Kamczatka: trekkingi po zastygłej lawie i wspaniała kuchnia

Kamczatka - odkryj baśniowe tereny i wybierz się na wyprawę wokół stożków wulkanicznych. Podziwiaj monstrualne wulkany oraz spopielone przez erupcję pola i lasy. Na własne oczy zobacz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Atrakcje

 • wulkany na Kamczatce,
 • trekking po zastygłej lawie,
 • spacer nad Pacyfikiem,
 • obserwacja największej na świecie populacji niedźwiedzi brunatnych.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa przeznaczona jest dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Wędrówki odbywają się na dosyć rozległych szlakach. W planie wycieczki przewidziany jest też wymagający zręczności spływ pontonem po rzece. Ponadto w planie jest off-roadowa jazda po bezdrożach. Uczestnicy powinni mieć dobrą kondycję fizyczną i doświadczenie w wyprawach trekkingowych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kamczatka to półwysep w azjatyckiej części Rosji. Główną atrakcją kamczackich terenów są wulkany. Znajduje się ich tam około 160, z czego 30 aktywnych. Ta część Rosji przez wiele lat była niedostępna dla turystów, dzięki czemu teraz zachwyca dziką przyrodą i brakiem ludzkiej ingerencji.

Aktywność sejsmiczna Kamczatki przyczyniła się do powstania tam wielu atrakcji geologicznych: gorących źródeł, gejzerów i wulkanów błotnych.

Plan wyjazdu

Punkty programu mogą się zmienić w zależności od warunków atmosferycznych.

Dzień 1: Podróż

Wylot z Polski.

Dzień 2: Pietropawłowsk Kamczacki

Docieramy na lotnisko w Elizowie i przejeżdżamy do hotelu w Pietropawłowsku Kamczackim. Zostawiamy bagaże w pokojach i idziemy zwiedzać okolicę. Jest to czas na relaks po podróży i wymianę waluty. Chętni mogą też udać się do pobliskiego centrum handlowego. Po południu jedziemy nad Pacyfik. Podziwiamy widoki, udajemy się na krótki spacer po plaży i wracamy do hotelu.

Dzień 3: Jezioro Kurylskie

Tego dnia organizowana jest wycieczka fakultatywna. Jedziemy na lotnisko, wsiadamy do helikoptera i lecimy nad Jezioro Kurylskie (lista UNESCO). Znajduje się tam największa na świecie populacja niedźwiedzi brunatnych. Idziemy na spacer do tamy, gdzie będziemy mogli podglądać polujące na ryby niedźwiedzie.

Popłyniemy łódką na drugą stronę jeziora, skąd będziemy mieć doskonały widok na wylegujące się na plaży lub brodzące w jeziorze niedźwiedzie. W tym miejscu mamy też szansę ujrzeć samice z małymi. Po obserwacjach polecimy do kaldery wulkanu Ksudacz i nad gorące źródła Chodutkinskie.

Tam zażyjemy regenerujących kąpieli, zjemy treściwy lunch i wrócimy na lotnisko, a następnie do hotelu. Osoby niezainteresowane wyprawą spędzą dzień wolny w Pietropawłowsku we własnym zakresie, odkrywając jego uroki.

Dzień 4: Zatoka Awaczyńska i Wyspa Stariczkowa

Udajemy się na nabrzeże w Pietropawłowsku Kamczackim. Płyniemy łodzią do Zatoki Awaczyńskiej i na Wyspę Stariczkowa. Tam oglądamy różne gatunki ptaków i zwierząt wodnych.

Rejs jest okazją do wypatrzenia maskonurów. To ptaki, które na pierwszy rzut oka przypominają tropikalne papugi. Mają charakterystyczny duży, kolorowy dziób, czerwono-czarne obwódki wokół oczu i jasne ubarwienie na policzkach. Po zejściu na ląd będziemy zachwycać się miastem. Wstąpimy też do Muzeum Wulkanów i na lokalny targ rybny.

Dzień 5: Kozyrevsk

Przemieścimy się na północ do Esso. Podróż będzie miała wyjątkowy klimat, ponieważ trasę pokonamy Iłem lub Kamazem. W trakcie drogi zachwycimy się kamczackimi krajobrazami. Na miejscu skorzystamy z dobrodziejstw gorących źródeł i ruskich bani. Malownicza okolica zachęca też do spacerów.

Dzień 6: Wulkan Tołbaczik

Wyruszymy na wyprawę do podnóża wulkanu Tołbaczik. Droga będzie gratką na fanów mocnych wrażeń, czeka nas prawdziwy off-road, ostra jazda suchymi korytami rzek i podjeżdżanie na pagórki z zastygłej lawy. Noc spędzimy w namiotach w tzw. martwym lesie. Jest to miejsce, które w latach 1975-1976 spopieliła historyczna erupcja wulkanu. Tego dnia odbędziemy też pierwszą, krótką wspinaczkę górską.

Dzień 7: Wulkan Tołbaczik

Będziemy wędrować wokół stożków wulkanicznych i oglądać pola lawowe, które zniszczyła erupcja w 2012 r. Przemierzając trasę, napotkamy liczne jaskinie, budzące grozę szczeliny i zachwycające widoki.

Dzień 8: Esso

Po złożeniu obozowiska przejeżdżamy do Esso.


Dzień 9: Rafting na rzece Bystraja

Zrobimy szybką rozgrzewkę przed raftingiem i zaczniemy pełen adrenaliny spływ pontonem po rwącej rzece.

Dzień 10: Paratunka

Przyjazd do Paratunka. Po drodze będziemy mieć okazję do zakupu lokalnych produktów ekologicznych, takich jak: miody, sery czy dżemy.

Dzień 11: Wulkan Goriełyj

Wyruszymy do kaldery wulkanu Goriełyj. Trudne tereny pokonamy samochodami terenowymi, za sterami których zasiądą doświadczeni kierowcy. Na miejscu zaczniemy pierwszy etap wspinaczki. Po około 2h zatrzymamy się na odpoczynek i podziwianie krateru. Potem będziemy kontynuować wędrówkę do czasu aż dotrzemy na miejsce obozowiska.

Dzień 12: Wulkan Mutnowskiego

Udamy się do podnóży wulkanu Mutnowskiego. Podziwiając widoki, dotrzemy na szczyt i obejrzymy fumarolę oraz krater wulkanu. Zejdziemy do obozowiska i pojedziemy do Pietropawłowska.

Dzień 13: Pietropawłowsk

Ostatni dzień na Kamczatce to doskonała okazja na zakup tamtejszych souvenirów i smakołyków. Zrobimy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku z niedźwiedziami i haśle “Tu zaczyna się Rosja”. Po południu pojedziemy do ośrodka, w którym tresowane są psy uczestniczące w corocznych biegach psich zaprzęgów. Później pójdziemy na spacer po ośrodku i obejrzymy popis taneczno-wokalny tamtejszej mniejszości.

Dzień 14: Powrót

Lot do Polski.


Zakwaterowanie

Podczas wycieczki na Kamczatkę będziemy nocować w namiotach na terenie obozów, hotelach oraz kwaterach prywatnych.

Pogoda

Pogoda na Kamczatce jest zmienna. Pakując bagaż, powinniśmy przygotować się na każde warunki atmosferyczne, także na deszcz. Wynika to z faktu bliskiego sąsiedztwa Oceanu Spokojnego. Od lipca do września temperatury wynoszą od 25°C do 5°C. Im wyżej będziemy się wspinać, tym będzie oczywiście zimniej.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przejazdy samochodem,
 • transfer z i na lotnisko,
 • prowiant w trasie,
 • sprzęt kempingowy, np. namioty, wyposażenie kuchni,
 • opiekę przewodnika,
 • usługi kucharza na trasie,
 • wsparcie wizowe,
 • ubezpieczenie i składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów z Polski,
 • opłaty za wizę (145 PLN + 200 PLN),
 • zwyczajowych napiwków (80 EUR),
 • posiłków w lokalnych restauracjach, sklepach, barach i centrach handlowych,
 • wycieczki fakultatywnej nad Jezioro Kurylskie (opłata jest uiszczana na miejscu, koszt to 650 EUR od osoby).

Ceny

Wycieczka po Azji na 14 dni to koszt 2975 EUR od osoby + przeloty (od 2412 PLN) + wiza.

Ważne informacje

Warunkiem wjazdu na teren Rosji jest uzyskanie wizy turystycznej. Wniosek wizowy składamy w Rosyjskim Centrum Wizowym, które mieści się w Warszawie. Czas oczekiwania to 4-10 dni. Wiza turystyczna do Rosji przyznawana jest na okres 30 dni.

Organizator

Organized by ESTA TRAVEL

Niezależne Biuro Podróży, concierge podróżniczy dla osób indywidualnych, grup, rodzin i firm.

Wyprawa na Kamczatkę

Trekking na Kamczatce to wędrówka po zastygłej lawie i spopielonych przez erupcję terenach. Dlatego niezbędnym elementem bagażu jest wygodne obuwie z grubą podeszwą, a najlepsze będą buty trekkingowe za kostkę. Jadąc na Kamczatkę, musimy przygotować się nie tylko na imponującą dziką przyrodę, ale również na wyborne i sycące jedzenie serwowane w różnych formach. Przykładem jest kawior jedzony łyżkami z wiadra.

Sprawdź podobne wyjazdy

Colombo, Sri Lanka

Ułan Bator, Mongolia

Addis Abeba, Etiopia

13 listopad - 2 grudzień 2020

od2 915 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.