Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Azji: obie Koree + wyspa Jeju

Poznaj różne oblicza Azji: dwie Koree na jednej wycieczce! Zabierzemy Cię do Korei Północnej, tajemniczego, odizolowanego od świata państwa oraz do Korei Południowej, tzw. “azjatyckiego tygrysa”, kraju, łączącego nowoczesność z tradycją.

Zobaczysz ultranowoczesny Seul i Góry Diamentowe, które są schronieniem tutejszych szamanów. Na koniec wypoczniesz na plażach subtropikalnej wyspy Jeju, zwanej Nowym Cudem Świata.

Atrakcje

 • atrakcje stolicy Korei Północnej - Pjongjang,
 • piknik w rejonie góry Ryongak,
 • wizyta w strefie zdemilitaryzowanej obu Korei,
 • zwiedzanie zabytkowego grobowca koreańskiego króla Kongmina,
 • pokaz lokalnej grupy cyrkowo-folklorystycznej,
 • odkrywanie nowoczesnej i tradycyjnej strony Seulu,
 • Park Narodowy Seoraksan w Górach Diamentowych,
 • wizyta w świątyni Sinheung – najstarszym miejscu kultu Zen w Korei Południowej,
 • udział w Chamseon – tradycyjnej medytacji Zen,
 • pobyt na subtropikalnej, wulkanicznej wyspie Jeju,
 • możliwość wejścia na wygasły wulkan Halla (wysokość 1950 m n.p.m).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Korea Północna, czyli Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, to państwo w Azji Wschodniej. Powstało po II wojnie światowej w wyniku podziału Półwyspu Koreańskiego pomiędzy ZSRR a Stanami Zjednoczonymi.

Korea Północna jest najbardziej tajemniczym i odizolowanym od świata krajem z archaicznym ustrojem społeczno-gospodarczym, monumentalnymi, socrealistycznymi budowlami. Rocznie kraj może odwiedzić jedynie 1500 turystów.

Korea Południowa to Republika Korei, państwo w Azji Wschodniej, powstałe po II wojnie światowej w południowej części Półwyspu Koreańskiego na terenach zajętych przez Stany Zjednoczone. To kraj kontrastów: z jednej strony najbardziej zaawansowane technologicznie państwo świata ze szklanymi, strzelistymi wieżowcami, z drugiej z bogatą tradycją i kulturą ze starymi świątyniami i cesarskimi pałacami.

Korea Południowa ma swoje Hawaje, subtropikalną, wulkaniczną wyspę Jeju, okrzykniętą jednym z 7 Nowych Cudów Natury. Leży na wodach Oceanu Spokojnego w Cieśninie Koreańskiej. Jest oddalona o ok. 130 km od południowego wybrzeża Korei Południowej.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa – Pekin

Zbiórka grupy na lotnisku w Warszawie. Lot do Pekinu.

Dzień 2: Pekin – Pjongjang

Z Pekinu polecimy do Pjongjang, stolicy Korei Północnej. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. największy na świecie, słynny Łuk Triumfalny. Wspólna kolacja powitalna.

Dzień 3: Pjongjang – Nampo

Po śniadaniu wyruszymy na całodniowe odkrywanie stolicy Korei Północnej. Zobaczymy największe atrakcje: park fontann i pomnik Mansudae, Dom Studiów, księgarnię, Bramę Taedong, Pawilon Ryongwang oraz Brązowy Dzwon Pjongjang. Następnie dotrzemy na Plac Kim Ir Sena.

Popłyniemy w rejs po rzece Taedong. Na statku zjemy również obiad. Udamy się pod Wieżę Idei Dżucze oraz Pomnik Fundacji Partii. Zobaczymy jedną ze stacji metra oraz dom rodzinny Kim Ir Sena. Wieczorem pojedziemy do Nampo, gdzie zjemy kolację i zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 4: Nampo – Pjongjang – Ryongak – Pjongjang

Rano pojedziemy do Zapory Zachodniego Morza oraz na farmę Chongsan-ri. Po powrocie do Pjongjangu będziemy piknikować (obiad w stylu BBQ) w rejonie góry Ryongak.

Następnie odwiedzimy Muzeum i Pomnik Wojny Koreańskiej oraz zobaczymy amerykański statek szpiegowski “Pueblo”, który został przejęty przez wojska północnokoreańskie. Udamy się z wizytą do północnokoreańskiej szkoły średniej. Kolacja w Pjongjangu.

Dzień 5: Pjongjang – Kaesong – Panmunjom (strefa zdemilitaryzowana)

Po śniadaniu udamy się do Kaesongu. Następnie dotrzemy do strefy zdemilitaryzowanej w Panmunjom, oddzielającej dwa państwa koreańskie. Wizyta w Muzeum Historii Koryo. Po obiedzie zobaczymy zabytkowy grobowiec koreańskiego króla Kongmina. W Pjongjangu dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR) pokaz lokalnej grupy cyrkowo-folklorystycznej.

Dzień 6: Pjongjang – Pekin – Seul

Lot do Pekinu i przesiadka na samolot do Seulu. Zakwaterowanie i kolacja w Seulu.

Dzień 7: Seul

Przez cały dzień będziemy zwiedzać stolicę Korei Południowej, Seul, korzystając z transportu publicznego. Zobaczymy pałace królewskie Changdeokgung i Gyeongbokgung, połączenie piękna azjatyckiej architektury ze sztuką planowania ogrodów. Weźmiemy udział w ceremonii zmiany warty pałacowej oraz udamy się na spacer po pasażu handlowym, gdzie można zakupić m.in. tradycyjne rękodzieło.

Następnie udamy się na górę Ingwansan, gdzie znajduje się świątynny kompleks Ingwansa. To jedno z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju. Wieczorny spacer po nowoczesnym centrum Seulu.

Dzień 8: Seul – Park Narodowy Seoraksan

Wizyta w Parku Narodowym Seoraksan w Górach Diamentowych. Najpiękniejszy park Korei Południowej wpisany jest na listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. To miejsce mistyczne, zamieszkałe przez szamanów i pustelników.

Udamy się na wędrówkę po parku, podziwiając unikalne górskie krajobrazy oraz liczne, ukryte w lesie wodospady. Następnie zobaczymy Dolinę Tysiąca Buddów i odwiedzimy kameralną, ufundowaną w VII w. świątynię Sinheung. To najstarsze miejsce kultu Seon (Zen) w Korei Południowej. Zakwaterowanie i nocleg na terenie parku narodowego.

Dzień 9: Park Narodowy Seoraksan – Busan

Kolejny dzień w Parku Narodowym Seoraksan. Dotrzemy kolejką górską do ruin pochodzącej z XIII w. fortecy Gwongeunseong. Wejdziemy na szczyt skały Ulsan Bawi, skąd roztacza się piękny widok na teren parku. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Busan.

Dzień 10: Busan – Jeju

Po śniadaniu pojedziemy do jednej z największych i najstarszych świątyń buddyzmu Zen na terenie kraju. Poznamy Chamseon, tradycyjną medytację Zen. Następnie czas wolny w centrum Busanu, który można wykorzystać na spacery po malowniczym nabrzeżu Morza Wschodniokoreańskiego. Lot na wyspę Jeju. Zakwaterowanie i kolacja na miejscu.

Dzień 11: Jeju

Cały dzień na Jeju. To wulkaniczna wyspa, która terytorialnie leży w granicach Korei Południowej ale przez oddalenie od lądu i po zawirowaniach historycznych posiada dużą autonomię. Społeczność wyspy ma niezwykle oryginalną tradycję i własny dialekt. To połączenie lokalności z wpływami kontynentalnymi, ale pobrzmiewają także echa mongolskich i japońskich najazdów.

Wyspa słynie z wulkanów i subtropikalnego, monsunowego klimatu. Znajdziemy tu prawdziwą egzotykę: palmy, cytrusy, dziką dżunglę i bajeczną rafę koralową. Udamy się do wioski Seogwipo na targ z rybami i owocami morza. Zobaczymy tam również lokalną atrakcję, wodospad Cheonjiyeon.

Następnie dotrzemy do wioski Seongeup. Stoją tu stare domostwa z kamieni powstałych z wulkanicznej lawy. Zobaczymy skały Seopjikoji na wschodnim wybrzeżu Jeju i będziemy podziwiać wulkany Sangumburi i Seongsan Ilchulbong. Eksploracja jaskini Manjanggul, najdłuższej jaskini w lawie (13,4 km długości).

Dni 12-13: Jeju – Seul

Dwa dni relaksu na wyspie Jeju. Dla chętnych, którzy lubią aktywny wypoczynek, możliwość wejścia na wygasły wulkan Halla (wysokość 1950 m n.p.m).

To najwyższy szczyt Korei Południowej. Na jego stokach można zobaczyć wiele endemicznych roślin. W okresie zimy wierzchołek wulkanu pokryty jest śniegiem. Wiosną śnieżna czapa topnieje i tworzy wysokogórskie jezioro.

W ofercie dostępne także inne atrakcje fakultatywne. Jest kilka opcji do wyboru: rejs łodzią podwodną, łódką lub jachtem, lot balonem. Będzie również okazja poznania haenyo, czyli kobiet-nurków. Nurkują one bez masek tlenowych, wyławiając z morza perły.

Dla chętnych wizyta w wiosce mongolskiej, udział w warsztatach ceramiki i garncarstwa. Do wyboru również wycieczka na plantację mandarynek, jazda konna, lot paralotnią, obserwacja dzikich ptaków. W ofercie są także wycieczki rowerowe i górskie po okolicy.

Podczas kolacji będziemy się stołować w lokalnych restauracjach. Drugiego wieczoru pojedziemy do Seulu.

Dzień 14: Seul – Warszawa

Po śniadaniu lot z Seulu do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3-, 4- i 5* w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Korea Północna charakteryzuje się klimatem kontynentalnym, co oznacza, że latem jest tu gorąco ze średnią temperaturą 30°C i wilgotno, a zimą mroźno (zwłaszcza na północy kraju, przy granicy z Chinami) oraz sucho. W okresie od czerwca do września występują duże opady.

Korea Południowa ma podobny klimat. Występują to duże różnice temperatur między latem i zimą. Lato jest ciepłe (powyżej 30°C) i deszczowe. Zima z ujemnymi temperaturami powietrza.

Wiosna i jesień są najlepszymi porami na odwiedzenie obu Korei. Średnia temperatura wynosi wtedy 20°C. Opady są niewielkie.

Na wyspie Jeju jest klimat subtropikalny z porą deszczową w lecie i porą suchą w zimie. Średnia temperatura na wyspie jest wyższa niż w pozostałej części Korei Południowej. Wiosną i jesienią przekracza ona 20°C.

Cena zawiera

 • lot na trasie: Warszawa – Pekin, Seul – Warszawa (po jednej przesiadce w europejskim porcie lotniczym),
 • loty na terenie Azji: Pekin – Pjongjang – Pekin, Pekin – Seul, Busan – Jeju – Seul,
 • przejazdy na miejscu i transport wodny na całej trasie,
 • opiekę polskiego rezydenta,
 • noclegi w hotelach,
 • wyżywienie (w Korei Północnej: 3 posiłki dziennie, w Korei Południowej: 2 posiłki dziennie)
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy do Korei Północnej (ok. 50 EUR),
 • biletów wstępu i napiwków (350 EUR) – płatne rezydentowi po przylocie do Pekinu,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN/os.),
 • ew. dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt 700 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 2790 EUR + 5300 PLN od osoby.

Ważne informacje

Polacy wyjeżdżający do Korei Północnej, czyli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) objęci są obowiązkiem wizowym (koszt 60 EUR). Wiza wydawana jest przez Ambasadę KRLD w Warszawie. Przeciętny czas oczekiwania na wizę wynosi 2-4 tygodnie. W przypadku Korei Południowej oraz Pekinu przy krótkim pobycie tranzytowym wiza nie jest wymagana.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ciekawostki - Korea Północna i Południowa

Korea Północna nie uważa się za kraj o ustroju komunistycznym. Przyjęta dziś oficjalna ideologia kraju to “dżucze”. Opiera się na trzech filarach: samodzielność ideologiczna, niezależność polityczna, samodzielna obrona kraju.

Metro w Pjongjangu jest najgłębiej położonym na świecie (stacje na głębokości 100 metrów). W przypadku wojny mogą służyć jako schrony.

Najbardziej popularnym przysmakiem w Korei Południowej jest kimchi - fermentowana kapusta pekińska lub fermentowane warzywa, spożywane o różnych porach dnia. W zależności od regionu można spotkać różne odmiany kimchi.

Ważnym zwyczajem zakorzenionym w tutejszej kulturze jest kłanianie się. Jako pierwsze powinny ukłonić się osoby młodsze i te o niższym statusie społecznym.

Sprawdź podobne wyjazdy

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2022

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

10 - 18 maj 2022

+ 5 więcej

od8 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.