16 dni w Nepalu i Bhutanie

Wyprawa do Nepalu i Bhutanu dla wszystkich amatorów dzikiej, tropikalnej przyrody, niepowtarzalnej architektury miast i poznawania odległych tradycji i kultur.

Podczas trwającej kilkanaście dni podróży postaramy się odwiedzić najważniejsze dla mieszkańców miejsca kultu, muzea, klimatyczne miasteczka i przede wszystkim podziwiać piękne himalajskie szczyty.

Atrakcje

 • safari jeepami i na słoniach w Parku Chitwan,
 • Bhutan i jego świątynie,
 • klasztor Taktshang - Tygrysie Gniazdo,
 • potężne szczyty Himalajów,
 • wizyta w Muzeum Gór.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagana dobra kondycja fizyczna - przewidziane lekkie i krótkie trekkingi oraz spacery.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bhutan to tajemniczy kraj, który słynie z dbałości o środowisko naturalne i zachwyca malowniczymi miasteczkami, tropikalną przyrodą oraz widokami na majestatyczne szczyty gór Himalajów. Znajdziemy tutaj mnóstwo klasztorów (dzongów), które kiedyś pełniły funkcję obronną a dziś są miejscami kultu lub siedzibami władz rządowych.

Nepal to kraj tak jak i Bhutan położony w cieniu Himalajów, w którym można obcować z dziką przyrodą podczas lekkich trekkingów lub safari po parku narodowym. Spotkamy tu niezwykle gościnnych i religijnych mieszkańców, a klimatyczne miasteczka zachwycą nas niepowtarzalną architekturą.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy do Kathmandu, stolicy Nepalu.

Dzień 2

Lądujemy w Kathmandu i jedziemy do miejscowości Nagarkot położonej na wysokości 2099 m n.p.m. Po zakwaterowaniu możemy wybrać się na spacer po okolicy. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Przed śniadaniem z hotelowego tarasu podziwiamy himalajskie szczyty. Następnie wyruszamy do Kathmandu. W drodze zatrzymamy się w średniowiecznym miasteczku Bhadgaon, hinduistycznym sanktuarium Pashupatinath i w Bodhnath, gdzie znajdziemy największą buddyjską stupę. Kolacja i nocleg w Kathmandu.


Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy na eksplorację stolicy. Pójdziemy na Plac Durbar i do Domu Żywej Bogini Kumari. Następnie przejedziemy do Patan, gdzie będziemy podziwiać zabytki w centrum i na koniec udamy się do Bhaktapur, aby zachwycić się Złotą Bramą, Pałacem Królewskim i Świątynią Nyatapola. Po kolacji nocleg w Kathmandu.

Dzień 5

Śniadanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (lista UNESCO). Po obiedzie przejdziemy do ośrodka hodowli słoni. Wsiądziemy na słonie i wybierzemy się na safari przez dżunglę, podczas którego możemy spotkać dzikie zwierzęta. Kolacja i nocleg w lodge’y na terenie parku.

Dzień 6

UWAGA: Plan dzisiejszego dnia jest zależny od panujących warunków atmosferycznych i może ulec zmianom.

Przed śniadaniem wyruszymy w głąb dżungli, aby obserwować ptaki, a potem pójdziemy ponownie do ośrodka hodowli słoni. Po obiedzie wyruszymy jeepami na safari, zobaczymy ośrodek rozmnażania aligatorów i przepłyniemy łodzią po rzece Rapti. Na kolację i nocleg wracamy do lodge’y.

Dzień 7

Poranny spacer do okolicznej wioski, a następnie śniadanie i wycieczka przez “Małe Himalaje” nad jezioro Phewa. Na kolację i nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Pokhara.

Dzień 8

Wschód słońca obejrzymy z Sarangkot. Po śniadaniu możemy wybrać się na rejs po jeziorze Phewa (atrakcja dodatkowo płatna). Po południu wejdziemy do Muzeum Gór, które przybliży nam historię himalaizmu. Kolacja i nocleg w Pokharze.

Dzień 9

Po śniadaniu wyruszymy w podróż powrotną do Kathmandu. Po drodze wejdziemy do buddyjskiej stupy, znajdującej się na wzgórzu Swayambhunath. Aby tam wejść, musimy pokonać 365 schodów. Podczas kolacji obejrzymy pokaz tańca. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

Dzień 10

Jemy śniadanie i lecimy do Bhutanu, do Paro. Podczas lotu przy sprzyjającej pogodzie będziemy mogli zobaczyć szczyty Himalajów. Po wylądowaniu jedziemy do Thimphu. Droga przejazdu wiedzie wzdłuż rzeki Pa Chu, przez Dolinę Paro, obok Ta Dzong i Paro Dzong. Wieczorem pójdziemy do Memoriał Chorten, a następnie na kolację. Nocleg w Thimphu.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjdziemy z hotelu i udamy się do Biblioteki Narodowej, w której znajdują się buddyjskie manuskrypty, potem do szkoły malarstwa, a także do Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystycznego. Przejdziemy też pod obecną siedzibę władz Bhutanu, Taschichhodzong. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

Śniadanie i podróż do Punakha. Po drodze, z przełęczy Dochu-la możemy podziwiać Himalaje. Docieramy na miejsce i idziemy do Punakha Dzong, który był kiedyś siedzibą władz, a dziś znajdziemy tu szkołę buddyjską. Wybierzemy się też na trekking, aby podziwiać mijane pola ryżowe i świątynię Chimi Lhakhang. Kolacja i nocleg w Punakha.

Dzień 13

Po śniadaniu podróż powrotna do Paro, gdzie pójdziemy do Muzeum Narodowego. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 14

Po porannym posiłku udamy się do Tygrysiego Gniazda, czyli klasztoru Taktshang. Podczas powrotu do Paro wstąpimy do Drukgyal Dzong i Kyichu Lhakhang. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 15

Jemy śniadanie i jedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Delhi. Zatrzymamy się tu na nocleg. Możemy też wybrać się na zwiedzanie miasta.

Dzień 16

Wylot z Delhi i powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy śpimy w 2-osobowych pokojach w 3- i 4* hotelach.

Pogoda

Najkorzystniejsza pogoda w Nepalu przypada na miesiące wrzesień-listopad i marzec-maj. Jest wtedy słonecznie i ciepło. Od czerwca do sierpnia trwa lato, a wraz z nim nadchodzą upały, wilgotne powietrze i opady deszczu. Najbardziej obfite opady występują w czerwcu i lipcu.

Do Bhutanu warto wybrać się w okresie wrzesień-listopad lub marzec-maj. Temperatury wtedy nie są za wysokie i nie trafimy na porę deszczową, która trwa od czerwca do września. Średnie roczne temperatury w Bhutanie wynoszą 25-30°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze międzynarodowe (Warszawa-Kathmandu; Delhi-Warszawa),
 • loty po Azji (Kathmandu-Paro-Delhi),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie w Nepalu (śniadania i kolacje),
 • wyżywienie w Bhutanie (śniadania, obiady i kolacje),
 • programowe przejazdy mikrobusem,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji turystycznych,
 • opłaty za wizę do Bhutanu,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • e-Visy do Indii - 60 EUR,
 • wizy do Nepalu - 25 EUR (otrzymywana na lotnisku),
 • napojów do posiłków,
 • napiwków,
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 6450 PLN + 2790 USD od osoby + wizy 85 EUR.

Ważne informacje

Przed wyjazdem należy zadbać o wyrobienie wizy do Indii i Bhutanu. Formalności niezbędne do otrzymania wizy do Nepalu będą dopełniane na lotnisku. Zabieramy ze sobą paszport z okresem ważności min. 6 miesięcy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Nepal i Bhutan - waluty

Waluta Bhutanu to ngultrum (BTN). Na terenie tego kraju możemy też płacić rupiami indyjskimi. Wymiany na lokalną walutę możemy dokonać na lotnisku, w większym hotelu lub banku.

Waluta Nepalu to rupia nepalska (NPR).

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.