Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Ciekawa podróż do Azji: Singapur i Malezja (10/17 dni)

Wyprawa po Singapurze i Malezji dla fanów azjatyckiej kultury. Na uczestników czeka zarówno zwiedzanie biznesowych centrów świata, jak i najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Azji. Wybierz się na niezwykłą podróż po multikulturowym Singapurze i kontrastowej Malezji.

Skontaktuj się z nami celem ustalenia terminu wyjazdu - podane są jedynie przykładowe. Do wyboru masz trasę 10-dniową oraz 17-dniową.

Atrakcje

 • dzielnice indyjska i chińska w Singapurze,
 • widok z 57 piętra w Marina Bay Sands na panoramę Singapuru,
 • futurystyczne ogrody Gardens by the Bay,
 • zwiedzanie świątyń buddyjskich, hinduistycznych, taoistycznych i muzułmańskich,
 • podziwianie architektury kolonialnej,
 • rajskie wyspy Malezji na Morzu Andamańskim,
 • poznanie historii Malezji i Singapuru w miejscowych muzeach,
 • sanktuarium słoni,
 • dzika przyroda lasach deszczowych w parku narodowym w Malezji.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie ma żadnych wymagań kondycyjnych ani zdrowotnych.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Singapur w języku lokalnym oznacza “miasto lwa” i składa się z 64 wysp, z których największą jest Pulau Ujong. Jest najlepiej rozwijającym się państwem w całej Azji i jednym z najbogatszych krajów świata. Państwo to leży na szlaku handlowym pomiędzy Chinami a Indiami.

Malezja położona jest pomiędzy Singapurem a Tajlandią i jest wolna od przesadnej turystyki i biznesowego świata krajów sąsiadujących. Półwysep Malajski charakteryzuje górzystość - najwyższy szczyt kraju osiąga 4175 m n.p.m.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Spotkamy się na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie w hali odlotów. Wylatujemy do Singapuru.

Dzień 2

Przed południem przylatujemy do Singapuru na słynne lotnisko Changi. Jest to jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych portów lotniczych na świecie. Dojeżdżamy do hotelu, a wieczorem spacerujemy po dzielnicy biznesowej, będącej jednym z głównych ośrodków finansowych na świecie.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy do dzielnicy Little India. To tutaj przez setki lat osiedlali się Hindusi przybywający tu z dalekich Indii. Spacerując po tym dystrykcie, ma się wrażenie, jakby przeniosło się na Półwysep Indyjski - miejsce jest pełne kolorowych straganów, orientalnych zapachów i uśmiechniętych Hindusów zapraszających do swoich restauracji i sklepów.

Odwiedzimy też jedną ze starszych świątyń o nazwie Sri Veeramakaliamman, gdzie zaliczymy poranną modlitwę, czyli pudżę. Zjemy też obiad w hinduskiej restauracji, polecane danie to ryż z warzywami na liściu bananowca (banana leaf rice) oraz herbata z kardamonem i pieprzem.

Następnie wyruszymy do Chinatown, gdzie od XIX w. mieszkają Chińczycy. Singapur to państwo różnorodności: przespacerujemy się ulicą, przy której położone są świątynie hinduskie, buddyjskie, taoistyczne i muzułmańskie.

Warto też spróbować mieszanki różnych kuchni - największym przysmakiem w Singapurze jest krab w sosie chilli. Wczesnym wieczorem przejedziemy też do dzielnicy malajskiej (Kampung Glam), gdzie poczujemy się jak w centrum zatłoczonej Malezji.

Dzień 4

Dzień zaczniemy od spaceru po dzielnicy biznesowej, na brzeg rzeki Singapur i ku pomnikowi założyciela miasta, Thomasa Stamforda Rafflesa. Zobaczymy też Merliona, czyli potężny posąg symbolu tego miasta-państwa. Jest to połączenie lwa z syreną, który czuwa nad całą metropolią.

Następnie udamy się do Muzeum Cywilizacji Azjatyckiej i ku futurystycznym ogrodom o nazwie Gardens by the Bay. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych parków na świecie, gdzie na powierzchni 100 ha mieszczą się potężne drzewa zbudowane z metalowo-organicznych konstrukcji.

W dalszej części dnia wjedziemy na 57 piętro luksusowego hotelu Marina Bay Sands, który jest wizytówką miasta. Z tego punktu będziemy mogli zobaczyć całą panoramę Singapuru. W hotelu będzie można za dodatkową opłatą zamówić słynny koktajl Singapore Sling (20 EUR).

Wczesnym wieczorem przejedziemy na wyspę Sentosa, gdzie można będzie wykupić pobyt w niezwykłym oceanarium, największym akwarium na świecie. Zachód słońca spędzimy na plaży, a wieczorem można będzie wziąć udział w nocnym safari (za dodatkową opłatą).

Dzień 5

Po śniadaniu wyruszymy na wyspę Pulau Ubin, która wygląda jak malajska wieś i stanowi olbrzymi kontrast w stosunku do biznesowego Singapuru. Po powrocie udamy się do tropikalnego ogrodu botanicznego założonego w połowie XIX w. Jest to jedyny obiekt w Singapurze wpisany na listę UNESCO. Po powrocie do hotelu czas wolny, więc każdy będzie mógł zasmakować nocnego życia w Singapurze w dzielnicy Clarke Quay.

Dzień 6

Z rana wyjeżdżamy do Malakki, czyli miasta Malezji z bogatą historią. Już w XV w. był tu główny międzynarodowy ośrodek handlu dla całej Azji Południowo-Wschodniej. Całe miasto jest wpisane na listę UNESCO, a do jego rozwoju przyczynili się zarówno Hindusi, Malajowie i Chińczycy, jak też kolonizatorzy z Portugalii, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

Malakka jest więc esencją różnorodności kultur i architektoniczną perłą Azji. Odbędziemy spacer po ulicach Starego Miasta, odwiedzimy lokalne świątynie oraz Muzeum Dziedzictwa Baba Nyonya poświęcone kulturze Peranakan. Miejsce jest znane z oryginalnych wyrobów z porcelany i drewna.

Przejdziemy się też Placem Czerwonym oraz zobaczymy ratusz wybudowany przez kolonizatorów holenderskich. Wybierzemy się również na Wzgórze Świętego Piotra, gdzie znajdują się ruiny dawnej świątyni oraz zobaczymy bramę fortu Porta de Santiago zbudowanego przez Portugalczyków w XVI wieku.

Na wycieczce w Malezji nie może zabraknąć też świątyń, odwiedzimy meczet wyglądający jak buddyjska świątynia oraz najstarsze miejsce modlitw dla Hindusów, Sri Poyyatha Vinayagar Moorthi. Fani kultury chińskiej również nie będą zawiedzeni - wejdziemy do Cheng Hoon Teng, czyli pierwszej świątyni chińskiej w Malezji.

Dzień 7

Dzień zaczniemy od czasu wolnego na swobodną eksplorację Malkki. Można (za opłatą 10 EUR) przejechać się miejscową rikszą oraz przepłynąć statkiem po kanale za 15 EUR. Następnie przejedziemy do Putrajayi, czyli administracyjnej stolicy kraju. Zobaczymy architekturę miasta oraz zatrzymamy się przy meczecie i ośrodkach administracyjnych.

Dalej wyruszymy do Kuala Lumpur, czyli największej metropolii w Malezji i oficjalnej stolicy kraju. To tutaj rezyduje król oraz mieści się parlament Malezji. To w tym mieście znajdował się najwyższy budynek na świecie do 2004 roku. Bliźniacze wieże o nazwie Petronas Towers są symbolem szybkiego rozwoju kraju i wizytówką na arenie międzynarodowej.

Dzień 8

Rano wybierzemy się do Sri Mahamariamman, czyli najstarszej, wybudowanej w 1873 roku świątyni religii hinduistycznej. Poranna modlitwa (pudża) i spacer po malajskiej dzielnicy Chinatown. Wejdziemy też do świątyni taoistycznej (wybudowanej dla boga wojny) oraz zwiedzimy kolonialną architekturę ulicy Petaling, która jest jednym z głównych centrów handlowych w Kuala Lumpur.

Odwiedzimy też Central Market, który za czasów kolonialnych był głównym punktem w mieście oraz plac niepodległości, obok którego znajduje się monumentalny budynek Sułtana Samada, wybudowany w nietypowym stylu mauretańskim.

Przespacerujemy się też brzegiem rzeki prowadzącym do centrum miasta oraz przejedziemy się pociągiem do wapiennych jaskiń Batu, gdzie czci się hinduskiego boga wojny o nazwie Murugana. W tym miejscu znajduje się też jego olbrzymi, 43-metrowy posąg. Wczesnym wieczorem udamy się też na największy targ w Kuala Lumpur (mający ponad 150 lat) aby zakupić pamiątki.

Dzień 9

Rano wyruszymy do ekskluzywnego centrum Kuala Lumpur, gdzie znajdują się słynne bliźniacze wieże. Przespacerujemy się po Suria KLCC, czyli nowoczesnym centrum handlowym oraz KLCC Parku, skąd rozpościera się niesamowity widok na wieżowce. Chętni będą mogli wypić drinka w SkyBarze, obserwując niezwykłe wieże Petronas.

Odwiedzimy też dzielnicę Kampung Baru, która nie jest tak popularna wśród turystów, a można tam zjeść wyborne dania z zakresu street foodu. Warto tu spróbować takich dań, jak nasi lemak, czy wypić słynną regionalną herbatę Teh Tarik.

Po tym natłoku wrażeń uczestnicy będą mieli czas dla siebie, więc na własną rękę mogą zobaczyć takie obiekty, jak pałac króla czy KL Bird Park. Wieczorem czeka nas impreza w restauracji z muzyką na żywo w dzielnicy Bukit Bintang.

Dzień 10

Wybieramy się na lotnisko i lecimy samolotem do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk.

Etap 2, dzień 10

Można przedłużyć podróż po Malezji o 8 dni, według następującego planu:

Odwiedzimy sanktuarium słoni Kuala Gandah w Temerloh. Jest to idealne miejsce, aby ujrzeć te zwierzęta w naturalnym środowisku i dowiedzieć się więcej na ich temat. Co ważne, w tym miejscu nie można jeździć na słoniach, ponieważ jest to dla nich bardzo obciążające. Prowadzi się tam rehabilitację tych słoni, które w wyniku ciężkich prac nie są w stanie w pełni funkcjonować.

Następnie wybierzemy się do najstarszego parku narodowego w Malezji o nazwie Taman Negara. Znajduje się tam dzika przyroda lasów deszczowych - szacuje się, że to miejsce ma ponad 130 milionów lat! Znajdują się tam tygrysy malajskie, słonie indyjskie czy gaury.

Dzień 11

Dzień przeznaczamy na zwiedzanie Taman Negara. Wejdziemy na wzgórze Bukit Teresek, skąd widać najwyższy szczyt Malezji o wysokości 2187 m n.p.m. Odwiedzimy też plemię Orang Asli, w której mieszka pierwotna ludność Malezji. Poznamy jej codzienne życie oraz metody polowania na dziką zwierzynę.

Dzień 12

Po śniadaniu wybierzemy się na Wzgórza Cameron, których szczyty sięgają 1800 m n.p.m. Zobaczymy tam słynne plantacje herbaty, rezerwat motyli (w którym żyje ponad 300 gatunków tych owadów) i zdumiewającą dolinę róż. Na koniec dnia odwiedzimy buddyjską świątynię Sam Poh, która jest znana z pozłacanych posągów rodem z Chin.

Dzień 13

Wybierzemy się do Georgetown, czyli kulturalnej stolicy Malezji na wyspie Penang. Wjedziemy na najwyższy szczyt tej miejscowości, skąd zobaczymy piękną panoramę Penang oraz fortyfikacji brytyjskich o nazwie Fort Cornwallis. Odwiedzimy również świątynię buddyjską, w której znajduje się trzeci co do wielkości leżący Budda na świecie.

Zajrzymy też do Kek Lok Si, która jest określana jako jedna z piękniejszych świątyń w Azji Południowo-Wschodniej. Odwiedzimy Khoo Kongsi, czyli domy bogatej rodziny buddyjskiej z XX w. Warto też tego dnia spróbować lokalnej kuchni, uznawanej za najlepszą w całej Malezji.

Dzień 14

Po porannym śniadaniu pojedziemy na lotnisko, aby dostać się do Langkawi. Jest to archipelag 104 wysepek, które są świetnym miejscem na wypoczynek w Malezji. Są tam piękne, piaszczyste plaże oraz cudowny klimat rajskich wysepek na Morzu Andamańskim. Uczestnicy mogą dodatkowo wykupić atrakcje wodne w formie kitesurfingu, nart lub nurkowania.

Dzień 15-16

Przez dwa dni korzystamy z uroków tych cudownych wysepek i odpoczywamy po 14 dniach intensywnych przygód.

Dzień 17

Wyjeżdżamy na lotnisko, lot przedpołudniowy do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich miast.

Zakwaterowanie

Nocleg w hotelach 3*. Pokoje dwuosobowe z własnymi łazienkami.

Pogoda

Pogoda w Malezji i Singapurze jest umiarkowana przez cały rok, a temperatura oscyluje w granicach 30°C. Największa szansa na opady w tych krajach jest w marcu, kwietniu, maju i listopadzie.

Cena zawiera

 • noclegi na całej trasie w hotelach 3*,
 • śniadania każdego dnia (wybór z dań zaproponowanych przez pilota),
 • transport wewnętrzny,
 • opiekę polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie zawiera

 • ceny biletów wstępu i podatków turystycznych o wartości 300 EUR,
 • kolacji i obiadów,
 • atrakcji dodatkowych,
 • napiwków (ok 4 EUR/dzień),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN),
 • w przypadku chęci posiadania pokoju 1-osobowego dopłaty w wysokości 600 EUR,
 • lotów.

Ceny

10 DNI w Azji:

Cena dla 10 i więcej osób: 1170 EUR/os. + loty.

Cena dla 8-9 osób: 1290 EUR/os. + loty.

Cena dla 6-7 osób: 1590 EUR/os. + loty.

Cena dla 4-5 osób: 2090 EUR/os. + loty.

Cena dla 2-3 osób: 2850 EUR/os. + loty.

17 DNI: cena ulega podwojeniu (wg kalkulacji dla liczby osób, która jest powyżej).

Skontaktuj się z nami celem ustalenia terminu wyjazdu - podane są jedynie przykładowe. Do wyboru masz trasę 10-dniową oraz 17-dniową.

Ważne informacje

Obywateli Polski wiza do Singapuru oraz Malezji nie obowiązuje. Do Malezji nie ma szczepień obowiązkowych, jednak warto zaszczepić się przeciwko: błonicy, krztuścowi, tężcowi, WZW typu A i B oraz durowi brzusznemu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Singapur jest niepodległy dopiero od 1965 roku.

Kraj ten jest mniejszy od Polski o 435 razy.

W Singapurze obowiązuje kara śmierci za takie przewinienia jak: handel narkotykami, gwałt, morderstwo czy korupcja.

Wjeżdżając do tego kraju, nie można mieć przy sobie m.in. gumy do żucia oraz e-papierosów.

Posiadanie samochodu w Singapurze jest dużym luksusem, ponieważ rząd nakłada olbrzymie podatki na te pojazdy. Dzięki temu w tym kraju niemal nie istnieją korki na ulicach.

Terytorium Malezji jest podobne do Polski.

Większość mieszkańców stanowią muzułmanie. Motto tego kraju to “W jedności siła”.

Sprawdź podobne wyjazdy

Katmandu, Nepal

1 - 16 grudzień 2020

od2 950 USD

/ os.

Thimphu, Bhutan

7 - 20 grudzień 2020

od3 295 USD

/ os.

Erywań, Armenia

7 - 16 grudzień 2020

od1 850 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.