Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Azja: Wietnam, Kambodża, Laos - wakacje w Indochinach

Utworzony przez europejskich podróżników termin Indochiny idealnie określa region, w którym przenikają i wzajemnie uzupełniają się kultury: chińska i hinduska. Podczas trwającej dwa tygodnie wyprawy po Indochinach doświadczymy orientalnego piękna trzech państw: Laosu, Kambodży i Wietnamu. 

Ważne: wyjazd może rozpocząć się w każdą niedzielę. Inne terminy też są możliwe do zrealizowania, w takim przypadku prosimy o zapytanie.

Atrakcje

 • Luang Prabang, Vat Visoun, That Makmo, Vat Phrabat Tai,
 • jaskinie Pak Ou,
 • rejs po Mekongu,
 • wioska Lao Lao,
 • wodospady Kuang Si,
 • wioska Ban Thapaene,
 • Zatoka Ha Long, noc na wodzie,
 • Hanoi,
 • Hue, Cytadela, Zakazane Miasto, mauzoleum Tu Duc,
 • rejs rzeką Perfumową,
 • tradycyjne stocznie i zakłady garncarskie,
 • odpoczynek na plaży,
 • zwiedzanie Ho Chi Minh,
 • tunele w prowincji Cu Chi,
 • zwiedzanie Siem Reap, kompleks Angkoru, Angkor Wat,
 • ceremonia duchowego oczyszczenia,
 • miejscowość na słupach Kompong Khleang,
 • jezioro Tonle Sap,
 • ruiny Beng Mealea,
 • wycieczka skuterami po Siem Reap,
 • wytwórnia likieru Sombai.

Czytaj więcej

Zwiń

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przylatujemy do Luang Prabang, skąd zostaniemy przetransferowani do centrum miasta. Od początku naszego pobytu w Laosie damy się pochłonąć tradycyjnym laotańskim budowlom. Stanowią one połączenie kolonialnej (francuskiej) i buddyjskiej architektury, dzięki któremu Luang Prabang zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie (we własnym zakresie) odkrywamy miasto położone na brzegu Mekongu. Zakwaterujemy się w hotelu 3,5* o nazwie Villa Maydou.

Dzień 2

Jeszcze zanim na dobre rozpoczniemy eksplorację miasta, chętni będą mogli udać się na gwarny lokalny targ, który rano tętni życiem. Następnie, już całą grupą, zwiedzimy świątynię Vat Visoun i stupę That Makmo. Przejdziemy też do Vat Aham, które stanowi buddyjskie sanktuarium. Po wejściu na wzgórze Vat Phousi zobaczymy fantastyczna panoramę.

Odwiedzimy też TAEC (Centrum Sztuki Tradycyjnej i Etnologii), gdzie poznamy kulturę i tradycje Laosu. W godzinach popołudniowych zobaczymy artefakty należące do rodziny królewskiej, które są w Muzeum Narodowym, a dalej Ock Pop Top. Jest to centrum tradycyjnego laotańskiego rękodzieła.

Nad Mekongiem zobaczymy też Living Crafts Centre, a zachód słońca obejrzymy, spacerując po świątyni Vat Phrabat Tai. Zakwaterowanie nadal w hotelu Villa Maydou 3,5*. W programie mamy zapewnione śniadanie i obiad.

Dzień 3

Udamy się nad Mekong, gdzie wejdziemy na pokład łodzi płynących w górę rzeki. Naszym celem będą jaskinie Pak Ou. Przystankiem na trasie jest także wioska Lao Lao, która jest znana z wyrobu lokalnej Ban Xanhai, która nazywana jest też Whisky Lao Lao.

Oprócz możliwości spróbowania trunku, zobaczymy też lokalną świątynię. Kiedy już znajdziemy się w Pak Ou, obejrzymy jaskinie, w których umieszczono aż 4000 figur Buddy. Następnie wrócimy do Luang Prabang, a wieczorem odwiedzimy nocny targ na Sisavangvong.

Nocleg w hotelu Villa Maydou 3,5*. Program obejmuje śniadanie i obiad.

Dzień 4

Pojedziemy w kierunku wodospadów Kuang Si, których wysokość to ok. 30 m. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Ban Thapaene, w której żyje plemię Khmu. U celu wyprawy zobaczymy wapienne kaskady, z których najwyższa sięga 60 m wysokości. Wrócimy do Luang Prabang i udamy się do Lao Buffalo Diary Farm, gdzie produkowane są przetwory z bawolego mleka.

Zwiedzimy wioskę Ban Phanom, znanej z tkaczy, a następnie jedziemy na lotnisko, skąd lecimy do Hanoi. Po przylocie do stolicy Wietnamu będziemy mogli eksplorować uroki metropolii na własną rękę.

Zakwaterowanie w hotelu Anise 3* w pokoju superior. W programie przewidziano dwa posiłki - śniadanie i obiad.

Dzień 5

Udamy się nad Zatokę Ha Long, gdzie zakwaterowujemy się w dżonce (tradycyjnej wietnamskiej łodzi). Wyruszymy w rejs po wodach jednej z najsłynniejszych atrakcji Wietnamu. Zatoka i jej okolice zostały wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na tym obszarze znajdziemy ponad 2000 wysepek i samotnych skał, co tworzy filmowy krajobraz.

W programie są również wizyty w zalanych jaskiniach, pływanie, a także warsztaty z kuchni wietnamskiej. W godzinach wieczornych odwiedzimy jeden z klimatycznych portów rybackich. Nocleg w hotelu Bhaya Classic Cruise 4* w kabinach na pokładzie łodzi. W programie przewidziano: śniadanie, obiad i kolację.

Dzień 6

Wracamy do Hanoi. Pierwsza część drogi prowadzącej ulicami stolicy Wietnamu wieść będzie przez jej starą część, a pokonamy ją na rowerach. Później wsiądziemy do pociągu SE1 Express na trasie Hanoi-Hue.

Zakwaterowanie w przedziałach sypialnych w pociągu. Wyżywienie uwzględnione w programie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 7

Po dotarciu do Hue czas wolny na eksplorację okolicy. Następnie już zorganizowaną grupą udamy się na zwiedzanie miasta, które od 1802 r, aż do zakończenia II wojny światowej pełniło funkcję stolicy kraju. Znajduje się ono również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie rozpoczniemy od Cytadeli, czyli dawnego serca miasta, które leży na brzegach rzeki Perfumowej. Obejrzymy cytadelę, miasto cesarskie, a także siedzibę cesarza, Zakazane Miasto.

Kolejnym przystankiem podczas odkrywania Hue będzie pagoda Thien Mu, która jest jednym z najstarszych obiektów w mieście. Nadal spełnia ona swoje klasztorne funkcje, a jej początki sięgają nawet 1601 r. Do Hue wrócimy statkiem.

Zakwaterowanie: hotel Park View Hotel 3,5*. Wyżywienie przewidziane w programie: śniadanie i obiad.

Dzień 8

Zobaczymy pochodzące z XIX w. mauzoleum cesarza Tu Duc. Następnie pojedziemy do położonego na południu miasta Danang, a po drodze miniemy słynne Hai Van, zwane również przełęczą chmur.

Naszymi przystankami na dosyć długiej trasie będą: muzeum Cham i Wzgórz Marmurowych, a także port Hoi An. Zakwaterujemy się w hotelu Garden Palace & Spa 3,5*. Program przewiduje śniadanie i obiad.

Dzień 9

Od rana eksplorujemy miasto Hoi An i jego zabytki. Jest ono charakterystyczne ze względu na chińskie wpływy architektoniczne, a oryginalny wygląd praktycznie nie uległ zmianom. Oprócz spacerów ulicami portu, udamy się w rejs po rzece, a także wejdziemy do lokalnej stoczni. Tam poznamy tradycyjne metody tworzenia łodzi.

Następnie odbędą się warsztaty z metod wytwarzania cegieł, które poprowadzą miejscowi garncarze. Po powrocie na stare miasto zaczniemy intensywne poznawanie jego historycznych budowli, wśród których znajdzie się kryty japoński most. Nocleg w hotelu Garden Palace & Spa 3,5*. Wyżywienie obejmuje śniadanie i obiad.

Dzień 10

Rano udamy się na lotnisko w Danang żeby wylecieć do Ho Chi Minh, czyli byłego Sajgonu. Obejrzymy postfrancuską katedrę Notre Dame, Urząd Pocztowy z XIX w. Wejdziemy też do galerii fotografii o nazwie Couleurs d’Asie.

Zakwaterowanie: hotel Elios Hotel 3,5*. Program obejmuje śniadanie i obiad.

Dzień 11

Przejeżdżamy do prowincji Cu Chi. Zobaczymy tu zbudowany przez Wietkong na potrzeby wojny w Wietnamie labirynt tuneli. Ich długość to w sumie 250 km. Poznamy historię konfliktu.

Po powrocie do Ho Chi Minh transferujemy się na lotnisko. Stamtąd lecimy do Siem Reap w Kambodży.

Zakwaterowanie: hotel Damrei Angkor 4*. Wyżywienie obejmuje śniadanie, obiad i kolację.

Dzień 12

Jedziemy do parku archeologicznego, w którym znajdują się świątynie Angkoru. W kompleksie odwiedzimy Bramę Południową, Baphuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla, Ta Prohm. Każde z tych miejsc pochłaniane jest przez dżunglę, co tylko nadaje im wyjątkowego klimatu. Każde z nich jest też na swój sposób symboliczne.

Następnie przemieszczamy się do najsłynniejszej świątyni w kraju, czyli Angkor Wat, która od prawie 3 dekad wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budowla pochodzi z XII w., a cały kompleks zajmuje 81 ha. Reprezentuje on wierzenia Khmerów.

Będziemy mieli możliwość wzięcia udziału w oczyszczeniu ducha, które odprawiają mnisi. Po długim dniu odkrywania kambodżańskich świątyń - czas wolny.

Zakwaterowanie: hotel Damrei Angkor 4*. W programie przewidziane są: śniadanie i obiad.

Dzień 13

Jedziemy do Soutr Nikum, a konkretniej nad jezioro Tonle Sap. Ze względu na olbrzymie pływy porty i przybrzeżne miasta budowane są na słupach, żeby woda nie wdzierała się do budynków. Ludność Kompong Khleang ugości nas i pokaże nam swoje życie na wodzie.

Pojedziemy dalej, w kierunku Beng Mealea, skąd pójdziemy do świątyni Prasat Chhrey. Jest to niewielki przybytek, który nieczęsto gości turystów i panuje w nim niezwykła i tajemnicza atmosfera. Następnie zwiedzimy ruiny Beng Mealea z XI w. Miejsce to nie stanowi uczęszczanej atrakcji. Jest za to dzikie i pełne sekretów.

Zakwaterowanie: hotel Damrei Angkor 4*. W programie: śniadanie i obiad.

Dzień 14

Przejażdżka skuterami po mieście Siem Reap. Chętni będą mogli jechać lokalnymi tuk-tukami, które w Kambodży funkcjonują pod nazwą: remorki. Trasa będzie iście kulinarna, gdyż po drodze zatrzymamy się na licznych degustacjach.

Szczególną atrakcją będzie targ Phsar Leu, gdzie miejscowi handlują czym tylko się da. To właśnie tam zjemy śniadanie! Następnie udamy się dalej od centrum, gdzie obejrzymy tradycyjne życie rolników. Odwiedzimy pola ryżowe, a nawet farmy lotosu. Nauczymy się zarzucać sieci, a także zobaczymy bawoły wodne i inne lokalne zwierzęta.

Po powrocie do Siem Reap odwiedzimy Les Artisans d’Angkor - Chantiers Ecoles. Jest to centrum tradycyjnego rzemiosła, które współpracuje z młodymi ludźmi. Wchodzimy też do Rehash Trash, czyli miejsca, w którym artyści tworzą z odpadków. Weźmiemy tam udział w warsztatach, gdzie dowiemy się, jak przebiega cały proces przetwarzania śmieci.

Następnie zatrzymamy się w wytwórni likieru Sombai, gdzie spróbujemy 11 lokalnych smaków. Po wszystkim czas wolny.

Zakwaterowanie: hotel Damrei Angkor 4*. W programie przewidziano śniadanie i obiad.

Dzień 15

Rano czas wolny, a następnie transfer na lotnisko. Wylot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie odbędzie się zgodnie z programem i realizowane będzie w hotelach typu superior, o standardzie 3-4*. Pokoje 2-osobowe. Jedynym wyjątkiem jest nocleg w przedziale sypialnym pociągu z Hanoi do Hue. To przedział 4-osobowy z piętrowymi łóżkami (za dopłatą przedział na własny użytek).

Istnieje możliwość zamiany podróży pociągiem na lot samolotem. W tej wersji podróży: nocleg w hotelu Anise 3*.

Proponowana przez nas opcja zakwaterowania może zostać rozszerzona do standardu first class, w którym wszystkie obiekty są 4* lub deluxe class, gdzie hotele są 5* lub butikowe.

Pogoda

Ze względu na położenie w okolicach równika pogoda w Laosie, Kambodży i Wietnamie jest bardzo wilgotna i gorąca. W skali roku temperatury wahają się między 20, a ponad 30°C. Zimowe miesiące są chłodniejsze, a także suchsze. Monsun letni przynosi obfite opady deszczu, które występują od maja do października.

Cena zawiera

 • wycieczkę objazdową po Indochinach według programu,
 • transfery lokalne w samochodach wyposażonych w internet i wodę,
 • wyżywienie według programu,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji.

Cena nie zawiera

 • wiz do Laosu, Wietnamu i Kambodży,
 • dodatkowych wydatków własnych,
 • posiłków nieuwzględnionych w programie,
 • napiwków.

Ceny

W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku konieczna jest dopłata do rejsu po Zatoce Halong w wysokości 330 PLN od osoby.

Koszt 15-dniowego wyjazdu dla 1 os. przy zakwaterowaniu w pokoju 2-osobowym w terminie:

od 01.10.2019 r. do 30.04.2020 r. wynosi:

9 505 PLN

od 01.05.2020 r. do 30.09.2020 r. wynosi:

9 099 PLN

od 01.10.2020 r. do 31.10.2020 r. wynosi:

9 569 PLN

od 01.11.2020 r. do 30.04.04.2021 r. wynosi:

9 705 PLN

Ważne informacje

Wyjazd realizowany jest po angielsku. Za dopłatą istnieje możliwość skorzystania z opcji języka francuskiego lub hiszpańskiego. Grupy uczestników wyprawy są międzynarodowe.

Ze względu na aurę panującą w tej części świata, konieczne jest wzięcie ze sobą ubrań, które będą korespondować z pogodą. Z pewnością przydatne będą peleryny przeciwdeszczowe.

Organizator

Organized by tourasia

Lider na rynku pod względem doświadczenia i praktyki wyjazdów do Azji. Oferujemy ponad 1000 różnych wariantów podróży!

WIZY

Aby wziąć udział w wyjeździe, konieczne jest posiadanie wiz do Laosu, Kambodży i Wietnamu.

Wiza do Laosu możliwa jest do wyrobienia w ambasadzie Laosu, ale nie znajduje się ona na terenie Polski - konieczne jest skorzystanie z usług ambasady w Berlinie. Istnieje możliwość wyrobienia wizy na przejściu granicznym. Wówczas wystarczy mieć paszport i zdjęcia paszportowe oraz wypełnić wniosek na miejscu.

Wizę do Kambodży, w trybie ambasadowym, należy również wyrobić w placówce w Berlinie. Wizę można wyrobić elektronicznie i na miejscu, już po przyjeździe do kraju.

Wizę do Wietnamu najlepiej wyrobić przed wylotem, w ambasadzie lub też elektronicznie. Wystąpienie o pozwolenie na wjazd do Wietnamu już po przylocie nie jest najlepszym rozwiązaniem i może być ryzykowne.


LAOS, KAMBODŻA, WIETNAM - SZCZEPIENIA

Przed wjazdem na teren Indochin konieczne są szczepienia na błonicę, tężec, krztusiec, WZW typu A i B, dur brzuszny, wściekliznę, japońskie zapalenie mózgu.

Należy pamiętać, że obszar ten zagrożony jest malarią. Konieczna jest zatem ochrona przed insektami. Ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy ostrożne korzystanie z wody bieżącej, aby uniknąć problemów żołądkowych i ewentualnych chorób bakteryjnych i wirusowych.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.