w której możemy podziwiać piękne rękodzieło, niebiesko-białą ceramikę. Nocleg w hotelu w Hanoi.

Dzień 12:

Po śniadaniu lecimy do Hue. Wsiadamy na łodzie i rzeką Huang płyniemy do pagody Thien Mu, gdzie zobaczymy cytadelę i grobowce cesarzy wietnamskich Minh Mang i Khai Dinh (lista UNESCO). Po zwiedzaniu pójdziemy na rynek Dong Ba.

Dzień 13:

W drodze do Hoi An (lista UNESCO), zobaczymy marmurowe Góry oraz wioskę Non Nuoc, która została wykuta w skale. W Hoi An odwiedzimy tradycyjny chiński dom, lokalny bazar, świątynię Phuc Kien, pójdziemy do dawnego portu handlowego i zobaczymy kryty most liczący 400 lat.

Dzień 14:

Po śniadaniu jedziemy do Danang, skąd polecimy do Sajgonu. Tu zobaczymy katedrę Notre Dame, dawny pałac prezydencki, a także pagody Thien Hau i Giac Lam. Oprócz tego zobaczymy chińską dzielnicę Cholon i bazar Binh Tay. Obiad zjemy w Sajgonie i tu także zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 15:

Jedziemy zobaczyć tunele Cu Chi oraz świątynię w Tay Ninh. Po powrocie do Sajgonu korzystamy z czasu wolnego, który możemy przeznaczyć na zakupy.

Dzień 16:

Po śniadaniu przejedziemy do Delty Mekongu, gdzie będziemy pływać łodzią i podziwiać okoliczne wioski, sady i rozlewiska. Podczas powrotu do Sajgonu zatrzymamy się w pagodzie Vinh Trang.

Dzień 17:

Śniadanie i czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dzień 18:

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zapewniamy w 3- i 4* hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami i klimatyzacją. Jedną noc spędzimy na łodzi (wietnamskiej dżonce).

Pogoda

Pogoda w Laosie: występuje tu klimat monsunowy z dwoma porami roku: sucha i deszczową. Pora sucha trwa od października do kwietnia, a pora deszczowa w okresie maj - wrzesień. Opady deszczu zależne są od danego regionu. Najcieplejszymi miesiącami są marzec i czerwiec, średnie temperatury wynoszą wówczas ok. 35°C.

Podczas pory deszczowej przyroda budzi się do życia, więc warto w tym okresie również zaplanować podróż do Laosu.

W Wietnamie Północnym pora deszczowa trwa od maja do września. W pozostałych miesiącach nie należy spodziewać się obfitych opadów deszczu. Najzimniejszy miesiąc to styczeń (14°C), a najcieplejszy lipiec (średnie temperatury 28°C).

W Wietnamie Południowym występuje klimat tropikalny - temperatury powietrza nie spadają poniżej 20°C. Najchłodniejszy miesiąc to grudzień (23°C), a najcieplejsze maj i czerwiec (30°C). Pora sucha trwa od grudnia do maja, natomiast pora deszczowa od czerwca do listopada. Opady występują zazwyczaj po południu, są krótkie i intensywne.

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe,
 • loty po Azji: Wietnamie i Laosie,
 • transfer mikrobusem lub autokarem wyposażonym w klimatyzację,
 • noclegi,
 • śniadania,
 • obiady lub kolacje w zależności od programu,
 • opiekę polskiego pilota i lokalnych przewodników,
 • opłaty za wstęp do odwiedzanych obiektów turystycznych,
 • koszt promesy wizowej do Wietnamu,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagażu).

Cena nie zawiera

 • opłaty wizowej do Laosu (35 USD),
 • wizy wietnamskiej (25 EUR),
 • opłat lotniskowych (50 USD),
 • dodatkowych posiłków nieuwzględnionych w programie,
 • napojów do posiłków (oprócz śniadań),
 • dodatkowych atrakcji, dopłaty do pokoju 1-osobowego (665 USD),
 • dopłaty do podróży w wysokim sezonie (650 PLN),
 • zwyczajowych napiwków (4 USD/dzień),
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (opłata obowiązkowa) - 13 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 6950 PLN + 2290 USD.

Ważne informacje

+ Pobyt w Laosie (do 30 dni) gwarantuje wiza turystyczna.

+ Do przekroczenia granic Wietnamu również wymagana jest wiza.

+ Zabieramy ze sobą także paszport z 6-miesięcznym okresem ważności.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Przed podróżą do Azji:

+ Wyjazd w kameralnych grupach.

+ Walutą Laosu jest kip (LAK).

+ Walutą obowiązującą w Wietnamie jest dong wietnamski (VND).

+ W obu przypadkach warto ze sobą euro (EUR) lub dolary amerykańskie (USD) - najłatwiej je wymienić.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

20 czerwiec - 5 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

+ 1 więcej

od3 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.