Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Tropikalne Lombok i Flores w Indonezji

Masz dość tłumów turystów, a marzy Ci się Bali? Proponujemy odwiedzić jej urodziwą, niezadeptaną jeszcze sąsiadkę, wyspę Lombok, uznawaną za “nowe Bali”. Zabierzemy Cię na drugi najwyższy wulkan Indonezji z niezapomnianymi widokami.  

Podczas wyprawy zwiedzimy też dziką, nieodkrytą wyspę Flores. Udamy się w rejs na mniejsze, tropikalne wysepki, zobaczymy kolejne wulkany i odwiedzimy magiczne, malowniczo położone wioski, w których zatrzymał się czas.

Atrakcje

 • kilkudniowy trekking na drugi najwyższy wulkan Indonezji - Rinjani,
 • rejs pomiędzy mniejszymi wysepkami połączony z pływaniem, nurkowaniem i plażowaniem,
 • Wyspa Moyo - tropikalne lasy, rajskie plaże i wejście na mały wulkan,
 • Park Narodowy Komodo - słynne warany i niezwykła różowa plaża, Pink Beach,
 • Padar Island z licznymi punktami widokowymi na okoliczne wyspy,
 • Labuan Bajo - raj dla nurków, ze słynną Namo Beach, zwaną czerwoną plażą,
 • trekking przez tropikalną dżunglę do odciętej od świata wioski Wae Rebo,
 • Spider Web Fields - malownicze pola ryżowe w kształcie pajęczyny,
 • Soa - gorące źródła,
 • Bajawa i jej okolice,
 • Blue Stone Beach - niezwykła plaża z niebieskimi kamieniami,
 • trekking na wulkan Kelimutu z trzema kolorowymi jeziorkami,
 • podziwianie wschodów słońca ze szczytów wulkanów i zachodów z łodzi w czasie rejsu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Kilka punktów wycieczki - trekking na szczyty wulkanów oraz przez dżunglę do wysoko położonej wioski wymagają dobrej kondycji fizycznej.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indonezja jest największym krajem wyspiarskim na świecie. Obejmuje ponad 17 tysięcy wysp, z których co trzecia jest niezaludniona. Najbardziej znane to Bali, Jawa, Sumatra i Borneo. Wyspy zamieszkują wyznawcy różnych religii i wiele grup etnicznych.

Zobaczymy tam buddyjskie i hinduistyczne świątynie oraz muzułmańskie meczety. W trudno dostępnych wioskach nadal praktykowane są kilkusetletnie, magiczne obrzędy. Turystów przyciągają dzika przyroda, rajskie plaże z lazurową wodą, rafy koralowe, tropikalna dżungla, wulkany oraz zwierzęta, szczególnie warany i orangutany.

Wyspa Lombok jest popularnym miejscem wśród surferów i miłośników rajskich plaż. Na wyspie znajduje się Park Narodowy Gunung Rinjani, uważany za jeden z najładniejszych terenów trekkingowych w Azji Południowo-Wschodniej, z drugim najwyższym wulkanem w Indonezji.

Wyspa Flores jest dzika, jeszcze nie odkryta dla turystów na masową skalę. Oszałamia niezwykłą przyrodą. Zachęca bezinteresowną, nie nastawioną na turystów gościnnością mieszkańców. Ta dawna kolonia portugalska zamieszkana jest w blisko 90% przez katolików, co stanowi ewenement w zdominowanej przez islam Indonezji.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przylot do Senggigi. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek przed jutrzejszym trekkingiem.

Dzień 2

Wyjazd do wioski Sembalun, skąd następnego dnia zaczniemy wyprawę na wulkan Rinjani. Przejazd przez północne wybrzeże Lombok. Po drodze zatrzymamy się lesie Pusuk, gdzie można zobaczyć małpy żyjące w naturalnym otoczeniu oraz w Segenter, tradycyjnej wiosce ludu Sasaków.

Dzień 3

Pierwszy dzień trekkingu na Rinjani. Dotarcie na kalderę wulkanu z pięknym widokiem na Rinjani i Lombok. Nocleg w namiocie na wysokości 2900 m n.p.m.

Dzień 4

Późno w nocy będziemy kontynuować trekking na szczyt wulkanu. Naszym celem jest dotarcie na miejsce na tyle wcześnie, żeby podziwiać widok z góry o wschodzie słońca. Podczas drogi powrotnej dotrzemy do jeziora położonego w kraterze wulkanu. Tam zjemy i zbierzemy siły do dalszej drogi. Nocleg pod namiotem.

Dzień 5

Planujemy dojść do kolejnej kaldery wulkanu, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Następnie zejście do wioski Senaru i przejazd do Mataram, stolicy Lombok. Zakwaterowanie w hotelu, gdzie odpoczniemy po wyczerpującym dniu.

Dzień 6

Przetransportujemy się na wschód wyspy, skąd planujemy kilkudniowy rejs pośród mniejszych wysepek regionu. Po zakwaterowaniu na łodzi udamy się na Kanawa Island. Będziemy relaksować się, pływać i nurkować, co stanowi przyjemną odmianę po wcześniejszym trekkingu.

Dzień 7

Rejs na porośniętą tropikalnym lasem wyspę Moyo. Będziemy pływać i nurkować. Dla chętnych trekking. Podziwianie z łodzi zachodu słońca.

Dzień 8

Tego dnia czeka nas mnóstwo atrakcji. Popłyniemy na wyspę Komodo, gdzie będziemy oglądać największe współczesne jaszczury świata - warany z Komodo. Odwiedzimy również znajdującą się w Parku Narodowym Komodo słynną Pink Beach, plażę znaną z różowego piasku. Będziemy relaksować się i pływać.

Dzień 9

Dopłyniemy do Padar Island, miejsca z pięknymi widokami na pobliskie wyspy. W planie jest wyspa Rinca, gdzie także żyją słynne warany. Następnie zakończymy rejs w niewielkim portowym miasteczku Labuan Bajo, skąd wyruszymy na eksplorację wyspy Flores.

Dzień 10

Po odwiedzeniu wioski Melo dotrzemy do Denge. Z tego miejsca rozpoczniemy kilkugodzinny trekking przez dżunglę, do położonej pośród gór, niedostępnej wioski Wae Rebo. Tam zapoznamy się z miejscową społecznością, poznamy starą, lokalną kulturę i przenocujemy w tradycyjnej chacie. Na miejscu możliwość kupienia słynnej kawy Kopi Luwak.

Dzień 11

Przejazd samochodem na nocleg do Ruteng. Po drodze zobaczymy słynne pola ryżowe Spider Web Fields.

Dzień 12

Podróż przez malownicze wioski Flores. Odwiedzimy wioskę Aimere, gdzie skosztujemy lokalnego alkoholu. Zobaczymy jezioro Ranamese. Wykąpiemy się w gorących źródłach Soa, po czym udamy się na nocleg do wioski Bajawa.

Dzień 13

Odwiedzimy słynną Blue Stone Beach, znaną z niebieskich kamieni i najlepszej ryby. Następnie udamy się do wioski Bena. Dalej miniemy wulkan Ebulobo oraz miasto Ende i dotrzemy do wysoko położonej miejscowości Moni, która jest bazą wypadową w drodze do wulkanu Kelimutu i jego trzech kolorowych jezior.

Dzień 14

Trekking na szczyt Kelimutu. Planujemy dotrzeć na szczyt o wschodzie słońca. Podziwianie widoku na trzy jeziora, które znane są z tego, iż każde ma inny kolor i niespodziewanie mogą zmieniać swoją barwę. Uznawane są przez okoliczną ludność za miejsce spoczynku dusz zmarłych. Po zejściu przejazd do ostatniego przystanku na wyspie Flores, miasta Maumere.

Dzień 15

Pożegnanie z Indonezją. Przelot na Lombok, skąd następnie powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Śpimy w hotelach 2- i 3*, w pokojach 2-osobowych. Podczas rejsu nocleg na łodzi. W trakcie trekkingu na Rinjani nocleg pod namiotem.

Pogoda

Indonezja leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Temperatury i poziom opadów utrzymują się na stałym poziomie przez cały rok. Średnie roczne temperatury wynoszą 25-27°C. Największe natężenie opadów przypada na okres od listopada do grudnia.

Najlepszy na wakacje w Indonezji jest okres od kwietnia do października - pora sucha, zahaczająca o końcówkę pory deszczowej. W kwestii pogody wiele zależy też od konkretnego regionu, różnice mogą być znaczne, nawet w obrębie jednej wyspy. Najlepszym miesiącem na podróż do Indonezji, bez względu na wybrany region, jest wrzesień.

Cena zawiera

 • ubezpieczenie turystyczne,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje,
 • wszystkie koszty biletów wstępów, przewodników i inne koszty wynikające z realizacji programu,
 • transport w Indonezji.

Cena nie zawiera

 • przelotu z Polski do Indonezji i z powrotem,
 • wydatków osobistych,
 • kosztów dodatkowych usług nie zawartych w programie, wycieczek fakultatywnych i innych kosztów dodatkowych,
 • napiwków dla przewodników.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 7400 PLN od osoby + koszty przelotu z Polski do Indonezji (ok. 2000-3000 PLN).

Ważne informacje

Lecąc do Indonezji na okres do 30 dni, obywatele Polski nie potrzebują wizy. Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Nie ma obowiązkowych szczepień.

Należy zabrać krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy oraz repelent ze środkiem DEET. Ze względu na trekking na dużej wysokości oraz nocleg pod namiotem na zboczu wulkanu należy mieć ze sobą ciepłą odzież.

Organizator

Organized by Outway Adventures

Nasze wyjazdy to kameralne grono, nieprzetarte szlaki i gwarancja najwyższej jakości!

Wyprawa do Indonezji (nagłówek)

Wyprawa przewidziana jest na 15 dni, w grupie 8 - osobowej.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.