Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Nepalska przygoda: spacery Doliną Katmandu i wspaniałe widoki na himalajskie ośmiotysięczniki

Wyprawa do Nepalu jest marzeniem wielu podróżników. Podczas wyjazdu w tę część Azji zwiedzimy Katmandu wraz z okolicami. Przejedziemy też do miejsc lokalnego kultu, poznamy Himalaje nieco bliżej poprzez pobyt w ich wyższych partiach. Nieco adrenaliny dostarczą spływy górskimi rzekami i przejazdy krętymi, górskimi drogami.

Atrakcje

 • zwiedzanie Doliny Katmandu, stupa Bouddhnath, stupa Swayambhunath, Durbar Square,
 • kompleks Pashupatinath,
 • Patan,
 • Pokhara,
 • opcjonalny rafting na rzece Trishuli,
 • wjazd kolejką linową do świątyni Manakamanamai,
 • punkt widokowy w Sarangkot,
 • pływanie na jeziorze Phewa,
 • trekking w okolicach Bandipur,
 • Park Narodowy Chitwan,
 • spływ po rzece Rapti,
 • rowerowa wycieczka po Chitwan,
 • ceglane miasto Bhaktapur.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W pięciostopniowej skali trudności, wyjazd oceniany jest na 2.

Ze względu na różnorodne warunki pogodowe, jakie panować będą na terenie Nepalu, zalecamy ubiór chroniący przed opadami i wiatrem. Zalecamy również wzięcie butów do górskich terenów.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Położony w górskiej strefie między Chinami a Indiami kraj skrywa wiele niezwykłych miejsc. Tutejsza ludność nauczyła się przez lata izolacji żyć w najwyższych górach świata, Himalajach i wykształciła unikalną kulturę. Nepal to kraj pełen harmonii z górami, którego rytm dostosowany jest właśnie do wysokogórskiej przyrody.

Warunki potrafią zmieniać się tutaj dosłownie z każdym metrem n.p.m., tak samo zmienia się życie ludzi, którzy chętnie dzielą się swoimi zwyczajami z turystami.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z Warszawy do Katmandu.

Dzień 2:

Przejazd z lotniska do centrum Katmandu. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Możliwość wyjścia na spacer lub odprężenia się.

Dzień 3:

Rano odwiedzimy stupę Bouddhnath, która jest centrum nepalskiego buddyzmu. Znajdują się tam złota harmika, a także Budda, który patrzy w cztery strony świata. Przejdziemy się nad wody błogosławionej rzeki Bagmati, nad korytem której ustawione są platformy kremacyjne.

Kompleks świątyń Pashupatinah poświęcony jest Śiwie, panu destrukcji, ale także nowego życia. Popołudnie zaprowadzi nas do miasta Patan, w którym znajdziemy piękny królewski pałac, liczne świątynie, a także muzeum miasta.

Dzień 4:

Wyruszamy poza Katmandu i jedziemy na północny-zachód kraju, do Pokhary. Trasa wiedzie przez górskie serpentyny, wzdłuż rzeki, widać z niej niewielkie wioski, pola i Himalaje.

Chętni będą mogli wziąć udział w raftingu na rzece Trishuli (dodatkowa opłata - ok. 30 USD), a dla wszystkich odbędzie się wjazd kolejką linową do miejsca kultu Manakamanamai. Bogini ma spełniać życzenia, jest to również miejsce składania krwawych ofiar. Przy dobrej widoczności rozpościera się piękny widok na ośmiotysięcznik Manaslu.

Dzień 5:

Wczesnym rankiem jedziemy do Sarangkot, gdzie z punktu widokowego przy dobrej widoczności zobaczymy szczyty Himalajów (siedmiotysięcznik Machhapuchhare i ośmiotysięcznik Dhaulagiri, a także Annapurna). Wracamy do Pokhary, a czas spędzimy nad jeziorem Phewa. Dla chętnych odbędzie się wspinaczka pod białą Stupę Pokoju (Shanti Stupa).

Dzień 6:

Przemieszczamy się do Bandipur, miasteczka newarskiego, tuż pod Himalajami. Jest to niewielka miejscowość, pełna tradycyjnych budynków. Po południu lekki trekking po okolicy.

Dzień 7:

Jedziemy do Narodowego Parku Chitwan w nizinie Terai. Jest to teren zalesiony, który ciągnie się wzdłuż granicy z Indiami. Jest to dom wielu dzikich zwierząt, w tym słoni, tygrysów bengalskich, nosorożców. Okolice zamieszkuje lud Tharu.

Dzień 8:

Weźmiemy dziś udział w spływie na rzece Rapti, którą zamieszkują krokodyle. Jeepami jedziemy do pełnego przyrody parku Chitwan. Na rowerach z kolei przejedziemy przez okoliczne wioski, obok pól ryżowych. Obejrzymy pracę miejscowych, a także życie w górskich warunkach.

Dzień 9:

Przelatujemy do Katmandu. Kiedy już znajdziemy się w stolicy Nepalu, udamy się na wycieczkę do stupy Swayambhunath. Zlokalizowana jest ona na wzgórzu, więc miejsce to jest świetnie widoczne z każdej części miasta. Ze wzgórza roztacza się z niego panorama Katmandu. Miejscowi zbierają się tam w celach modlitewnych, a także aby odpocząć.

Dzień 10:

Spacerujemy na Durbar Square, a dalej po starej części miasta, pośród zabytkowych uliczek, placów handlowych, aż pod świątynię Taleju i pałac królewski. Wśród zabudowy czeka na nas pałac żywej bogini Kumari, która czuwa nad miejscowymi pod postacią małej dziewczynki. Jest to wielowiekowa tradycja pochodząca z tych stron.

Zanim pożegnamy się z Nepalem, odwiedzimy Bhaktapur, czyli średniowieczne ceglane miasto. Zobaczymy jego najważniejsze miejsca, czyli Plac garncarzy, świątynię Nyatapola, a także Złotą Bramę. Na ulicach tej części miasta spotkamy wielu miejscowych. Będziemy tam mieli chwilę wolnego czasu, po którym pojedziemy na lotnisko i wylecimy do kraju.

Dzień 11:

Przylot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu w Nepalu zakwaterowanie odbędzie się w hotelach 3* i w ośrodku/lodgach w Sauraha w pokojach 2-os. Istnieje możliwość dopłaty do pobytu w pokojach 1-os.

Pogoda

Pogoda w Nepalu różni się w zależności od wysokości n.p.m. Katmandu, czyli stolica kraju i największe miasto, charakteryzuje się temperaturami, które latem sięgają 20°C, a zimą spadają do 10°C . Największe opady występują tutaj również latem.

Kiedy będziemy wyżej w górach, temperatury będą odpowiednio niższe. Opady, w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni są wyższe niż w pozostałej części roku.

Cena zawiera

 • lot liniami rejsowymi na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych,
 • lot z Chitwan do Katmandu (z limitem bagażu do 15 kg),
 • noclegi wg programu,
 • wyżywienie w postaci śniadania (wyjątkiem jest pobyt w Parku Chitwan - tam dostaniemy trzy posiłki: śniadanie, lunch, kolację),
 • transfery lokalne mini busem (do 12 osób) lub busem (powyżej 12 osób),
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • bilety i wejściówki do miejsc objętych programem wyjazdu,
 • wjazd kolejką linową do świątyni Manakamanamai,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • trekking w okolicach Bandipur, wycieczkę na zapalanie szczytów do Sarangkot, pływanie łódkami po jeziorze Phewa,
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • fakultatywnej wycieczkę na rafting po Trisuli (ok. 30 USD),
 • napiwków dla lokalnej obsługi (ok. 80 USD),
 • kosztu wizy wjazdowej do Nepalu (ok. 25 USD),
 • wydatków własnych,
 • posiłków nieobjętych programem.

Ceny

Koszt wyjazdu na 11 dni wynosi 4800 PLN + 850 USD za osobę.

Dopłata do zakwaterowania w pokojach 1-os. wynosi

200 USD

Ważne informacje

Osoby chcące wjechać na teren Nepalu w celach turystycznych zobowiązane są do posiadania wizy. Można ją uzyskać w dowolnej nepalskiej placówce dyplomatycznej (w Polsce nie znajduje się żadna) lub też po przylocie na miejsce.

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, które na długo pozostaną w Twojej pamięci!

Wycieczka do Nepalu

Grupa wyjazdowa liczyć będzie od 10 do 16 os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.