Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

2 tygodnie podróży po Azji: 3 kraje

2 tygodnie w podróży po 3 państwach Azji Południowo-Wschodniej. Odkryj Tajlandię - kraj orientalnych smaków i zjawiskowych świątyń, dziką Kambodżę z perłą dziedzictwa UNESCO, Angkor Wat i Wietnam, stolicę sajgonek i pól ryżowych.

Atrakcje

 • mistyczne świątynie buddyjskie,
 • orientalna kuchnia azjatycka,
 • dziewicze dżungle i urokliwe pola ryżowe,
 • historyczne tunele Cu Chi,
 • rejs po Zatoce Ha Long oraz nocleg na łodzi,
 • warsztaty gotowania lokalnych potraw,
 • rejs drewnianą łódką wzdłuż Delty Mekongu,
 • Bangkok, Hanoi, Sajgon - dynamiczne i zaskakujące miasta Azji,
 • zwiedzanie Angkor Wat - wpisanego na listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie wymaga specjalnego przygotowania. Atrakcje dostępne dla każdego, również dla rodzin z dziećmi.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wycieczka po 3 krajach Azji Południowo-Wschodniej. Tajlandia to kraj, gdzie rządzi król, Kambodża urzeka niesamowitymi krajobrazami, a Wietnam to państwo niesamowitych skrajności - od tętniących życiem miast po urokliwe, plemienne wioski.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa

Wylot z warszawskiego portu lotniczego im. F. Chopina do Tajlandii.

Dzień 2: Bangkok

Przylot do Bangkoku - stolicy Tajlandii. Istnieje możliwość, że dzień rozpoczniemy od zwiedzania, a nie zakwaterowania, jeśli przylecimy porannym samolotem. Pobyt w Bangkoku rozpoczniemy od rejsu po królewskiej rzece “Chao Praya”. Z łodzi podziwiać będziemy najciekawsze atrakcje tajskiej stolicy.

Zobaczymy jedno z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego w Bangkoku “Wat Arun”, czyli Świątynię Świtu. Jest to strzelista budowla o charakterystycznej konstrukcji i pięknych, porcelanowych zdobieniach. Następnie odwiedzimy Wielki Pałac Królewski, umiejscowiony w centralnym punkcie stolicy.

Jest to zapierający dech w piersiach kompleks pałacowo-świątynny. Od XVIII do połowy XX w. służył jako rezydencja najważniejszej osoby w państwie, króla Tajlandii. Aktualnie miejsce to jest udostępnione dla zwiedzających, mogących tu poznać wieloletnią kulturę i barwną architekturę kraju Tajów.

Dzień 3: Bangkok

Dalszy ciąg odkrywania stolicy Tajlandii. Wycieczkę rozpoczniemy od odwiedzin słynnego, całodobowego targu kwiatowego, w którym poznamy wonną florę Tajlandii oraz zapoznamy się z interesującym sposobem handlu mieszkańców. Następnie odwiedzimy jedną z najstarszych świątyń miasta, Wat Pho, gdzie poznamy orientalną religię buddyjską.

Zobaczymy tu tradycyjne udekorowanie świątyni - ponad tysiącem wizerunków Buddy oraz ujrzymy złoty posąg Leżącego Buddy. “Wat Pho” jest jednocześnie ośrodkiem kultu i centrum szkoleniowym słynnego tajskiego masażu. Ze świątyni przejedziemy ulicami miasta oryginalnym tuk tukiem, czyli trójkołową taksówką do Pałacu Królewskiego, aby zobaczyć statuę szmaragdowego Buddy.

Obiad zjemy w lokalnej restauracji - warto spróbować potraw znanych na całym świecie, tj. Pad Thai czy zupy Tom Yum. Po zwiedzaniu odpoczniemy, płynąc urokliwymi kanałami Bangkoku na prywatnej łodzi typu Longtail. Zrelaksujemy się z widokiem na złoconą architekturę oraz codzienne obyczaje mieszkańców stolicy.

Reszta dnia poświęcona będzie na indywidualne odkrywanie orientalnych zakątków miasta, z możliwością zakupienia tradycyjnych pamiątek z Azji Południowo-Wschodniej.

Dzień 4: Bangkok - Ayutthaya

Kolejny dzień spędzimy w dawnej stolicy Tajlandii, wśród zjawiskowych ruin starożytnego miasta Ayutthaya. Pełniło ono swoją rolę do II połowy XVIII w. a następnie przez blisko 200 lat zostało zapomniane i porosło dżunglą. Aktualnie można zobaczyć tam niesamowite ruiny budowli sakralnych - rozsianych po całym mieście.

Główną atrakcją, którą zobaczymy, jest słynny symbol sił natury - głowa Buddy wrośnięta w korzenie drzew. Jest to widok do zapamiętania na całe życie. Odwiedzimy również “Wat Phra Si Sanphet” z trzema wzniosłymi chedi oraz “Wai Yai Chai Mongkol”, gdzie podziwiać będziemy historyczną architekturę.

Dzień 5: Bangkok - Kanchanburi

Następny dzień przeznaczymy na odkrywanie historycznego miasta Kanchanburi, które słynie z mostu na rzece Kwai. Gratka dla kinomanów, ponieważ jest to miejsce osławione z powodu filmu “The River Kwai”. Podczas spaceru wzdłuż tej urokliwej rzeki dowiemy się wielu historycznych ciekawostek, a na zakończenie odwiedzimy cmentarz wojenny, miejsce spoczynku aliantów.

Orientalne smaki Tajlandii odkrywać będziemy w lokalnej restauracji, a następnie przejedziemy się linią legendarnego pociągu “Kolei Śmierci” - niesamowite wrażenia gwarantowane!

Dzień 6: Bangkok - Siem Reap

Rankiem wylecimy z Bangkoku do Siem Reap w Kambodży. Tam będziemy mieli okazję poznać obyczaje mnichów buddyjskich w klasztorze Preah Prom Rath-a. Miejsce to liczy sobie niemal 500 lat! Następnie udamy się do świątyni Pre Rup, aby wśród ruin sakralnych podziwiać niesamowity zachód słońca. W Siem Reap będziemy cieszyć się również pełną wonnych przypraw kuchnią kambodżańską.

Dzień 7: Siem Reap

Kolejny dzień spędzimy na odkrywaniu niesamowitego kompleksu świątynnego Angkor Wat wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Często miejsce to określane jest mianem perły khmerskiej cywilizacji i jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ten ogromny kompleks świątynny mieści się na ok. 120 tysiącach km² i szacuje się, że zamieszkiwany był przez ponad milion osób jeszcze przed rewolucją przemysłową!

Podróż po Angkor Wat rozpoczniemy od przejścia przez słynną Bramę Południową w kierunku świątyni Bayon, gdzie podziwiać będziemy 216 twarzy o tajemniczym uśmiechu. Zachwycać będziemy się Tarasem Słoni, gdzie kiedyś najwyższe władze oglądały ceremonie religijne i parady.

Zobaczymy niebiańskie tancerki Apsary, które ozdabiają Taras Króla Trędowatego oraz odwiedzimy Ta Prom, świątynię poprzeplataną ogromnymi koronami tutejszych drzew. Mistyczny spacer po Angkor Wat uwieńczymy pyszną kolacją w Siem Reap.

Dzień 8: Siem Reap - Ho Chi Minh (Sajgon)

Dzień rozpoczniemy urokliwym rejsem po jeziorze Tonle Sap w kierunku pływającej wioski rybackiej. Popłyniemy drewnianą łódką, aby poznać obyczaje mieszkańców tej wodnej miejscowości. W wiosce znajduje się szkoła na wodzie, sklep oraz restauracje, gdzie można cieszyć się smakiem lokalnych potraw. Następnie udamy się na lotnisko, aby wyruszyć do dawnej stolicy Wietnamu Płd., Ho Chi Minh, dawnego Sajgonu.

Dzień 9: Sajgon - Tunele Cu Chi

Wietnamską przygodę rozpoczniemy od zwiedzania Ho Chi Minh, które zaskoczy nas tętniącym życiem centrum. Przespacerujemy się słynną ulicą Dong Khoi w kierunku katedry Notre Dame, która jest repliką tej oryginalnej, francuskiej. Wietnam był historycznie kolonią francuską, co ma swoje odzwierciedlenie w niezwykłej architekturze miasta.

Ciekawostką jest, że słynny Gustav Eiffel zaprojektował m.in. największy oddział pocztowy w Wietnamie, który zobaczymy na tym samym placu, co katedrę Notre Dame. Następnie udamy się do Cho Lon Market, gdzie będzie możliwość zakupienia pamiątkowych produktów wietnamskich, takich jak sławne bambusowe kapelusze czy oryginalne zestawy do parzenia kawy.

Później udamy się w rejon Cu Chi, aby odkryć zapierające dech tunele podziemne, które służyły partyzantom Wietkongu podczas ostatniej wojny w Wietnamie. Będziemy eksplorować sieć labiryntów, poznając interesującą historię kraju oraz skosztujemy tapiokę obsypaną orzeszkami i solą, którą w czasach wojny jedli żołnierze wietnamscy.

Dzień 10: Sajgon - Delta Mekongu

Rankiem wybierzemy się do prowincji Ben Tre, która nazywana jest Wietnamską Miską Ryżu. W Tien Giang wypłyniemy w rejs po rzece Mekong, mijając cztery wyspy: Smoka, Jednorożca, Żółwia i Feniksa. Płynąć będziemy wzdłuż kanału Vam Xep, poznając życie mieszkańców wiosek rybackich.

Odwiedzimy Quói An, która słynie z farmy pszczół i tradycyjnego rękodzieła. Tam skosztujemy owoców tropikalnych i miodowej herbaty. Przyjrzymy się pracy lokalnych artystów oraz przejedziemy się po wiosce tradycyjnym wózkiem konnym. Na koniec dnia wsiądziemy na statek, który przewiezie nas po kanale Vam Chua do wioski, aby odpocząć przy potrawach lokalnej kuchni.

Dzień 11: Sajgon - Hanoi

Rankiem wylecimy samolotem do stolicy Wietnamu, Hanoi, usytuowanej w delcie Rzeki Czerwonej. Zobaczymy najpiękniejsze atrakcje miasta, w tym Pagodę Jednego Filara oraz Świątynię Literatury, która wzniesiona na cześć Konfucjusza i jego myśli filozoficznej pełni rolę pierwszego uniwersytetu w Wietnamie.

Następnie wybierzemy się nad urokliwe jezioro Hoan Kiem, gdzie zwiedzimy świątynię Ngoc Son na moście łączącym oba brzegi jeziora. Ujrzymy też główne budowle o pięknej architekturze - gmach Opery, Bank Narodowy oraz dawny pałac Gubernatora.

Przejedziemy się również tradycyjną rikszą wzdłuż 36 ulic starej dzielnicy Hanoi, kończąc dzień wizytą w lokalnej restauracji. W stolicy Wietnamu obowiązkowo należy spróbować zupy Pho, ponieważ właśnie tutaj wymyślono tę zachwycającą niejedno podniebienie na świecie potrawę.

Dzień 12: Hanoi - Zatoka Ha Long

Rankiem udajemy się do kolejnego miejsca podróży wpisanego na listę UNESCO, Ha Long Bay. Jest to jedna z najpiękniejszych na świecie zatok, usiana blisko 2000 wysp na powierzchni ok. 1500 km². Wyruszymy w rejs po Zatoce Tonkińskiej, której krajobraz zapiera dech w piersiach. Ha Long Bay wyróżnia się spektakularnym widokiem wielu wysepek wyrastających prosto z krystalicznie czystej wody.

Po południu przeżyjemy przygodę, pływając kajakiem na tej niesamowitej zatoce, wśród dzikiej roślinności okolicznych dżungli. Odwiedzimy wyspę Titop oraz zobaczymy, w jaki sposób wydobywa się oraz przerabia drogocenne perły. Na koniec dnia zrelaksujemy się na tarasie statku, ciesząc oczy widokiem zachodu słońca.

Dla chętnych możliwość skorzystania z lekcji gotowania - będzie można nauczyć się przygotowywać prawdziwe sajgonki. Wieczorem zjemy kolację pod gołym niebem, poznając smaki azjatyckiej kuchni. Niesamowitych doznań doda również łowienie kałamarnic wraz z załogą naszego statku. Zostaną one przygotowane przez szefa kuchni. Noc spędzimy na łodzi wśród szumu Morza Południowochińskiego.

Dzień 13: Zatoka Ha Long - Hanoi

Dzień rozpoczniemy śniadaniem na łodzi i wyruszymy odkrywać tajemnice jaskini Hang Sung Sot nazywanej potocznie Surprising. Odkryta została w 1901 r. przez kolonistów francuskich i oddana do ruchu turystycznego w 1936 r.

Następnie jemy obiad na pokładzie statku i wracamy do stolicy, Hanoi. W zależności od rozkładu linii lotniczych w tym dniu nastąpi transfer na lotnisko i wylot do Polski lub transfer na odpoczynek do hotelu.

Dzień 14: Warszawa

Przylot do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- oraz 4* w pokojach dla 2 osób z łazienką i klimatyzacją. Nocleg na łodzi na Zatoce Ha Long w Wietnamie.

Pogoda

W Azji Południowo-Wschodniej wyróżnia się 2 pory roku: suchą i deszczową. Od czerwca do października znad oceanu nadciągają monsunowe deszcze, które są raczej krótkie i przelotne. Od listopada do maja trwa pora sucha, kiedy temperatury oscylują w granicach 40°C, natomiast w porze deszczowej temperatura dochodzi do 30°C.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami z Polski do Tajlandii i z Wietnamu do Polski,
 • transport mikrobusem lub autokarem z klimatyzacją,
 • przeloty wewnętrzne,
 • śniadania głównie w formie bufetu, obiady i kolacje zgodnie z programem,
 • opiekę pilota na całej trasie oraz pilotów lokalnych,
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
 • rejs po Delcie Mekongu,
 • przejazd rikszami,
 • promesę wizową do Wietnamu,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.
 • wizy do Kambodży - 25 USD,
 • wstemplowanie wizy wietnamskiej - koszt ok. 25 USD,
 • opłat lotniskowych ok. 50 USD,
 • dodatkowych posiłków, które nie zostały ujęte w programie,
 • napojów podczas obiadów i kolacji,
 • zwyczajowych napiwków ok. 4 USD dziennie,
 • atrakcji dodatkowych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 6950 PLN + 1390 USD od osoby. Dodatkowe koszty to ok. 250 USD.

Ważne informacje

Przy wjeździe do Wietnamu i Kambodży wymagana jest wiza. Zalecane szczepienia przed wyjazdem do Azji Południowo-Wschodniej: dur brzuszny, błonica, tężec, WZW A i B oraz dla wybranych podróżnych: japońskie zapalenie mózgu, cholera, wścieklizna.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

W świątyniach buddyjskich zazwyczaj obowiązuje odpowiedni ubiór, dlatego na wyjazd należy wziąć przewiewne, długie spodnie i koszule z długimi rękawami. Spódnice kobiet powinny zakrywać kolana.

W wielu miejscach publicznych, np. w świątyniach czy restauracjach chodzi się boso, a obuwie zostawia się przed wejściem.

W krajach docelowych wycieczki zwyczajowo podczas zakupów należy się targować, ponieważ sprzedawcy często podają zawyżone ceny.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Jerozolima, Izrael

8 - 17 lipiec 2020

+ 1 więcej

od3 300 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.