Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wietnam: azjatycka przygoda w pełnych kontrastu Indochinach

Wietnam to niezwykłe miejsce, które przyciąga zarówno miłośników ciszy i spokoju, jak i tych, dla których liczy się zabawa. Ze zgiełkliwych, tętniących życiem ulic, można przenieść się w malownicze zakątki wśród tarasów ryżowych i pięknych dolin.

Atrakcje

 • wietnamski masaż stóp,
 • przejażdżka rikszą,
 • próbowanie lokalnych przysmaków i napoi,
 • wjazd na szczyt góry,
 • rejs statkiem.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wietnam jest pięknym i urokliwym państwem. Poza oglądaniem zabytków wpisanych na Listę UNESCO, czas można tam spędzić, relaksując się na malowniczych plażach. Warto zwiedzić rikszą klimatyczne ciasne uliczki oraz spróbować lokalnych egzotycznych przysmaków.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lądowanie w Ho Chi Minh (dawniej: Sajgon).

Dzień 2

Wycieczkę rozpoczniemy od odwiedzenia Ho Chi Minh, gdzie zobaczymy między innymi rezydencję prezydenta Wietnamu Południowego oraz katedrę Notre Dame.

Dzień 3

Atrakcją tego dnia będzie wycieczka do popularnych tuneli Cu Chi, w których Wietnamczycy ukrywali się w trakcie wojny z USA. Zobaczymy tam podziemną kuchnię, sypialnie czy składy broni. Następnie pojedziemy do ekologicznego gospodarstwa, gdzie zobaczymy uprawę grzybów, ryżu i orzeszków, a także zjemy obiad. Wieczorem będziemy mieli okazję zrobić zakupy na nocnym targu w Ho Chi Minh.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od wycieczki do Delty Mekongu, która słynie przede wszystkim z upraw palmy kokosowej i ryżu. Popłyniemy także na wyspę, gdzie zobaczymy plantację egzotycznych owoców oraz odwiedzimy farmę kokosową.

Chętni będą mogli spróbować lokalnych przysmaków. Następnie wybierzemy się na wycieczkę rowerową lub rikszą, w trakcie której będziemy podziwiać niecodzienne widoki.

Dzień 5

Samolotem udamy się do Danang. Dzień przeznaczymy na odpoczynek i relaks, podczas którego można skorzystać z wietnamskiego masażu stóp.

Dzień 6

Przed południem udamy się na plażę. Następnie odwiedzimy Hoi An - urokliwe wietnamskie miasteczko. Zobaczymy tam Most Japoński czy Chińską Świątynię. Niewątpliwie wyjątkowym widokiem będą oświetlone uliczki miasta, które z pewnością długo pozostaną w pamięci.

Dzień 7

Rowerami udamy się w kierunku pól ryżowych. Ci, którzy będą mieli ochotę na relaks, zostaną skierowani na plażę. Po południu odwiedzimy miasteczko My Son, a wieczorem wyruszymy nocnym pociągiem w stronę Hanoi.

Dzień 8

Tego dnia miasto zwiedzimy, poruszając się w rikszach. Dodatkową atrakcję stanowi próbowanie lokalnych przysmaków, w tym kawy z jajkiem lub żywego piwa.

Dzień 9

Skierujemy się w stronę stolicy Wietnamu. Będziemy podziwiać Świątynię Literatury i miejsce kultu Konfucjusza. Później zobaczymy Plac Ba Dinh, jezioro Hoan Kiem oraz świątynię Ngoc Son. Wieczorem czeka nas zabawa w centrum miasta.

Dzień 10

Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do malowniczej miejscowości Sa Pa. Będziemy podziwiać tam niezwykłe widoki oraz zobaczymy tarasy ryżowe. Miejsce to słynie również z plemion górskich, które zamieszkują pobliskie doliny. Atrakcją będzie wjazd na szczyt najwyższej góry Indochin.

Dzień 11

Udamy się w kierunku wodospadów. Po wycieczce odwiedzimy Ta Phin - jedną z wiosek zamieszkałą przez Czerwonych Dao.

Dzień 12

Większość dnia spędzimy na zwiedzaniu okolicznych wiosek, do których dotrzemy przez piękne doliny górskie. Po południu czas na relaks.

Dzień 13

Dzień poświęcimy na rejs statkiem. W trakcie wycieczki zobaczymy między innymi klify wapienne, jaskinie oraz szkołę na wodzie.

Dzień 14

Kontynuacja rejsu po Zatoce Ha Long.

Dzień 15

Powrót.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pewnych hotelach 3*.

Cena zawiera

 • przeloty: Warszawa-Dubaj, Dubaj-Sajgon, Sajgon-Dubaj, Dubaj-Warszawa,
 • wycieczki oraz wejściówki,
 • zakwaterowanie,
 • przewodnika i licencjonowanego pilota z Polski,
 • śniadania,
 • 3 obiady,
 • napoje bezalkoholowe podawane do posiłku,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz bagaż,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • posiłków oprócz śniadań i 3 obiadów,
 • dodatkowych opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • napiwków,
 • wizy do Wietnamu,
 • przelotu z Sajgonu do Danang.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni wynosi 7400 PLN/os. Ze sobą zabieramy min. 300 USD.

Ważne informacje

Przed wylotem należy wyposażyć się w wizę, uprawniającą do wjazdu na terytorium Wietnamu.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tokyo, Japonia

Delhi, Indie

7 - 20 marzec 2022

+ 1 więcej

od7 003 PLN

/ os.

Funchal, Madera, Portugalia

Last minute

4 - 11 grudzień 2021

+ 3 więcej

od3 850 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.