Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Nepal i Bhutan: 16-dniowa wyprawa na zamówienie

Ekspedycja po Nepalu i Bhutanu - dwóch najwyżej położonych krajów świata. Zwiedzanie świętych miejsc buddyzmu w otoczeniu ośmiotysięczników. Wyprawa nie tylko dla miłośników historii, ale także dla poszukiwaczy ekscytującego kontaktu z dziką przyrodą.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • wizyta w ważnych ośrodkach buddyzmu,
 • wyprawa śladami najważniejszych świątyń w Tybecie,
 • spotkania na żywo z dziką przyrodą Himalajów,
 • obszary natury wpisane na listę UNESCO,
 • przejazd samochodami terenowymi przez dzikie tereny Nepalu,
 • wyprawa po niższych partiach Himalajów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka jest objazdowa, nie wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bhutan i Nepal to dwa państwa w Azji, praktycznie w całości położone w Himalajach. Bhutan cechuje hermetyczna tradycja i kultura, pozbawiona obcych wpływów. Nepal jest w czołówce krajów odwiedzanych przez alpinistów.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Wylot z Warszawy w stronę Kathmandu (z międzylądowaniem).

Dzień 2

Docieramy do stolicy Nepalu, z której udajemy się w stronę Nagarkot, miasta zlokalizowanego na wysokości 2099 m n.p.m. Po aklimatyzacji w hotelu możliwość spaceru do pobliskich osad. Pod wieczór wspólny posiłek i odpoczynek.

Dzień 3

Zanim wyruszymy w dalszą podróż, możliwość podziwiania panoramy Himalajów podczas posiłku, z widokami na Mt. Everest i Dhaulagiri włącznie. Tego dnia zobaczymy średniowieczne Bhadgaon oraz święte miejsce hindusów w Pashupatinath i buddystów w Bodhnath, z największą budowlą sakralną tejże religii.

Dzień 4

Poznamy zabytki sakralne i świeckie rezydencje na placu Durbar, wraz z Domem Żywej Bogini Kumari. Kolejnymi przystankami na trasie będą zabytki Patan oraz siedziba królewska i świątynie w Bhaktapur, dawnej stolicy Nepalu.

Dzień 5

Wyprawa do znajdującego się na liście UNESCO Parku Narodowego Chitwan. W Parku często spotyka się żyjące na wolności zwierzęta. Jednym z punktów programu będzie wizyta u hodowcy słoni. Na wieczór wrócimy do lodge’a, w którym spędzimy noc.

Dzień 6

Przed śniadaniem spacer po tropikalnym lesie, otaczającym kwaterę. O tak wczesnej porze będzie można zobaczyć egzotyczne gatunki ptaków. Ponownie zobaczymy z bliska słonie i samochodami terenowymi udamy się na dalszą wycieczkę. Zajrzymy do miejsca opieki nad aligatorami oraz weźmiemy udział w spływie rzeką Rapti. Na wieczór powrócimy do lodge’a.

Dzień 7

Rozpoczniemy od porannej wędrówki do pobliskich osad. Następnie Małymi Himalajami dotrzemy do wsi Pokhara ulokowanej nad górskim stawem w okolicach szczytu Annapurny. Ciekawostką jest to, że dzięki lokalizacji i wysokim temperaturom można spotkać tam rośliny charakterystyczne dla klimatu subtropikalnego. Powrót do miejsca kwaterunku.

Dzień 8

Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, zobaczymy wschodzące słońce w Sarangkot. Po śniadaniu każdy będzie miał czas dla siebie. Opcjonalnie rejs po jeziorze za dodatkową opłatą. Zwiedzimy Muzeum Gór, w którym poznamy historię odkrywania Himalajów przez człowieka. Resztę dnia do wieczora każdy spędzi według uznania.

Dzień 9

Po drodze do stolicy Nepalu zatrzymamy się przy stupie w Swayambhunath. Aby dojść do świątyni, trzeba będzie wspiąć się po schodach, liczących ponad 300 stopni Na wieczorny posiłek dotrzemy do Kathmandu, gdzie czeka nas występ lokalnych tancerzy.

Dzień 10

Rano samolotem udamy się do Paro, najważniejszego miasta Bhutanu. Podczas podróży warto zwrócić uwagę na wystające ponad chmury szczyty ośmiotysięczników. W Bhutanie wyruszymy w stronę Thimphu, w którym zobaczymy miejsce pamięci, Memoriał Czorten.

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzimy zabytki Thimphu. Będziemy podziwiać rękopisy buddyjskich mnichów prezentowane w Bibliotece Narodowej, zobaczymy wystawy w muzeach Folklorystycznym i Tekstyliów oraz wstąpimy do Taschichhodzong, siedziby rządu w starej warowni (w jednym z największych budynków w Bhutanie).

Dzień 12

Przełęczą Dochula (na wysokości 3088 m n.p.m.) dotrzemy do Punakha, dawnej stolicy Królestwa Bhutanu, zniszczonej przez klęski żywiołowe. Odbudowana, imponuje kunsztem współczesnych architektów. Zwiedzimy także klasztor Punakha Dzong, znajdujący się nad rzekami Pho Chu i Mo Chu. Po obiedzie szybka wyprawa trekkingowa do świątyni Chimi Lhakhang, wiodąca przez pola ryżowe.

Dzień 13

Powracamy do Paro, w którym udamy się do Muzeum Narodowego, posiadającego imponującą kolekcję militariów i sztuki Królestwa.

Dzień 14

Tygrysie Gniazdo”, tak na język polski można przetłumaczyć nazwę klasztoru Taktshang, górującego ponad 200 m nad doliną rzeki Paro. Wracając, zobaczymy niezwykle starą świątynię Kyichu Lhakhang oraz Drukgyal Dzong.

Dzień 15

Samolotem dotrzemy do Delhi, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Dla chętnych możliwość zwiedzania miasta.

Dzień 16

Powrót do Polski, lądujemy w Warszawie.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dla dwóch osób w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

W Bhutanie i Nepalu panują upalne lata (do 35°C), w miesiącach wiosennych i jesiennych pogoda jest umiarkowana. Bhutan i część Nepalu położone są w strefie zwrotnikowej i monsunowej, dlatego latem występują tam obfite deszcze. Kraje są górzyste, a im wyżej, tym niższe temperatury. Na wysokości ok. 4500 m n.p.m. zaczyna się granica wiecznych śniegów.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Indii do Nepalu i Bhutanu,
 • noclegi,
 • dwa posiłki dziennie w Nepalu,
 • trzy posiłki dziennie w Bhutanie,
 • transport na miejscu,
 • usługi przewodnika mówiącego po polsku oraz miejscowych opiekunów,
 • opłaty za wejście do atrakcji turystycznych ujętych w programie,
 • ubezpieczenia NNW i KL oraz bagażu,
 • opłaty za wizę do Bhutanu.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych z/do Warszawy,
 • opłat za wizy do Nepalu i Indii,
 • trunków kupowanych do posiłków,
 • dodatkowych opłat (w tym napiwków),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu: 2950 USD od osoby + loty i wizy.

Bilety lotnicze z/do Warszawy

2 500 PLN

Opłata za wizę do Nepalu

25 USD

Opłata za wizę do Indii

60 USD

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Ważne informacje

Do podróży do Azji wymagane jest otrzymanie wiz. Opłatę za wjazd do Nepalu uiszcza się na przejściu granicznym, za wjazd do Indii można zapłacić wcześniej on-line.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indywidualne podróżowanie

Wyjazd realizowany jest wyłącznie na zamówienie. Minimalna liczba chętnych na wyprawę: 2 osoby.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

6 - 21 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.