Uzależniające Indie: Mumbaj i plaże Goa

Pełna atrakcji wycieczka do Indii pozwoli nam zagłębić się w indyjską kulturę i lokalne obyczaje. Zanurzymy się w atmosferze postkolonialnej, indyjskiej metropolii. Zwiedzimy najbardziej okazałe, kute w skale świątynie Indii.

Nie zabraknie także czasu na relaks na plaży, orzeźwiające kąpiele i podziwianie magicznych zachodów słońca.

Atrakcje

 • wizyty w dawnych portugalskich posiadłościach,
 • bogato zdobione hinduskie świątynie,
 • rajskie plaże i orzeźwiające kąpiele w morzu,
 • zjawiskowe widoki,
 • Wrota Indii,
 • uroki Bombaju,
 • wizyta na plantacji przypraw,
 • wizyta w Bollywood Studio (fakultatywnie).

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Indie są niezwykłym krajem, w którym spotykamy się z różnorodnością religijną i kulturową.To również przepiękne miasta pełne historycznych zabytków, rajskie, złote plaże oraz niepowtarzalne krajobrazy, które wprawiają w zachwyt turystów.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy do Indii z Warszawy.

Dzień 2

Lądowanie w Bombaju, zwanym też Mumbajem. Po zakwaterowaniu w hotelu położonym w dzielnicy Colaba możemy wybrać się na spacer do zabytkowej części Bombaju lub skorzystać z fakultatywnej atrakcji, jaką jest wizyta w słynnym Bollywood Studio.

Dzień 3

Wyruszamy w miasto, aby zobaczyć na własne oczy piękno, z którego słynie Bombaj. Przed nami wjazd na punkt widokowy znajdujący się na Wzgórzu Malabarskim. Zajrzymy też na zachwycający feerią barw Crawford Market i odwiedzimy grobowiec Haji Alego - słynnego muzułmańskiego mistyka.

Na liście miejsc do zobaczenia nie może zabraknąć budynku uniwersytetu, stacji kolejowej Victoria Terminus (Lista UNESCO) oraz fasady Sądu Najwyższego zbudowanej w neogotyckim stylu.

Dzień 4

Rankiem urządzamy spacer i docieramy pod Wrota Indii - jeden z symboli Bombaju. Jednocześnie zobaczymy znajdujący się tuż obok słynny hotel Taj Mahal, a następnie udamy się na wyspę Elephanta, gdzie będziemy podziwiać tamtejsze świątynie, wykute prawdopodobnie około VIII wieku.

Po zwiedzeniu wyspy czeka nas rejs powrotny do Colaby. Popołudnie każdy może spędzić według własnych upodobań.

Dzień 5

Pociągiem jedziemy do Aurangabadu, a stamtąd do Ellory, gdzie znajduje się kompleks 34 świątyń, wpisany na Listę UNESCO: buddyjskich, hinduskich i dżinijskich. Wszystkie wykute są w zboczu skały. Najbardziej okazała jest świątynia Kajlasanatha, w której znajduje się mnóstwo komnat, płaskorzeźb i bogatych zdobień. Na nocleg wracamy do Aurangabadu.

Dzień 6

Wycieczka do Adźanty (Lista UNESCO), aby zobaczyć imponujące skalne groty, które zaczęto wykuwać ponad 2 tys. lat temu na potrzeby buddyjskich mnichów. Spacery po tych majestatycznych, skalnych czeluściach przeniosą nas w bajkowe realia buddyjskich przypowieści.

Dzień 7

Lecimy do Goa (przesiadka w Bombaju), czyli najmniejszego indyjskiego stanu, dawniej rządzonego przez Portugalczyków, w którym można podziwiać niepowtarzalne zachody słońca. Po transferze do hotelu możemy odpocząć lub udać się na relaksujący spacer brzegiem morza.

Dzień 8

Wyruszamy na eksplorację Old Goa, w której odwiedzimy wpisane na Listę UNESCO Katedrę Sé i Bazylikę Bom Jesus. Pójdziemy też do hinduskiej świątyni Durgi, a następnie pojedziemy na plantację przypraw, gdzie zjemy też lunch, na którym będą podane lokalne smakołyki.

Dzień 9

Pojedziemy zobaczyć dawne portugalskie, zjawiskowe posiadłości, m.in. rezydencję prawnika Casa Araujo Alvarez, Pałac do Deao i posiadłość rodziny Braganza.

Dni 10-11

W pełni korzystamy ze słonecznej pogody i nieograniczonego dostępu do złocistych plaż. Gorąco polecamy orzeźwiające kąpiele, wizytę na lokalnym bazarze i spacery wzdłuż wybrzeża.

Dzień 12

Ostatni dzień na indyjskiej ziemi. W południe opuszczamy pokoje. Czas na pożegnalną morską kąpiel lub spacer. Nocą lecimy do Polski.

Dzień 13

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas całego wyjazdu śpimy w 3* hotelach w pokojach 2-osobowych. Istnieje możliwość zatrzymania się w pokoju 1-osobowym, jest to związane z dopłatą 450 USD.

Pogoda

W Bombaju oraz Goa możemy cieszyć się dobrą pogodą od listopada do kwietnia, chociaż najodpowiedniejsze temperatury występują od grudnia do marca. Po majowych upałach zaczyna się pora monsunu, pojawiają się intensywne opady deszczu, które ustają wraz z końcem września lub początkiem października.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze międzynarodowe: trasy Warszawa – Bombaj oraz Goa-Bombaj i Bombaj-Warszawa (w drodze powrotnej 2 przesiadki: w Bombaju i w jednym z europejskich miast),
 • bilety lotnicze krajowe (Aurangabad - Goa, limit bagażu: 15 kg),
 • zakwaterowanie (11 noclegów w 3* hotelach),
 • posiłki (śniadania i obiadokolacje),
 • transfery busem z klimatyzacją,
 • opiekę polskiego pilota i obsługę miejscowych przewodników,
 • opłaty za wstęp do odwiedzanych obiektów turystycznych,
 • 2 lunche: na plantacji przypraw (Ponda) i w Pałacu do Deao (Quepen),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • opłat wizowych (około 80 USD),
 • wizyty w Bollywood Studio (około 100 USD),
 • napiwków (około 80 USD),
 • opłat za możliwość fotografowania lub kręcenia filmów (minimalny koszt),
 • własnych wydatków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 13 dni: 4500 PLN + 1200 USD od osoby.

Ważne informacje

Przed wyjazdem należy wyrobić sobie wizę turystyczną, a także sprawdzić ważność paszportu. Dokument ten powinien być ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, skąd bije życiodajna energia, która wzmacnia i równocześnie wymusza zmianę perspektywy.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Indii?

Wyjeżdżamy w grupie liczącej maksymalnie 16 osób.

Przed wyjazdem warto sięgnąć po lektury tematyczne, aby bliżej poznać kulturę i hinduskie obyczaje.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.