Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Nepal - trekking pasmami Annapurny i Dhaulagiri oraz rafting rwącymi himalajskimi rzekami

Wyprawa trekkingowa do Nepalu to marzenie każdego amatora wspinaczki na całym świecie.

Nam podczas wycieczki do Nepalu uda się nie tylko odbyć kilkudniowy szlak w cieniu dwóch ośmiotysięczników - Annapurny i Dhaulagiri, ale też podejrzeć dziką zwierzynę w gęstej dżungli, a także zobaczyć życie i tradycje lokalsów ukrytych w górskich dolinach.

Atrakcje

 • zwiedzanie Katmandu, stupy Boudhanath, świątyni Pashupatinah, Ogrodu Marzeń, stupy Swayambunath, Bhaktpur Durbur Square,
 • tradycyjna nepalska kolacja,
 • zwiedzanie Pokhary, wodospadów Dave’s Fall, jaskinii Gupteshowar, muzeum górskiego,
 • przejażdżka po jeziorze Fewa,
 • kilkudniowy trekking z widokiem na Annapurnę i Dhaulagiri,
 • wschód słońca na górskiej trasie,
 • wioski ludu Gurungów,
 • dla chętnych: lot paralotnią, skok na bungee, zjazd na linie, medytacje, joga, rafting po rzece Trishuli,
 • safari w Parku Narodowym Chitwan, jeep safari,
 • pokaz kultury grupy THARU,
 • ośrodek hodowli słoni, safari na ich grzbietach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Konieczne jest podstawowe przygotowanie do trekkingu oraz znajomość metod radzenia sobie z objawami choroby wysokościowej (przy czym warto wiedzieć, że te objawy i odczucia są kwestią bardzo indywidualną).

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Nepal, który na mapie położony jest między Chinami a Indiami, to tak naprawdę perła ukryta w najwyższych górach świata, Himalajach.

Przez wiele lat niedostępny, również geograficznie, a więc wykształcił własną mentalność i kulturę. Wydawałoby się, że miejscowi żyją w zgodzie z naturą i korzystają z jej owoców.

Nepal to kraj niezwykle zróżnicowany, co zauważyć można, przebywając na różnych wysokościach - wtedy zmienia się nie tylko roślinność, ale też klimat w Himalajach oraz zwyczaje.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z warszawskiego lotniska do Nepalu.

Dzień 2

Lądowanie w Katmandu. Powitalna kolacja połączona z nepalskim pokazem kultury.

Dzień 3

Od rana odkrywamy Katmandu, a wśród miejsc, które odwiedzimy, musi znaleźć się Boudhanath, czyli największa buddyjska stupa. W mieście znajduje się także Pashupatinath, najświętsza hinduistyczna świątynia świata. Przystaniemy w Ogrodzie Marzeń na Themelu, a następnie obejrzymy stupę Swayambhunath, nazywaną Świątynia Małp.

Dzień 4

Przenosimy się do Pokhary, po długiej drodze, która wynosi 200 km. Po krótkim odpoczynku wejdziemy na pokład łodzi. Udamy się na przejażdżkę po jeziorze Fewa.

Dzień 5

Przejeżdżamy do Nayapul, w którym znajdziemy łagodniejszy (i cieplejszy) klimat. Rozpoczynamy trekking z Nayapul (884 m n.p.m.) do Ulleri (1577 m n.p.m.).

Dzień 6

Nadal przemierzamy nepalskie pustkowia, tym razem na szlaku z Ulleri do Ghorepani, który wiedzie wzdłuż rzeki. Po drodze miniemy herbaciarnie i mniejsze wioski, a nasz cel położony jest na wysokości 2875 m n.p.m. Trasa jest dosyć mozolna i stroma, a jej długość to ok. 7 godz.

Dzień 7

Jeszcze zanim słońce wstanie, wspinamy się na wysokość 3190 m n.p.m. i jeśli szczęście pozwoli, obejrzymy jego dziki, górski wschód. Podziwiać będziemy majaczące pasma Dhaulagiri i Annapurny.

Następnie zejdziemy do miejscowości Ghandruck zamieszkałej przez lud Gurungów. Czas, jaki zajmie nam pokonanie trasy, to 8 godz.

Dzień 8

Nie opuszczając terenów Gurungów, kontynuujemy podróż do Tadapani z widokiem na Annapurnę. Dotarcie na miejsce zajmie nam dziś 4-5 godz.

Dzień 9

Ostatni dzień pieszej trasy spędzimy, mijając wioski Gurungów i poznając tamtejsze wysokogórskie tradycje. Kiedy znajdziemy się już u celu, czyli w Nayapul, przejedziemy do Pokhary.

Dzień 10

Relaksujemy się po długiej wędrówce, a następnie odkrywamy zabytki miasta, jakim jest Pokhara. Zobaczymy wodospady Davi’s Fall, jaskinię Gupteshowar i szczególnie istotne muzeum górskie.

Chętni wrażeń będą mogli polecieć na paralotni, skoczyć na bungee, zjechać po linie czy popływać łodziami. Ci, którzy nie potrzebują adrenaliny, wezmą udział w sesji medytacyjnej, zajęciach jogi lub po prostu pozwiedzają miasto.

Dzień 11

Jedziemy nad rzekę Trishuli, gdzie odbędzie się trwający 3 godziny rafting. Po zakończeniu przejedziemy do Parku Narodowego Chitwan na safari w dżungli. Będziemy tu świadkami występu lokalnej grupy etnicznej THARU.

Dzień 12

W godzinach porannych odwiedzamy hodowlę słoni, a następnie pojedziemy obserwować egzotyczne ptaki. Następnie przejedziemy się na słoniach do dżungli, aby zobaczyć tygrysy, lamparty, nosorożce, jelenie. Odwiedzimy też lokalną wioskę, w której oprócz obserwowania życia w dżungli spłyniemy kajakami po rzece Rapti wprost na jeep safari w lesie.

Dzień 13

Wracamy do Katmandu, a droga zajmie nam ok. 6 godzin.

Dzień 14

Odkrywamy resztę miasta, w tym Bhaktpur Durbur Square.

Dzień 15

Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie odbywać się zgodnie z programem w pokojach 2-osobowych z dwoma łóżkami w Katmandu i Pokharze w obiektach typu bed&breakfast 3*. Podczas trekkingu zakwaterowanie w herbaciarniach z 3 posiłkami. 2 noce w Parku Narodowym Chitwan z pełnym wyżywieniem.

Pogoda

Pogoda i klimat Nepalu są zróżnicowane w zależności od wysokości, na których aktualnie będziemy się znajdować. W Katmandu temperatury wahają się od 20°C latem do ok. 10°C zimą. Również latem występują tutaj największe opady.

W dolinach górskich w Nepalu temperatury nawet latem nie przekraczają 20°C, a w samych górach możemy spodziewać się ich jeszcze niższych. Również opady, między majem, a październikiem są wzmożone.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie według programu,
 • lokalne transporty klimatyzowanym pojazdem,
 • atrakcje w Parku Narodowym Chitwan,opiekę przewodnika oraz pilota,
 • kolację powitalną lub pożegnalną w nepalskiej restauracji,
 • opłaty za wstęp do atrakcji, pozwolenie na trekking, TIMS, bilety do parku narodowego,
 • rafting + lunch nad Trishuli.

Cena nie zawiera

 • przelotów Polska-Nepal-Polska,
 • wydatków własnych,
 • dodatkowych posiłków i napojów,
 • napiwków,
 • lunchów i kolacji w Pokharze i Katmandu,
 • kosztów wizy wjazdowej do Nepalu,
 • ubezpieczenia.

Ceny

Koszt wyjazdu do Nepalu na 15 dni wynosi 1660 USD za osobę. Cena gwarantowana jest jedynie, jeśli przynajmniej 8 osób weźmie udział w wyprawie do Nepalu.

Ważne informacje

Aby móc wjechać na teren kraju, konieczne jest posiadanie odpowiedniej wizy do Nepalu. Możemy się o taką ubiegać w placówce konsularnej Nepalu.

Niestety żadna z nich nie znajduje się na terenie Polski, dlatego radzimy skierować się do tych położonych w Niemczech. Jest również możliwość wyrobienia wizy już po przyjeździe do kraju, na lotnisku w Katmandu.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Trekking w Himalajach

Trasa trekkingowa u stóp Himalajów, ze względu na mozolne podejścia i wysokości n. p. m. przekraczające 3 km, może być problematyczna dla niedoświadczonych uczestników.

Ze względu na charakter wyjazdu konieczne jest posiadanie: butów trekkingowych i wiatroszczelnych ubrań.

Sprawdź podobne wyjazdy

La Paz, Boliwia - Wielonarodowe Państwo

5 - 18 listopad 2020

od2 060 USD

/ os.

Mexico City, Meksyk

27 październik - 13 listopad 2020

od2 650 USD

/ os.

La Fortuna, Kostaryka

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.