Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

23 dni w Indochinach!

23 dni w 4 najpiękniejszych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Odkryjesz z nami niesamowite smaki Tajlandii, zjawiskowe świątynie w Laosie, jeden z najpiękniejszych skarbów UNESCO - Angkor Wat w Kambodży i pachnący kawą Wietnam.

Atrakcje

 • zakwaterowanie w hotelu przy słynnej ulicy Khao San w Bangkoku,
 • podróż ścieżkami 4 słynnych religii Azji,
 • zwiedzanie starożytnej stolicy Tajlandii, Ayuthaya,
 • przejazd kolejką Sky Rail w Bangkoku,
 • smakowanie tajskich potraw - jako słynny street food,
 • podróż skuterami po Vientiane,
 • rejs po Mekongu,
 • dwudniowe zwiedzanie Angkor Wat wpisanego na listę UNESCO,
 • wizyta w centrum tkania jedwabiu na wyspie Koh Dach,
 • smakowanie tradycyjnych sajgonek w historycznym Sajgonie,
 • zwiedzanie cesarskiego Hue,
 • wieczór wśród lampionów w Hoi An,
 • nocleg na łodzi na Zatoce Ha Long,
 • przejażdżka rowerowa po starym mieście Hanoi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności lub sportowej kondycji fizycznej. Przejażdżka rowerowa w Hanoi po nizinnym terenie. Przejazd skuterami nie wymaga wyspecjalizowanego przygotowania

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tajlandia, Laos, Kambodża i Wietnam to najbardziej popularne kraje w Azji Południowo-Wschodniej. Region zachwyca zróżnicowaniem kulturowym, niesamowitą kuchnią orientalną oraz zjawiskowymi krajobrazami pól ryżowych.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Bangkok

Wylot z lotniska im. F. Chopina do Bangkoku.

Dzień 2: Bangkok

Przylot do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu w okolicy słynnej ulicy Khao San. Wieczorem wspólny spacer po mieście i kolacja z lokalnym jedzeniem.

Dzień 3: Bangkok - Ayuthaya - Bangkok

Dzień spędzimy w historycznym mieście, Ayuthaya. W XIV w. pełniła ona rolę stolicy kraju Tajów, a współcześnie mieści się w niej park archeologiczny ze świetnie zachowanymi ruinami świątyń. Cały kompleks mieści się na blisko 15 km² i można tu zobaczyć zapierające dech budynki, m.in. Wat Pha Sri Sanphet ze strzelistymi wieżami czy słynne Wat Mahathat z głową Buddy obrośniętą korzeniami drzew.

Dzień 4: Bangkok - Nong Khai

Dzień rozpoczniemy od rejsu po miejskich kanałach Thon Buri, z których będziemy obserwować orientalne życie mieszkańców Tajlandii. Później odwiedzimy zjawiskową świątynię Wat Arun, znaną jako Świątynia Świtu.

Kolejno Pałac Królewski, dawne miejsce pracy i życia monarchy Tajlandii. Tu zobaczymy tradycyjną i przepełnioną przepychem architekturę azjatycką, m.in. świątynię Szmaragdowego Buddy czy budynek sakralny z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Po wizycie w Royal Palace udamy się słynnym Tuk Tukiem no nowoczesnego centrum stolicy Siam Square, gdzie będziemy mieć możliwość skosztowania lokalnych przysmaków (street food).

Następnie udamy się na przejażdżkę kolejką Sky Rail na targ rękodzieła, gdzie będzie możliwość zakupienia unikatowych pamiątek z Tajlandii. Kolację zjemy na Khao San Road, z którego pojedziemy na stację kolejową, aby wyruszyć w podróż nocnym pociągiem sypialnym do Nong Khai, sąsiadującym z Laosem.

Dzień 5: Nong Khai - Vientiane

Po przyjeździe do Nong Khai wyruszymy autobusem przez słynny Mekong po tzw. moście przyjaźni do Laosu. Zakwaterujemy się w centrum Vientiane, a następnie udamy się na zwiedzanie miasta, obfitującego w liczne atrakcje - orientalne świątynie oraz architekturę wojenną. Pod koniec dnia przespacerujemy się wzdłuż nowego bulwaru nad Mekongiem.

Dzień 6: Vientiane

Kolejny dzień spędzimy, odkrywając Vientiane z perspektywy mieszkańca, ponieważ wyruszymy w podróż po mieście klasycznym środkiem transportu, skuterem. Zobaczymy złotą świątynię Phra That Luang, Łuk Triumfalny Patuxai z licznymi tradycyjnymi zdobieniami laotańskimi, Pałac Prezydencki oraz Świątynię Haw Phra Kaew, która została przeobrażona w muzeum.

Dzień 7: Vientiane - Luang Prabang

Wyruszymy przez zjawiskowe, górzyste tereny Laosu do historycznej stolicy, Luang Prabang. Zostaniemy zakwaterowani w malowniczym miejscu tuż przy rzece Mekong. Później udamy się na spacer po urokliwych uliczkach Luang Prabang, przez bulwary Mekongu na kolorowy targ pełen lokalnych specjałów.

Dzień 8: Luang Prabang

Do południa wyruszymy w rejs po Mekongu do “jaskiń ku czci Buddy”, Pak Ou. Podczas wodnej podróży zaobserwujemy życie mieszkańców okolicznych wiosek i będziemy mieć okazję, aby spróbować tradycyjnej laotańskiej wódki ryżowej LaoLao.

Po powrocie wybierzemy się na najwyższe wzgórze w mieście, aby podziwiać niezwykłą panoramę Luang Prabang. Dodatkowo w tym dniu zaplanowane są wizyty w wiosce ludu Akha i w soborze buddyjskim (pod warunkiem dostatecznej ilości czasu).

Dzień 9: Luang Prabang - Siem Reap

Rankiem żegnamy się z Laosem i wyruszamy samolotem do Kambodży. Zakwaterowanie w Siem Reap, później wieczorny spacer po lokalnym targu, gdzie będziemy mieli możliwość skorzystania z orientalnych masaży w kambodżańskich salonach masażu i skosztowania tradycyjnych potraw w lokalnych restauracjach.

Dzień 10: Siem Reap

Naszą przygodę rozpoczniemy o wczesnych godzinach porannych, aby podziwiać wschód słońca w mistycznym Angkor Wat. Po zjedzeniu śniadania  udamy się na wycieczkę po tym słynnym kompleksie świątynnym, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczymy tu m.in. największą świątynię Angkor Wat, Angkor Thom, Bayon, Taras Króla Trędowatego otoczony murem z wizerunkami tancerek. Dzień zakończymy o zachodzie słońca w świątyni Ta Prohm z ogromnym drzewem wrośniętym w dach - niezapomniane emocje gwarantowane!

Dzień 11: Siem Reap

O poranku udamy się motorikszami nad jezioro Tongle Sap, aby wypłynąć w rejs wśród domów na wodzie. Następnie wejdziemy na wzgórze, z którego rozpościera się widok na Angkor Wat i jezioro z pływającymi domami. Później wyruszymy do kompleksu Angkor Wat, aby odkrywać kolejne pozostałości po cywilizacji khmerskiej. Po całym dniu zrelaksujemy się podczas zabiegu oczyszczania nóg przez rybki “całuśniki”.

Dzień 12: Siem Reap - Phnom Penh

Kolejny dzień spędzimy w stolicy Kambodży, Phnom Penh. Zwiedzimy świątynię “Srebrna Pagoda”, która nazwę swą wzięła od posadzki wysadzanej srebrnymi płytkami. Zobaczymy tu również złoty posąg Buddy naturalnej wielkości, który został wykonany na polecenie króla Norodoma z jego własnej przetopionej trumny.

Następnie udamy się na spacer wzdłuż bulwaru nadrzecznego do Pałacu Królewskiego, aby zobaczyć niezwykły Pomnik Niepodległości.

Dzień 13: Phnom Penh

Kolejny dzień spędzimy na poznawaniu khmerskiej kultury i obyczajów. Przekroczymy rzekę Mekong, aby udać się na wyspę Koh Dach, perełkę rzemiosła kambodżańskiego. Na wyspie mieści się 5 wiosek, gdzie podpatrzymy lokalne uprawy kukurydzy, sezamu, fasoli i drzew bananowca. Zobaczymy, jak wyglądają khmerskie domostwa i gospodarstwa.

Tutejsi tubylcy pokażą nam, jak wytwarzają niesamowite ubrania i ozdoby z jedwabiu oraz w jaki sposób produkuje się niezastąpione w tych stronach moskitiery.

Popołudnie spędzimy na odkrywaniu mrocznych historii z czasów panowania Czerwonych Khmerów w Phnom Penh. Zwiedzimy Strefę 22 oraz Zabójcze Pola, które przeszywają dreszczem odwiedzających do dnia dzisiejszego.

Dzień 14: Phnom Penh - Ho Chi Minh

O poranku transfer samolotem do dawnej stolicy Wietnamu, Sajgonu. Po wojnie amerykańskiej nazwa miasta została zmieniona na imię głównego dowódcy - Ho Chi Minh. Popołudniem udamy się, aby zwiedzić to tętniące życiem miasto.

Rozpoczniemy od wizyty na Dong Khoi Street, przespacerujemy się w kierunku placu Notre Dame, gdzie można obejrzeć replikę oryginalnej francuskiej katedry. Następnie zwiedzimy słynną pocztę centralną, która została zaprojektowana przez Gustava Eiffela oraz obejrzymy niezwykłą budowlę Saigon Opera House. Godziny wieczorne przeznaczone będą na indywidualne odkrywanie zakątków miasta.

Dzień 15: Ho Chi Minh - Tay Ninh - Tunele Cu Chi - Ho Chi Minh

Poranek spędzimy na peryferiach Sajgonu w świątyni Cao Dai, która nazywana jest “disneyowską fantazją Wschodu”. Zapoznamy się z niezwykła religią w Wietnamie, kaodaizmem, który łączy ze sobą elementy buddyzmu, taoizmu, konfucjanizmu i chrześcijaństwa.

Następnie udamy się do kompleksu tuneli Cu Chi, które liczą ponad 200 km. Poznamy historyczne znaczenie tego miejsca podczas podziemnej eksploracji zapierających dech w piersiach korytarzy.

Dzień 16: Ho Chi Minh - Hue City

Dzień rozpoczniemy od wycieczki do chińskiej świątyni Tien Hau, poświęconej bogini mórz. Później udamy się do Muzeum Pozostałości Wojennych, jednego z największych muzeów przedstawiających mroczną historię Wietnamu.

Po południu wylecimy samolotem do Hue City, historycznego miasta cesarskiego. Tam rozpoczniemy zwiedzanie od niesamowitej Cesarskiej Cytadeli, która jest wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy też tradycyjny, wietnamski targ Dong Ba, gdzie będzie można zapoznać się z produktami wytwarzanymi przez mieszkańców Hue.

Dzień 17: Hue City - Da Nang - Hoi An

Kolejny dzień rozpoczniemy od rejsu łodzią po Perfumowej Rzece, dopływając do pagody Thien Mu. Następnie udamy się do krypty Minh Mang, cesarza władającego w XVIII wieku.

Po południu pojedziemy do Da Nang, jednego z największych portów w Wietnamie. Tu odkryjemy zjawiskową kolekcję rzeźb w muzeum Cham, zrobimy zdjęcie na plaży Lang Co oraz podziwiać będziemy niesamowite krajobrazy przełęczy Hai Van. Na wieczór dojedziemy do Hoi An, w którym całe stare miasto wpisane jest na listę UNESCO. Wieczorem udamy się na spacer po urokliwych zakątkach “miasta lampionów”.

Dzień 18: Hoi An - Hanoi

Dziś odkryjemy atrakcje historycznego Hoi An. Odwiedzimy pomnik Polaka, Kazimierza Kwiatkowskiego, który przyczynił się do uratowania zabytkowej architektury tego miejsca. Przespacerujemy się po krytym, japońskim moście, odwiedzimy domy tradycyjnego rzemiosła i będziemy mieć możliwość zakupu oryginalnych, skórzanych wyrobów ze środkowego Wietnamu. Po południu wrócimy do Da Nang, z którego wylecimy do stolicy kraju, Hanoi.

Dzień 19: Hanoi - Tam Coc - Hanoi

Rano pojedziemy do Ninh Binh, to teren pokryty wystającymi niemal z wnętrza ziemi ostańcami krasowymi. Wycieczkę rozpoczniemy od rejsu wzdłuż malowniczych krajobrazów do grot Tam Coc. Potem wybierzemy się na przejażdżkę rowerową do jaskini i pagody Bich Dong. Tutaj czeka nas kolejny relaksujący rejs z widokami na tradycyjne pola ryżowe i otaczające miasto góry.

Następnie zwiedzimy świątynię z XIII w., Thai Vy i wyruszymy na eksplorację starożytnej kolebki Wietnamu, Hoa Lu. Pod wieczór wrócimy do Hanoi, aby podziwiać występ słynnego wietnamskiego teatru lalek.

Dzień 20: Hanoi - Ha Long

Kolejny dzień spędzimy, ciesząc się widokami niezwykłej Zatoki Morza Południowochińskiego, Ha Long. Jest ona usiana licznymi ostańcami skalnymi, które obserwować będziemy z prywatnej łodzi. Nocleg odbędzie się na pokładzie wśród kojących szumów fal.

Dzień 21: Ha Long - Hanoi

O poranku kontynuujemy rejs po Zatoce Ha Long, zatrzymując się w zjawiskowej jaskini Luon. Wycieczka zakończy się transferem łodzią do portu Tuan Chau, z którego powrócimy do Hanoi.

Dzień 22: Hanoi

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania najciekawszych miejsc stolicy, m.in. ogromnego Mauzoleum Ho Chi Minh, Świątyni Literatury, która była niegdyś głównym ośrodkiem nauczania konfucjonizmu oraz zobaczymy liczne pagody, miejsce przechowywania relikwii buddyjskich.

Po tradycyjnym lunchu z wietnamską kawą pojedziemy nad jezioro Hoan Kiem, na środku którego znajduje się piękna świątynia Ngoc Son. Następnie udamy się na przejażdżkę rowerową po 36 urokliwych ulicach Hanoi. Wieczorem nastąpi wylot do Polski.

Dzień 23: Polska

Przylot do Warszawy

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3* w centrum miasta. 1 nocleg na łodzi w Zatoce Ha Long w Wietnamie.

Pogoda

W Azji Południowo-Wschodniej wyróżnia się 2 pory roku: suchą i deszczową. Od listopada do maja trwa pora sucha, kiedy temperatury oscylują w granicach 40°C, natomiast w porze deszczowej temperatura dochodzi do 30°C. Najlepsze miesiące na podróż to październik - marzec.

Cena zawiera

 • przeloty,
 • transfer koleją w Tajlandii oraz lokalnymi busami z Siem Reap do Pnom Penh,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • bilety wstępu do wszystkich zawartych w programie atrakcji,
 • śniadania w hotelach,
 • podatki lokalne,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż),
 • promesę wizową do Wietnamu.

Cena nie zawiera

 • dopłata do pokoju jednoosobowego - koszt 720 USD,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.),
 • obiadów i kolacji wraz z napojami, koszt ok. 10-15 USD dziennie,
 • obyczajowych napiwków, koszt ok. 50 USD,
 • opłat za wycieczki fakultatywne,
 • wizy do Kambodży koszt 45 USD oraz Laosu koszt 35 USD - załatwiane na lotnisku.

Ceny

Koszt wyjazdu na 23 dni: 6750 PLN + 2390 USD od osoby. Ze sobą zabieramy min. 375 USD.

Ważne informacje

Do Kambodży i Laosu obowiązują wizy, natomiast do Wietnamu promesa wizowa.

Zalecane szczepienia przed wyjazdem do Azji to dur brzuszny, błonica, tężec, WZW typu A i B, cholera, wścieklizna, choroba meningokokowa, japońskie zapalenie mózgu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ciekawostki przed wyprawą do Azji

Na wycieczkę należy wziąć ze sobą repelent przeciw komarom z DEET min. 50%, krem z filtrem przeciwsłonecznym, kapelusz, przewiewne ubrania.

W świątyniach buddyjskich obowiązuje dress code zakryte ramiona oraz kolana.

Do wielu restauracji w Azji należy wchodzić bez butów, obuwie pozostawia się przed wejściem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

15 - 25 sierpień 2020

od8 290 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.