Podróż do Azji - Uzbekistan: Jedwabny Szlak, pustynie, Taszkient i nie tylko

Wyprawa do Uzbekistanu to możliwość poznania bogatej kultury tego kraju. Z bliska zobacz najpiękniejsze zabytki kultury Islamu i zachwyć się orientalnym smakiem tamtejszej kuchni

Atrakcje

 • pokaz tańców oraz tradycyjnych strojów uzbeckich w medresie Dewan Begi,
 • wjazd kolejką linową na szczyt Kumbel w górach Czatkalskich,
 • zwiedzanie najważniejszych zabytków Taszkientu, Buchary, Samarkandy i Chiwy,
 • nocleg w jurtach na pustyni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta wyjazdu do Uzbekistanu skierowana jest dla każdego.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Uzbekistan jest republiką położoną w Azji Środkowej między rzekami Amu-daria i Syr-daria. Blisko 20%  powierzchni kraju stanowią góry i przedgórza.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lot z Warszawy do stolicy Uzbekistanu, Taszkientu.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Taszkientu. Odwiedzimy takie miejsca, jak targ Czorsu, kompleks religijny Hast Imam, katedrę Najświętszego Serca Jezusa zwaną również “kościołem polskim” ze względu na narodowość kapłanów, którzy zainicjowali jego budowę. Przejdziemy się też na place Amira Timura oraz Mustakilik.

Dzień 3

Transfer pociągiem do Samarkandy, a następnie spacer po zabytkowej części miasta. Tego dnia podziwiać będziemy grobowiec Gur-e-Amir, meczet ku czci żony Amira Timura, Bibi Chanum i kompleks Medres przy placu Registan.

Dzień 4

Kontynuujemy zwiedzanie najciekawszych miejsc Samarkandy: mauzoleum, obserwatorium Uług Bega, muzeum Afrosiyab. Ze wzgórza w pobliżu meczetu Hazrat Hyzr będziemy podziwiać widok miasta. Następnie spacer wąskimi uliczkami nekropolii Shah-i Zinda, gdzie dekoracje ceramiczne grobowców ułożone są w wyszukane wzory geometryczne i inskrypcje.

Dzień 5

Wyjazd w głąb kraju w kierunku pustyni Kyzył Kum. Dotrzemy do jeziora Ajdar Kul, powstałego na skutek działalności radzieckich planistów. Dla chętnych możliwość przejażdżki na wielbłądach. Nocleg w jurtach w obozie noclegowym.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszamy do Buchary, po drodze zatrzymamy się jeszcze w manufakturze ceramiki Narzulajev, a także w Pałacu Sitoraj Mohi Hosa.

Dzień 7

Podczas pobytu w Bucharze: Mauzoleum Samanidów, Cytadela Ark z kompleksem muzealnym, kompleks Po-i Kalon, meczet Bolo-Hauz oraz Liab-i Hauz z sąsiadującą z nim medresą Kukeltasz. Skosztujemy narodowej potrawy Uzbekistanu, “płow”, będziemy mieć też okazję przyjrzeć się sposobowi jej przyrządzania. Na koniec dnia pokaz tańców i tradycyjnych uzbeckich strojów w medresie Dewan Begi.

Dzień 8

Przejazd pociągiem do miasta Chiwa. Podczas podróży będziemy przemieszczać się wzdłuż granicy pomiędzy pustynią Kyzył Kum i Kara Kum na rzece Amu-daria. Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu w hotelu możliwy spacer po zabytkowej części miasta Iczan Kala.

Dzień 9

Tego dnia czekają nas m.in cytadela Kunja Ark, niedokończony minaret Kalta Minor, medresa Palwan Kariego i mauzoleum Mahmuda Pahlawana. Dzień kończymy przelotem do Taszkientu.

Dzień 10

Wybierzemy się w będące częścią łańcucha Tienszan góry Czatkalskie, które są ulubioną atrakcją wypoczynkową mieszkańców stolicy. Będziemy mieć widok na jezioro Czarwak. Czeka nas też przejazd kolejką linową na szczyt Kumbel (2400 m n.p.m.).

Dzień 11

Po wymeldowaniu się transport na lotnisko i wylot do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w 3* hotelach (Taszkient 4, Samarkanda 2, Buchara 2, Chiwa 1). 1 nocleg w jurtach na pustyni Kyzył Kum. Za dopłatą 150 EUR zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym.

Pogoda

Uzbekistan leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego o ciepłej i suchej odmianie. Czynnikiem wpływającym na taki klimat jest duże oddalenie od morza i ogromna powierzchnia lądu azjatyckiego.

Cena zawiera

 • przeloty w obie strony z przesiadkami,
 • noclegi,
 • przejazdy pociągiem na trasach Taszkient - Samarkanda, Buchara - Chiwa,
 • transport busem z klimatyzacją,
 • przelot wewnętrzny z Urgenczu do Taszkientu,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • opłaty za usługi lokalnego przewodnika,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • pokaz tańców oraz tradycyjnych strojów uzbeckich w medresie Dewan Begi,
 • wjazd kolejką linową na szczyt Kumbel,
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • śniadania i obiadokolacje.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • zwyczajowych napiwków (50 EUR),
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego: 150 EUR.

Ceny

Koszt 11-dniowej wycieczki wynosi 4500 PLN + 990 EUR na osobę.

Ważne informacje

Obywateli Polski nie obowiązują wizy przy wjeździe na teren Uzbekistanu. Ruch bezwizowy dotyczy pobytów turystycznych na okres do 30 dni. Każda osoba wjeżdżająca do Uzbekistanu musi posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Uwaga: W związku ze wzmocnioną kontrolą ruchu osobowego wewnątrz kraju cudzoziemcy powinni zawsze mieć przy sobie paszport wraz z aktualnym zameldowaniem, tzw. "propiską".

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, skąd bije życiodajna energia, która wzmacnia i równocześnie wymusza zmianę perspektywy.

Przed wyjazdem do Uzbekistanu:

Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe.

Obowiązuje zakaz wykonywania zdjęć mostów, obiektów przemysłowych i wojskowych oraz fotografowania w metrze, na dworcach kolejowych i lotniskach. Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, cerkwie, synagogi), należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.